Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Margigo είπε:

Ναι ήταν καλά...δλδ η αυχενική ήταν 1:12000... σήμερα θα πάω στο γυναικολόγο μου να δούμε πως μεγάλωσε μέσα σε δύο βδομάδες

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Την αιμάτωση από τον ομφάλιο λώρο την έχετε κοιτάξει, έχεις κάνει κάποιο ντοπλερ? Ελπίζω όταν γυρίσεις από το γιατρό να έχεις καλά νέα να μας πεις! Τι ώρα πάς σήμερα?


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Την αιμάτωση από τον ομφάλιο λώρο την έχετε κοιτάξει, έχεις κάνει κάποιο ντοπλερ? Ελπίζω όταν γυρίσεις από το γιατρό να έχεις καλά νέα να μας πεις! Τι ώρα πάς σήμερα?

Έκανα β επιπέδου και ένα εκτός προγράμματος...όλα καλά (δλδ αιματωνεται καλά και από τις τρεις αρτηρίες) εκτός από το βάρος και μέγεθος μικρού..τώρα 10.30 έχω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Margigo είπε:

Έκανα β επιπέδου και ένα εκτός προγράμματος...όλα καλά (δλδ αιματωνεται καλά και από τις τρεις αρτηρίες) εκτός από το βάρος και μέγεθος μικρού..τώρα 10.30 έχω..

Θα περιμένουμε νέα σου! Καλή επιτυχία! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margigo είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.. είμαι καινούρια εδώ...11\12 έκλεισα 6 μήνες τώρα είμαι στην 29 βδομάδα.... πριν από ένα μήνα κάναμε έναν υπέρηχο και ναι μεν πριν από αυτό ήταν όλα καλά,σε αυτό το υπέρηχο έδειξε ότι το μωρό είναι μικρό..δλδ αργεί στην ανάπτυξη...έχω άγχος τρελό... έκανα και αμνιοπαρακέντηση.. έτσι μου είπαν οι γιατροί μου για να βεβεωθουμε ότι δεν υπάρχει καμία ανωμαλία... ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα.... χρειάζομαι λίγο στήριξη

Με το καλό το μωρακι σου εύχομαι!!  Μην αγχώνεσαι!! Όλα Θα πάνε καλά!! Πότε περιμένεις να βγουν τα αποτελέσματα?  Κ όταν εννοείς πιο μικρό, πόσο ήταν σε βάρος Δλδ? Συγνώμη για τις ερωτήσεις Αλλά είμαι κ εγώ σε μια άλλη φάση με τα δικά μου θέματα - άγχοι... Κ γενικά τα ψάχνω πολύ..  

Εγώ έχω αυξημενο αμνιακο υγρό,  έκανα τα πάντα κ δεν έχω τπτ κ τώρα μου λένε για αμνιοπαρακεντηση ενώ το μωρό μου είναι μια χαρά..  Μου είπαν ότι υπάρχουν πολλες περίπτωσεις που απλά κάποιες γυναίκες έχουμε περισσότερο αμνιακο υγρό χωρίς αυτό να δημιουργεί θέμα στο έμβρυο όμως επιμένουν για αμνιοπαρακεντηση κ μου δίνουν πολλές πιθανότητες για πρόωρο τοκετό με βάση το αυξημενο αμνιακο..  Κ η αλήθεια είναι ότι μάλλον δεν θα την κάνω καθόλου... Θέλει πολύ σκέψει.. Ευχομαι να έχεις καλά νέα..  Να μας ενημερώσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, February17 είπε:

Με το καλό το μωρακι σου εύχομαι!!  Μην αγχώνεσαι!! Όλα Θα πάνε καλά!! Πότε περιμένεις να βγουν τα αποτελέσματα?  Κ όταν εννοείς πιο μικρό, πόσο ήταν σε βάρος Δλδ? Συγνώμη για τις ερωτήσεις Αλλά είμαι κ εγώ σε μια άλλη φάση με τα δικά μου θέματα - άγχοι... Κ γενικά τα ψάχνω πολύ..  

Εγώ έχω αυξημενο αμνιακο υγρό,  έκανα τα πάντα κ δεν έχω τπτ κ τώρα μου λένε για αμνιοπαρακεντηση ενώ το μωρό μου είναι μια χαρά..  Μου είπαν ότι υπάρχουν πολλες περίπτωσεις που απλά κάποιες γυναίκες έχουμε περισσότερο αμνιακο υγρό χωρίς αυτό να δημιουργεί θέμα στο έμβρυο όμως επιμένουν για αμνιοπαρακεντηση κ μου δίνουν πολλές πιθανότητες για πρόωρο τοκετό με βάση το αυξημενο αμνιακο..  Κ η αλήθεια είναι ότι μάλλον δεν θα την κάνω καθόλου... Θέλει πολύ σκέψει.. Ευχομαι να έχεις καλά νέα..  Να μας ενημερώσεις.. 

Καλημέρα και σε σένα..εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό..με ηρεμισε λίγο ..το μωρό πήρε μέσα σε δύο βδομάδες 350 γραμμάρια.. νομίζω είναι καλό...όσο αναφορά την αμνιοπαρακέντηση αν σου λέει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι να το κάνεις..εγώ έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα...πήρα για λίγες μέρες μια ήπια αντιβίωση

πρίν από 2 λεπτά , Margigo είπε:

Καλημέρα και σε σένα..εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό..με ηρεμισε λίγο ..το μωρό πήρε μέσα σε δύο βδομάδες 350 γραμμάρια.. νομίζω είναι καλό...όσο αναφορά την αμνιοπαρακέντηση αν σου λέει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι να το κάνεις..εγώ έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα...πήρα για λίγες μέρες μια ήπια αντιβίωση

Πριν από δύο βδομάδες να φανταστείς ήταν 636 γραμμάρια ενώ ήμουν στην 26 βδομάδα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Margigo είπε:

Καλημέρα και σε σένα..εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό..με ηρεμισε λίγο ..το μωρό πήρε μέσα σε δύο βδομάδες 350 γραμμάρια.. νομίζω είναι καλό...όσο αναφορά την αμνιοπαρακέντηση αν σου λέει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι να το κάνεις..εγώ έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα...πήρα για λίγες μέρες μια ήπια αντιβίωση

Πριν από δύο βδομάδες να φανταστείς ήταν 636 γραμμάρια ενώ ήμουν στην 26 βδομάδα..

Ο γιατρός ικανοποιημένος με την αύξηση βάρους? Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , palmoira είπε:

Ο γιατρός ικανοποιημένος με την αύξηση βάρους? Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης?

Τα αποτελέσματα ακόμα δεν ξέρω..είπαν από αυτή την βδομάδα κάποια μέρα θα βγουν...ο γιατρός είναι σίγουρα ικανοποιημένος γιατί είναι αρκετά πρόοδος..αχ μακάρι μωρέ.. ακόμα και από την δουλειά σταμάτησα πιο νωρίς ώστε να ξεκουράζομαι παραπάνω.....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margigo είπε:

Καλημέρα και σε σένα..εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό..με ηρεμισε λίγο ..το μωρό πήρε μέσα σε δύο βδομάδες 350 γραμμάρια.. νομίζω είναι καλό...όσο αναφορά την αμνιοπαρακέντηση αν σου λέει ο γιατρός και τον εμπιστεύεσαι να το κάνεις..εγώ έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα...πήρα για λίγες μέρες μια ήπια αντιβίωση

Πριν από δύο βδομάδες να φανταστείς ήταν 636 γραμμάρια ενώ ήμουν στην 26 βδομάδα..

Όλα καλά θα είναι λοιπόν..  Μην αγχώνεσαι!! Ενημέρωσε μας μόλις πάρεις τα αποτελέσματα!! Θα δεις που θα είναι μια χαρά!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλησπερα! Να καλωσορισω την καινουρια κοπελα.

@Margigo και @February17 ευχομαι ολα να ειναι καλα με τα μπεμπακια σας και αλλο αγχος να μην σας ξαναβρει!

 

Ευχαριστούμε πολύ))) εύχομαι σε όλες μας να τα πάνε καλά τα μπεμπακια μας

Κορίτσια σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα να μας πάνε όλα καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλησπερα! Να καλωσορισω την καινουρια κοπελα.

@Margigo και @February17 ευχομαι ολα να ειναι καλα με τα μπεμπακια σας και αλλο αγχος να μην σας ξαναβρει!

 

Σε ευχαριστούμε πολύ...  Ευχομαι να κρατήσουμε όλες γερά μωράκια κ αυτά θα τα ξεχάσουμε μόλις τα δούμε!!! Είμαι σίγουρη!!! Καλα Χριστούγενα Σε όλα τα κορίτσια!!! Καλα να περάσετε χωρίς άγχος!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια! Του χρονου ολες με τα μπεμπακια μας αγκαλια! Προς το παρρον ας απολαυσουμε τις κλωτσιες τους. Υγεια κ τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες μας <3

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2018 at 1:26 ΜΜ, Margigo είπε:

Hallo guys.. παρεπιπτόντως..έχετε κοιτάξει καρότσια καθόλου; Είναι τόση η ποικιλία που χάνεσαι

Εμένα μου έχουν δώσει ένα καροτσι 3 σε 1 της cam οπότε δεν χρειάστηκε να ψάξω. Η @Nicol_ έχει κάνει πολύ καλή έρευνα αγοράς για τα πάντα οπότε μπορεί να σου δώσει πληροφορίες! 

13 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Χρόνια πολλά Κ από εμένα!!Υγεία ευλογία Κ του χρόνου με τ μωράκια μας!

Χρόνια πολλά με υγεία! Να γεμίσουν τα σπίτια μας μπεμπακια! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...