Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

On 26/12/2018 at 1:26 ΜΜ, Margigo είπε:

Hallo guys.. παρεπιπτόντως..έχετε κοιτάξει καρότσια καθόλου; Είναι τόση η ποικιλία που χάνεσαι

Καλησπερα Margigo εμεις ψαξαμε παρα πολυ για καροτσι και η αληθεια ειναι οτι χανεσαι. Πρωτον αποφασισε τι αναγκες εχετε,θελετε καροτσι 3 σε 1 ή 2 σε 1? Εμεις θελουμε δυο σε ενα γιατι δεν θα χρειαστω πορτ μπεμπε.Καταλληξαμε στη μαρκα foppapedretti που ειναι καλη ποιοτικα και εχει καροτσια για ολα τα βαλαντια που λεμε.Μας αρεσαν και τα inglesina φυσικα αλλα ειναι πολυ ακριβα και δεν θελαμε να δωσουμε τοσα χρηματα.Επισης και τα peg perego μας αρεσαν. Εμεις θα παρουμε το foppapedretti bikini το βρηκαμε τωρα στις εκπτωσεις με 350 ευρω, θα βαλω και φωτο να το δεις. Σημασια εχει να μην ειναι πολυ βαρυ,να κλεινει ευκολα και να χωραει στο πορτμπαγκαζ του αυτοκινητου σας. 

Αυτο ειναι το καροτσι μας.Δεν εχει πορτ μπεμπε αποσπώμενο οπως σου ειπα απλα το ιδιο το καροτσι γινεται ετσι οταν ειναι νεογεννητο το μωρακι και ρυθμιζεται αλλιώς  οταν μεγαλωνει. 

14mdxco.jpg

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοπελες! Πως τα περνατε; Εμενα παραδυναμωσε η μικρη κ πλεον πονανε οι κλωτσιες-γονατιες- αγκωνιες- καρατιες χαχαχα. Κανει κ ενα καινουριο κολπο που πεταει το κωλαρακι στη μια μερια της κοιλιας κ παραμορφωνεται. Κατα τα αλλα πονακια συχνοουρια κ καλα να ειμαστε!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Πως τα περνατε; Εμενα παραδυναμωσε η μικρη κ πλεον πονανε οι κλωτσιες-γονατιες- αγκωνιες- καρατιες χαχαχα. Κανει κ ενα καινουριο κολπο που πεταει το κωλαρακι στη μια μερια της κοιλιας κ παραμορφωνεται. Κατα τα αλλα πονακια συχνοουρια κ καλα να ειμαστε!

Καλημέρα! ! Και μενα κουνιεται ειδικα το βράδυ δινει ρεσιταλ. Ευτυχώς ομως δεν ποναω. Τρελαίνομαι ομως νιώθω τα ποδαράκια να χτυπάνε απο μεσα και ειναι υπεροχο, χθες τον πετυχε και ο αντρας μου σε πολυ καλη φάση που εκανε πολλες κινησεις και ηταν πολυ συγκινητικό. 

Εγω εχω κράμπες κ πονακια στους συνδέσμους επειδη μεγαλωνει η κοιλια,συχνοουρια και τα κλασικά πετρώματα. Κατα τα αλλα ομως ολα καλα. 

 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπερα Margigo εμεις ψαξαμε παρα πολυ για καροτσι και η αληθεια ειναι οτι χανεσαι. Πρωτον αποφασισε τι αναγκες εχετε,θελετε καροτσι 3 σε 1 ή 2 σε 1? Εμεις θελουμε δυο σε ενα γιατι δεν θα χρειαστω πορτ μπεμπε.Καταλληξαμε στη μαρκα foppapedretti που ειναι καλη ποιοτικα και εχει καροτσια για ολα τα βαλαντια που λεμε.Μας αρεσαν και τα inglesina φυσικα αλλα ειναι πολυ ακριβα και δεν θελαμε να δωσουμε τοσα χρηματα.Επισης και τα peg perego μας αρεσαν. Εμεις θα παρουμε το foppapedretti bikini το βρηκαμε τωρα στις εκπτωσεις με 350 ευρω, θα βαλω και φωτο να το δεις. Σημασια εχει να μην ειναι πολυ βαρυ,να κλεινει ευκολα και να χωραει στο πορτμπαγκαζ του αυτοκινητου σας. 

Αυτο ειναι το καροτσι μας.Δεν εχει πορτ μπεμπε αποσπώμενο οπως σου ειπα απλα το ιδιο το καροτσι γινεται ετσι οταν ειναι νεογεννητο το μωρακι και ρυθμιζεται αλλιώς  οταν μεγαλωνει. 

14mdxco.jpg

Το πετυχατε πολύ καλα στη τιμή!εμείς με εκπτώσεις το είχαμε πάρει 390'.μια χαρά!

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Καλημέρα!!!

Καλημέρα @evio!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Και εγώ τώρα που δεν δουλεύω και ξεκουραζομαι αυτές τις μέρες, νιώθω την μπεμπα πιο έντονα και έχει παραζωηρεψει. Τα βράδια εννοείται  πως τρελαίνεται,  κ επίσης έχω παρατηρήσει ότι αντιδρά πολύ έντονα σε εξωτερικούς ήχους,  όταν συζητάω κ και ακούγονται ομιλίες δεν σταματά να κλωτσαει.  Επίσης νιώθω τις κλωτσιές σε όλο το εύρος της κοιλιάς,  στα πλάγια,  πάνω ψηλά απ τον αφαλο,  και τα βράδια κυρίως χαμηλά στην κυστη  μου. @Nicol_τους πόνους στους συνδέσμους που τους νιώθεις;  εγώ νιώθω πιάσαμεν η στους προσαγωγους μου.  Και τα βράδια ενώ δεν τρώω τίποτα  σχεδόν νιώθω απίστευτο  φούσκωμα μετά που θα πάρω το μαγνήσιο.  

Παράθεση

 

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ευτυχως @Nicol_ εχει το καλο οτι ολη μερα κοπανιεται αλλα το βραδυ δεν κουνιεται φυλλο. Μανουλα κ μπεμπουλα ξεραινονται στον υπνο. Μου ειπανε οτι μπορει αυτο το προγραμμα να κρατησει κ αργοτερα που θα γεννηθει κ πολυ χαρηκα.

Εβαλα στο ματι το inglesina zippy light αμα το βρω γυρω στα 250 στις εκπτωσεις θα το τσιμπησω!

@oneira_glyka εσυ πως την παλευεις ηρωιδα μανα;

@Alex1989 ειναι κουτσομπολα η δικια σου η μπεμπα! Ακουει φωνες κ χαιρεται, κοινωνικο παιδακι! Αχ αυτες οι κλωτσιες στην κυστη...τι τραβαμε.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το βράδυ συνήθως σεληνιάζεται! Έχει και λοξυγγα πολύ συχνά και έχει πολύ πλάκα. Όταν κουνιέται τώρα νιώθω λες και έχω ένα ζωντανό χταπόδι στην κοιλιά μου. Όσο για τα φουσκώματα @Alex1989 εμένα πλέον μου είναι αφόρητα. Με το ελάχιστο που θα φάω πρήζομαι και δεν μπορώ να πάρω ανάσα. Αρχίζω τα γιατροσόφια, λιγη κόκα κολα ,dulcogas και εάν χρειαστεί και υπόθετο γλυκερινης. Εάν δεν πάρω αυτά τα μέτρα μου είναι αδύνατον να κοιμηθώ και νιώθω απίστευτη δυσφορία. Και μετά από κανενα τέταρτο από τα γιατροσόφια βλέπεις την κοιλιά να μένει η μισή σχεδόν! Εμένα επίσης έχει πλάκα γιατί η αριστερή πλευρά που δεν υπάρχει είναι εντελώς άδεια και όλο το μωρό μαζεύεται προς τα δεξιά! Μπαταρουμε προς τα δεξιά!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Και εγώ τώρα που δεν δουλεύω και ξεκουραζομαι αυτές τις μέρες, νιώθω την μπεμπα πιο έντονα και έχει παραζωηρεψει. Τα βράδια εννοείται  πως τρελαίνεται,  κ επίσης έχω παρατηρήσει ότι αντιδρά πολύ έντονα σε εξωτερικούς ήχους,  όταν συζητάω κ και ακούγονται ομιλίες δεν σταματά να κλωτσαει.  Επίσης νιώθω τις κλωτσιές σε όλο το εύρος της κοιλιάς,  στα πλάγια,  πάνω ψηλά απ τον αφαλο,  και τα βράδια κυρίως χαμηλά στην κυστη  μου. @Nicol_τους πόνους στους συνδέσμους που τους νιώθεις;  εγώ νιώθω πιάσαμεν η στους προσαγωγους μου.  Και τα βράδια ενώ δεν τρώω τίποτα  σχεδόν νιώθω απίστευτο  φούσκωμα μετά που θα πάρω το μαγνήσιο.  

 

Νιωθω τραβηγματα και πολλες φορες με πιανουν κραμπες αρκετα δυνατες.Πιανεται ο μυς σε εκεινο το σημειο. Καλα η κυστη δεν το συζητω εχε γινει παιχνιδι χαχα

Φουσκωματα πολλα. Περισσοτερο πρωι και μεσημερι ειμαι φουσκωμενη και κανω πολλες ωρες να χωνεψω

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Και εμένα το βράδυ συνήθως σεληνιάζεται! Έχει και λοξυγγα πολύ συχνά και έχει πολύ πλάκα. Όταν κουνιέται τώρα νιώθω λες και έχω ένα ζωντανό χταπόδι στην κοιλιά μου. Όσο για τα φουσκώματα @Alex1989 εμένα πλέον μου είναι αφόρητα. Με το ελάχιστο που θα φάω πρήζομαι και δεν μπορώ να πάρω ανάσα. Αρχίζω τα γιατροσόφια, λιγη κόκα κολα ,dulcogas και εάν χρειαστεί και υπόθετο γλυκερινης. Εάν δεν πάρω αυτά τα μέτρα μου είναι αδύνατον να κοιμηθώ και νιώθω απίστευτη δυσφορία. Και μετά από κανενα τέταρτο από τα γιατροσόφια βλέπεις την κοιλιά να μένει η μισή σχεδόν! Εμένα επίσης έχει πλάκα γιατί η αριστερή πλευρά που δεν υπάρχει είναι εντελώς άδεια και όλο το μωρό μαζεύεται προς τα δεξιά! Μπαταρουμε προς τα δεξιά!χαχαχαχα

αα ναι κ μενα εχει λοξυγγα και εχει πολυ γελιο! :wub:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις μίλησα και με το ΗΡΑ, θα μας φέρουν την κούνια περίπου 15 Ιανουαρίου! Θέλω να παραγγείλω και ένα στρωματακι καινούργιο για το λίκνο που θα μας δανείσουν και τον Ιανουάριο τα ψώνια για την προίκα του μωρου. Τελικά νομίζω ότι θα πάω σε ένα μαγαζί και θα τα πάρω όλα , δεν έχω κουράγιο να τρέχω από μαγαζί σε μαγαζί. Ελπίζω να με αφησει να πάω ακόμη και σε ένα δυο μαγαζιά μέσα στον Ιανουάριο. Κάποια και μέσω ιντερνετ. Θέλω να πάμε και με τον άντρα μου να διαλέξουμε μαζί τα ρουχαλάκια που θα φορέσουμε φεύγοντας από το μαιευτήριο. Πετσετακια-λαβετες για αλλαγή πάνας και γουλιτσες τελικά δεν θα πάρω από βρεφικά είδη, θα πάρω κανονικά πετσετακια επισκεπτών που θα μπορώ να χρησιμοποιήσω και μετά σαν πετσετες χεριών στο μπάνιο μου. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κ γω περιμένω τον Ιανουάριο με λαχτάρα να σταματήσω την δουλειά και να ετοιμάσω σιγά σιγά τα πραγματάκια της μπεμπας  επιτέλους. @palmoira αν επιτρέπεται έχεις ψάξει για στρώματα κι; από που θα αγοράσεις κ λεπτομέρειες;  εγώ θα χρειαστώ στρώμα για το λίκνο κ την κούνια που θα μου στείλει η κούνιαδα μου αλλά δεν έχω ψάξει ακόμα,  ούτε λεπτομέρειες ποιο είναι καλύτερο,  χαρακτηριστικά κλπ. Καρότσι ριλαξ  κλπ ευτυχώς κι αυτά θα τα χω έτοιμα απ την κούνιαδα μου,  οποτε θέλουν μόνο ένα καθάρισμα.  Ρουχαλακια θα δω από τα μαγαζιά στη Ρόδο και λευκά είδη προίκα κούνιας σεντόνια κουβερτακια από ίντερνετ μάλλον με τις εκπτώσεις. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου..  Βλέπω έχετε οργανωθεί..  Εγώ γτ έχω αράξει κ δεν κάνω τπτ ακόμα?? Μόνο για προίκα έχω κοιτάξει,  από ρούχα τα έχω όλα Απλώς θέλουν πλύσιμο κ τακτοποίηση αλλά δεν αγχώνομαι, όλα τα άλλα θα τα βρω από Γενάρη λέω..  Ελπίζω να προλάβω..  Χάχα..  Σας διάβασα τώρα κ αγχώθηκα.. 

Κατά τα άλλα τι κάνετε? Πως είστε?? Όλα καλά?? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , palmoira είπε:

Μόλις μίλησα και με το ΗΡΑ, θα μας φέρουν την κούνια περίπου 15 Ιανουαρίου! Θέλω να παραγγείλω και ένα στρωματακι καινούργιο για το λίκνο που θα μας δανείσουν και τον Ιανουάριο τα ψώνια για την προίκα του μωρου. Τελικά νομίζω ότι θα πάω σε ένα μαγαζί και θα τα πάρω όλα , δεν έχω κουράγιο να τρέχω από μαγαζί σε μαγαζί. Ελπίζω να με αφησει να πάω ακόμη και σε ένα δυο μαγαζιά μέσα στον Ιανουάριο. Κάποια και μέσω ιντερνετ. Θέλω να πάμε και με τον άντρα μου να διαλέξουμε μαζί τα ρουχαλάκια που θα φορέσουμε φεύγοντας από το μαιευτήριο. Πετσετακια-λαβετες για αλλαγή πάνας και γουλιτσες τελικά δεν θα πάρω από βρεφικά είδη, θα πάρω κανονικά πετσετακια επισκεπτών που θα μπορώ να χρησιμοποιήσω και μετά σαν πετσετες χεριών στο μπάνιο μου. 

Ετσι και εγώ palmoira καποια οπως καλλυντικα μωρου μεσω ιντερνετ και τα αλλα απο ενα το πολυ 2 μαγαζια. Εχω σημειωσει ήδη ποια θα παρω απο Λητω κ ποια απο mothercare μετα απο πολλες συμβουλες φίλων.  Τα αλλα ιντερνετ γιατί ειναι πολυ κοπος χωρίς λογο. Ευτυχως με κουνια λικνο στρωματακι κτλ εχουμε τελειώσει. Οποτε μενουν οι αγορες σε ρουχαλακια και λευκα ηδη τον Ιανουαριο. 

@Alex1989 δεν  ξερω αν εισαι απο Θεσ/Νικη δες την εταιρια afroline πολυ καλη εταιρεια με πολυ καλα προσιτα στρώματα. Εννοείται στελνουν σε ολη την Ελλάδα. Εμεις απο εκει πηραμε κ για εμας κ για το μωρο

πρίν από 3 λεπτά , February17 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου..  Βλέπω έχετε οργανωθεί..  Εγώ γτ έχω αράξει κ δεν κάνω τπτ ακόμα?? Μόνο για προίκα έχω κοιτάξει,  από ρούχα τα έχω όλα Απλώς θέλουν πλύσιμο κ τακτοποίηση αλλά δεν αγχώνομαι, όλα τα άλλα θα τα βρω από Γενάρη λέω..  Ελπίζω να προλάβω..  Χάχα..  Σας διάβασα τώρα κ αγχώθηκα.. 

Κατά τα άλλα τι κάνετε? Πως είστε?? Όλα καλά?? 

Αν δεν επρεπε να περιμένω τις εκπτώσεις Ιανουαριου θα τα ειχα.παρει ηδη ολα..τοσο αγχωδης ειμαι χαχα.. Αν και δεν πρέπει βεβαια έχουμε χρονο. 

Ολα καλα εμεις εσυ πως εισαι? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@February17 κ εγω στην ιδια φαση ειμαι , νομιζω εχουμε καιρο.

Το μονο που εχω αγορασει ειναι η πρωτη της φορεσια που θα βαλει στο νοσοκομειο.

Στο επομενο ραντεβου στον γιατρο θα ζητησω τη λιστα με τα πραγματα που θα χρειαστω για την βαλιτσα κ αναλογα θα ψωνισω. Ελπιζω να παρω κ το οκ να παμε μια μερα στα καταστηματα να δουμε καροτσι, κουνια κ καθισματακι αυτοκινητου. Καποια φορμακια κ κορμακια αγορασε ηδη η πεθερα κ θα δω κ αυτα που θα μας δανεισουν.

 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...