Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κουραση και εγκυμοσύνη


Niki97

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα , είμαι μόνο πέντε βδομάδων εγκυος αλλά την τελευταία βδομάδα είδα ότι μετά από πέντε λεπτά περπάτημα κουράζομαι και με πιάνει δυσφορία

σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε εσάς ;

ο άντρας μου με κοροϊδεύει και μ λέει «άμα κουράζεσαι από τώρα πιο μετά τι θα γίνει ;»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Niki97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , είμαι μόνο πέντε βδομάδων εγκυος αλλά την τελευταία βδομάδα είδα ότι μετά από πέντε λεπτά περπάτημα κουράζομαι και με πιάνει δυσφορία

σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε εσάς ;

ο άντρας μου με κοροϊδεύει και μ λέει «άμα κουράζεσαι από τώρα πιο μετά τι θα γίνει ;»

Καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου ειναι φυσιολογικο ετσι ειναι το πρωτο τριμηνο υπνηλια κ κουραση χωρις ιδιαιτερο λογο μετα θα εισαι καλυτερα!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Niki97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , είμαι μόνο πέντε βδομάδων εγκυος αλλά την τελευταία βδομάδα είδα ότι μετά από πέντε λεπτά περπάτημα κουράζομαι και με πιάνει δυσφορία

σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε εσάς ;

ο άντρας μου με κοροϊδεύει και μ λέει «άμα κουράζεσαι από τώρα πιο μετά τι θα γίνει ;»

καλησπέρα και με το καλό το νινί σου! μην αγχώνεσαι, είναι φυσιολογικό. κγω το πρώτο 3μηνο ούτε θυμάμαι πόσες ώρες κοιμόμουν...με έπαιρνε ο ύπνος παντού!!! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό κορίτσι μου. Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Είναι πολύ φυσιολογικό αυτό που νιώθεις. Ναι θα νιώθεις κούραση καθ όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά αυτό είναι πιο έντονο το πρώτο και τρίτο τρίμηνο. Η δυσφορία θα υποχωρήσει περνώντας οι βδομάδες και θα επανέλθει όταν η κοιλιτσα σου θα έχει μεγαλώσει πολύ. Πες του αντρουλη σου να αρχίσει να συνηθίζει αυτούς τους ρυθμούς σου. ;-)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Ισχύει κ εγω τόσο ειμαι κ απο εχθες ολο νυστάζω.. Και στην 1η εγκυμοσύνη τα ίδια.. Υπομονή!!

@Elfer είσαι έγκυος???? Άντε με το καλό!!!!

5 ώρες πρίν, Niki97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , είμαι μόνο πέντε βδομάδων εγκυος αλλά την τελευταία βδομάδα είδα ότι μετά από πέντε λεπτά περπάτημα κουράζομαι και με πιάνει δυσφορία

σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και σε εσάς ;

ο άντρας μου με κοροϊδεύει και μ λέει «άμα κουράζεσαι από τώρα πιο μετά τι θα γίνει ;»

Όπως είπαν κ τα κορίτσια είναι απόλυτα φυσιολογικό.. όπως πχ κ να αισθάνεσαι ότι είσαι άρρωστη!! Εγώ στην εγκυμοσύνη μου από το πρωί που σηκωνομουν ένιωθα χάλια, υπνηλία, αναγουλες.. μετά συνηθίζει ο οργανισμός κ νιώθεις καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

@mama16 Ναι!!!! Να δω πως θα αντιδράσει και η μικρή θέλω γτ δείχνει ζήλεια αν παίρνω αγκαλιά αλλα μωρά κ καμία φορά βάζει κ τα κλάματα,αλλά είναι στην ηλικία (15μ). Θέλω να πιστεύω οτι θα πανε ολα καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

@mama16 Ναι!!!! Να δω πως θα αντιδράσει και η μικρή θέλω γτ δείχνει ζήλεια αν παίρνω αγκαλιά αλλα μωρά κ καμία φορά βάζει κ τα κλάματα,αλλά είναι στην ηλικία (15μ). Θέλω να πιστεύω οτι θα πανε ολα καλά..

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς.. εντάξει τώρα η μικρή σου είναι σε ηλικία προσκόλλησης και ζήλιας αλλά σιγά σιγά θα το αποδεχτεί.. Καλό θα ήταν να αρχίσεις σιγά σιγά να της μιλάει για το νέο μέλος της οικογένειας για να της το περάσεις φυσικά και ότι είναι κάτι πολύ καλό.. αλλά όλα αυτά βέβαια που λέω σίγουρα τα έχεις σκεφτεί κ ίσως της τα λες κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Niki97 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες . Πρώτη φορά εγκυος και το παραμικρό με τρομάζει :P

Οπως ολες μας τις πρωταρες αν θες ελα στην ενοτητα μπεμπακια 2019 να μοιραζομαστε τις ανησυχίες μας!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς.. εντάξει τώρα η μικρή σου είναι σε ηλικία προσκόλλησης και ζήλιας αλλά σιγά σιγά θα το αποδεχτεί.. Καλό θα ήταν να αρχίσεις σιγά σιγά να της μιλάει για το νέο μέλος της οικογένειας για να της το περάσεις φυσικά και ότι είναι κάτι πολύ καλό.. αλλά όλα αυτά βέβαια που λέω σίγουρα τα έχεις σκεφτεί κ ίσως της τα λες κιόλας!!

Ναι ναι έχω ξεκινήσει ήδη απο εχθές που το επιβεβαιώσαμε!! Σίγουρα είναι ενα παιδάκι που καταλαβαίνει τα πάντα,αλλα με τρομάζει λίγο ότι δε μιλάει ακόμα.. Και όχι μόνο.. Είναι πολλά!!! Θα Πρέπει να της αλλάξουμε την κούνια με κρεβάτι,ότι θα έχει ξεκινήσει να μιλάει θα μείνει πίσω με το μωρό μέχρι τώρα με έχει αποκλειστικότητα ... Όλα αυτά τα σκέφτομαι κ το κεφάλι μου γίνεται καζάνι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Elfer είπε:

Ναι ναι έχω ξεκινήσει ήδη απο εχθές που το επιβεβαιώσαμε!! Σίγουρα είναι ενα παιδάκι που καταλαβαίνει τα πάντα,αλλα με τρομάζει λίγο ότι δε μιλάει ακόμα.. Και όχι μόνο.. Είναι πολλά!!! Θα Πρέπει να της αλλάξουμε την κούνια με κρεβάτι,ότι θα έχει ξεκινήσει να μιλάει θα μείνει πίσω με το μωρό μέχρι τώρα με έχει αποκλειστικότητα ... Όλα αυτά τα σκέφτομαι κ το κεφάλι μου γίνεται καζάνι..

Σε καταλαβαίνω αλλά πολλές περνάνε από αυτό το στάδιο κ τλκ όλα μπαίνουν σε μια σειρά. Στην αρχή ίσως είναι δύσκολο αλλά θα κάνεις λίγη υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά πολλές περνάνε από αυτό το στάδιο κ τλκ όλα μπαίνουν σε μια σειρά. Στην αρχή ίσως είναι δύσκολο αλλά θα κάνεις λίγη υπομονή..

Ε ναι  σιγουρα απλά είναι νωρις ακομα και μέχρι να μπούμε σε σειρά νοιώθω πελαγωμενη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elfer με το καλο

εγω εμεινα εγκυος οταν η μεγαλη ηταν 17μ ευτυχως με μια ευκολη δευτερη εγκυμοσυνη,φυσικα στην αρχη ηταν δυσκολα αλλα τη θεωρω πολυ καλη διαφορα ηλικιας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...