Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Για σάς ειμαι 14 χρόνον και ειμαι αγόρι 

Πριν περιπου 10 μέρες ειχα "επαφή" με την κοπελα μου που ειναι 16. 2 συνεχόμενες μέρες και ειταν η πρωτη φορά και τον δύο...

Δίστιχος επειδή ειμαι ηλιθιος δεν πείρα προφύλαξη... Αλλα δεν τελείωσα μέσα της... (Την δευτερη φορα τελιοσα μονο) 

Ομος η περίοδος της εχει καθυστερήσει περιπου 7-8 μερες... 

Και ανησυχούμε αρκετα... 

Θελω να ρωτήσω της μεγαλύτερες σε ηλικια γυναίκες με περισότερες εμπειρίες 

Μπορι επειδή εισος ειταν η πρωτη της φορα να καθυστερεί η περίοδος της?... 

Η απο κατι αλλο... 

(Και τής δυο φορές πριν μπω κανονικα ειχαμε κάνει και στοματικό και πρακτικό και ειχα τελιώσει. )

Σχολιάστε όπως θέλετε 

Το έγραψα εγω γιατι η ιδια φοβάται πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κοπέλα σου γενικά έχει σταθερό κύκλο στην περίοδο?? Δλδ 28 περίπου μέρες?? Ή μια τις έρχεται στις 28 μια στις 35 μέρες κλπ? Αν έχει σταθερό κύκλο κ εσείς ήρθατε σε επαφή κάνα 2-3 μέρες πριν της έρθει περίοδος τότε ίσως να την καθυστέρησε επειδή έκανε για πρώτη φορά σεξ. Αλλά βέβαια απ' τη στιγμή που ήρθατε σε επαφή χωρίς προφύλαξη παίζουν όλα τα ενδεχόμενα. Κ καλό είναι όταν τελειώνεις πριν αρχίσετε να ξανά κάνετε σεξ να πλένεις το πέος σου γιατί υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης λόγω των υπολειμμάτων απ' τα υγρά.. κ εκεί που λες ότι κάνατε στοματικό κ πρακτικό εννοείς πρωκτικό?? Γιατί αν είναι έτσι πρέπει να ενημερωθείτε ότι υπάρχει κίνδυνος αν ξανά μπεις στον κόλπο να εισέλθουν κωλοβακτηριδια από την "πίσω περιοχή". Ελπίζω να της έρθει περίοδος κ την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί.. Το προφυλακτικό σώζει ζωές!!! Κ τελείως φιλικά αλλά είστε μικροί ακόμα, δεν χρειάζεται να κάνετε κ πρωκτικό κ όλα από τόσο νωρίς... Έχετε καιρό για τέτοια!!! Η κοπέλα θα ντρέπεται να σου μιλήσει για να μην την πεις ξενερωτη αλλά για τις γυναίκες δεν είναι κ ότι καλύτερο το πρωκτικό ειδικότερα σε αυτή την μικρή ηλικια!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Anonimus2004 είπε:

Για σάς ειμαι 14 χρόνον και ειμαι αγόρι 

Πριν περιπου 10 μέρες ειχα "επαφή" με την κοπελα μου που ειναι 16. 2 συνεχόμενες μέρες και ειταν η πρωτη φορά και τον δύο...

Δίστιχος επειδή ειμαι ηλιθιος δεν πείρα προφύλαξη... Αλλα δεν τελείωσα μέσα της... (Την δευτερη φορα τελιοσα μονο) 

Ομος η περίοδος της εχει καθυστερήσει περιπου 7-8 μερες... 

Και ανησυχούμε αρκετα... 

Θελω να ρωτήσω της μεγαλύτερες σε ηλικια γυναίκες με περισότερες εμπειρίες 

Μπορι επειδή εισος ειταν η πρωτη της φορα να καθυστερεί η περίοδος της?... 

Η απο κατι αλλο... 

(Και τής δυο φορές πριν μπω κανονικα ειχαμε κάνει και στοματικό και πρακτικό και ειχα τελιώσει. )

Σχολιάστε όπως θέλετε 

Το έγραψα εγω γιατι η ιδια φοβάται πολυ

βρε αγορι μου τι να σου πρωτοπω πρωτον γιατι επαφη απο αυτην την ηλικια ακομα δεν εχεις βγει απο το αυγο σου να στο πω και ετσι συγνωμη που μιλαω ετσι αλλα εισαι ακομα 14 η κοπελα 16 και κατι δηλαδη αν εχει μεινει εγκυος θα ειναι ωραιο σε αυτη  την ηλικια να προβει σε μια εκτρωση ενημερωθειτε για την προφυλαξη δευτερον αγορι μου aids μηπως το εχεις ακουστα τι ειναι χωρις προφυλαξη τιποτα συγνωμη αλλα εγω δεν θα σου χαιδευω τα αυτακια και ουτε θα σε κρινω οπως εχω πει πολλες φορες δυστηχως εχει αλλαξει η γενια μας δεν μπορω να κρινω εμενα αλλα τελειως φιλικα μικροβια εγκυμοσυνη ολα αυτα πρεπει να προστατευεστε και ειδικα σε αυτην την ηλικια 7-8 μερες συγνωμη ειναι πολλες μερες η καθυστερηση που εχει η κοπελα τωρα οτι εγινε εγινε αλλη φορα μυαλο κανε στον σταυρο σου τωρα και αλλη φορα προφυλακτικο @Anonimus2004


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mama16 said:

Η κοπέλα σου γενικά έχει σταθερό κύκλο στην περίοδο?? Δλδ 28 περίπου μέρες?? Ή μια τις έρχεται στις 28 μια στις 35 μέρες κλπ? Αν έχει σταθερό κύκλο κ εσείς ήρθατε σε επαφή κάνα 2-3 μέρες πριν της έρθει περίοδος τότε ίσως να την καθυστέρησε επειδή έκανε για πρώτη φορά σεξ. Αλλά βέβαια απ' τη στιγμή που ήρθατε σε επαφή χωρίς προφύλαξη παίζουν όλα τα ενδεχόμενα. Κ καλό είναι όταν τελειώνεις πριν αρχίσετε να ξανά κάνετε σεξ να πλένεις το πέος σου γιατί υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης λόγω των υπολειμμάτων απ' τα υγρά.. κ εκεί που λες ότι κάνατε στοματικό κ πρακτικό εννοείς πρωκτικό?? Γιατί αν είναι έτσι πρέπει να ενημερωθείτε ότι υπάρχει κίνδυνος αν ξανά μπεις στον κόλπο να εισέλθουν κωλοβακτηριδια από την "πίσω περιοχή". Ελπίζω να της έρθει περίοδος κ την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί.. Το προφυλακτικό σώζει ζωές!!! Κ τελείως φιλικά αλλά είστε μικροί ακόμα, δεν χρειάζεται να κάνετε κ πρωκτικό κ όλα από τόσο νωρίς... Έχετε καιρό για τέτοια!!! Η κοπέλα θα ντρέπεται να σου μιλήσει για να μην την πεις ξενερωτη αλλά για τις γυναίκες δεν είναι κ ότι καλύτερο το πρωκτικό ειδικότερα σε αυτή την μικρή ηλικια!! :)

Γεια σας! 

Απότι μου ειπαι δεν έχει σταθερω κύκλο περιόδου

Και ναι με το πρακτικο ενοο πρωκτικό... 

Ξερω οτι ειμαι μικρός το θέμα ειναι οτι καμια φορα ξεφεύγουν η εσθισης...

Ευχαριστω που ασχολείθικαται! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Anonimus2004 είπε:

Γεια σας! 

Απότι μου ειπαι δεν έχει σταθερω κύκλο περιόδου

Και ναι με το πρακτικο ενοο πρωκτικό... 

Ξερω οτι ειμαι μικρός το θέμα ειναι οτι καμια φορα ξεφεύγουν η εσθισης...

Ευχαριστω που ασχολείθικαται! 

Εφόσον δεν έχει σταθερό κύκλο μπορεί την ημέρα που ήρθατε σε επαφή να ήταν κ οι γόνιμες μέρες κ να έγινε κάποιο "ατύχημα". Ελπίζω βέβαια να μην είναι έγκυος η κοπέλα κ να προσέχετε περισσότερο από εδώ κ στο εξής.. Κ πρέπει να ενημερωθείτε σχετικά με το σεξ κ για τους τρόπους μετάδοσης των σεξουαλικών μεταδιδόμενων νοσημάτων κ για αντισύλληψη. Κ το πρωκτικό καλό είναι να μην γίνεται.. Οτι δείχνουν τα βίντεο δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνονται! :) για την κοπέλα περισσότερο γιατί σε αυτή δεν υπάρχει ευχαρίστηση κ χρειάζεται μέρες να συνέλθει ο πρωκτός!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις καταλαβει και μονο σου οτι ειναι παρακινδυνευμενο να κανεις ετσι σεξ! Δεν χρειαζεται να περνατε τετοια αγωνια! Να χρησιμοποιεις προφυλαξεις ή αντισυλληπτικα η κοπελα σου φυσικα με τις οδηγιες γιατρου

Στα πρακτικα τωρα, η καθυστερηση μπορει να οφειλεται στο αγχος αλλα επειδη υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης ας παρετε ενα τεστ απο φαρμακειο! Αυτο θα σας δωσει απαντηση! Αν ειναι αρνητικο θα χαλαρωσει και το κοριτσι και θα αδιαθετησει αν ειναι θετικο πρεπει να επισκεφθητε γιατρο!

Το σεξ ειναι απολαυση κ γουστο προσπαθηστε να εχετε επαφες με ασφαλεια! Α και ευχομαι να μην εχετε θετικο τεστ!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι ειναι λιγο νωρις για σεξ αλλα ζουμε στο 2018 θα μου πεις.σωστο!! Αφου λοιπον εισαστε μπροστα καλο θα ηταν να εισαστε παντου μπροστα κ να χρησημοποιειται προφυλακτικο.γτ οπως κ να το κανουμε η κοπελα σου θα φαει το πακετο αν ειναι εγκυος οχι εσυ.οτι κ να επιλεξει να κανει με μια εγκυμοσυνη.το πρωκτικο ναι ειναι επικυνδυνο αν δεν πλυνεις το πεος σου οπως ειπε κ μια κοπελα πιο πανω.ισως ειναι εγκυος καλο ειναι να παρετε ενα τεστ εγκυμοσυνης για αρχη κ αναλογα οτι δειξει πραξτε αναλογα.ελπιζω να σου εγινε μαθημα το σεξ χωρις προφυλαξη κ απο δω κ περα να προσεχετε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Αποψη μου ειναι οτι ειναι λιγο νωρις για σεξ αλλα ζουμε στο 2018 θα μου πεις.σωστο!! Αφου λοιπον εισαστε μπροστα καλο θα ηταν να εισαστε παντου μπροστα κ να χρησημοποιειται προφυλακτικο.γτ οπως κ να το κανουμε η κοπελα σου θα φαει το πακετο αν ειναι εγκυος οχι εσυ.οτι κ να επιλεξει να κανει με μια εγκυμοσυνη.το πρωκτικο ναι ειναι επικυνδυνο αν δεν πλυνεις το πεος σου οπως ειπε κ μια κοπελα πιο πανω.ισως ειναι εγκυος καλο ειναι να παρετε ενα τεστ εγκυμοσυνης για αρχη κ αναλογα οτι δειξει πραξτε αναλογα.ελπιζω να σου εγινε μαθημα το σεξ χωρις προφυλαξη κ απο δω κ περα να προσεχετε.

εγω λεω ωχ Θεε μου εχουμε φτασει να σχολιαζουμε μια σεξουαλικη επαφη 14 χρονων με 16 παιδακια ακομα αν ειναι δυνατον 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2018 at 1:17 ΜΜ, giotitsa είπε:

εγω λεω ωχ Θεε μου εχουμε φτασει να σχολιαζουμε μια σεξουαλικη επαφη 14 χρονων με 16 παιδακια ακομα αν ειναι δυνατον 

Τι είδαν τα μάτια μου τώρα ! 14 χρόνων .. Δεν λέω ορμόνες εφηβεία κ η μαλακιά που τους δερνει στο σχολείο.. Έχετε όλη την ζωή μπροστά σας.. μην βιάζεστε.. Κυκλοφορούν τόσες αρρώστιες εκεί έξω που μεταδίδονται με σεξουαλική ζωή . Αγαπηστε πρωτα νιώστε το να ερωτεύεστε δεν χρειάζεται να κάνετε σεξ για να μην είστε παρθένοι . Τραγικό .. εμείς στην ηλικία σας ούτε ένα φιλί δεν δίναμε.. που πήγαν ρε κορίτσια εκείνα τα ωραία χρόνια . Που μιλούσαμε μόνο με μηνύματα κ τίποτα άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , riaki25 είπε:

Τι είδαν τα μάτια μου τώρα ! 14 χρόνων .. Δεν λέω ορμόνες εφηβεία κ η μαλακιά που τους δερνει στο σχολείο.. Έχετε όλη την ζωή μπροστά σας.. μην βιάζεστε.. Κυκλοφορούν τόσες αρρώστιες εκεί έξω που μεταδίδονται με σεξουαλική ζωή . Αγαπηστε πρωτα νιώστε το να ερωτεύεστε δεν χρειάζεται να κάνετε σεξ για να μην είστε παρθένοι . Τραγικό .. εμείς στην ηλικία σας ούτε ένα φιλί δεν δίναμε.. που πήγαν ρε κορίτσια εκείνα τα ωραία χρόνια . Που μιλούσαμε μόνο με μηνύματα κ τίποτα άλλο.. 

Εδώ έχουμε ξεφύγει τελείως αλήθεια εγώ έχω χασει κάθε πάσα ιδέα μιλάμε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , giotitsa είπε:

Εδώ έχουμε ξεφύγει τελείως αλήθεια εγώ έχω χασει κάθε πάσα ιδέα μιλάμε

Εγώ να δεις. Με έλεγε μια μαμά ότι φασωνονται στις τουαλέτες από το δημοτικό. Θα τρελαθώ.. 

Link to comment
Share on other sites

@Anonimus2004 σε περίπτωση που δεν τρολάρεις, να σου πω πως εφόσον νιώθεις αρκετά μεγάλος προκειμένου να έχεις σεξουαλικές σχέσεις, καλό θα είναι να φερθείς  ώριμα , και να φροντίσεις να ενημερωθείς σχετικά με το θέμα από κάποιο γιατρό. Σίγουρα μία εγκυμοσύνη είναι μία πολύ αρνητική συνέπεια της ανευθυνότητας του να κάνεις σεξ χωρίς προφύλαξη, όμως πίστεψε με, υπάρχουν και πολλές άλλες συνέπειες ακόμα χειρότερες από αυτήν, όπως τα ΣΜΝ, αγαπήστε το σώμα και την ζωή σας ,  ότι κάνετε λάθος τώρα μπορεί να αποβεί μοιραίο, δεν είναι κακό όταν δεν γνωρίζεις κάτι να το συζητήσεις με έναν ειδικό. Οι γονείς σας δεν σας έχουν μιλήσει για αυτά τα θέματα?αν όχι ζήτα τους να σε ενημερώσουν.

Έχω δει πολλές φορές να μπαίνουν εδώ στο φόρουμ έφηβοι-ες και να λένε πως ήρθαν σε επαφή με τον/την σύντροφο και φοβούνται για εγκυμοσύνη, και δεν έχω δει ποτέ ούτε ένα θέμα από εφήβους που να ζητούν βοήθεια για ενημέρωση ΠΡΙΝ την πράξη. Κανείς  δεν σκέφτεται πως δεν είναι μόνο η εγκυμοσύνη η αρνητική έκβαση??πως μπορεί να κολλήσει οποιοδήποτε νόσημα όμως hiv , ηπατίτιδα, κονδυλώματα κτλ και πως αν κάτι τέτοιο συμβεί δεν θα υπάρχει επιστροφή? 

Εν έτη 2018 ζούμε στον κόσμο του νετ, μπήκε διαβάστε μιλήστε ενημερωθείτε.


 
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...