Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μικρη κύστη στο στηθος


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι 33 ετων,εχουμε καθ εξιν αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις.Καναμε τα παντα απο εξετασεις σε γυναικολογους,αιματολογους,ενδοκρινολογο,ανρολογο το μονο που βρεθηκε σε υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση ειναι κυστη ενδομητριωσης και τοξοειδης μητρα.Θα προχωρησουμε σε εξ γιατι στις 2 συλληψεις αντι για εμβρυο ειδαμε σαν παραμορφωμενο εμβρυο.Στον υπερηχο μαστων βρεθηκε μικρη κυστη την οποια η ακτινολογος ειπε οτι ειναι καλοηθης.Πιστευετε οτι οι ορμονες της εξωσωματικης θα την επηρεασουν?

Επεξεργάστηκαν by Sanel067
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι 33 ετων,εχουμε καθ εξιν αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις.Καναμε τα παντα απο εξετασεις σε γυναικολογους,αιματολογους,ενδοκρινολογο,ανρολογο το μονο που βρεθηκε σε υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση ειναι κυστη ενδομητριωσης και τοξοειδης μητρα.Θα προχωρησουμε σε εξ γιατι στις 2 συλληψεις αντι για εμβρυο ειδαμε σαν παραμορφωμενο εμβρυο.Στον υπερηχο μαστων βρεθηκε μικρη κυστη την οποια η ακτινολογος ειπε οτι ειναι καλοηθης.Πιστευετε οτι οι ορμονες της εξωσωματικης θα την επηρεασουν?

Καλημέρα κ καλη σου επιτυχία.αυτο μόνο ένας χειρουργός η μαστολογος τύπου μπορεί να σου λύσει οποιαδήποτε απορία.επισης η ακτινολόγος δεν μπορεί να ξέρει τι είδους κύστη είναι.

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι 33 ετων,εχουμε καθ εξιν αποβολες απο φυσιολογικες συλληψεις.Καναμε τα παντα απο εξετασεις σε γυναικολογους,αιματολογους,ενδοκρινολογο,ανρολογο το μονο που βρεθηκε σε υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση ειναι κυστη ενδομητριωσης και τοξοειδης μητρα.Θα προχωρησουμε σε εξ γιατι στις 2 συλληψεις αντι για εμβρυο ειδαμε σαν παραμορφωμενο εμβρυο.Στον υπερηχο μαστων βρεθηκε μικρη κυστη την οποια η ακτινολογος ειπε οτι ειναι καλοηθης.Πιστευετε οτι οι ορμονες της εξωσωματικης θα την επηρεασουν?

Εμένα μου ειχαν πει οτι ισως μεγαλωσουν οι κυστεις στους μαστούς. Ακομη δεν τις εχω ελεγξει ομως για να δω τι εγινε. 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , nini84 είπε:

Εμένα μου ειχαν πει οτι ισως μεγαλωσουν οι κυστεις στους μαστούς. Ακομη δεν τις εχω ελεγξει ομως για να δω τι εγινε. 

@nini84 παραμενουν ομως καλοηθης,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! 

Και γω στον υπερηχο μαστου ειχα μια μικρη κυστη την οποια ο ακτινολογος την χαρακτηρισε κατι συνηθισμενο, η κυστη περιειχε υγρο και οχι καποιου ειδους μαζα και οταν μιλησα με τον γυναικολογο της εξωσωματικης μου ειπε οτι ειναι αδιαφορο, τετοιες κυστες δημιουργουνται και φευγουν συχνα στο στηθος! Στον υπερηχο απεικονιζεται σαν μαυρο στιγμα. Ζητα την αποψη του γυναικολογου σου!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

@nini84 παραμενουν ομως καλοηθης,σωστα?

Απο τοτε που τις ανακαλυψα ναι, εχουν παραμεινει καλοήθεις. Μιλάμε για τις απλές κύστεις των μαστών, την λεγόμενη ινοκυστική μαστοπάθεια. 

Ζητα και την γνωμη του γυναικολογου σου ή ενός μαστολόγου για να ησυχάσεις. 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nini84 είπε:

Απο τοτε που τις ανακαλυψα ναι, εχουν παραμεινει καλοήθεις. Μιλάμε για τις απλές κύστεις των μαστών, την λεγόμενη ινοκυστική μαστοπάθεια. 

Ζητα και την γνωμη του γυναικολογου σου ή ενός μαστολόγου για να ησυχάσεις. 

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Καλησπερα! 

Και γω στον υπερηχο μαστου ειχα μια μικρη κυστη την οποια ο ακτινολογος την χαρακτηρισε κατι συνηθισμενο, η κυστη περιειχε υγρο και οχι καποιου ειδους μαζα και οταν μιλησα με τον γυναικολογο της εξωσωματικης μου ειπε οτι ειναι αδιαφορο, τετοιες κυστες δημιουργουνται και φευγουν συχνα στο στηθος! Στον υπερηχο απεικονιζεται σαν μαυρο στιγμα. Ζητα την αποψη του γυναικολογου σου!

@MelinaFo σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...