Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1

Πάω για 6 εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα σας έχω κάνει 6 διέγερσης 5 εμβρυομεταφορες... Είχα μείνει έγκυος μια φορά αλλά το παιδί είχε μεσογειακή αναιμία και σταματήσαμε την κύηση στο πρώτο τρίμηνο.. Έχουμε στίγμα και οι δυο... Τώρα θέλουμε να βρούμε άλλον γιατρό και κέντρο για το γενεσης τι γνώμη έχετε? Προχθές πήρα την τελευταία αρνητική β χοριακη και είμαι χάλια.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ntinti81 είπε:

Καλησπέρα σας έχω κάνει 6 διέγερσης 5 εμβρυομεταφορες... Είχα μείνει έγκυος μια φορά αλλά το παιδί είχε μεσογειακή αναιμία και σταματήσαμε την κύηση στο πρώτο τρίμηνο.. Έχουμε στίγμα και οι δυο... Τώρα θέλουμε να βρούμε άλλον γιατρό και κέντρο για το γενεσης τι γνώμη έχετε? Προχθές πήρα την τελευταία αρνητική β χοριακη και είμαι χάλια.. 

κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για οτι περασες. αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να κανεις σιγουρα προεμφυτευτικο ελεγχο πριν την εμβριομεταφορα. αν δεν ειναι ενταξει τα εβρυακια σου δεν τα εμφυτευουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2018 at 11:45 ΜΜ, Ntinti81 είπε:

Καλησπέρα σας έχω κάνει 6 διέγερσης 5 εμβρυομεταφορες... Είχα μείνει έγκυος μια φορά αλλά το παιδί είχε μεσογειακή αναιμία και σταματήσαμε την κύηση στο πρώτο τρίμηνο.. Έχουμε στίγμα και οι δυο... Τώρα θέλουμε να βρούμε άλλον γιατρό και κέντρο για το γενεσης τι γνώμη έχετε? Προχθές πήρα την τελευταία αρνητική β χοριακη και είμαι χάλια.. 

Υποθέτω ότι έχεις κάνει προεμφυτευτικο ε; Προσωπική μου άποψη λόγω του θέματος σας είναι να επικοινωνήσεις με το πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..εξειδικεύονται στον προεμφυτευτικο δωρεάν σαν τη δική σου περίπτωση..κ πριν βιαστές να πεις Γιάννενα;;; Θα σου πω ότι μπορούν να συνεργαστούν με γιατρό δικό σου .το κόστος προεμφυτευτικος είναι πολύ σημαντικό ψιλό κ εκεί δωρεαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Υποθέτω ότι έχεις κάνει προεμφυτευτικο ε; Προσωπική μου άποψη λόγω του θέματος σας είναι να επικοινωνήσεις με το πανεπιστημιακό Ιωαννίνων..εξειδικεύονται στον προεμφυτευτικο δωρεάν σαν τη δική σου περίπτωση..κ πριν βιαστές να πεις Γιάννενα;;; Θα σου πω ότι μπορούν να συνεργαστούν με γιατρό δικό σου .το κόστος προεμφυτευτικος είναι πολύ σημαντικό ψιλό κ εκεί δωρεαν

σ ευχαριστώ.. δεν ταλαιπωρούνται πολύ όμως τα έμβρυα? Λέω να πάω στο γενεσης αυτή Τη φορά.. Αλλά θα ψάξω και αυτό που μου λες ναι το ξέρω είναι πολλά τα χρήματα έχω κάνει τις 4 φορές 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ntinti81 είπε:

σ ευχαριστώ.. δεν ταλαιπωρούνται πολύ όμως τα έμβρυα? Λέω να πάω στο γενεσης αυτή Τη φορά.. Αλλά θα ψάξω και αυτό που μου λες ναι το ξέρω είναι πολλά τα χρήματα έχω κάνει τις 4 φορές 

Τι εννοείς ταλαιπωρούνται; Εκεί κάνεις ωοληψια κ εκεί εξετάζονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι έκανες τόσες πολλές διεγερσεις;;  δεν ανταποκρινοσουν στη θεραπεία;; και τόσες εμβρυομεταφορες;; Τι δεν πήγαινε καλά;; Από όσο ξέρω πρέπει να μαζέψεις 10 έμβρυα να σταλούν στο Χωρεμειο για προεμφυτευτικο έλεγχο και μετά να γίνει εμβρυομεταφορα. Δεν τα μεταφέρουν ανά τρία όπως στις άλλες περιπτώσεις;; 

Μια γνωστή μου έχει το ίδιο θέμα με σένα και είναι στο Γέννεσις. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2018 at 8:14 ΜΜ, island1 είπε:

Τι εννοείς ταλαιπωρούνται; Εκεί κάνεις ωοληψια κ εκεί εξετάζονται

Καλησπέρα όχι δυστυχώς η εξέταση γίνεται σε άλλο κέντρο ,στο Ρέα δεν κάνουν προεμφυτευτικο έλεγχο πάει στο Alfa  lab και ταλαιπωρούνται και στην απόσταση αυτή όπως και τα έμβρυα στρεσάρονται πολύ 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ntinti81 είπε:

Καλησπέρα όχι δυστυχώς η εξέταση γίνεται σε άλλο κέντρο ,στο Ρέα δεν κάνουν προεμφυτευτικο έλεγχο πάει στο Alfa  lab και ταλαιπωρούνται και στην απόσταση αυτή όπως και τα έμβρυα στρεσάρονται πολύ 

Γνωρίζω για το Ρέα γιατί για εκεί το έψαξα..εννοώ ότι γίνονται στα Γιάννενα στον ίδιο χώρο..κοίτα εγώ αυτό με τα εμβρια δεν το πιστεύω ..με δεδομένο ότι είχα κυήσεις με κατεψυγμένα κ χιλιάδες ζευγάρια με προεμφυτευτικο τα γερά δεν παθαίνουν τίποτα .οκ απώλειες έχεις κ με βλαστοκυστες κτλ αλλά μη σε αγχωνει ότι όλα τα έμβια ταλαιπωρούνται..για μένα όταν είναι μονόδρομος κάνεις το σταυρό σου κ εύχεσαι όλα να πάνε καλά και θα πάνε θα δεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Γνωρίζω για το Ρέα γιατί για εκεί το έψαξα..εννοώ ότι γίνονται στα Γιάννενα στον ίδιο χώρο..κοίτα εγώ αυτό με τα εμβρια δεν το πιστεύω ..με δεδομένο ότι είχα κυήσεις με κατεψυγμένα κ χιλιάδες ζευγάρια με προεμφυτευτικο τα γερά δεν παθαίνουν τίποτα .οκ απώλειες έχεις κ με βλαστοκυστες κτλ αλλά μη σε αγχωνει ότι όλα τα έμβια ταλαιπωρούνται..για μένα όταν είναι μονόδρομος κάνεις το σταυρό σου κ εύχεσαι όλα να πάνε καλά και θα πάνε θα δεις

Εμενα μου τα έστελναν στο άλφα Λαμπ γιατί μου είπε ο γιατρός ότι δεν κάνουν εκεί έχω κάνει 4 φορές.. Τι να πω. Σ ευχαριστώ πολύ μακάρι 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ntinti81 είπε:

Εμενα μου τα έστελναν στο άλφα Λαμπ γιατί μου είπε ο γιατρός ότι δεν κάνουν εκεί έχω κάνει 4 φορές.. Τι να πω. Σ ευχαριστώ πολύ μακάρι 

Δεν εννοώ το Ρέα σου ξαναλέω...μιλάω για τα Γιαννενα

Επίσης επιλέγει η γυναίκα που θα τα στείλει...αυτοί συνεργάζονται μεν με το άλφα Λαμπ αλλά εσύ αν θες τα στέλνεις κι αλλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...