Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Συμβουλές κ βοήθεια!


Recommended Posts

Καλησπερα στην όμορφη παρέα σας!

θελω έδω να εκφράσω την ανησυχία μου κ επειδή όλοι γύρω μου μου λένε «μη το σκέφτεσαι», δεν μπορούν να καταλάβουν την αγωνία μου... ξέρω ότι κάποιες από εσάς έχουν περάσει από τη θέση μου κ θα με νιώσουν...

21/11 έκανα τη πρώτη μου εξωσωματική με φυσικό τρόπο. 2 υπέροχα πολύ καλά γονιμοποιημένα ωάρια.... κ αφού η επέμβαση πήγε καλά ο γιατρός μου είπε την αβάσταχτη φράση «κ τώρα περιμενουμε»...

& σας ρωτάω. Πως να περιμένω;;;; Κάθε μέρα που περνάει σκέφτομαι να κάνω τεστ εγκυμοσύνης αλλά ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς κ θα βγει αρνητικό.

απο την άλλη 1/12 κανονικά είναι να αδιαθετισω κ εδώ κ 2-3 μέρες έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου... πονάκια στη κοιλιά κ το στήθος ( ίσως λίγο πιο έντονα), πόνος στη μέση ( κ αυτό χτες με τσάκισε περισσότερο από άλλες φορές) κλπ...

υπαρχει κάποια μικρή ένδειξη όταν είσαι έγκυος; Δε ξέρω... μήπως κάτι νιώθεις κ καταλαβαίνεις;;; Αισθάνομαι τη κοιλιά μου χαμηλά λίγο πιο σκληρή αλλά μπορεί κ να είναι η ιδέα μου...

ενα τεστ εγκυμοσύνης ποτέ δείχνει;;;

κοριτσακια μου, ότι συμβουλές έχετε θα τις χρειαστώ!!!

σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κορίτσι, αν κατάλαβα καλά 21/11 έκανες εμβρυομεταφορα? Εάν Ναι είναι πάρα πολύ νωρίς για να κάνεις το οτιδήποτε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή έως την ημέρα που θα κάνεις χοριακη. Μόνο η χοριακη θα σου δείξει αν πέτυχε η όχι. Προσπάθησε να μην κάνεις τεστ. Όσον αφορά τα συμπτώματα επειδη λογικά θα παίρνεις προγεστερόνη κ δεν ξέρω τι άλλο, δημιουργούν συμπτώματα οποτε μην δίνεις καμία σημασία. Σφιξε τα δόντια κ Κάνε υπομονή, θα περάσει ο καιρός!!!Πολλή καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Γεια σου κορίτσι, αν κατάλαβα καλά 21/11 έκανες εμβρυομεταφορα? Εάν Ναι είναι πάρα πολύ νωρίς για να κάνεις το οτιδήποτε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή έως την ημέρα που θα κάνεις χοριακη. Μόνο η χοριακη θα σου δείξει αν πέτυχε η όχι. Προσπάθησε να μην κάνεις τεστ. Όσον αφορά τα συμπτώματα επειδη λογικά θα παίρνεις προγεστερόνη κ δεν ξέρω τι άλλο, δημιουργούν συμπτώματα οποτε μην δίνεις καμία σημασία. Σφιξε τα δόντια κ Κάνε υπομονή, θα περάσει ο καιρός!!!Πολλή καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ!!!

ναι μόνο προγεστερονη παίρνω. Σε κάθε περίπτωση 1/12 κανονικά θα ήταν να αδιαθετισω όποτε αν αδιαθετισω δε χρειάζεται η χοριακη...:(

ελπιζω να πάνε καλά όλα τόσο για μένα όσο κ για οοοοολα τα κορίτσια εδώ που ζουν τη δίκη μου αγωνία!!! Τόσα μωράκια φέρνει ο πελαργός κάθε μέρα... ας φέρει ένα κ σε εμάς!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , crida είπε:

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ!!!

ναι μόνο προγεστερονη παίρνω. Σε κάθε περίπτωση 1/12 κανονικά θα ήταν να αδιαθετισω όποτε αν αδιαθετισω δε χρειάζεται η χοριακη...:(

ελπιζω να πάνε καλά όλα τόσο για μένα όσο κ για οοοοολα τα κορίτσια εδώ που ζουν τη δίκη μου αγωνία!!! Τόσα μωράκια φέρνει ο πελαργός κάθε μέρα... ας φέρει ένα κ σε εμάς!!!!

Όσο παίρνεις προγεστερόνη κατά 99,9% δεν θα αδιαθετησεις. Πρέπει να κάνεις χοριακη την ημέρα που υπέδειξε ο γιατρός σου και από εκεί και πέρα αν είναι αρνητική κόβεις τα χάπια και αδιαθετεις η συνεχίζεις! Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα και μια τέλεια εγκυμοσύνη! :-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, crida είπε:

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ!!!

ναι μόνο προγεστερονη παίρνω. Σε κάθε περίπτωση 1/12 κανονικά θα ήταν να αδιαθετισω όποτε αν αδιαθετισω δε χρειάζεται η χοριακη...:(

ελπιζω να πάνε καλά όλα τόσο για μένα όσο κ για οοοοολα τα κορίτσια εδώ που ζουν τη δίκη μου αγωνία!!! Τόσα μωράκια φέρνει ο πελαργός κάθε μέρα... ας φέρει ένα κ σε εμάς!!!!

Καλημερα, την χοριακη πρεπει να την κανεις ειτε δεις ειτε δεν δεις αιμα. Ξερεις ποσες εγκυμοσυνες ξεκινησαν με αιμα? Παρα πολλές! Οπότε την ημερα που σου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να κανεις χοριακη καλο θα ηταν να πας να την κανεις. Ολα καλα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, crida είπε:

Καλησπερα στην όμορφη παρέα σας!

θελω έδω να εκφράσω την ανησυχία μου κ επειδή όλοι γύρω μου μου λένε «μη το σκέφτεσαι», δεν μπορούν να καταλάβουν την αγωνία μου... ξέρω ότι κάποιες από εσάς έχουν περάσει από τη θέση μου κ θα με νιώσουν...

21/11 έκανα τη πρώτη μου εξωσωματική με φυσικό τρόπο. 2 υπέροχα πολύ καλά γονιμοποιημένα ωάρια.... κ αφού η επέμβαση πήγε καλά ο γιατρός μου είπε την αβάσταχτη φράση «κ τώρα περιμενουμε»...

& σας ρωτάω. Πως να περιμένω;;;; Κάθε μέρα που περνάει σκέφτομαι να κάνω τεστ εγκυμοσύνης αλλά ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς κ θα βγει αρνητικό.

απο την άλλη 1/12 κανονικά είναι να αδιαθετισω κ εδώ κ 2-3 μέρες έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου... πονάκια στη κοιλιά κ το στήθος ( ίσως λίγο πιο έντονα), πόνος στη μέση ( κ αυτό χτες με τσάκισε περισσότερο από άλλες φορές) κλπ...

υπαρχει κάποια μικρή ένδειξη όταν είσαι έγκυος; Δε ξέρω... μήπως κάτι νιώθεις κ καταλαβαίνεις;;; Αισθάνομαι τη κοιλιά μου χαμηλά λίγο πιο σκληρή αλλά μπορεί κ να είναι η ιδέα μου...

ενα τεστ εγκυμοσύνης ποτέ δείχνει;;;

κοριτσακια μου, ότι συμβουλές έχετε θα τις χρειαστώ!!!

σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Kαλή σου ημέρα,

καταρχήν να ξέρεις πως δεν υπάρχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς! πολλές φορές ακόμα και αν υπάρχουν δεν γνωρίζουμε αν είναι από την εγκυμοσύνη ή από τα φάρμακα.

Χορική πότε θα κάνεις? Συμβουλή μου είναι να μην κάνεις τεστ αλλά χοριακή την ημερομηνία που σου είπε ο γιατρός σου. Και εννοείται πως χοριακή θα κάνεις ακόμα και αν έχεις αίμα.

 


 
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2018 at 11:07 ΜΜ, λουκουμαδακι είπε:

Όσο παίρνεις προγεστερόνη κατά 99,9% δεν θα αδιαθετησεις. Πρέπει να κάνεις χοριακη την ημέρα που υπέδειξε ο γιατρός σου και από εκεί και πέρα αν είναι αρνητική κόβεις τα χάπια και αδιαθετεις η συνεχίζεις! Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα και μια τέλεια εγκυμοσύνη! :-D

Χοριακη μου είπε ο γιατρός 15 μέρες μετά την εμφύτευση... άρα στις 6/12

ουφ... πως να αντέξω η δύσμοιρη τόσες μερεεεεες!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν πρρναν οι μερες αλλα προσπαθησε να βρεις κατι να ξρχνιεσαι.εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε το στηθος πριστικε τιπτα και δυο μερες πριν τη χοριακη ειχα πονο στην κοιλια περιοδου κ λεω αυτο ηταν δεν επιασε..αλλα τελικα εκανα λαθος...το μονο που με προβληματισε λιγο ηταν μια μικρη συχνοουρια μια μερα πριν τη χοριακη αλλα κ παλι λογω του πονου δεν ηλπιζα.εγω εκανα την 11 μερα μετα την εμρυομεταφορα αλλα ηταν 5ης μερας εμβρυο.να μην κανεις τεστ γιατι παλι θα αγχωθεις

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2018 at 12:56 ΠΜ, rainbow είπε:

δεν πρρναν οι μερες αλλα προσπαθησε να βρεις κατι να ξρχνιεσαι.εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε το στηθος πριστικε τιπτα και δυο μερες πριν τη χοριακη ειχα πονο στην κοιλια περιοδου κ λεω αυτο ηταν δεν επιασε..αλλα τελικα εκανα λαθος...το μονο που με προβληματισε λιγο ηταν μια μικρη συχνοουρια μια μερα πριν τη χοριακη αλλα κ παλι λογω του πονου δεν ηλπιζα.εγω εκανα την 11 μερα μετα την εμρυομεταφορα αλλα ηταν 5ης μερας εμβρυο.να μην κανεις τεστ γιατι παλι θα αγχωθεις

Καλησπερα κ σε ευχαριστώ πολύ!! Αύριο κάνω την β χωριάκη

δεν μου ήρθε περίοδος αλλά από προχτές μου ξεπρηστικε το στήθος κ η κοιλιά... δε θα έπρεπε να είμαι ακόμα πρησμένη αν ήμουν έγκυος;;; Λέω εγώ....

ουφ... ότι είναι να γίνει θα γίνει.... σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε!

On 26/11/2018 at 10:14 ΠΜ, Dimitroulaa είπε:

Καλημερα, την χοριακη πρεπει να την κανεις ειτε δεις ειτε δεν δεις αιμα. Ξερεις ποσες εγκυμοσυνες ξεκινησαν με αιμα? Παρα πολλές! Οπότε την ημερα που σου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να κανεις χοριακη καλο θα ηταν να πας να την κανεις. Ολα καλα σου ευχομαι!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου! Δε μου ήρθε τελικά περίοδος κ αύριο πάω για την εξέταση που μέχρι να βγουν θα μου έχει βγει μαζί κ η ψυχή!!!αχαχαχαχαχ!!! Αισθάνομαι λίγο απαισιόδοξη μιας κ τα συμπτώματα μου εξαφανίστηκαν αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία δε λένε;;;

εις αύριο τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, crida είπε:

3 βασανιστικές ώρες έμειναν κορίτσια μέχρι τα αποτελεσματααααααα!!!!ο Θεός βοηθός!!!

Σου ευχόμαστε τα καλύτερα.... Και εγώ ακριβώς στην ίδια φάση είμαι αλλά θα κάνω χοριακη την Παρασκευή..... Όλα να σου πάνε καλά.... Ο Θεός να σε βοηθήσει!!!! Περιμένω νέα σου!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...