Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

10 minutes ago, Evi89 said:

Ναι σε καταλαβαίνω έτσι κ εδω...πολύ λίγο επισκεπτήριο...δεν κάνουν εύκολα επισκληριδιο ...τώρα έμαθα δεν αφήνουν άτομο ούτε στους πόνους....(αυτό θα το διαπραγματευτώ βέβαια γιατί δεν θα την παλέψω μόνη)έχει κάοποια θεματακια το νοσοκομείο....αλλά να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλύτερα!

Κοίταξε επειδή εγώ έκανα εξωσωματική στο νοσοκομείο και το είδα από πολύ κοντά και σκεψου ότι σε μια πολύ πιο εύκολη κατάσταση μου στοίχισε που δεν είχα τον άντρα μου δίπλα μου και ήταν στο σαλονακι, είπα ότι δεν θέλω να το ξαναζήσω αυτο. Οπότε καλύτερα να ζοριστουμε λίγο παραπάνω ως προς το οικονομικό από το να είμαι χάλια ψυχολογικά σε αυτή τη στιγμή. 

Πραγματικά ότι είναι καλύτερο για την καθεμιά. Θα δώσεις στον γιατρο σου κατι;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Rinaki88 συμφωνώ μαζί σου εάν μπορείς οικονομικά καλύτερα να ζοριστεις λίγο παραπάνω απ' το να μην είσαι καλά ψυχολογικά!!Εγώ ευτυχώς έτυχε κ μπορέσαμε κ ήταν συνεχως ο άντρας μου μαζί μου κ μέσα στη γέννα.Τωρα βέβαια δεν νομίζω να ξαναγίνει αλλά δεν πειράζει,ας πάνε όλα καλά κ αυτό φτάνει!!

Ναι ένα δώρο θα του το κάνω κ πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Evi89 said:

@Rinaki88 συμφωνώ μαζί σου εάν μπορείς οικονομικά καλύτερα να ζοριστεις λίγο παραπάνω απ' το να μην είσαι καλά ψυχολογικά!!Εγώ ευτυχώς έτυχε κ μπορέσαμε κ ήταν συνεχως ο άντρας μου μαζί μου κ μέσα στη γέννα.Τωρα βέβαια δεν νομίζω να ξαναγίνει αλλά δεν πειράζει,ας πάνε όλα καλά κ αυτό φτάνει!!

Ναι ένα δώρο θα του το κάνω κ πάλι!!

Αν το θέλεις να το κάνεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχεις πάλι τον άντρα σου δίπλα σου. 

Νομίζω είναι τρομερα απαραίτητη η υποστήριξη αυτές τις στιγμές. Όλα να πάνε καλά. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Σας βρήκα όπως χάζευα χθες διάφορα και χάρηκα πολύ.Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες αρχικά και όλα να πάνε τέλεια!

Είμαι στην 14η εβδομάδα,λίγα έως καθόλου συμπτώματα μπορώ να πω και από την Αυχενική μας έδωσαν μικρή ένδειξη για αγοράκι!Να ρωτήσω,είναι κάποια από Θεσσαλονίκη;;Έχει αρχίσει yoga η πιλατες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια :) 

Εμένα ο γιατρός μου είναι ιδιώτης και τον έχω 15 χρόνια. Το πρώτο μου παιδάκι ούτε που το σκέφτηκα γέννησα σε ιδιωτική κλινική τώρα όμως ζορίζομαι να δώσω τόσα χρήματα. Αφήστε που βλέπω ότι τα ιδιωτικά μαιευτήρια έχουν ανεβάσει τιμές. Τι να κάνω όμως εμπιστεύομαι τον γιατρό μου και πάλι θα τα σκάσω. Το μόνο καλό είναι ότι έχω ιδιωτικό ασφαλιστήριο που μου καλύπτει σχεδόν όλο το κόστος μαιευτηρίου και γιατρού. Απλά σκέφτομαι ότι ωραία θα ήταν να τα είχα αυτά τα χρήματα για να καλύψω άλλες ανάγκες.

@Evagellia τέλεια να αρχίσεις yoga ή πιλάτες έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ. Εγώ δυστυχώς δεν ήμουν καθόλου fit πριν την εγκυμοσύνη είχα κιλά και δύσκολα θα μπορέσω να ανταπεξέλθω...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evagellia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Σας βρήκα όπως χάζευα χθες διάφορα και χάρηκα πολύ.Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες αρχικά και όλα να πάνε τέλεια!

Είμαι στην 14η εβδομάδα,λίγα έως καθόλου συμπτώματα μπορώ να πω και από την Αυχενική μας έδωσαν μικρή ένδειξη για αγοράκι!Να ρωτήσω,είναι κάποια από Θεσσαλονίκη;;Έχει αρχίσει yoga η πιλατες;;;

Καλώς ήρθες @Evagellia επίσης να έχεις μια τελειομηνη κ καλή εγκυμοσύνη!! Είναι η χρονιά των αγοριών ..κ εγώ αγοράκι!! 

Εγώ δεν είμαι από Θεσσαλονίκη.Δεν ξέρω αν είναι τα υπόλοιπα κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Καλώς ήρθες @Evagellia επίσης να έχεις μια τελειομηνη κ καλή εγκυμοσύνη!! Είναι η χρονιά των αγοριών ..κ εγώ αγοράκι!! 

Εγώ δεν είμαι από Θεσσαλονίκη.Δεν ξέρω αν είναι τα υπόλοιπα κορίτσια..

Κι εγώ αγοράκι έχω κορίτσια!!!Με το καλό τα μπεμπάκια για όλες μας!!!


 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evagellia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Σας βρήκα όπως χάζευα χθες διάφορα και χάρηκα πολύ.Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες αρχικά και όλα να πάνε τέλεια!

Είμαι στην 14η εβδομάδα,λίγα έως καθόλου συμπτώματα μπορώ να πω και από την Αυχενική μας έδωσαν μικρή ένδειξη για αγοράκι!Να ρωτήσω,είναι κάποια από Θεσσαλονίκη;;Έχει αρχίσει yoga η πιλατες;;;

Γεια σου κορίτσι! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη! Είμαι από Κρήτη!! κ θα ξεκινήσω μάλλον aqua yoga! Ψαχνόμουν για κανονική να σου πω την αλήθεια, αλλά μου είπαν ότι η aqua είναι πιο δυναμική και μιας και γυμναζόμουν κ πριν λέω να καταλήξω εκεί. Απλώς πρέπει πρώτα να πάρω κάτι βεβαιώσεις από γιατρούς κ λογικά μετά ξεκινάω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είμαι σίγουρη για το φύλο.Στην Αυχενική είπαν ίσως.Και εσείς εκεί το είδατε ή αργότερα;;Αν και είμαι τόσο χαρούμενη που δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα!!

 

πρίν από 20 λεπτά , Newmum19 είπε:

Γεια σου κορίτσι! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη! Είμαι από Κρήτη!! κ θα ξεκινήσω μάλλον aqua yoga! Ψαχνόμουν για κανονική να σου πω την αλήθεια, αλλά μου είπαν ότι η aqua είναι πιο δυναμική και μιας και γυμναζόμουν κ πριν λέω να καταλήξω εκεί. Απλώς πρέπει πρώτα να πάρω κάτι βεβαιώσεις από γιατρούς κ λογικά μετά ξεκινάω!!

Τέλεια!!!Νομίζω πως θα είναι μια σούπερ απασχόληση και θα βοηθήσει σε πολλούς τομείς.Ξεκιναω έρευνα από Πέμπτη θα έχω νεότερα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evagellia είπε:

Δεν είμαι σίγουρη για το φύλο.Στην Αυχενική είπαν ίσως.Και εσείς εκεί το είδατε ή αργότερα;;Αν και είμαι τόσο χαρούμενη που δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα!!

 

Τέλεια!!!Νομίζω πως θα είναι μια σούπερ απασχόληση και θα βοηθήσει σε πολλούς τομείς.Ξεκιναω έρευνα από Πέμπτη θα έχω νεότερα!

τέλεια!! όταν θα έχεις νεώτερα στείλε μου!!κ εγώ θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλή απασχόληση γιατί πλέον έχω αρχίσει να αισθάνομαι περισσότερο ασθενής παρά έγκυος με τόσο καθισιό!!χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2019 at 4:26 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Καλά κάνεις κι εγώ θα ξεκινήσω από εβδομάδα γιατί έχω αρχίσει και φουσκωνω και δεν ξέρω. Είναι κ νωρίς ακόμη. 

Γενικά ναυτιες δεν είχα ποτέ μου. Βάρος στο στομάχι έχω ιδίως το απόγευμα, ξέρεις σαν να πιέζεται. Λίγες ζαλάδες εχω. Γενικά προς το παρόν μου πάει σχετικα καλά. Δεν έχω θέμα.  Εσυ;

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα! Διάβασα για ναυτίες και βαρος στο στομάχι κ είμαι παθούσα! Τι κάνετε για αυτό; Εγώ μετά τις 6 η ώρα το απόγευμα  δεν αντέχω....είμαι χάλια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια και καλωσορισατε οι καινούργιες. Καλέ χαμός γίνεται από αγόρια. Χαχαχαχαχαχα. Για γυμναστική ψαχνόμουν κι εγώ αλλά ο γιατρός μου μου είπε για περπατημα και να το αφήσω ένα μηνα ακόμη πριν ξεκινήσω κάτι. Μάλλον θα κάνω yoga αν και δεν με βολεύουν πολύ οι ώρες με την δουλειά μου. Γενικά ξέρω ότι είναι ασφαλές οπότε δεν υπάρχει θέμα. 

20 minutes ago, Antzimet said:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα! Διάβασα για ναυτίες και βαρος στο στομάχι κ είμαι παθούσα! Τι κάνετε για αυτό; Εγώ μετά τις 6 η ώρα το απόγευμα  δεν αντέχω....είμαι χάλια!!! 

Καλώς το το κορίτσι. Εγώ αυτά τα είχα περίπου την 6η-8η εβδομάδα. Ειναι σπαστικο αλλά θα περάσει. Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερα. Προσπαθησε να τρως πολλά και μικρά γεύματα. Και περπατα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια και καλωσορισατε οι καινούργιες. Καλέ χαμός γίνεται από αγόρια. Χαχαχαχαχαχα. Για γυμναστική ψαχνόμουν κι εγώ αλλά ο γιατρός μου μου είπε για περπατημα και να το αφήσω ένα μηνα ακόμη πριν ξεκινήσω κάτι. Μάλλον θα κάνω yoga αν και δεν με βολεύουν πολύ οι ώρες με την δουλειά μου. Γενικά ξέρω ότι είναι ασφαλές οπότε δεν υπάρχει θέμα. 

Καλώς το το κορίτσι. Εγώ αυτά τα είχα περίπου την 6η-8η εβδομάδα. Ειναι σπαστικο αλλά θα περάσει. Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερα. Προσπαθησε να τρως πολλά και μικρά γεύματα. Και περπατα. 

Αχ μακάρι γιατί δεν παλευεται!!! Τώρα είμαι στην 10 η εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...