Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Επιδομα προστασίας μητρότητας ΟΑΕΔ


Marmat

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Ήθελα να ρωτήσω όσες λαμβάνετε αυτό το διάστημα το επίδομα προστασίας μητρότητας ΟΑΕΔ (6μηνο) τι ποσό παίρνετε? Υποτιθεται με τα νέα μέτρα θα φτάσει τα 650 ενώ τώρα είναι 586. Ρωτάω γιατί εγώ έλαβα για ολόκληρο το μήνα Ιανουάριο μόνο 511 ευρώ. :sad:

  • Λυπημένη/-ος 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Ήθελα να ρωτήσω όσες λαμβάνετε αυτό το διάστημα το επίδομα προστασίας μητρότητας ΟΑΕΔ (6μηνο) τι ποσό παίρνετε? Υποτιθεται με τα νέα μέτρα θα φτάσει τα 650 ενώ τώρα είναι 586. Ρωτάω γιατί εγώ έλαβα για ολόκληρο το μήνα Ιανουάριο μόνο 511 ευρώ. :sad:

Κοριτσάκι μου 586 ειναι τώρα αλλά μεικτά. Με τις κρατησεις βγαίνουν 511. Τώρα με την αύξηση που θ παει 650 μεικτά θα παίρνουμε γύρω στα 560...

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση ξεκινά από 1η Φεβρουαρίου όπως η αύξηση στο βασικό μισθό. Είναι λογικό για τον Ιανουάριο να έχετε πληρωθεί με βάση ο,τι ίσχυε στο παρελθόν. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Η αύξηση ξεκινά από 1η Φεβρουαρίου όπως η αύξηση στο βασικό μισθό. Είναι λογικό για τον Ιανουάριο να έχετε πληρωθεί με βάση ο,τι ίσχυε στο παρελθόν. 

Ευχαριστώ για την απάντηση δεν γνώριζα πως τα 586 ήταν μεικτά. 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 10/2/2019 at 11:25 ΜΜ, Marmat είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση δεν γνώριζα πως τα 586 ήταν μεικτά. 

Καλησπέρα κορίτσια! Πληρώθηκε καμία τον Φεβρουάριο για να δούμε τι ακριβώς πόσο παίρνουμε πλέον; Εγώ θα το πάρω από Ιούλιο το εξάμηνο αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμενη! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πληρώθηκε καμία τον Φεβρουάριο για να δούμε τι ακριβώς πόσο παίρνουμε πλέον; Εγώ θα το πάρω από Ιούλιο το εξάμηνο αλλά θέλω να είμαι προετοιμασμενη! 

567,32€ με την αύξηση του κατώτατου μισθού!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2019 at 1:24 ΜΜ, Marmat είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Ήθελα να ρωτήσω όσες λαμβάνετε αυτό το διάστημα το επίδομα προστασίας μητρότητας ΟΑΕΔ (6μηνο) τι ποσό παίρνετε? Υποτιθεται με τα νέα μέτρα θα φτάσει τα 650 ενώ τώρα είναι 586. Ρωτάω γιατί εγώ έλαβα για ολόκληρο το μήνα Ιανουάριο μόνο 511 ευρώ. :sad:

586    ειναι τα μεικτα!!  καθαρα παιρνουμε 511 αλλα τωρα αυξηθηκε κ πηρα 567.

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

Κορίτσια μου καλησπέρα ήθελα να κάνω μία ερώτηση καθώς είδα το θέμα. Είμαι 11 εβδομάδων και πριν λίγο καιρό απολύθηκα. Έχω κάνει τα χαρτιά μου για ταμείο κ περιμένω. Ξέρει καμία αν δικαιούμαι επίδομα μητρότητας κ λοχείας ενώ θα είμαι στο ταμείο κ θα πληρώνομαι από εκεί ή όσα μου δίνει το ταμείο. Τα 200 ένσημα τα 2 τελευταία χρόνια τα έχω αλλα από ότι είδα θέλει κ κάποια βεβαίωση από εργοδότη αλλά δεν έχω κάτι τέτοιο. Ξέρετε τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω πότε ο Οαεδ δίνει το επιδομα αδείας καλοκαιριού στην ειδική παροχή μητρότητας και αν ξέρετε πόσο είναι περίπου. Είμαι στο εξάμηνο από 8/1- έως 8/7/20

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...