Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Αίμα στην εγκυμοσύνη


Chrisanthi1990

Recommended Posts

Βρε κορίτσια ειμαι αγχωμένη... την Πέμπτη 7/2 ειχα χοριακη 191... την τριτη 12/2 ειμαι στο νοσοκομείο με κολικο νεφρού.. η χοριακη 848... απο την δευτερα ειδα λιγο ροζ αιμα το οποιο εγινε καφε την Τριτη πριν με πιάσει ο κολικος... εχθές το βράδυ ειδα κόκκινο αλλα μονο στο σκούπισμα... Σήμερα το πρωι εκανα επαναληπτική την χοριακη τα αποτελέσματα το απόγευμα... απο το πρωι εχω αίμα..... μονο πταν πηγαινω στην τουαλέτα... αλλα την μια φορα απο αυτες ηταν αρκετο, ηταν ροζ το νερο στην λεκάνη... ειμαι να σκάσω... ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα απολυτος μονο να ξανακάνω την χοριακη και μιλάμε.. εχω και μια ελαφριά ενόχληση στην κοιλιά...  την Τρίτη που μου εκαναν υπέρηχο δεν ειδαν κατι... λογικα ειναι νωρίς ακόμα... αυτη η αναμονή με σκοτώνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Chrisanthi1990 είπε:

Βρε κορίτσια ειμαι αγχωμένη... την Πέμπτη 7/2 ειχα χοριακη 191... την τριτη 12/2 ειμαι στο νοσοκομείο με κολικο νεφρού.. η χοριακη 848... απο την δευτερα ειδα λιγο ροζ αιμα το οποιο εγινε καφε την Τριτη πριν με πιάσει ο κολικος... εχθές το βράδυ ειδα κόκκινο αλλα μονο στο σκούπισμα... Σήμερα το πρωι εκανα επαναληπτική την χοριακη τα αποτελέσματα το απόγευμα... απο το πρωι εχω αίμα..... μονο πταν πηγαινω στην τουαλέτα... αλλα την μια φορα απο αυτες ηταν αρκετο, ηταν ροζ το νερο στην λεκάνη... ειμαι να σκάσω... ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα απολυτος μονο να ξανακάνω την χοριακη και μιλάμε.. εχω και μια ελαφριά ενόχληση στην κοιλιά...  την Τρίτη που μου εκαναν υπέρηχο δεν ειδαν κατι... λογικα ειναι νωρίς ακόμα... αυτη η αναμονή με σκοτώνει...

@Chrisanthi1990 αχ κορίτσι μου πρέπει να κανείς υπομονή δεν θα θελα να σου πω κάτι άλλο γιατί δεν θέλω να σε αγχωσω και επιπλέον δεν είμαι γιατρός ξεκουρασου Οσο μπορείς προγεστερόνη παίρνεις;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Chrisanthi1990 είπε:

Βρε κορίτσια ειμαι αγχωμένη... την Πέμπτη 7/2 ειχα χοριακη 191... την τριτη 12/2 ειμαι στο νοσοκομείο με κολικο νεφρού.. η χοριακη 848... απο την δευτερα ειδα λιγο ροζ αιμα το οποιο εγινε καφε την Τριτη πριν με πιάσει ο κολικος... εχθές το βράδυ ειδα κόκκινο αλλα μονο στο σκούπισμα... Σήμερα το πρωι εκανα επαναληπτική την χοριακη τα αποτελέσματα το απόγευμα... απο το πρωι εχω αίμα..... μονο πταν πηγαινω στην τουαλέτα... αλλα την μια φορα απο αυτες ηταν αρκετο, ηταν ροζ το νερο στην λεκάνη... ειμαι να σκάσω... ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα απολυτος μονο να ξανακάνω την χοριακη και μιλάμε.. εχω και μια ελαφριά ενόχληση στην κοιλιά...  την Τρίτη που μου εκαναν υπέρηχο δεν ειδαν κατι... λογικα ειναι νωρίς ακόμα... αυτη η αναμονή με σκοτώνει...

Κορίτσι μου ξέρω ακριβώς πώς είσαι είχα και εγώ αίμα κόκκινο είμαι από εξωσωματική και έχω και τέσσερις αποβολές ήδη!Κάνε υπομονη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της χοριακης! Μέχρι τότε ξάπλωσε και μην σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα!Εμένα όταν βγήκε η χοριακη με είπε και έκανα μια ένεση την επόμενη μέρα έγινε καφέ το αίμα και σήμερα έχω πάλι λίγα καφέ!Ξέρω ότι είναι δύσκολα θέλει δύναμη και ψυχραιμία! Εύχομαι καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Ξεκουράσου απλά.κατσε κρεβάτι αν μπορεις.εγω πριν κάνω χωριακη που δεν ήξερα καν ότι είμαι έγκυος.ειχα λίγο αίμα μετά καφέ κ μετά τπτ.ειναι λογικό γιατί προετοιμάζεται η μήτρα για το έμβρυο.οποτε υπομονή όχι άγχος κ ξεκουράσου...κ όλα καλά θα πάνε

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περνω μονο το fillicine... οσες φορες ρωτησα το γιατρό για το αιμα δεν ειπε τίποτα... μονο να επαναλάβω την χοριακη... οσο αφορά την ξεκούραση πραγμα δύσκολο... προσπαθώ οσο γινεται βέβαια... εχω ήδη 2 αγγελούδια το ενα 6 το άλλο 4 και δυστυχώς δεν εχω βοήθεια... αλλα δεν θα επρεπε ο γιατρος να μου δωσει κατι;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Chrisanthi1990 είπε:

Περνω μονο το fillicine... οσες φορες ρωτησα το γιατρό για το αιμα δεν ειπε τίποτα... μονο να επαναλάβω την χοριακη... οσο αφορά την ξεκούραση πραγμα δύσκολο... προσπαθώ οσο γινεται βέβαια... εχω ήδη 2 αγγελούδια το ενα 6 το άλλο 4 και δυστυχώς δεν εχω βοήθεια... αλλα δεν θα επρεπε ο γιατρος να μου δωσει κατι;

 

Είμαι σίγουρη ότι περιμένει την χοριακη μόλις βγει σίγουρα κάτι θα σου δώσει!Ηρέμησε τουλάχιστο όσο μπορεις!μην στεναχωριέσαι εύχομαι όλα καλά να πανε

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά... απλα εχω περάσει δυο εγκυμοσύνες και ηταν και οι δυο πολύ καλες χωρις προβλήματα... και τωρα με ολο αυτό εχω τρελαθεί.. ειναι πρωτόγνωρο...

 

Ευχαριστώ πολυ πάντως για τις απαντησεις σας κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

Να πάνε όλα καλά εύχομαι! Και το επόμενο που θα κάνεις είναι να πας σε ουρολογο (αν είσαι από ιδιωτικό νοσοκομείο να σου πουν με ποιον συνεργάζονται) για να σε δει. Έζησα τον εφιάλτη του κολικου στην 1η εγκυμοσύνη. Εμένα όμως ξεκίνησαν από τον 4ο μήνα και στον 9ο έκανα εγχείρηση αφού δεν περνούσε ο πόνος ούτε με πεθιδινες. Τωρα αν το αίμα είναι κολπικό ή από τα ούρα φαντάζομαι θα το καταλαβαίνεις. Είχα αιματοουρια κάποια στιγμή στην εγκυμοσύνη μου από το νεφρό αλλά το καταλάβαινα ότι είναι από τα ούρα και όχι από τον κόλπο. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στην χοριακη σου!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι το αίμα ειναι απο τα ούρα... αν και το βλεπω μονο οταν πηγαίνω τουαλέτα.. δεν εχω δηλαδη ροη.. δεν χρειαζεται σερβιετα... ουτε εχω λερώσει εσώρουχο... απλα ειναι ροζ προς κόκκινο.. δεν ειναι πια καφέ.. τι να πω βρε κορίτσια.. τα αποτελεσματα ακομα να βγουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οπότε εισαι μια χαρά πιστεύω..μην αγχώνεσαι.ολα καλά θα πάνε.απλα ίσως πιεστικές με κάτι η λίγο παραπάνω κ βγήκε σαν αντίδραση του οργανισμού.σουπερ η χωριακη.εμενα μου είχε δώσει outrogestan για λίγο ροζ που είχε δει.κ αυτό σε μια ενδοκολπικη που μου είχε κάνει στης αρχες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει φύγει ακομα το άγχος... εχθες το βραδυ ειδα αιμα κοκκινο και βγηκε και ενα κομμάτι αιμα (συγγνώμη για την περιγραφή) μετα λιγοτερο αιμα μετα καθολου το πρωι παλι λίγο... αν ηταν αποβολη δεν θα ειχα αιμα πολυ; θα παω στον γιατρο στις 2 μ.μ. να δουμε τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2019 at 12:51 ΜΜ, Chrisanthi1990 είπε:

Βρε κορίτσια ειμαι αγχωμένη... την Πέμπτη 7/2 ειχα χοριακη 191... την τριτη 12/2 ειμαι στο νοσοκομείο με κολικο νεφρού.. η χοριακη 848... απο την δευτερα ειδα λιγο ροζ αιμα το οποιο εγινε καφε την Τριτη πριν με πιάσει ο κολικος... εχθές το βράδυ ειδα κόκκινο αλλα μονο στο σκούπισμα... Σήμερα το πρωι εκανα επαναληπτική την χοριακη τα αποτελέσματα το απόγευμα... απο το πρωι εχω αίμα..... μονο πταν πηγαινω στην τουαλέτα... αλλα την μια φορα απο αυτες ηταν αρκετο, ηταν ροζ το νερο στην λεκάνη... ειμαι να σκάσω... ο γιατρος μου δεν ειπε τιποτα απολυτος μονο να ξανακάνω την χοριακη και μιλάμε.. εχω και μια ελαφριά ενόχληση στην κοιλιά...  την Τρίτη που μου εκαναν υπέρηχο δεν ειδαν κατι... λογικα ειναι νωρίς ακόμα... αυτη η αναμονή με σκοτώνει..

Εγώ είχα αρκετές φορές αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης.Μάλιστα ένα πρωί πήγα τουαλέτα κ είχε γίνει ροζ ή τουαλέτα  λέω πάει τελείωσαν  όλα πάω στον γιατρό κ μάλιστα ήταν  η φορά που είδαμε καρδούλα να χτυπάει.Εύχομαι όλα να πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...