Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Καλησπέρα  σε όλα τα κορίτσια που  έχουν γίνει μανούλες αλλά και σε  αυτές που περιμένουν .Εδώ  και  κάποιες μέρες φοράω την Ζώνη  της  Παναγίας από το Άγιο  Όρος .Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον άντρα μου  εδώ και πέντε χρόνια ,έμεινα μια φορά έγκυος και απέβαλλα .Πιστεύω  ότι μόνο  η Παναγία μπορεί  να βοηθήσει και να κάνει καλύτερη την ζωη μου ,με τον ερχομό ενός παιδιού .Εξωσωματική δεν έχω κάνει .Από  το Άγιο  Όρος  μου την έστειλαν  γρήγορα 10  μέρες περίπου .Την φοράω κάθε μέρα .Πιστεύω ότι  θα με ακούσει  η Παναγία μας .!Φιλιά  σε όλες  και  ειλικρινά εύχομαι  να κρατήσουμε γρήγορα  ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ μας  αγκαλιά .!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , τριανταφυλλο είπε:

Καλησπέρα  σε όλα τα κορίτσια που  έχουν γίνει μανούλες αλλά και σε  αυτές που περιμένουν .Εδώ  και  κάποιες μέρες φοράω την Ζώνη  της  Παναγίας από το Άγιο  Όρος .Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον άντρα μου  εδώ και πέντε χρόνια ,έμεινα μια φορά έγκυος και απέβαλλα .Πιστεύω  ότι μόνο  η Παναγία μπορεί  να βοηθήσει και να κάνει καλύτερη την ζωη μου ,με τον ερχομό ενός παιδιού .Εξωσωματική δεν έχω κάνει .Από  το Άγιο  Όρος  μου την έστειλαν  γρήγορα 10  μέρες περίπου .Την φοράω κάθε μέρα .Πιστεύω ότι  θα με ακούσει  η Παναγία μας .!Φιλιά  σε όλες  και  ειλικρινά εύχομαι  να κρατήσουμε γρήγορα  ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ μας  αγκαλιά .!

 

Μπράβο γλυκιά μου και εγώ φοραω την ζωνη να είναι ευλογημένη η χάρη της και φυσικά θα σε βοηθήσει αρκεί να το πιστεύεις καλό ομως θα είναι εκτός απο την βοήθεια του Θεού αν δουμε οτι δεν έρχεται αυτό που θέλουμε να το κυνηγάμε με την επιστήμη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, τριανταφυλλο είπε:

Καλησπέρα  σε όλα τα κορίτσια που  έχουν γίνει μανούλες αλλά και σε  αυτές που περιμένουν .Εδώ  και  κάποιες μέρες φοράω την Ζώνη  της  Παναγίας από το Άγιο  Όρος .Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον άντρα μου  εδώ και πέντε χρόνια ,έμεινα μια φορά έγκυος και απέβαλλα .Πιστεύω  ότι μόνο  η Παναγία μπορεί  να βοηθήσει και να κάνει καλύτερη την ζωη μου ,με τον ερχομό ενός παιδιού .Εξωσωματική δεν έχω κάνει .Από  το Άγιο  Όρος  μου την έστειλαν  γρήγορα 10  μέρες περίπου .Την φοράω κάθε μέρα .Πιστεύω ότι  θα με ακούσει  η Παναγία μας .!Φιλιά  σε όλες  και  ειλικρινά εύχομαι  να κρατήσουμε γρήγορα  ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ μας  αγκαλιά .!

 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! βοηθεια σου! εχω και εγω την ζωνη και σκοπευω να την βαλω την ημερα που επιτελους θα κανω την εμβρυομεταφορα μου (κανω εξωσωματικη). εχω δυο αποβολλες και εγω και ντρεπομαι που το λεω αλλα κλονιστηκε λιγο η πιστη μου μετα τη 2η.  την μια κιολας μου την ειπε η αγια μαρινα οτι θα την περασω. 

εχω παρει και την ζωνη της αγιας ειρηνης τηνς χρυσοβαλαντος αλλα μου ειπαν οι μοναχες μονο οταν μεινω εγκυος θα την φορεσω!

ευχομαι να μας ευλογησει η παναγια να γινουμε ολες μανουλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  ,συγνώμη  αν κατάλαβα  καλά η Αγία Μαρίνα  σου είπε ότι θα αποβάλλεις ;Εύχομαι  αυτή την φορά να πετύχει !ΜELINASP !KΑΛΗ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ  Giotitsa. για  την ευχή σου.  Εύχομαι και για σένα ότι καλύτερο !Πιστεύω  ότι μόνο η Παναγία μπορεί να δώσει λύση στο προβλημά μας .!Καλή  και η επιστήμη όταν εφαρμόζεται από σωστούς ιατρούς ,αλλά και πολλά χρήματα βρε κορίτσια !

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, τριανταφυλλο είπε:

Καλησπέρα  σε όλα τα κορίτσια που  έχουν γίνει μανούλες αλλά και σε  αυτές που περιμένουν .Εδώ  και  κάποιες μέρες φοράω την Ζώνη  της  Παναγίας από το Άγιο  Όρος .Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον άντρα μου  εδώ και πέντε χρόνια ,έμεινα μια φορά έγκυος και απέβαλλα .Πιστεύω  ότι μόνο  η Παναγία μπορεί  να βοηθήσει και να κάνει καλύτερη την ζωη μου ,με τον ερχομό ενός παιδιού .Εξωσωματική δεν έχω κάνει .Από  το Άγιο  Όρος  μου την έστειλαν  γρήγορα 10  μέρες περίπου .Την φοράω κάθε μέρα .Πιστεύω ότι  θα με ακούσει  η Παναγία μας .!Φιλιά  σε όλες  και  ειλικρινά εύχομαι  να κρατήσουμε γρήγορα  ΤΑ ΜΩΡΆΚΙΑ μας  αγκαλιά .!

 

 Καλησπέρα εύχομαι γρήγορα να   γίνει το όνειρο σου πραγματικότητα. Επειδή ενδιαφέρομαι για την ζώνη μπορείς να μου στείλεις μήνυμα που μπορούμε να πάρουμε τηλέφωνο να μας την στείλουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα γέννησα τον Ιούλιο του 2017 φοροντας τη ζώνη της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου από το πρώτο λεπτό που μπήκα στη διαδικασία μέσω εξωσωματικών μέχρι κ το τελευταίο ..τη φορούσα κ στη γέννα...Εγώ πιστεύω ακράδαντα πως πολλές φορές δεν πρέπει να τα περιμένουμε όλα από το θεό..η Αγία Ειρήνη στάθηκε διπλαου στα χειρουργεία στις αποβολές μου στις εξωσωματικές μου σε όλα...είναι η καταφυγή μου στον πόνο κ στη χαρά...όμως το θεωρώ μεγάλο " βάρος" να τα περιμένω όλα από αυτήν...εάν δηλαδή δεν έρθει δεν ήθελε να μας το δώσει; Μα κ στην εξωσωματική κ 100 να κάνεις εάν δε θέλει δε θα στο δώσει...εγώ πριν ξεκινήσω συμβουλεύτηκαν έναν ιερέα...η εκκλησία μου είπε δε θέλει να πεταχτούν εμβρια...είπα λοιπόν στον εαυτό μου ότι αυτό θα κάνω...θα κάνω τις προσπάθειες που μου καλυπτει το κράτος τα φάρμακα και μετά στοπ...όταν πέτυχα είχα αλλά 4 εμβρια στην κατάψυξη...μπήκαν τα δύο κ είχα παλλινδρομη..τώρα θα βάλω τα άλλα δύο κ αν θέλει ο Θεός θα γίνω δεύτερη φορά μαμά...πίστη κ προσευχή αλλά κ κινητοποίηση...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2019 at 12:20 ΜΜ, τριανταφυλλο είπε:

Καλημέρα  ,συγνώμη  αν κατάλαβα  καλά η Αγία Μαρίνα  σου είπε ότι θα αποβάλλεις ;Εύχομαι  αυτή την φορά να πετύχει !ΜELINASP !KΑΛΗ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ  Giotitsa. για  την ευχή σου.  Εύχομαι και για σένα ότι καλύτερο !Πιστεύω  ότι μόνο η Παναγία μπορεί να δώσει λύση στο προβλημά μας .!Καλή  και η επιστήμη όταν εφαρμόζεται από σωστούς ιατρούς ,αλλά και πολλά χρήματα βρε κορίτσια !

καλημερα κοπελα μου,

ειχα ταξει το μωρο στην αγια μαρινα. και την ειδα στον υπνο μου να μου λεει θα χασεις την πιστη σου σε μενα? της ειπα φυσικα και οχι. και μου απαντησε το μωρο σου σημερα θα το χασεις, μην χασεις την πιστη  σου σε μενα ομως! και οντως ξυπνησα και πηγα στον γιατρο και ειδα οτι ειχα χασει το μωρο.

 

On 19/2/2019 at 3:47 ΜΜ, island1 είπε:

Καλησπέρα γέννησα τον Ιούλιο του 2017 φοροντας τη ζώνη της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου από το πρώτο λεπτό που μπήκα στη διαδικασία μέσω εξωσωματικών μέχρι κ το τελευταίο ..τη φορούσα κ στη γέννα...Εγώ πιστεύω ακράδαντα πως πολλές φορές δεν πρέπει να τα περιμένουμε όλα από το θεό..η Αγία Ειρήνη στάθηκε διπλαου στα χειρουργεία στις αποβολές μου στις εξωσωματικές μου σε όλα...είναι η καταφυγή μου στον πόνο κ στη χαρά...όμως το θεωρώ μεγάλο " βάρος" να τα περιμένω όλα από αυτήν...εάν δηλαδή δεν έρθει δεν ήθελε να μας το δώσει; Μα κ στην εξωσωματική κ 100 να κάνεις εάν δε θέλει δε θα στο δώσει...εγώ πριν ξεκινήσω συμβουλεύτηκαν έναν ιερέα...η εκκλησία μου είπε δε θέλει να πεταχτούν εμβρια...είπα λοιπόν στον εαυτό μου ότι αυτό θα κάνω...θα κάνω τις προσπάθειες που μου καλυπτει το κράτος τα φάρμακα και μετά στοπ...όταν πέτυχα είχα αλλά 4 εμβρια στην κατάψυξη...μπήκαν τα δύο κ είχα παλλινδρομη..τώρα θα βάλω τα άλλα δύο κ αν θέλει ο Θεός θα γίνω δεύτερη φορά μαμά...πίστη κ προσευχή αλλά κ κινητοποίηση...

νησακι μου την ζωνη της αγιας ειρηνης την φορεσες απο πριν μεινεις εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

καλημερα κοπελα μου,

ειχα ταξει το μωρο στην αγια μαρινα. και την ειδα στον υπνο μου να μου λεει θα χασεις την πιστη σου σε μενα? της ειπα φυσικα και οχι. και μου απαντησε το μωρο σου σημερα θα το χασεις, μην χασεις την πιστη  σου σε μενα ομως! και οντως ξυπνησα και πηγα στον γιατρο και ειδα οτι ειχα χασει το μωρο.

 

νησακι μου την ζωνη της αγιας ειρηνης την φορεσες απο πριν μεινεις εγκυος?

Τη ζώνη της Αγίας την έβαλα πάνω μου όταν πήγα για πρώτη σπέρματεγχυση...τη φόρεσα συνολικά 6 χρόνια... Την έβγαζα μόνο στο μπάνιο κ το καλοκαίρι στη θάλασσα όπου την εσένα στο χέρι μου...οριστικά από πάνω μου βγήκε στο μαιευτήριο όταν γύρισα στο δωμάτιο μετά τη γέννα κ την ακούμπησα σε ένα πουγκί που κρέμασαν δίπλα στο παιδί μου .τώρα είναι στην εικόνα της κρεμασμένη πάνω από το παιδί...

Just now, island1 είπε:

Τη ζώνη της Αγίας την έβαλα πάνω μου όταν πήγα για πρώτη σπέρματεγχυση...τη φόρεσα συνολικά 6 χρόνια... Την έβγαζα μόνο στο μπάνιο κ το καλοκαίρι στη θάλασσα όπου την εσένα στο χέρι μου...οριστικά από πάνω μου βγήκε στο μαιευτήριο όταν γύρισα στο δωμάτιο μετά τη γέννα κ την ακούμπησα σε ένα πουγκί που κρέμασαν δίπλα στο παιδί μου .τώρα είναι στην εικόνα της κρεμασμένη πάνω από το παιδί...

Το κομμάτι όνειρα σε θα στο αναλύσω..γιατί θα ανατριχιασεις....θα σου πω μόνο πως η Αγία έφερε το παιδί μου...αυτό το γνωρίζουν ολοι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , island1 είπε:

Τη ζώνη της Αγίας την έβαλα πάνω μου όταν πήγα για πρώτη σπέρματεγχυση...τη φόρεσα συνολικά 6 χρόνια... Την έβγαζα μόνο στο μπάνιο κ το καλοκαίρι στη θάλασσα όπου την εσένα στο χέρι μου...οριστικά από πάνω μου βγήκε στο μαιευτήριο όταν γύρισα στο δωμάτιο μετά τη γέννα κ την ακούμπησα σε ένα πουγκί που κρέμασαν δίπλα στο παιδί μου .τώρα είναι στην εικόνα της κρεμασμένη πάνω από το παιδί...

Το κομμάτι όνειρα σε θα στο αναλύσω..γιατί θα ανατριχιασεις....θα σου πω μόνο πως η Αγία έφερε το παιδί μου...αυτό το γνωρίζουν ολοι

Νησακι μου και εγω πιστευω πολυ φοραω την ζωνη της Παναγιας θα ηθελα να πεις την ιστορια σου με την Αγια.Περσι φορουσα πολλες ζωνες που ημουν εγκυος αλλα απεββαλα.Εγω κοριτσια πιστευω οτι ολα ειναι θελημα Θεου αν ειναι να γινει θα γινει.Ο Θεος δινει την ζωη ο Θεος την παιρνει.Ολα για καποιο λογο γινονται και σας το λεω εγω που μετα τις τοσες αποβολες ειχα χασει τελιως την πιστη μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω φορουσα απο την αρχη τη ζωνη της Παναγιας και πριν μια βδομαδα γεννησα νεκρο το κοριτσακι μου στις 20βδομαδες.Δε ξερουμε τι εγινε.Σταματησε η καρδια της.Τελευταιος υπερηχος στις 18βδομ και ολα τελεια και στις 20...Οποτε οπως καταλαβαινετε δε νομιζω οτι οι ζωνες τα μηλα κτλ βοηθουν σε κατι.Αν ειναι να στο παρει το παιδι θα στο παρει.Ειναι το δευτερο παιδακι που χανω.Το πρωτο επαθα λοιμωξη στις 14βδομ ειπα οκ θελημα Θεου ,ατυχια κτλ .Τωρα πλεον δε ξερω τι να πω...Ευχαριστουσα τη Παναγια για καθε μερα της εγκυμ.Την παρακαλουσα να προσεχει τη μπεμπα και μενα και να με αξιωσει να τη κρατησω γερη στην αγκαλια μου.Τελικα δε μ ακουσε...Δε πειραζει τα δινει αλλου τα παιδια.Εκει που τα βιαζουν, που τα πετανε που κανουν τις εκτρωσεις .Συγχωρεστε με αλλα εχω μεγαλο θυμο μεσα μου 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , marian84 είπε:

Και γω φορουσα απο την αρχη τη ζωνη της Παναγιας και πριν μια βδομαδα γεννησα νεκρο το κοριτσακι μου στις 20βδομαδες.Δε ξερουμε τι εγινε.Σταματησε η καρδια της.Τελευταιος υπερηχος στις 18βδομ και ολα τελεια και στις 20...Οποτε οπως καταλαβαινετε δε νομιζω οτι οι ζωνες τα μηλα κτλ βοηθουν σε κατι.Αν ειναι να στο παρει το παιδι θα στο παρει.Ειναι το δευτερο παιδακι που χανω.Το πρωτο επαθα λοιμωξη στις 14βδομ ειπα οκ θελημα Θεου ,ατυχια κτλ .Τωρα πλεον δε ξερω τι να πω...Ευχαριστουσα τη Παναγια για καθε μερα της εγκυμ.Την παρακαλουσα να προσεχει τη μπεμπα και μενα και να με αξιωσει να τη κρατησω γερη στην αγκαλια μου.Τελικα δε μ ακουσε...Δε πειραζει τα δινει αλλου τα παιδια.Εκει που τα βιαζουν, που τα πετανε που κανουν τις εκτρωσεις .Συγχωρεστε με αλλα εχω μεγαλο θυμο μεσα μου 

Λυπάμαι ειναι λογικό να είσαι θυμωμένο και να σκέφτεσαι ετσι οπως ειπες θέλημα θεού ναι και ητανε να φύγουν αλλά μην χάνεις την πίστη σου είναι απόλυτα λογικό να είσαι θυμωμένη τώρα δεν ξέρουμε για ποιο λόγο τα δίνει αλλου εκεί που δεν ταλαιπωρούνται αλλά και εκεί θέλημα είναι δεν ξέρω τι άλλο να σου πω ρε κορίτσι μου λυπάμαι αλήθεια και να έχεις δυναμη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marian84 είπε:

Και γω φορουσα απο την αρχη τη ζωνη της Παναγιας και πριν μια βδομαδα γεννησα νεκρο το κοριτσακι μου στις 20βδομαδες.Δε ξερουμε τι εγινε.Σταματησε η καρδια της.Τελευταιος υπερηχος στις 18βδομ και ολα τελεια και στις 20...Οποτε οπως καταλαβαινετε δε νομιζω οτι οι ζωνες τα μηλα κτλ βοηθουν σε κατι.Αν ειναι να στο παρει το παιδι θα στο παρει.Ειναι το δευτερο παιδακι που χανω.Το πρωτο επαθα λοιμωξη στις 14βδομ ειπα οκ θελημα Θεου ,ατυχια κτλ .Τωρα πλεον δε ξερω τι να πω...Ευχαριστουσα τη Παναγια για καθε μερα της εγκυμ.Την παρακαλουσα να προσεχει τη μπεμπα και μενα και να με αξιωσει να τη κρατησω γερη στην αγκαλια μου.Τελικα δε μ ακουσε...Δε πειραζει τα δινει αλλου τα παιδια.Εκει που τα βιαζουν, που τα πετανε που κανουν τις εκτρωσεις .Συγχωρεστε με αλλα εχω μεγαλο θυμο μεσα μου 

Κορίτσι μου πραγματικά λυπαμαι πάρα πολύ για ότι πέρασες!Παρόλο ότι πιστεύω πολύ έχω χάσει αρκετές φορές την πίστη μου κυρίως μετά τις 4 αποβολές που είχα!Τώρα είμαι πάλι έγκυος και ελπίζω ακόμα και αν ξέρω ότι την άλλη βδομάδα μπορεί πάλι να το χάσω!Θα σου πω ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται ξέρω ότι μέσα σου πονάς και είσαι θυμωμένη μα σκέψου ότι είναι όλα δοκιμασίες!Σκέψου ζούμε και δεν ξέρουμε αν θα ζούμε το επόμενο δευτερόλεπτο!Μην χάνεις την πίστη σου δεν είναι η πραγματική ζωή εδώ στη γη!Είμαι σίγουρη ότι δεν θα σ' αφήσει ο  Θεός έτσι !απλά κάποια πράγματα γίνονται αλλά εμείς όλοι είμαστε τόσο μικροί που δεν μπορούμε να καταλάβουμε τον λογο! λυπάμαι πραγματικά είναι και φρέσκο και σε καταλαβαίνω!Και θα σου πω κάτι όταν κυλούν όλα πολύ ευτυχισμένα σε ένα σπίτι είναι γιατί δεν το επισκέπτεται ο Θεός!Ακόμα και η ίδια η Παναγία πόσο πόνεσε σκέψου μάνα ήταν κι αυτή!Θα σου ευχηθώ καλό κουράγιο και θα προσεύχομαι για σένα να σου γεμίσει ο Θεός γρήγορα την αγκαλιά σου!Μην χάνεις το κουράγιο σου!Τα φιλιά μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Dwro είπε:

Κορίτσι μου πραγματικά λυπαμαι πάρα πολύ για ότι πέρασες!Παρόλο ότι πιστεύω πολύ έχω χάσει αρκετές φορές την πίστη μου κυρίως μετά τις 4 αποβολές που είχα!Τώρα είμαι πάλι έγκυος και ελπίζω ακόμα και αν ξέρω ότι την άλλη βδομάδα μπορεί πάλι να το χάσω!Θα σου πω ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται ξέρω ότι μέσα σου πονάς και είσαι θυμωμένη μα σκέψου ότι είναι όλα δοκιμασίες!Σκέψου ζούμε και δεν ξέρουμε αν θα ζούμε το επόμενο δευτερόλεπτο!Μην χάνεις την πίστη σου δεν είναι η πραγματική ζωή εδώ στη γη!Είμαι σίγουρη ότι δεν θα σ' αφήσει ο  Θεός έτσι !απλά κάποια πράγματα γίνονται αλλά εμείς όλοι είμαστε τόσο μικροί που δεν μπορούμε να καταλάβουμε τον λογο! λυπάμαι πραγματικά είναι και φρέσκο και σε καταλαβαίνω!Και θα σου πω κάτι όταν κυλούν όλα πολύ ευτυχισμένα σε ένα σπίτι είναι γιατί δεν το επισκέπτεται ο Θεός!Ακόμα και η ίδια η Παναγία πόσο πόνεσε σκέψου μάνα ήταν κι αυτή!Θα σου ευχηθώ καλό κουράγιο και θα προσεύχομαι για σένα να σου γεμίσει ο Θεός γρήγορα την αγκαλιά σου!Μην χάνεις το κουράγιο σου!Τα φιλιά μου

Σ ευχαριστω κοριτσι μου απλα δευτεργ απωλεια στο β τριμηνο δε ξερω αν μπορω να την αντεξω.Δυο παιδια εχασα σε 1.5χρονο.Την παρακαλεσα τη Παναγια να το κρατησω γερο στα χερια μου και χτες το εθαψα το κοριτσακι μαζι με τον αδερφουλη της.Θελω τοσο πολυ ενα παιδακι αλλα δε νομιζω οτι εχω αλλες δυναμεις.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marian84 είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι μου απλα δευτεργ απωλεια στο β τριμηνο δε ξερω αν μπορω να την αντεξω.Δυο παιδια εχασα σε 1.5χρονο.Την παρακαλεσα τη Παναγια να το κρατησω γερο στα χερια μου και χτες το εθαψα το κοριτσακι μαζι με τον αδερφουλη της.Θελω τοσο πολυ ενα παιδακι αλλα δε νομιζω οτι εχω αλλες δυναμεις.

Είμαι σίγουρη ότι ο Θεός θα σου δώσει την δύναμη να συνεχίσεις!Κάθε φορά που είχα αποβολή έλεγα τέλος δεν ξαναπροσπαθω μετά πάντα έβρισκα κουράγιο και ξαναπροσπαθουσα!καταλαβαίνω τον πόνο που έχεις μέσα σου μην τα παρατάς κοπέλα μου!Στο λέω εγώ έχω περάσει 4 αποβολές τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις μια αποτυχημένη εξωσωματική έξι χρόνια τρέχω σε γιατρούς να βρω την αιτία άκρη δεν βγαίνει τώρα έκανα εξωσωματική με προεμφυτευτικο είχα αιμμορραγιες!Και θες πόσο δύσκολα έμενα έγκυος μια φορά στα 2 χρόνια!Πάρε τον χρόνο σου και μην τα παρατήσεις!Ο Θεός να σου δίνει κουράγιο αγάπη μου γλυκιά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Και γω φορουσα απο την αρχη τη ζωνη της Παναγιας και πριν μια βδομαδα γεννησα νεκρο το κοριτσακι μου στις 20βδομαδες.Δε ξερουμε τι εγινε.Σταματησε η καρδια της.Τελευταιος υπερηχος στις 18βδομ και ολα τελεια και στις 20...Οποτε οπως καταλαβαινετε δε νομιζω οτι οι ζωνες τα μηλα κτλ βοηθουν σε κατι.Αν ειναι να στο παρει το παιδι θα στο παρει.Ειναι το δευτερο παιδακι που χανω.Το πρωτο επαθα λοιμωξη στις 14βδομ ειπα οκ θελημα Θεου ,ατυχια κτλ .Τωρα πλεον δε ξερω τι να πω...Ευχαριστουσα τη Παναγια για καθε μερα της εγκυμ.Την παρακαλουσα να προσεχει τη μπεμπα και μενα και να με αξιωσει να τη κρατησω γερη στην αγκαλια μου.Τελικα δε μ ακουσε...Δε πειραζει τα δινει αλλου τα παιδια.Εκει που τα βιαζουν, που τα πετανε που κανουν τις εκτρωσεις .Συγχωρεστε με αλλα εχω μεγαλο θυμο μεσα μου 

Δικαιολογημένος ο θυμός σου...κι εγώ αρκετές φορές έχασα την πίστη μου στο ταξίδι της μητρότητας...ωστόσο για μένα ξεκινάς από μια τελείως διαφορετική βάση από μένα....εγώ κορίτσι μου έχασα συνολικά 3 παιδιά πριν την κόρη μου κ ένα μετά...κι όλα μετά από πολύ αγώνα κ εξωσωματικές...ωστόσο τη ζώνη δεν την έβαλα για να παρακαλέσω σαν αντάλλαγμα να ζω ένα γερό μωρό...την έβαλα για να μου δίνει κουράγιο να αντέξω όλα όσα ο θεός οριζ για μένα...τη φόρεσα στις αποξεσεις στα χειρουργεία ..παντού..το γιατί μας συμβαίνουν πράγματα άδικα στη ζωή δυστυχώς κανείς μας δεν το ξέρει...το που δίνει τα παιδιά ο θεός είναι μεγάλη κουβέντα .ναι τα δίνει κ εκεί που λες...δε νομίζω όμως ότι ευθύνεται για τις ανθρώπινες κτηνοδιες μας ...με αυτή τη λογική σε εμπόλεμες χώρες δεν έπρεπε να δίνει κανένα .όπως κ να χει επειδή πέρασα από το στάδιο που βρίσκεσαι κ είχα κ εγώ πολύ θυμό μέσα μου όχι γιατί τα δίνει αλλού αλλά γιατί δεν ήξερα ποια δική μου αμαρτία πληρώνω προσευχήθηκαν πολύ έκλαψα πολύ κ τον παρακάλεσα να μη με κάνει να χάσω την πίστη μου...αυτός ήταν ο μεγαλύτερος φόβος μου...πέρασα πολύ δύσκολα ειδικά μετά την τρίτη εξωσωματική που έχασα δίδυμη κύηση...είπα πολλές φορές δεν υπάρχει..όμως εκείνος με σήκωνε...είναι νωπό το τραύμα σου όμως θα γίνει....θα θυμάσαι χωρίς να πονάς..στο μεταξύ κορίτσι μου κάνε πλήρη έλεγχο ανοσολογικό 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...