Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Δικαιολογημένος ο θυμός σου...κι εγώ αρκετές φορές έχασα την πίστη μου στο ταξίδι της μητρότητας...ωστόσο για μένα ξεκινάς από μια τελείως διαφορετική βάση από μένα....εγώ κορίτσι μου έχασα συνολικά 3 παιδιά πριν την κόρη μου κ ένα μετά...κι όλα μετά από πολύ αγώνα κ εξωσωματικές...ωστόσο τη ζώνη δεν την έβαλα για να παρακαλέσω σαν αντάλλαγμα να ζω ένα γερό μωρό...την έβαλα για να μου δίνει κουράγιο να αντέξω όλα όσα ο θεός οριζ για μένα...τη φόρεσα στις αποξεσεις στα χειρουργεία ..παντού..το γιατί μας συμβαίνουν πράγματα άδικα στη ζωή δυστυχώς κανείς μας δεν το ξέρει...το που δίνει τα παιδιά ο θεός είναι μεγάλη κουβέντα .ναι τα δίνει κ εκεί που λες...δε νομίζω όμως ότι ευθύνεται για τις ανθρώπινες κτηνοδιες μας ...με αυτή τη λογική σε εμπόλεμες χώρες δεν έπρεπε να δίνει κανένα .όπως κ να χει επειδή πέρασα από το στάδιο που βρίσκεσαι κ είχα κ εγώ πολύ θυμό μέσα μου όχι γιατί τα δίνει αλλού αλλά γιατί δεν ήξερα ποια δική μου αμαρτία πληρώνω προσευχήθηκαν πολύ έκλαψα πολύ κ τον παρακάλεσα να μη με κάνει να χάσω την πίστη μου...αυτός ήταν ο μεγαλύτερος φόβος μου...πέρασα πολύ δύσκολα ειδικά μετά την τρίτη εξωσωματική που έχασα δίδυμη κύηση...είπα πολλές φορές δεν υπάρχει..όμως εκείνος με σήκωνε...είναι νωπό το τραύμα σου όμως θα γίνει....θα θυμάσαι χωρίς να πονάς..στο μεταξύ κορίτσι μου κάνε πλήρη έλεγχο ανοσολογικό 

@island1 αχ ρε νησάκι ποσο Συμφωνώ μαζί σου εχεις πολύ δίκιο όλα απο εμας περνάνε και εγώ την ζώνη δεν την έβγαλαν ποτε ακομα και όταν γεννουσα νεκρο το μωρακι και τώρα που την φοραω την φοραω γιατί μου δίνει δύναμη εχεις πολύ δίκιο στηριζομαι δηλαδή απλα εύχομαι η χάρη της να με αξιώσει να είναι και υγιή το παιδακι μου έχει ο Θεός και η Παναγία ολα δοκιμασίες είναι αυτά που περνάμε άλλος λιγοτερες άλλος περισσοτερες άλλος καθόλου τι να κάνουμε κάποιοι είναι πιο δυνατοί και καλούνται να ξεπεράσουν μεγάλες δοκιμασιες άλλοι είναι αδύναμοι και δεν έχουν μεγάλες δοκιμασιες 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marian84 ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω με εσενα μετα απο 2 διακοπες κυησης μεσα στο 2018 λεω ακριβως τα ιδια λογια που λες εσυ και εχω ακριβως τις ιδιες σκεψεις, στη δευτερη εγκυμοσυνη φορεσα και εγω τη ζωνη της παναγιας και στις 18 εβδομαδες εσπασαν τα νερα ανεξηγητα, το κοριτσακι μ ειχε παλι προβλημα στη καρδια και θα επρεπε να παρω την αποφαση να κανω διακοπη κυησης οπως την πρωτη φορα, αλλα σκεφτηκα οτι η Παναγια με βοηθησε και μου το πηρε αυτη για να με ελαφρυνει απο την αποφαση να το κανω εγω. δε μπορω να το εξηγησω αλλιως. το πιο σωστο και για μενα ειναι αυτο που λεει η Island δεν πρεπει να χανουμε τη πιστη μας για καποιο λογο γινονατι ολα και προφανως εμεις δεν μπορουμε να τον καταλαβουμε. εγω φαντασου δε ξερω αν θα μαθω ποτε για πιο λογω δημιουργουνται σοβαρα καρδιακα προβληματα στα εμβρυα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ είμαι από αυτές τις γυναίκες που έπρεπε να αποχαιρετήσω το δεύτερο μου κοριτσάκι ενώ ήμουν 20 εβδομάδων έγκυος και 37 χρόνων.τωρα όμως κρατάω στα χέρια μου το τρίτο μου κοριτσάκι το οποίο είναι 4.5 μηνών και το καλοκαίρι κλείνω τα 40.Μην χάνεται την πίστη σας για τίποτα στον κόσμο και όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Χρυσα79 είπε:

Καλησπέρα και εγώ είμαι από αυτές τις γυναίκες που έπρεπε να αποχαιρετήσω το δεύτερο μου κοριτσάκι ενώ ήμουν 20 εβδομάδων έγκυος και 37 χρόνων.τωρα όμως κρατάω στα χέρια μου το τρίτο μου κοριτσάκι το οποίο είναι 4.5 μηνών και το καλοκαίρι κλείνω τα 40.Μην χάνεται την πίστη σας για τίποτα στον κόσμο και όλα θα γίνουν.

Αγαπη μου πολυ λυπαμε για το παιδακι σου ο θεος ομως σε βοηθησε!πιστευεις οτι ο θεος δεν μας αφηνει ετσι κ εγω θελω πολυ και προσπαθω για 2 με 2 αποτηχημενες εμβρυομεταφορες


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά γνωρίζω από γνωστές μου πόσο ταλαιπωρία είναι και πράγματικα σας θαυμάζω όλες εσάς που κάνετε αυτόν τον αγώνα.Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα ακόμα ενα ή και δύο παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

@island1 αχ ρε νησάκι ποσο Συμφωνώ μαζί σου εχεις πολύ δίκιο όλα απο εμας περνάνε και εγώ την ζώνη δεν την έβγαλαν ποτε ακομα και όταν γεννουσα νεκρο το μωρακι και τώρα που την φοραω την φοραω γιατί μου δίνει δύναμη εχεις πολύ δίκιο στηριζομαι δηλαδή απλα εύχομαι η χάρη της να με αξιώσει να είναι και υγιή το παιδακι μου έχει ο Θεός και η Παναγία ολα δοκιμασίες είναι αυτά που περνάμε άλλος λιγοτερες άλλος περισσοτερες άλλος καθόλου τι να κάνουμε κάποιοι είναι πιο δυνατοί και καλούνται να ξεπεράσουν μεγάλες δοκιμασιες άλλοι είναι αδύναμοι και δεν έχουν μεγάλες δοκιμασιες 

Εγώ δεν πιστεύω ότι ο θεός ξεχνάει η τιμωρεί ..ο θεός είναι αγάπη..κάποιος κάποτε μου είπε ο θεός δε λέει ναι η όχι λέει περίμενε...όλα έρχονται για κάποιο λόγο σε μια συγκεκριμένη ωρα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...