Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

EΔΩ ΒΟΛΟΣ


zymaraki40

Recommended Posts

από βόλο κι εγώ.... καταγωγή από Ν. Ιωνία.

μένω Αθήνα αλλά έχω περάσει Βόλο και τα φοιτητικά μου χρόνια, περί τα 5! στο Παπαστράτου, και δούλευα και βράδυ σε πολλά μαγαζιά τότε (2000-2004) εντός Βόλου-Πευκάκια-Αφησσο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέραααα!!!! :tongue::tongue: απαπα... δεν μπήκα και δεν σας είχα δεί κούκλες :tongue:jeni-jeni στο Βόλο μένω στη Ν. Δημητριάδα, είμαι απο Αθήνα, αλλά ήρθα να δω μια φίλη μου, γνώρισα τον άντρα μου και έγινα Βολιώτισα!!! :tongue::tongue::tongue:fistikaki εμένα θα βρείς... χαχαχχα!!

Επεξεργάστηκαν by zymaraki40

0008d4.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ καιρό "ψήνομαι" να γράψω σε αυτό το τόπικ αλλά σήμερα το πήρα απόφαση! εγω δεν κατάγομαι από το Βόλο, αλλά έζησα εκεί τα έξι πιο όμορφα χρονια της ζωής μου. τα φοιτητικά (στο φοβερό κτίριο Παπαστράτου, όπως λέει και η συνφορουμίτισσα Άννα)΄σύν δύο επιπλέον που έμεινα γιατί τότε το είχα πάρει απόφαση ότι αυτή ήταν η πόλη της ζωής μου! έφυγα μετα από ένα στενάχωρο, προσωπικό, γεγονος που με έκανε να θέλω να αλλάξω τα πάντα γύρω μου. στη αρχή μου στοίχισε πολύ, βέβαια δεν αλλάζω την σημερινή ζωή μου γιατί και την Αθήνα την λάτρεψα αλλά τον πρώτο καιρό ερχόμουν συνέχεια στο Βόλο. τώρα έρχομαι περίπου μια φορά το χρόνο για τσίπουρα και βόλτες στο Πήλιο!

τι ωραία χρόνια ρε κορίτσια! Μέναμε τότε με τις συγκατοίκους μου Κουμουνδούρου και Γαζή. κάθε βράδυ ήμασταν έξω! Στενάκι, Παλιό Πατάρι, Hapening, Καφέ Σαντάν, Μινέρβα, Ψάθα, κλπ κλπ δεν ξέρω τι απο αυτά υπάρχει σήμερα, αν υπάρχει κάτι δηλαδή, αλλά εκει ζήσαμε τα πιο ωραία χρόνια μας. και ω ναι απ' αυτή την πλευρά αισθάνομαι βολιώτισα οπότε θα σας παρακολουθώ.


fYFap3.pngIV83p3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ μαριτάκι μου καφέ Σαντάν και Απέρτο και blaze καφέ στη Κουμουνδούρου και πάστα φούρνου στη μινέρβα και ψάθα και τζαφόλια!!!!!!!!!

δούλευα λίθο στις αλυκές και πλαστικ και πασίφικο και κοστα κάλι ...........

έφυγα κι εγώ εξαιτίας άσχημων περιστατικών που μου συνέβησαν κι από τότε δυστυχώς μαύρη πέτρα. λίγες μέρες τη τελευταία 5ετία....

τυχερές όσες ζείτε βόλο ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο μενα.

δεν ειμαι βολιωτισα αλλα την αγαπαω αυτη την πολη.ειμαι κοντα ομως!

εχω περασει σημαντικα γεγονοτα που με εχουν στιγματισει.

διαβαζω για καφε σανταν και απερτο.δυστυχως εχουν κλεισει απο οσο ξερω...


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Κι εγωφοιτητρια στο Βολο....Περασα τελεια Στενακι Παλιο παταρι κ ολα τα υπολοιπα που λετε!!!!εγω δυο χρονια Παπαστρατου κ αλλα δυο στο κτιριο της παραλιας !!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!ηθελα να μεινω μονιμα εκει (δουλεψα δυο χρονια )αλλα δεν μου εκατσε .Πριν το μωρο πηγαινα πολυ,συχνα τωρα πιο αραια.Στην πολη αυτη περασα τα καλυτερα χρονια της ζωης μου κ θα την αγαπω παντα!!!!!!!


line_flow_blue_beg_40_time_1233291600_text_f4ef20e1e3eff1e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλες!!! ο Βόλος είναι υπέροχη πόλη!!!! και τώρα που είναι στολισμένος κορίτσια.....!!!! τρέλλα!!!! αφού κατεβαίνω βόλτες στην πόλη μόνο για να τον βλέπω...:tongue::tongue::tongue:


0008d4.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουνε αλλες βολιοτισσες?ή και περιχωρα??(γιατι ουτε εγω ειμαι απο βολο,απλα ειμαι στον νομο μαγνησιας)

να μαζευτουμε!!και να βρισκομασταν ολες μαζι??γιτι οχι??ε??αρκει να μαζευτουμε πρωτα εδω...

φιλια σε ολες!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...