Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

EΔΩ ΒΟΛΟΣ


zymaraki40

Recommended Posts

αχ είναι ωραίος ο βόλος λέμε!!!! με το καλό να εγκατασταθείτε! είναι καλή περίοδος τώρα γιατί φεύγουν και φοιτητές. παλιότερα (εγώ το 2004 έφυγα) ήταν οικονομικά αρκετά τώρα με τους φοιτητές γίνεται ένας ψιλοχαμός. δε θα δυσκολευτείς όμως. καμία σχέση με αθήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αννα εμεις θελουμε σπιτι με καποια στανταρ που δεν ενδιαφερουν τους φοιτητες, π.χ. παρκινγκ ή αποθηκη. Επισης θελουμε αρκετα μεγαλο σπιτι (2 ή 3 υπνοδωματιων), εκτος κι αν τα μεγαλα τα δινουν σε 2 φοιτητες μαζι. Τελοσπαντων, ελπιζω οτι θα σταθουμε τυχεροι, γιατι πραγματικα ο Βολος ειναι μια υπεροχη πολη και ελπιζω να την χαρουμε απο ολες τις αποψεις (ξεκινωντας φυσικα απο την διαμονη).

Ευχαριστω πολυ -πολυ για την ανταποκριση


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σε σχεση με αθηνα ειναι απλως αστειες, ειδικα στα μεγαλα σπιτια.

Στη θεση σου θα εβρισκα καποιο σπιτι πανω απο την πολυμερη (για να ειναι πιο οικονομικο), αλλα ετσι εισαι κοντα στο κεντρο, στα μεγαλα παρκα με τις κουνιες, στην παραλια κλπ.

Μη συγκρινεις με το τι εκανες οταν ησουν μονη, με καροτσι και γενικα με παιδι ειναι αλλιως.

Ουτε ειναι αθηνα για να πρεπει να πας καπου πιο μακρια για να ειναι ωραια για το παιδι.

Το παιδι σου πιο πολυ θα ευχαριστηθει να ειναι κοντα στο κεντρο για να μπορει να πηγαινει στο παρκο, στην παραλια κλπ.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

κασσιανη θα την κοιταξω αυτην την περιοχη. Ελπιζω κι εγω να βρουμε κατι σχετικα οικονιμικο, αν και στο σπιτι δεν κανω σκοντο (γιατι εχω ζησει σε σπιτια τα οποια ειχαν φθηνο νοικι. αλλα στην πορεια εβγαλαν χοντρα προβληματα), οποτε καλυτερα κατι πιο καινουριο και αξιοπρεπες , παρα να τρεχω μετα να ξανακανω μετακομιση.

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω εσας κοριτσια του Βολου ειναι αν η περιοχη γενικα εχει υγρασια τον χειμωνα. Εδω για παραδειγμα τον χειμωνα τα ρουχα εκαναν 3 μερες να στεγνωσουν και ηθελαν ξανα πλυσιμο στο τελος. Σκεφτομουν να αγορασω στεγνωτηριο. Εσεις τι λετε?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο βολος δεν εχει πολυ υγρασια.το κλιμα του ειναι καλο θα ελεγα.μια πολυ καλη περιοχη για να μεινεις με ωραια σπιτια και κοντα στο κεντρο ειναι στον οσε.τα χεις ολα στα ποδια σου.σουπερ μαρκετ,τζαμπο,παρκα κλπ.

μπορεις να περπατησεις ανετα μεχρι το κεντρο παραλιακα και θα σου αρεσει πολυ και στο μωρακι σου.

εχω ζησει σε αυτην την περιοχη και ηταν τελεια.

αναυρο εκτος απο βρωμια και τοξικα λογω νοσοκομειου εχει ακριβα και παλια σπιτια.

ν ιωνια ειναι μακρυα και απομακρυσμενη περιοχη.

εκει που σου ειπα εγω ειναι στο μεσον.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω εσας κοριτσια του Βολου ειναι αν η περιοχη γενικα εχει υγρασια τον χειμωνα. Εδω για παραδειγμα τον χειμωνα τα ρουχα εκαναν 3 μερες να στεγνωσουν και ηθελαν ξανα πλυσιμο στο τελος. Σκεφτομουν να αγορασω στεγνωτηριο. Εσεις τι λετε?

εκει δεν θα το χρειαστεις.εχει τοσο αερα που θα στεγνωνουν στο πι κ φι.

επισης πολυ καλη περιοχη σε συνορα μεν ιωνια και οσε ειναι και οι αγ αναργυροι.πολυ ωραια περιοχη διπλα στο ποταμι(μην φανατστεις ποταμι)αλλα με δεντρα και καθαρο αερα.

εκει ακριβως ειναι και τα τζαμπο ,μαρινοπουλος πρακτικερ καλλα πολλ μαγαζια που θα σε εξυπηρετουνε.

ανετες βολτες με το μωρακι σου και εκει διπλα ειναι και τα κτελ ωστε αν χρειαστεις να ταξιδευεις να μην τα εχεις μακρυα σου.

νεες πολυκατοικιες ουτε 10ετιας με καλα ενοικια.

νομιζω οτι δεν πρεπει να κοιταξεις αλλου.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω.........

ολα τα σπιτια αυτα ειναι νεοχτιστα και ολα με φυσικο αεριο και μποιλερ.

συγκοινωνια για κεντρο υπαρχει αλλα και με τα ποδια ειναι κοντα.

οτι χρειαστεις πες μου να σε βοηθησω γιατι εχω συγγενεις στο βολο ,κι εζησα κι εγω εκει και ξερω πολλα και πολλους.φιλια πολλα και καλη διαμονη σε μια πανεμορφη πολη!!!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

lazarenia ξερω τους Αγ. Αναργυρους, οντως ειναι καλα. Θα δουμε, σημειωνω εγω τις περιοχες που μου προτεινετε και θα δειξει σε ενα μηνα. Στεγνωτηριο λετε οχι ετσι? Δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα με υγρασια. Ωραια, χαιρομαι. Ελπιζω να μην καταχραστηκα τον χωρο σας. Ξερω οτι ειναι τοπικ για γνωριμιες, αλλα να ξερατε ποσο πολυτιμες ειναι οι συμβουλες σας... Σας ευχαριστω και παλι


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σε σχεση με αθηνα ειναι απλως αστειες, ειδικα στα μεγαλα σπιτια.

Στη θεση σου θα εβρισκα καποιο σπιτι πανω απο την πολυμερη (για να ειναι πιο οικονομικο), αλλα ετσι εισαι κοντα στο κεντρο, στα μεγαλα παρκα με τις κουνιες, στην παραλια κλπ.

Μη συγκρινεις με το τι εκανες οταν ησουν μονη, με καροτσι και γενικα με παιδι ειναι αλλιως.

Ουτε ειναι αθηνα για να πρεπει να πας καπου πιο μακρια για να ειναι ωραια για το παιδι.

Το παιδι σου πιο πολυ θα ευχαριστηθει να ειναι κοντα στο κεντρο για να μπορει να πηγαινει στο παρκο, στην παραλια κλπ.

συγνωμη που δεν θα συμφωνησω.η πολυμερη ειναι μια περιοχη ολο φασαρια με πολυ παλια σπιτια ολο προβληματα.

νομιζω οτι θα ευχαριστηθει να μεινει εκει που της προτεινα και να περπατα παραλιακα που πλεον δεν υπαρχει εκεινος ο κακος χωμος με τα ψαραδικα.τωρα εχουν κανει φανταστικα πραγματα στον βολο.τον αξιοποιησανε αφανταστα.και ανετα βγαινει και στην ερμου.αν μεινει εκει γυρω που της λεω λιγο θα περπατα ως τον μαρινοπουλο και απεναντι μπαινει ερμου.(αγορα)


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


lazarenia ξερω τους Αγ. Αναργυρους, οντως ειναι καλα. Θα δουμε, σημειωνω εγω τις περιοχες που μου προτεινετε και θα δειξει σε ενα μηνα. Στεγνωτηριο λετε οχι ετσι? Δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα με υγρασια. Ωραια, χαιρομαι. Ελπιζω να μην καταχραστηκα τον χωρο σας. Ξερω οτι ειναι τοπικ για γνωριμιες, αλλα να ξερατε ποσο πολυτιμες ειναι οι συμβουλες σας... Σας ευχαριστω και παλι

οσο ζουσα εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με υγρασια.ισα ισα .επειδη ειμαι απο λαρισα και η υγρασια εκει ειναι στο φουλ ο βολος μου φανηκε τελειος!

ελπιζω να βρεις κατι που να εισαι ευχαριστημενη.και δεν καταχραστηκες κανενα χωρο.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απο τη Λαρισα, γι αυτο και προτιμας αυτην την περιοχη.:D

Εγω ειμαι Βολιωτισσα και δεν θα προτεινα ποτε σε καποιον να παει να μεινει στα Παλια και κοντα στον Οσε και στο τερμα της Ερμου.

Μαλλον εσυ τα ξερεις καλυτερα γιατι εγω λειπω χρονια και οταν ζουσα εγω ηταν κομματακι "περιεργο" να μενεις στον Οσε και στα γυρω μερη.

Πραγματι εχει αλλαξει πολυ η περιοχη.

Παντως οταν προτεινα πολυμερη, εννοειται οτι εννοω, πανω απο την πολυμερη και σε πιο καινουργιο κτισμα.

Οσο για την υγρασια... ο,τι θα ακουγα οτι δεν εχει υγρασια ο Βολος, ουτε που το φανταζομουνα:D

Τελος παντων πρεπει να τα δει και μονη της η κοπελα.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαι απο τη Λαρισα, γι αυτο και προτιμας αυτην την περιοχη.:D

Εγω ειμαι Βολιωτισσα και δεν θα προτεινα ποτε σε καποιον να παει να μεινει στα Παλια και κοντα στον Οσε και στο τερμα της Ερμου.

Μαλλον εσυ τα ξερεις καλυτερα γιατι εγω λειπω χρονια και οταν ζουσα εγω ηταν κομματακι "περιεργο" να μενεις στον Οσε και στα γυρω μερη.

Πραγματι εχει αλλαξει πολυ η περιοχη.

Παντως οταν προτεινα πολυμερη, εννοειται οτι εννοω, πανω απο την πολυμερη και σε πιο καινουργιο κτισμα.

Οσο για την υγρασια... ο,τι θα ακουγα οτι δεν εχει υγρασια ο Βολος, ουτε που το φανταζομουνα:D

Τελος παντων πρεπει να τα δει και μονη της η κοπελα.

θα το εκλαβω ωσ χιουμορ αυτο......

δεν της προτεινα στα παλια αλλα αγ αναργυροι και γυρω ειναι νεοκτιστη περιοχη.γυρωαπο τον οσε εχει καινουριες πολυκατοικιες.δεν ξερω πως ητανε πριν χρονια.εγω ζουσα βολο 2002-2004 και απο τοτε εχει εξελιχθει φοβερα η περιοχη.

οσο για την υγρασια στην περιοχη που εμενα εγω δεν ειχε.

εκανα συγκριση με λαρισα που εχει τρομερη υγρασια.

ο καθενας οπως το βλεπει.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δε θα σκεφτόμουν να κανα πρόταση γύρω απ τον οσε. και στην αρχή της ερμου. ψιλοκακόφημα δεν είναι εκεί;

όντως όμως μπορεί να χουν αλλάξει τα πράγματα, έχω φύγει απ το 2004.

Link to comment
Share on other sites

Το σχολιο της Λαρισας φυσικα και ειναι χιουμορ.

Αμα δεν κανουμε και λιγη πλακα βολιωτες και λαρισαιοι, τι?:tongue:

Αυτο που δεν ειναι πλακα, ειναι οτι μονο καποιος που δεν εχει μεγαλωσει στο Βολο, θα προτεινε τις παραπανω περιοχες, γιατι πιθανον να τις εχει δει "καινουργιες".

Οι βολιωτες (καλως η κακως) τις εχουμε στο νου μας ως κακοφημες για να μεινει καποιος.

Νομιζω οτι δεν ειναι και τυχαιο που μεχρι πριν πολλα χρονια ήταν μαυρη ερημια, με μονο κακοφημα μπαρ κλπ και τωρα πλεον εχει εξελιχθει σε χωροι διασκεδασης με πολλα κλαμπ, μπουζουκια και εστιατορια.

Ειναι γεγονος οτι αλλιως βλεπει την πολη του καποιος που εχει μεγαλωσει εκει.

Βλεπω πχ οτι οσα χρονια κι αν περασουν και που παλιωνουν οι πολυκατοικιες και που φτιαχνονται αλλες περιοχες, το κεντρο (αγ. νικολαος) συνεχιζει να θεωρειται απο τους βερους βολιωτες πολυ καλη περιοχη για να μενεις.

Ολα βεβαια ειναι και θεμα γουστου και πως θελει κανεις να ζει.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...