Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      οι περισσότερες από αυτές δεν γράφονται. Εμένα όλο το πακέτο κόστισε γύρω στα 300..

Aιματολόγος-Ανοσολόγος


Recommended Posts

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον/α αιματολόγο και ανοσολόγο μετά την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια; Έχω διαβάσει στο ίδιο φόρουμ για την κυρία Βάρλα στο νοσοκομείο Ελενα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tania43 είπε:

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον/α αιματολόγο και ανοσολόγο μετά την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια; Έχω διαβάσει στο ίδιο φόρουμ για την κυρία Βάρλα στο νοσοκομείο Ελενα. 

Ιδιώτες: Λευκού ,Αναγνώστου( τους έχω δει κ τους δύο) κ Φιφα

Link to comment
Share on other sites

Just now, tania43 είπε:

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον/α αιματολόγο και ανοσολόγο μετά την τρίτη αποτυχημένη προσπάθεια με δανεικά ωάρια; Έχω διαβάσει στο ίδιο φόρουμ για την κυρία Βάρλα στο νοσοκομείο Ελενα. 

Καλησπέρα η Βαρλα έχει συνταξιοδοτηθει τη θέση της έχει πάρει η Τσεκουρα έκλεισα  ραντεβού πριν 20 μέρες για 30/5 όπως καταλαβαίνεις η αναμονή είναι μεγάλη αλλά απ ότι διάβασα στη σελίδα του Έλενα είναι πρότυπο ιατρείο γιατί συμμετέχουν γιατροί διαφόρων ειδικοτητων. Το ιατρείο λέγεται ελέγχου αποβολων ασχολείται με τη διερεύνηση καθ έξιν αποβολων αλλά κ την αποτυχία εμφύτευσης. Αν ενδιαφέρεσαι κάπου έχω το τηλ για ραντεβού να σου το στείλω 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το 2016 εξαιρετικές και οι δυο κλείνεις ραντεβού με το τμήμα. Τότε έπαιρνε το ιστορικό η Τσεκούρα και μετα η συζήτηση γινόταν και με τις δυο.

 Επισης εξαιρετική αιματολόγος στο λαϊκό ειναι η Κωτση με απογευματινά ιατρεία.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Καντι είπε:

Είχα πάει το 2016 εξαιρετικές και οι δυο κλείνεις ραντεβού με το τμήμα. Τότε έπαιρνε το ιστορικό η Τσεκούρα και μετα η συζήτηση γινόταν και με τις δυο.

 Επισης εξαιρετική αιματολόγος στο λαϊκό ειναι η Κωτση με απογευματινά ιατρεία.

Την Κώτση την είδα πρόσφατα μου έβαλε κάποιες εξετάσεις που δεν είχα ξανακάνει. Μια από αυτές είναι οριακή την επανέλαβα σε άλλο εργαστήριο το αποτέλεσμα το ίδιο κ τώρα μ είπε να πάω στο εργαστήριο του λαϊκού να την κάνω για σιγουριά με ραντεβού κ αυτό για την μεγάλη βδομάδα (τόσο συντομα) κ ακόμη  δεν μου έχει απαντήσει πόσο σημαντική είναι ενώ την ενημέρωσα ότι στον κύκλο του Μαΐου θα προχωρήσω σε έμβρυομεταφορά. Δεν ξέρω αν θα προλάβω να έχω αποτελέσματά:confused:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ELEN23 είπε:

Την Κώτση την είδα πρόσφατα μου έβαλε κάποιες εξετάσεις που δεν είχα ξανακάνει. Μια από αυτές είναι οριακή την επανέλαβα σε άλλο εργαστήριο το αποτέλεσμα το ίδιο κ τώρα μ είπε να πάω στο εργαστήριο του λαϊκού να την κάνω για σιγουριά με ραντεβού κ αυτό για την μεγάλη βδομάδα (τόσο συντομα) κ ακόμη  δεν μου έχει απαντήσει πόσο σημαντική είναι ενώ την ενημέρωσα ότι στον κύκλο του Μαΐου θα προχωρήσω σε έμβρυομεταφορά. Δεν ξέρω αν θα προλάβω να έχω αποτελέσματά:confused:

Οταν θα πας να την κανεις την εξέταση θα την ξανά ρωτήσεις και θα της το ξαναθυμισεις. Η εξέταση φαντάζομαι εχει να κανει με θρομβοφιλια κλπ επομενως ειναι κατι που θα ρυθμίσει η ίδια με τις αντιπηκτικες σε δόση . Δεν ξερω υποθέτω ή ειναι κατι που πρεπει να ρυθμιστεί πολυ πιο πριν;

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Οταν θα πας να την κανεις την εξέταση θα την ξανά ρωτήσεις και θα της το ξαναθυμισεις. Η εξέταση φαντάζομαι εχει να κανει με θρομβοφιλια κλπ επομενως ειναι κατι που θα ρυθμίσει η ίδια με τις αντιπηκτικες σε δόση . Δεν ξερω υποθέτω ή ειναι κατι που πρεπει να ρυθμιστεί πολυ πιο πριν;

Όπως τα λέει η Καντι...μην αγχώνεσαι..εφ όσων έχει κ οριακά αποτελέσματα θα σε προστατεύσει όπως κ να χει μέσω δόσεων ακόμα κ αν σου βγει μεγάλη η άλλη.εφ όσων έχεις πλάτη την αιματολογο μη φοβασαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

υπαρχει καποιο νοσοκομειο που κανει δωρεαν τον ελεγχο για θρομβοφιλια?

γνωριζετε?

ευχαριστω!!καλη δυναμη!

Καλησπέρα Ελένη, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ τις έκανα ιδιωτικά πριν περίπου δύο χρόνια. Μια γρήγορη αναζητηση που έκανα είδα ότι οι εξετάσεις αυτές δεν καλύπτονται από τον εοππυ κ το κόστος βαρύνει τον ασθενή. Το άρθρο βέβαια ήταν παλιό κ μίλαγε για λαϊκό κ ιπποκράτειο δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

υπαρχει καποιο νοσοκομειο που κανει δωρεαν τον ελεγχο για θρομβοφιλια?

γνωριζετε?

ευχαριστω!!καλη δυναμη!

Αν δν κάνω λάθος υπάρχει τμήμα καθ΄έξιν αποβολών στο Χωρέμειο όπου γίνονται εξετάσεις χωρίς κόστος!!Αυτός ο έλεγχος σίγουρα περιλαμβάνει θρομβοφιλία(όλες τις μεταλλάξεις) κ καρυότυπου ζεύγους όπως κ κατακερματισμό dna σπέρματος!!Αυτές οι εξετάσεις αν γίνουν κ πληρωθούν κοστίζουν 700ε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...