Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Aιματολόγος-Ανοσολόγος


Recommended Posts

Just now, marillia είπε:

Αν δν κάνω λάθος υπάρχει τμήμα καθ΄έξιν αποβολών στο Χωρέμειο όπου γίνονται εξετάσεις χωρίς κόστος!!Αυτός ο έλεγχος σίγουρα περιλαμβάνει θρομβοφιλία(όλες τις μεταλλάξεις) κ καρυότυπου ζεύγους όπως κ κατακερματισμό dna σπέρματος!!Αυτές οι εξετάσεις αν γίνουν κ πληρωθούν κοστίζουν 700ε!!

Εκανα εκει καρυοτυπο!!! Δωρεαν!

Τι χαζη ειμαι που δεν ρωτησα για θρομβοφιλια!!! 

Σε ευχαριστω!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , marillia είπε:

Αν δν κάνω λάθος υπάρχει τμήμα καθ΄έξιν αποβολών στο Χωρέμειο όπου γίνονται εξετάσεις χωρίς κόστος!!Αυτός ο έλεγχος σίγουρα περιλαμβάνει θρομβοφιλία(όλες τις μεταλλάξεις) κ καρυότυπου ζεύγους όπως κ κατακερματισμό dna σπέρματος!!Αυτές οι εξετάσεις αν γίνουν κ πληρωθούν κοστίζουν 700ε!!

Δηλ στο χωρεμειο κάνουν αιματολογικές και καρυοτυπο σε όλους ή επιλέγουν ανάλογα με το ιστορικό του ζευγαριού;

εμεις είχαμε συνταγογραφήσει τον καρυοτυπο και πήρα τηλ στο χωρεμειο και με ρωτησε για ποιο λόγο θέλουμε να το κάνουμε. Της είπα ότι είμαι 40 με χαμηλό απόθεμα, πάμε για εξωσωματική και μου είπε προληπτικά δεν κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 8/4/2019 at 6:40 ΜΜ, ELEN23 είπε:

Καλησπέρα η Βαρλα έχει συνταξιοδοτηθει τη θέση της έχει πάρει η Τσεκουρα έκλεισα  ραντεβού πριν 20 μέρες για 30/5 όπως καταλαβαίνεις η αναμονή είναι μεγάλη αλλά απ ότι διάβασα στη σελίδα του Έλενα είναι πρότυπο ιατρείο γιατί συμμετέχουν γιατροί διαφόρων ειδικοτητων. Το ιατρείο λέγεται ελέγχου αποβολων ασχολείται με τη διερεύνηση καθ έξιν αποβολων αλλά κ την αποτυχία εμφύτευσης. Αν ενδιαφέρεσαι κάπου έχω το τηλ για ραντεβού να σου το στείλω 

Καλησπερα κοριτσια!Ψάχνω για αιματολόγο διότι έχουμε αποτυχία στην εμφύτευση( πριν λιγες  μέρες  είχα βιοχημική κύηση) Και έπεσα πάνω σε αυτή τη συζήτηση σας. Είδε καμία αποτέλεσμα ; Θα μπορούσατε να με κατευθύνετε; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Candy89 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Ψάχνω για αιματολόγο διότι έχουμε αποτυχία στην εμφύτευση( πριν λιγες  μέρες  είχα βιοχημική κύηση) Και έπεσα πάνω σε αυτή τη συζήτηση σας. Είδε καμία αποτέλεσμα ; Θα μπορούσατε να με κατευθύνετε; Ευχαριστώ πολύ.

Ναι, εκεί να πας. Βέβαια ούτε η Τσεκούρα είναι πλέον εκεί, θα βρεις την αντικαταστάτριά της, την κα. Οικονομοπούλου. Αλλά θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή για πολλούς λόγους το συγκεκριμένο τμήμα. Και είσαι και τυχερή, διότι αν μπεις στο 1535.gr θα βρεις ραντεβού για τον Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Troia είπε:

Ναι, εκεί να πας. Βέβαια ούτε η Τσεκούρα είναι πλέον εκεί, θα βρεις την αντικαταστάτριά της, την κα. Οικονομοπούλου. Αλλά θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή για πολλούς λόγους το συγκεκριμένο τμήμα. Και είσαι και τυχερή, διότι αν μπεις στο 1535.gr θα βρεις ραντεβού για τον Ιανουάριο.

Πήρα τηλ σήμερα το πρωί! Όντως είχε ραντεβού για τον Ιανουάριο! Είσαι πλήρως ενημερωμένη!!!! Και για την Οικονομοπουλου με ενημερωσανε.!! 
Εσυ είχες αποτέλεσμα, από τις ανοσολογικες αυτές εξετάσεις και τι θεραπεία έκανες;Θέλω να ξέρω αν είδες αποτέλεσμα. Γιατί σε ανοσολογο είχα πάει στο Δαν….δη στη Θεσσαλονίκη , είπε ότι κάνουμε δύσκολα καλά έμβρυα με τον σύζυγο γιατί εχουμε κάποια κοινά γονιδια.έκανα εμβόλια λεμφοκυττάρων αλλά τπτ. Βιοχημική κύηση. Τουλάχιστον ομως πήγε να εμφυτευτεί κάτι αυτή τη φορά. Δε πήρα 0 χοριακη. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Candy89 είπε:

Πήρα τηλ σήμερα το πρωί! Όντως είχε ραντεβού για τον Ιανουάριο! Είσαι πλήρως ενημερωμένη!!!! Και για την Οικονομοπουλου με ενημερωσανε.!! 
Εσυ είχες αποτέλεσμα, από τις ανοσολογικες αυτές εξετάσεις και τι θεραπεία έκανες;Θέλω να ξέρω αν είδες αποτέλεσμα. Γιατί σε ανοσολογο είχα πάει στο Δαν….δη στη Θεσσαλονίκη , είπε ότι κάνουμε δύσκολα καλά έμβρυα με τον σύζυγο γιατί εχουμε κάποια κοινά γονιδια.έκανα εμβόλια λεμφοκυττάρων αλλά τπτ. Βιοχημική κύηση. Τουλάχιστον ομως πήγε να εμφυτευτεί κάτι αυτή τη φορά. Δε πήρα 0 χοριακη. 
 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΑΝΙΗΛΙΔΗ ΚΑΙ ΤΣΙΛΙΒΑΚΟ!!!!!!!!!

Εγώ έκανα τον έλεγχο, αλλά δεν είχα κάποιο θέμα. Το θέμα ήταν από την πλευρά του συζύγου και πετύχαμε σχετικά εύκολα με εξωσωματική. Εκεί όμως με παρακολουθούσαν και στην αρχή της κύησης για τυχόν θρομβοφιλία, την οποία όμως δεν είχα και δεν χεριαστηκα αγωγή, αλλά έβλεπαν και τους μεγάλους υπερήχους μου για να ελέγχουν την αντίσταση της μητριαίας αρτηρίας. Είναι πολύ ενημερωμένοι και πολύ εξυπηρετικοί. Ζήτα τους να σε ενημερώσουν και πέρι lifestyle όταν πας. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Candy89 said:

Πήρα τηλ σήμερα το πρωί! Όντως είχε ραντεβού για τον Ιανουάριο! Είσαι πλήρως ενημερωμένη!!!! Και για την Οικονομοπουλου με ενημερωσανε.!! 
Εσυ είχες αποτέλεσμα, από τις ανοσολογικες αυτές εξετάσεις και τι θεραπεία έκανες;Θέλω να ξέρω αν είδες αποτέλεσμα. Γιατί σε ανοσολογο είχα πάει στο Δαν….δη στη Θεσσαλονίκη , είπε ότι κάνουμε δύσκολα καλά έμβρυα με τον σύζυγο γιατί εχουμε κάποια κοινά γονιδια.έκανα εμβόλια λεμφοκυττάρων αλλά τπτ. Βιοχημική κύηση. Τουλάχιστον ομως πήγε να εμφυτευτεί κάτι αυτή τη φορά. Δε πήρα 0 χοριακη. 
 

Εμας ο Δανιηλ μας ειπε οτι πρωτη φορα βλεπει τετοια περιπτωση στο γραφειο του ειχαμε σε καποιον δεικτη ομοιοτητα 91%, οτι δεν υπαρχει καμμια πιθανοτητα  να κανουμε παιδι ακομη και με δωρεα ωαριου, μας προτεινε ενα σωρο εμβολια ..Δεν εκανα τιποτα και σημερα ειμαι στον 8 με δωρεα ωαριου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Troia είπε:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΑΝΙΗΛΙΔΗ ΚΑΙ ΤΣΙΛΙΒΑΚΟ!!!!!!!!!

Εγώ έκανα τον έλεγχο, αλλά δεν είχα κάποιο θέμα. Το θέμα ήταν από την πλευρά του συζύγου και πετύχαμε σχετικά εύκολα με εξωσωματική. Εκεί όμως με παρακολουθούσαν και στην αρχή της κύησης για τυχόν θρομβοφιλία, την οποία όμως δεν είχα και δεν χεριαστηκα αγωγή, αλλά έβλεπαν και τους μεγάλους υπερήχους μου για να ελέγχουν την αντίσταση της μητριαίας αρτηρίας. Είναι πολύ ενημερωμένοι και πολύ εξυπηρετικοί. Ζήτα τους να σε ενημερώσουν και πέρι lifestyle όταν πας. 

Αχ κορίτσια φοβήθηκα πολύ. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου για τον Δανιηλίδη. Μου είχε δώσει και ένα σωρό κορτιζόνη , λέτε να επηρέασε κ αυτό; Ποιος ξέρει. 
εχουμε δεύτερη μεταφορά πρώτα η Θεός τον Δεκέμβριο λογικά, αν πάνε όλα καλά κ με τον ενδομήτριο. (Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω από την βιοχημική) Ραντεβού με την Οικονομόπουλου εκτελείς αρχές Ιανουαρίου. Δεν προλαβαίνω δλδ την εμβρυομεταφορα.

Για την Λευκού ξέρετε τιποτα; Μήπως με δει αυτή πριν κάνω το επόμενο βήμα. 

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εμας ο Δανιηλ μας ειπε οτι πρωτη φορα βλεπει τετοια περιπτωση στο γραφειο του ειχαμε σε καποιον δεικτη ομοιοτητα 91%, οτι δεν υπαρχει καμμια πιθανοτητα  να κανουμε παιδι ακομη και με δωρεα ωαριου, μας προτεινε ενα σωρο εμβολια ..Δεν εκανα τιποτα και σημερα ειμαι στον 8 με δωρεα ωαριου.

Με το καλό το μωράκι σου!!!! Μπράβο σου!!!! Λίγο έμεινε!!!!!! 
Να σε ρωτήσω, είχατε κάποιο προβληματάκι με τα ωάρια ; Κ αν ναι πως το βρήκες; Πρέπει να τα ψάξω όλα , να πάω κ εγώ με δωρεά. Παλεύουμε 4 χρόνια. Από 27 χρονων. Θα κάνω ότι χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Candy89 said:

Αχ κορίτσια φοβήθηκα πολύ. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου για τον Δανιηλίδη. Μου είχε δώσει και ένα σωρό κορτιζόνη , λέτε να επηρέασε κ αυτό; Ποιος ξέρει. 
εχουμε δεύτερη μεταφορά πρώτα η Θεός τον Δεκέμβριο λογικά, αν πάνε όλα καλά κ με τον ενδομήτριο. (Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω από την βιοχημική) Ραντεβού με την Οικονομόπουλου εκτελείς αρχές Ιανουαρίου. Δεν προλαβαίνω δλδ την εμβρυομεταφορα.

Για την Λευκού ξέρετε τιποτα; Μήπως με δει αυτή πριν κάνω το επόμενο βήμα. 

Με το καλό το μωράκι σου!!!! Μπράβο σου!!!! Λίγο έμεινε!!!!!! 
Να σε ρωτήσω, είχατε κάποιο προβληματάκι με τα ωάρια ; Κ αν ναι πως το βρήκες; Πρέπει να τα ψάξω όλα , να πάω κ εγώ με δωρεά. Παλεύουμε 4 χρόνια. Από 27 χρονων. Θα κάνω ότι χρειαστεί.

Η Λευκού για εμένα είναι κορυφή κ αυτή που βρήκε το πρόβλημα μου και με βοήθησε να κάνω τα διδυμάκια μου. Είναι Θεσσαλονίκη βέβαια. Εγώ Αθηνα κ με παρακολουθούσε τηλεφωνικά. Μου τη σύστησε ο γυναικολόγος μου που είχε συνεργαστεί στο παρελθόν μαζί της κ με άλλες ασθενείς του. Εγώ θα της είμαι πάντα ευγνώμων! Καταπληκτική !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Candy89 said:

Αχ κορίτσια φοβήθηκα πολύ. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου για τον Δανιηλίδη. Μου είχε δώσει και ένα σωρό κορτιζόνη , λέτε να επηρέασε κ αυτό; Ποιος ξέρει. 
εχουμε δεύτερη μεταφορά πρώτα η Θεός τον Δεκέμβριο λογικά, αν πάνε όλα καλά κ με τον ενδομήτριο. (Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω από την βιοχημική) Ραντεβού με την Οικονομόπουλου εκτελείς αρχές Ιανουαρίου. Δεν προλαβαίνω δλδ την εμβρυομεταφορα.

Για την Λευκού ξέρετε τιποτα; Μήπως με δει αυτή πριν κάνω το επόμενο βήμα. 

Με το καλό το μωράκι σου!!!! Μπράβο σου!!!! Λίγο έμεινε!!!!!! 
Να σε ρωτήσω, είχατε κάποιο προβληματάκι με τα ωάρια ; Κ αν ναι πως το βρήκες; Πρέπει να τα ψάξω όλα , να πάω κ εγώ με δωρεά. Παλεύουμε 4 χρόνια. Από 27 χρονων. Θα κάνω ότι χρειαστεί.

Εγω προσπαθουσα πολλα χρονια.Στην αρχη δεν  ειχα προβλημα με τα ωαρια, μεχρι να βρεθει το ανοσολογικο μου θεμα που μου προκαλουσε μεταξυ αλλων και ενδομητριτιδες ( πολυ σπανιο), χαλασαν τα ωαρια ..Εισαι πολυ μικρη για δωρεα..Ενα πολυ καλο γυναικολογο, ενδοκρινολογο και αιματολογο χρειαζεσαι και ολα θα πανε καλα.Μην ξανακανεις εμβολια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...