Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα 

μεχρι τώρα μετραω 1 παλινδρόμη κ 3 βιοχημικές . Άλλαξα γιατρό , έκανα όλες τις εξετάσεις και όλα τα αποτελέσματα ήταν καλά . 

Ο νέος γυναικολόγος είπε να ξαναπροσπαθησουμε και πως προοληπτικα θα πάρω prezolon των 5mg για το πρώτο τρίμηνο .

Ξερω πως πρέπει να αποφεύγω το αλάτι κ τη ζάχαρη . Έχει πάρει καμία να μου πει την εμπειρία της ; Ανησυχω για το βάρος και το πρήξιμο 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mazo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

μεχρι τώρα μετραω 1 παλινδρόμη κ 3 βιοχημικές . Άλλαξα γιατρό , έκανα όλες τις εξετάσεις και όλα τα αποτελέσματα ήταν καλά . 

Ο νέος γυναικολόγος είπε να ξαναπροσπαθησουμε και πως προοληπτικα θα πάρω prezolon των 5mg για το πρώτο τρίμηνο .

Ξερω πως πρέπει να αποφεύγω το αλάτι κ τη ζάχαρη . Έχει πάρει καμία να μου πει την εμπειρία της ; Ανησυχω για το βάρος και το πρήξιμο 

 

ευχαριστώ πολύ!

Καλησπερα αρχικα ευχομαι να σου πανε ολα τελεια!!δν χρειαζεται να κανεις ιδιαιτερα πραγματα λιγο προσοχη στο αλατι εχει κ υποκατασταστο πλεον αλατιου για τη ζαχαρη υπαρχει κ η στεβια εγω εβαζα αλατι κανονικο στο φαγητο αλλα με μετρο!ολα θα πανε μια χαρα να ξερεις γενικα η κορτιζονη αυξανει λιγο την πεινα και συνηθως μπορει να σου πικριζει το στομα!επισης προσοχη στην καφεινη!ποσα χαπια την ημερα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mazo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

μεχρι τώρα μετραω 1 παλινδρόμη κ 3 βιοχημικές . Άλλαξα γιατρό , έκανα όλες τις εξετάσεις και όλα τα αποτελέσματα ήταν καλά . 

Ο νέος γυναικολόγος είπε να ξαναπροσπαθησουμε και πως προοληπτικα θα πάρω prezolon των 5mg για το πρώτο τρίμηνο .

Ξερω πως πρέπει να αποφεύγω το αλάτι κ τη ζάχαρη . Έχει πάρει καμία να μου πει την εμπειρία της ; Ανησυχω για το βάρος και το πρήξιμο 

 

ευχαριστώ πολύ!

Το έπαιρνα το prezolon δεν χρειάζεται ούτε προσοχή απο αλάτι ούτε τιποτα λίγο προσοχή με το βάρος σου μονο αυτά στα λέω με συμβουλή της αιματολογου μου δεν είναι κάτι κορτζινονη μεν αλλά Οχι σαν της κανονικές που επί φέρουν πρηξιμο

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το επαιρνα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι το τελος. Ζαχαρη τελειως κομμενη, τιποτα απολυτως γλυκο κ αλατι ετρωγα φυσιολογικα (οχι αναλατα τελειως). Απο κιλα πηρα 14.... Δεν θυμαμαι πρηξιμο απλα δεν εφυγαν τα κιλα με το που βγηκα απο το μαιευτηριο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται χρήση κορτιζόνης χρειάζεται να προσέχεις πάρα πολύ τις τροφές σου, με την ζάχαρη πολύ πολυ προσοχή, αν μπορείς να την κόψεις τελείως θα ήταν το ιδανικό, και συντηρητική κατανάλωση αλατιού.  Εγώ αυτό έκανα και όσο έπαιρνα κορτιζόνη δεν πρήστηκα ούτε επηρεάστηκε καθόλου το βάρος μου.


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!η φαρμοκοποιος μου ειπε καλυτερα να προσεχω αλλα ειναι κ θεμα οτγανισμου αν θα πρηστεις η οχι!προς το παρον την πινω δεκα μερες κ ειμαι καλα!λεω στη συνεχεια ομως αν μεινω εγκυος να τσ περιορισω!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το α τρίμηνο ..προσωπικά δεν είμαι των γλυκών αλμυρών τρώω με μέτρο 8,5 κιλά πήρα σε όλη την κύηση ..η κορτιζόνη δεν προσθέτει κιλά σε πρήζει..που σημαίνει ότι όταν την κόψεις ξεπρηζεσαι

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2019 at 12:36 ΠΜ, happysmile είπε:

Καλησπερα αρχικα ευχομαι να σου πανε ολα τελεια!!δν χρειαζεται να κανεις ιδιαιτερα πραγματα λιγο προσοχη στο αλατι εχει κ υποκατασταστο πλεον αλατιου για τη ζαχαρη υπαρχει κ η στεβια εγω εβαζα αλατι κανονικο στο φαγητο αλλα με μετρο!ολα θα πανε μια χαρα να ξερεις γενικα η κορτιζονη αυξανει λιγο την πεινα και συνηθως μπορει να σου πικριζει το στομα!επισης προσοχη στην καφεινη!ποσα χαπια την ημερα?

Καλησπέρα !

 prezolon μου έχει γράψει των 5mg , 1 χάπι τη μέρα!  

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...