Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Εγκυμοσύνη και αντιβίωση


Recommended Posts

Επειδή υπαρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ήθελαν να ρωτήσω ..λόγω ουρολοίμωξη παίρνω αντιβίωση zinadol 10 μέρες και μένουν άλλες 2 μέρες .το θέμα ειναι τυχόν ειμαι έγκυος ..μπορεί να επηρεάζει το έμβρυο ..??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχεις κοριτσι μου! Θα μπορουσε να σου συμβει και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και να παρεις αντιβιωση...οπως λεει και ο γυναικολογος μου μια εγκυος κινδυνευει περισσοτερο απο το μικροβιο που υπαρχει στον οργανισμο της παρα απο την αντιβιωση που την παιρνει για να αντιμετωπισει το μικροβιο!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

κιεγω αν θυμάμαι καλά την είχα πάρει. Η μάλλον,  Και αυτήν!! πάντως μπορείς να ελέγχεις φάρμακα για συμβατοτητα ( δραστικές ουσίες) στο safefetus.com!!! σου εύχομαι τα καλυτερα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα!Είμαι έγκυος 23 εβδομάδων..στην β επιπέδου που έκανα έγινε μέτρηση του τραχήλου κ είχε κοντυνει.η γυναικολόγος με εβαλε να κάνω εξετάσεις αίματος κ είδε οτι εχω τσιμπήσει φλεγμονή.ξεκινησα αντιβίωση.Όταν όμως κάνω μια δουλειά μες το σπίτι(οχι βαριά) με πονάει κατω απ την κοιλια αριστερά. Οταν ξαπλώνω είμαι μια χαρα.είχε κάποια κοπέλα αντιστοιχη εμπειρια?ειναι η τριτη μέρα που παίρνω την αντιβίωση.

Link to comment
Share on other sites

@Ματιλντα μην αγχωνεσαι. κι επιβεβαιομενη εγκυμοσυνη να εχεις αν υπαρχει ιατρικος λογος, δινεται αντιβιωση. δες το και λογικα περισσοτερο κινδυνευεις απο το μικροβιο ή την φλεγμονη αν την αφησεις, παρα απο την αντιβιωση.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Elenikats είπε:

Καλησπέρα!Είμαι έγκυος 23 εβδομάδων..στην β επιπέδου που έκανα έγινε μέτρηση του τραχήλου κ είχε κοντυνει.η γυναικολόγος με εβαλε να κάνω εξετάσεις αίματος κ είδε οτι εχω τσιμπήσει φλεγμονή.ξεκινησα αντιβίωση.Όταν όμως κάνω μια δουλειά μες το σπίτι(οχι βαριά) με πονάει κατω απ την κοιλια αριστερά. Οταν ξαπλώνω είμαι μια χαρα.είχε κάποια κοπέλα αντιστοιχη εμπειρια?ειναι η τριτη μέρα που παίρνω την αντιβίωση.

Μηπως δ φταίει η αντιβιωση απλα ξεκίνησε τώρα σαν συμπτωμα; 

Γενικα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πολύ έντονους πονους κ την εβγαλα ξαπλα. Ενω στη δευτερη μόνο λίγες φορές μετά από μεγάλη κουραση

Σιγα σιγα τις δουλειες, τα απαραίτητα. Αν μπορείς να έχεις κ βοήθεια ακομη καλύτερα. Απλα την επόμενη φορά ανέφερε το κ στον γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μηπως δ φταίει η αντιβιωση απλα ξεκίνησε τώρα σαν συμπτωμα; 

Γενικα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πολύ έντονους πονους κ την εβγαλα ξαπλα. Ενω στη δευτερη μόνο λίγες φορές μετά από μεγάλη κουραση

Σιγα σιγα τις δουλειες, τα απαραίτητα. Αν μπορείς να έχεις κ βοήθεια ακομη καλύτερα. Απλα την επόμενη φορά ανέφερε το κ στον γιατρό σου

Τώρα ξεκίνησε σαν σύμπτωμα.Μήπως πονάω απ την φλεγμονή κ είναι νωρίς να σηκώνομαι να κάνω δουλειές.δεν ξερω.εύχομαι μόλις ολοκληρώσω την αγωγή να μην πονάω σ αυτο το σημείο.και ναι μάλλον χρειαζομαι ξεκούραση.απ το άγχος μου δεν ξερω τι φταίει κ φοβάμαι πολύ γι αυτό κ ρώτησα.

Εσύ Βίκυ συγγνώμη που ρωτάω πονούσες χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτια?από κούραση μόνο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenikats είπε:

Τώρα ξεκίνησε σαν σύμπτωμα.Μήπως πονάω απ την φλεγμονή κ είναι νωρίς να σηκώνομαι να κάνω δουλειές.δεν ξερω.εύχομαι μόλις ολοκληρώσω την αγωγή να μην πονάω σ αυτο το σημείο.και ναι μάλλον χρειαζομαι ξεκούραση.απ το άγχος μου δεν ξερω τι φταίει κ φοβάμαι πολύ γι αυτό κ ρώτησα.

Εσύ Βίκυ συγγνώμη που ρωτάω πονούσες χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτια?από κούραση μόνο?

Δ ξερω αν θα μπορούσε να ευθύνεται η φλεγμονη

Δ εχω πρόβλημα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη είχε πιαστεί λιγο χαμηλά ο σάκος, κ είχα κ δυο φορες καφέ υγρά, επαιρνα πολύ προγεστερονη κ γενικα ήμουν σε ξαπλα. Πάντως θυμαμαι στο πρώτο τρίμηνο το περισσότερο που έκανα από δουλειές ήταν να στρωνω το κρεβατι, κ περπάτημα 5λεπτα κ ένιωθα πάρα πολύ δυνατούς πονους περιόδου. Νομιζω στο πρώτο τρίμηνο αυτό είναι σαν συσπασεις οπότε σίγουρα η κουραση θα το χειροτερευε

(απλα να προσθέσω ότι λίγα πονακια είναι φυσιολογικά γτ μεγαλωνει κ η μήτρα. Εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος για ξαπλα. Κ είδα διαφορά στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που δ ημουν καθόλου έτσι) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δ ξερω αν θα μπορούσε να ευθύνεται η φλεγμονη

Δ εχω πρόβλημα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη είχε πιαστεί λιγο χαμηλά ο σάκος, κ είχα κ δυο φορες καφέ υγρά, επαιρνα πολύ προγεστερονη κ γενικα ήμουν σε ξαπλα. Πάντως θυμαμαι στο πρώτο τρίμηνο το περισσότερο που έκανα από δουλειές ήταν να στρωνω το κρεβατι, κ περπάτημα 5λεπτα κ ένιωθα πάρα πολύ δυνατούς πονους περιόδου. Νομιζω στο πρώτο τρίμηνο αυτό είναι σαν συσπασεις οπότε σίγουρα η κουραση θα το χειροτερευε

(απλα να προσθέσω ότι λίγα πονακια είναι φυσιολογικά γτ μεγαλωνει κ η μήτρα. Εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος για ξαπλα. Κ είδα διαφορά στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που δ ημουν καθόλου έτσι) 

Έχεις δίκιο για την κούραση..κ γω δεν είμαι όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη..θα δω κ όταν τελειώσει η αντιβίωση πως θα είμαι.Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2019 at 3:52 ΠΜ, vikib είπε:

Δ ξερω αν θα μπορούσε να ευθύνεται η φλεγμονη

Δ εχω πρόβλημα. Στην πρώτη εγκυμοσυνη είχε πιαστεί λιγο χαμηλά ο σάκος, κ είχα κ δυο φορες καφέ υγρά, επαιρνα πολύ προγεστερονη κ γενικα ήμουν σε ξαπλα. Πάντως θυμαμαι στο πρώτο τρίμηνο το περισσότερο που έκανα από δουλειές ήταν να στρωνω το κρεβατι, κ περπάτημα 5λεπτα κ ένιωθα πάρα πολύ δυνατούς πονους περιόδου. Νομιζω στο πρώτο τρίμηνο αυτό είναι σαν συσπασεις οπότε σίγουρα η κουραση θα το χειροτερευε

(απλα να προσθέσω ότι λίγα πονακια είναι φυσιολογικά γτ μεγαλωνει κ η μήτρα. Εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος για ξαπλα. Κ είδα διαφορά στη δευτερη εγκυμοσυνη μου που δ ημουν καθόλου έτσι)

Τελικα Ουρολοίμωξη.έκανα μονη μου εξετάσεις ούρων κ βρεθηκε μικρόβιο.την Δευτέρα θα παρω την καλλιέργεια.Προς το παρόν παίρνω augmentin των 1000.εύχομαι να περάσει με αυτή κ να μην χρειαστεί  πάρω άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...