Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Εγώ που είχα κάνει αμνιο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα πονέσει, ένα τσίμπημα ένιωσα μόνο. Στην θέση σου δεν θα έκανα αμνιο αν δεν ήταν απολύτως απαραίτητο. Αν η Αυχενική έβγαινε καλή, Θα έκανα την εξέταση αίματος που δίνει αποτέλεσμα με ποσοστό για σύνδρομα.  


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

,Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες.Τι κανετε;Εγω περασα χτες το χειροτερο βραδυ(και μερα).Εκανα συνεχεια εμμετο και την εβγαλα καθιστη στον καναπε μεχρι τα ξημερωματα.Κι εννοειται μολις εκανα παλι...Αρχισα να κουραζομαι,δεν ξερω τι να φαω κι ολη μερα καθομαι...:(

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

,Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες.Τι κανετε;Εγω περασα χτες το χειροτερο βραδυ(και μερα).Εκανα συνεχεια εμμετο και την εβγαλα καθιστη στον καναπε μεχρι τα ξημερωματα.Κι εννοειται μολις εκανα παλι...Αρχισα να κουραζομαι,δεν ξερω τι να φαω κι ολη μερα καθομαι...:(

Πω πω κρίμα,  μήπως να το πεις στον γιατρό σου, μήπως υπάρχει κάποιο χάπι που μπορείς να πάρεις? Εμένα σχεδόν μου πέρασαν όλα, είμαι 10εβδ και 3ημ σήμερα. Μόνο κάθε απόγευμα έχω λίγες αναγούλες και αυτό το στήθος δεν ξέρω πόσο θα γίνει μέχρι να γεννήσω κορίτσια,  πράγματα πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο στον κόσμο. Πώς ήταν αυτή που έσπαγε τα καρπούζια με τα βυζια της ......κάπως έτσι θα γίνουν και με γάλα...χαχαχα

  • Χαχα 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Cometπολυ ζορικο περνας, υπομονη κοριτσι μου, να σκεφτεσαι το δευτερο μωρακι που ερχεται. Η αληθεια ειναι οτι κ εγω ειμαι πολυ καλυτερα, οχι καλα αλλα πολυυυυ καλυτερα. Αυριο μπαινω στην 11η.Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Ποτε εχετε αυχενικη?? Εχετε κ εσεις τοσο πολυ αγχος? :roll:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

,Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες.Τι κανετε;Εγω περασα χτες το χειροτερο βραδυ(και μερα).Εκανα συνεχεια εμμετο και την εβγαλα καθιστη στον καναπε μεχρι τα ξημερωματα.Κι εννοειται μολις εκανα παλι...Αρχισα να κουραζομαι,δεν ξερω τι να φαω κι ολη μερα καθομαι...:(

καλημέρα κορίτσι μου ,

τι άλλο να σου πουμε απο υπομονή,; στεναχωρήθηκα μωρέ , τραβάς πολύ ταλαιπωρία, βέβαια σε λίγους μήνες θα τα έχεις ξεχάσει.... ίσως  λιγο λεμονάκι  να το μυρίσεις μπας και κανει δουλειά; με τον γιατρό μίλησες μηπως παρεις κατι να ηρεμησεις λιγάκι; 

Just now, Ξένη είπε:

Πω πω κρίμα,  μήπως να το πεις στον γιατρό σου, μήπως υπάρχει κάποιο χάπι που μπορείς να πάρεις? Εμένα σχεδόν μου πέρασαν όλα, είμαι 10εβδ και 3ημ σήμερα. Μόνο κάθε απόγευμα έχω λίγες αναγούλες και αυτό το στήθος δεν ξέρω πόσο θα γίνει μέχρι να γεννήσω κορίτσια,  πράγματα πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο στον κόσμο. Πώς ήταν αυτή που έσπαγε τα καρπούζια με τα βυζια της ......κάπως έτσι θα γίνουν και με γάλα...χαχαχα

καλημέρα !

χαχαχα πολυ γελασα με το σχολιο σου!  εμένα οκ εχουν μεγαλώσει αρκετά αλλά επειδή δεν ειχα μεγάλο στήθος , δεν έχουν γίνει τόσο μεγάλα.... εχουν γίνει ένα ωραίο μπούστο που ότι και να το ακουμπήσει ,πονάει (σουτιέν, χέρι, μπλούζα,σφουγγάρ κτλ κτλ). μόνο ο αέρας δεν με ενοχλεί. λες να τα ξαμολήσω στην ωραία Αθήνα να κάνω και εντύπωση; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

@Cometπολυ ζορικο περνας, υπομονη κοριτσι μου, να σκεφτεσαι το δευτερο μωρακι που ερχεται. Η αληθεια ειναι οτι κ εγω ειμαι πολυ καλυτερα, οχι καλα αλλα πολυυυυ καλυτερα. Αυριο μπαινω στην 11η.Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Ποτε εχετε αυχενικη?? Εχετε κ εσεις τοσο πολυ αγχος? :roll:

Εγώ έχω Αυχενική στις 4 Νοεμβρίου στο Ιασώ,  δεν έχω άγχος για την Αυχενική,  είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά,  απλά ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός με είδε την προηγούμενη βδομάδα στις 9 Οκτωβρίου και μου έβαλε Αυχενική στις 4 Νοεμβρίου, είναι και αυτός μέσα στην Αυχενική,  και πέρυσι έτσι με έβλεπε μια φορά το μήνα και δεν είχε και καθόλου άγχος,  τώρα όμως έχω άγχος για το αν θα πάνε όλα καλά και φοβάμαι μην δημιουργώ μόνη προβλήματα στο μωρό....Δεν μπορώ όμως να σταματήσω να αγχώνομαι!!!Τώρα μου έχει καρφωθεί μια ιδέα και φοβάμαι μην εχει σταματήσει η καρδιά του μωρού γιατί διάβαζα για παλλινδρομες και δεν είχα ιδέα τι είναι αυτό,  τώρα που έμαθα έχω πεθάνει από το άγχος και δεν το λέω και σε κανέναν γιατί όλοι φωνάζουν και μου ρίχνουν το φταιξιμο ότι έτσι αγχωνομουν και πέρυσι ότι μπορεί να κάνει περιτυληξη ο ομφάλιος λώρος και έκανε επειδή το φοβόμουν...Και έτσι δεν λέω πουθενά τίποτα..  προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@Cometπολυ ζορικο περνας, υπομονη κοριτσι μου, να σκεφτεσαι το δευτερο μωρακι που ερχεται. Η αληθεια ειναι οτι κ εγω ειμαι πολυ καλυτερα, οχι καλα αλλα πολυυυυ καλυτερα. Αυριο μπαινω στην 11η.Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Ποτε εχετε αυχενικη?? Εχετε κ εσεις τοσο πολυ αγχος? :roll:

σε νιωθω πολυ με το αγχος για την αυχενικη. εγω φοβάμαι οτι θα μου πει και αμνιοπαρακεντηση και με τρομαζει η ιδεα.  Εγω ημερολογιακα ειμαι σημερα στην 10η αλλα το εμβρυο ειναι 9 και 3 σημερα (καθυστερημενη συλληψη). ποτε την εχεις την αυχενικη; εγω θα του ζητησω 1η νοεμβριου για να εχω πληρωθει κιολας.

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ έχω Αυχενική στις 4 Νοεμβρίου στο Ιασώ,  δεν έχω άγχος για την Αυχενική,  είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά,  απλά ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός με είδε την προηγούμενη βδομάδα στις 9 Οκτωβρίου και μου έβαλε Αυχενική στις 4 Νοεμβρίου, είναι και αυτός μέσα στην Αυχενική,  και πέρυσι έτσι με έβλεπε μια φορά το μήνα και δεν είχε και καθόλου άγχος,  τώρα όμως έχω άγχος για το αν θα πάνε όλα καλά και φοβάμαι μην δημιουργώ μόνη προβλήματα στο μωρό....Δεν μπορώ όμως να σταματήσω να αγχώνομαι!!!Τώρα μου έχει καρφωθεί μια ιδέα και φοβάμαι μην εχει σταματήσει η καρδιά του μωρού γιατί διάβαζα για παλλινδρομες και δεν είχα ιδέα τι είναι αυτό,  τώρα που έμαθα έχω πεθάνει από το άγχος και δεν το λέω και σε κανέναν γιατί όλοι φωνάζουν και μου ρίχνουν το φταιξιμο ότι έτσι αγχωνομουν και πέρυσι ότι μπορεί να κάνει περιτυληξη ο ομφάλιος λώρος και έκανε επειδή το φοβόμουν...Και έτσι δεν λέω πουθενά τίποτα..  προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα....

αν εσυ σημερα εισαι 10 και 3 και εγω ειμαι 9 και 3 , τοτε μηπως πρεπει να κανω και εγω την αυχενικη στα μεσα Νοεμβριου; γιατι υπολογιζα γυρω στην 1η Νοεμβρη να του πω για να εχω πληρωθει. Σημερα θα παω στον γιατρο ετσι κι αλλιως οποτε θα το κανονισουμε και αυτο ,λογικα.


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κορίτσι μου ,

τι άλλο να σου πουμε απο υπομονή,; στεναχωρήθηκα μωρέ , τραβάς πολύ ταλαιπωρία, βέβαια σε λίγους μήνες θα τα έχεις ξεχάσει.... ίσως  λιγο λεμονάκι  να το μυρίσεις μπας και κανει δουλειά; με τον γιατρό μίλησες μηπως παρεις κατι να ηρεμησεις λιγάκι; 

καλημέρα !

χαχαχα πολυ γελασα με το σχολιο σου!  εμένα οκ εχουν μεγαλώσει αρκετά αλλά επειδή δεν ειχα μεγάλο στήθος , δεν έχουν γίνει τόσο μεγάλα.... εχουν γίνει ένα ωραίο μπούστο που ότι και να το ακουμπήσει ,πονάει (σουτιέν, χέρι, μπλούζα,σφουγγάρ κτλ κτλ). μόνο ο αέρας δεν με ενοχλεί. λες να τα ξαμολήσω στην ωραία Αθήνα να κάνω και εντύπωση; 

Άσε έχω βασανιστεί με αυτό το στήθος....πάντα ήθελα να κάνω αφαιρέσει και μου έλεγαν να περιμένω να κάνω παιδιά και μετά,  μόλις ξεμπερδέψω έχει να πέσει μαχαίρι........Θα το ευχαριστηθώ!!!Αφού σουτιέν θηλασμού στο νούμερο μου δεν υπάρχουν. Και δεν είμαι και παχουλη,  σκέψου να είχα και αρκετά κιλά που θα είχε φτάσει ...πρώτα βλέπεις το βυζι μου και μετά εμένα.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

σε νιωθω πολυ με το αγχος για την αυχενικη. εγω φοβάμαι οτι θα μου πει και αμνιοπαρακεντηση και με τρομαζει η ιδεα.  Εγω ημερολογιακα ειμαι σημερα στην 10η αλλα το εμβρυο ειναι 9 και 3 σημερα (καθυστερημενη συλληψη). ποτε την εχεις την αυχενικη; εγω θα του ζητησω 1η νοεμβριου για να εχω πληρωθει κιολας.

Αυχενικη εχω στης 28/10 σε 11 μερες. Ειμαι πολυ αγχωμενη κ εγω γιατι εχω ηδη μια παλινδρομη στο ιστορικο μου οποτε δεν ξερω απο που θα με βρει. Ειναι το πρωτο σου παιδακι? Αν ειναι καλη  η αυχενικη σου γιατι να σου πει για αμνιο?

@Ξένηεχεις πολυ δικιο να αγχωνεσαι με αυτα που περασες. Οι δικοι σου στο λενε για να σε κανουν να σε ταρακουνησουν γιατι φυσικα δεν σημαινει οτι θα ξανασυμβει αλλα απο τη μερια σου εχεις δικιο. Πολλα συμβαινουν αλλα ας ελπισουμε οτι αυτη την φορα θα πανε ολα καλα.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

σε νιωθω πολυ με το αγχος για την αυχενικη. εγω φοβάμαι οτι θα μου πει και αμνιοπαρακεντηση και με τρομαζει η ιδεα.  Εγω ημερολογιακα ειμαι σημερα στην 10η αλλα το εμβρυο ειναι 9 και 3 σημερα (καθυστερημενη συλληψη). ποτε την εχεις την αυχενικη; εγω θα του ζητησω 1η νοεμβριου για να εχω πληρωθει κιολας.

αν εσυ σημερα εισαι 10 και 3 και εγω ειμαι 9 και 3 , τοτε μηπως πρεπει να κανω και εγω την αυχενικη στα μεσα Νοεμβριου; γιατι υπολογιζα γυρω στην 1η Νοεμβρη να του πω για να εχω πληρωθει. Σημερα θα παω στον γιατρο ετσι κι αλλιως οποτε θα το κανονισουμε και αυτο ,λογικα.

Την Αυχενική την κάνεις από την 12 εβδομάδα και μετά, εμένα με έβαλε 13 εβδομάδα, έτσι θυμάμαι έκανε και πέρυσι ήθελε να το αφήνει μια βδομάδα μετά για να φαίνεται καλύτερα το μωρό. Πες του όταν θα είσαι 13η εβδομάδα να σου κλείσει ραντεβού για Αυχενική.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πήγα για υπερηχο  είμαι 9 εβδομάδων υπεροχογραφηκα είχα δίδυμα αλλά διστυχως χθες ανακαληψαμε ότι σταμάτησε στο ένα η καρδούλα του!! Απο χθες με έχει πιάσει τρομερός φόβος πως θα εξελιχθεί κ το άλλο μωράκι μου. Έχω τρομερή αγωνία..


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Την Αυχενική την κάνεις από την 12 εβδομάδα και μετά, εμένα με έβαλε 13 εβδομάδα, έτσι θυμάμαι έκανε και πέρυσι ήθελε να το αφήνει μια βδομάδα μετά για να φαίνεται καλύτερα το μωρό. Πες του όταν θα είσαι 13η εβδομάδα να σου κλείσει ραντεβού για Αυχενική.

Η αυχενικη μπορει να γινει απο την 11η εβδομαδα μεχρι την 14η, εξαρταται απο το γιατρο παντα. Οι περισσοτεροι επιλεγουν τη 12η γιατι αν παει κατι στραβα εχουν χρονο να το κοιταξουν καλυτερα. Ο γιατρος σου ειναι πολυ σιγουρος για σενα κ αυτο ειναι πολυ καλο!!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αυχενικη εχω στης 28/10 σε 11 μερες. Ειμαι πολυ αγχωμενη κ εγω γιατι εχω ηδη μια παλινδρομη στο ιστορικο μου οποτε δεν ξερω απο που θα με βρει. Ειναι το πρωτο σου παιδακι? Αν ειναι καλη  η αυχενικη σου γιατι να σου πει για αμνιο?

@Ξένηεχεις πολυ δικιο να αγχωνεσαι με αυτα που περασες. Οι δικοι σου στο λενε για να σε κανουν να σε ταρακουνησουν γιατι φυσικα δεν σημαινει οτι θα ξανασυμβει αλλα απο τη μερια σου εχεις δικιο. Πολλα συμβαινουν αλλα ας ελπισουμε οτι αυτη την φορα θα πανε ολα καλα.

Δεν ξέρω αν πιστεύετε στα όνειρα, εμείς προσπαθούσαμε από τον Ιούνιο για μωρό, τότε μου έδωσε το οκ ο γιατρός,  αν και είχαν περάσει μόνο 3 μήνες από την καισαρική,  είδε όμως την εσωτερική τομή και ήταν σε χιλιοστά μια χαρά.  Τεσπα προσπαθούσαμε και εγώ πίστευα θα μείνω έγκυος με την πρώτη,  δεν έμεινα όμως. Και φτάνει ο Αύγουστος,  τελευταία περίοδος 5 Αυγούστου, παραμονή της Παναγίας Είδα ένα τρομερό όνειρο,  δεν ξέρω αν τα δημιουργούμε εμείς τα όνειρα αλλά δεν μου φαίνεται τυχαίο και η μέρα που το είδα αλλά και αυτό που είδα. Είδα έναν άντρα να μου λέει ότι πρέπει να πάω στην Τήνο γονατιστει για να κάνω παιδί και μου λέει θα δεις σημάδι από την Παναγία και μετά από λίγο ένιωσα στο όνειρο μου έναν δυνατό θόρυβο.....Και μετά από 20 μέρες μαθαίνω πως είμαι έγκυος....σκέφτηκα αμέσως το όνειρο...Και γι αυτό πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά...Δεν ξέρω αλλά έχω προαίσθημα. Απλά ο φόβος και το άγχος όσο και να το πιστεύεις δεν σε αφήνουν.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πήγα για υπερηχο  είμαι 9 εβδομάδων υπεροχογραφηκα είχα δίδυμα αλλά διστυχως χθες ανακαληψαμε ότι σταμάτησε στο ένα η καρδούλα του!! Απο χθες με έχει πιάσει τρομερός φόβος πως θα εξελιχθεί κ το άλλο μωράκι μου. Έχω τρομερή αγωνία..

Καλως ηρθες!!!Λυπαμαι πολυ για την απωλεια που ειχες αλλα το θετικο ειναι οτι εχεις ενα μπουμπουκακι γερο! Ποτε πηγες γιατρο? Ολα καλα να σου πανε!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Υπομονή @Comet με τους εμετούς. Εμένα που είχα έντονη παλινδρόμηση με ανακούφιζε λιγο να πίνω νερό με μαστίχα. Κορίτσια κ εγώ σήμερα ξύπνησα με καφέ σταγόνες, όποτε επανήλθα ο φόβος μου ( την προηγούμενη εβδομάδα είχα δει αίμα). Όσο αφορά το εμβόλιο της γριπης που ρώτησε μια κοπέλα, εμένα ο γιατρος μου μου είπε ότι είναι απαραίτητο να το κάνω. Να έχετε μια όμορφη μέρα όλες σας!!!

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πήγα για υπερηχο  είμαι 9 εβδομάδων υπεροχογραφηκα είχα δίδυμα αλλά διστυχως χθες ανακαληψαμε ότι σταμάτησε στο ένα η καρδούλα του!! Απο χθες με έχει πιάσει τρομερός φόβος πως θα εξελιχθεί κ το άλλο μωράκι μου. Έχω τρομερή αγωνία..

Καλημέρα Αθήνα! Και εγώ ξεκίνησα με διδυμάκια αλλά το ένα σταμάτησε πριν ακούσουμε καρδιά και τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει. Έχω το παράδειγμα φίλης μου όμως κ παίρνω κουράγιο η οποία ήταν κ αυτή έγκυος σε δίδυμα και το ένα σταμάτησε η καρδούλα του στην 10 εβδομάδα, τώρα είναι στην 16 και όλα προχωράνε καλά για το άλλο μωράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...