Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

8 hours ago, Kpp83 said:

Καλε να μας πεις που ειναι μαζεμένες οι νύφες γτ και στον κύκλο μου και στο Ιασώ και εδώ στο φόρουμ το 80% αγοράκια!!

χαχα!! Εγώ να σου πω αλλά θα πρέπει να πάρετε  ένα αεροπλάνο γιατί δεν ζω Ελλάδα :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια...πως τα πάτε από συμπτώματα?Εγώ σήμερα είμαι 10 εβδομάδων και 1 μέρα , έχουν σταματήσει οι πολλές αναγούλες,  έχω κάθε απόγευμα λίγες αλλά όχι εκείνο το κακό.  Κλείσατε ραντεβού για Αυχενική? Εγώ θα την κάνω 4 Νοεμβρίου 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πως τα πάτε από συμπτώματα?Εγώ σήμερα είμαι 10 εβδομάδων και 1 μέρα , έχουν σταματήσει οι πολλές αναγούλες,  έχω κάθε απόγευμα λίγες αλλά όχι εκείνο το κακό.  Κλείσατε ραντεβού για Αυχενική? Εγώ θα την κάνω 4 Νοεμβρίου 

Καλημερα κοριτσι μου,μπραβο χαιρομαι που εισαι καλυτερα,μου δινεις ελπιδες.Ειμαι 7+1 σημερα και ζω τη χειροτερη βδομαδα μια και κανω πια καθε μερα εμμετους:(

  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! @Ξένη εγω ειμαι 10+4 δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη αλλαγη..την μεγαλυτερη ζημια την κανει αυτη η απαισια γευση στο στομα μου! Πηγα χθες γιατρο ολα οκ. Αυχενικη εχω 28η Οκτωβριου  (μενω εξωτερικο)! Εσεις θα εχετε εκει ενα υπεροχο τριημερο και σκαω απο τη ζηλια μου!:P

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,μπραβο χαιρομαι που εισαι καλυτερα,μου δινεις ελπιδες.Ειμαι 7+1 σημερα και ζω τη χειροτερη βδομαδα μια και κανω πια καθε μερα εμμετους:(

Υπομονή....μακάρι να σου σταματήσουν σύντομα!!! Πάντως λένε ότι εμετούς κάνεις όταν ειναι κοριτσάκι....μμμμμ λες?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Υπομονή....μακάρι να σου σταματήσουν σύντομα!!! Πάντως λένε ότι εμετούς κάνεις όταν ειναι κοριτσάκι....μμμμμ λες?

Στο γιο μου εκανα περισσοτερους:roll:Θα δουμε...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα κορίτσια...πως τα πάτε από συμπτώματα?Εγώ σήμερα είμαι 10 εβδομάδων και 1 μέρα , έχουν σταματήσει οι πολλές αναγούλες,  έχω κάθε απόγευμα λίγες αλλά όχι εκείνο το κακό.  Κλείσατε ραντεβού για Αυχενική? Εγώ θα την κάνω 4 Νοεμβρίου 

Καλημέρρα Ξένη! Κι εγω 10+1 σημερα :)  Είμαι από τις τυχερές και δεν θα έλεγα ότι ε΄χω ιδιαίτερα συμπτώματα. Εγώ θα κάνω την αυχενική στις 31/10. Καλή συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!

περνάνε οι μέρες σιγα σιγά να κλείσουμε το πρώτο και πολύ δύσκολο τριμηνο!!!! αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια που έχουν ζόρικη εγκυμοσύνη....λίγο ακόμα υπομονή και σε λίγες εβδομάδες θα περάσουν τα συμπτώματα ! 

εμένα ο φόβος μου κορίτσια ειναι η αμνιοπαρακέντηση.... λόγω ηλικίας φοβάμαι ότι δεν θα την αποφύγω και τρέμω να σας πω την αλήθεια... 

φιλιά σε όλες 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.  Εγω7+3 Κ με ταλαιπωρούν οι αναγουλες κ η κούραση! Ευτυχώς δεν δουλεύω όποτε είμαι όλη μέρα ξάπλα. @ZOIRITA20813 δεν μπορείς να κάνεις την εξέταση αίματος που την στέλνουν Αμερική? Δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά ειμαι έγκυρη.

Κορίτσια σας είπε εσάς ο γιατρός να κάνετε το εμβόλιο για την γρίπη στην εγκυμοσύνη? 

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Εγω7+3 Κ με ταλαιπωρούν οι αναγουλες κ η κούραση! Ευτυχώς δεν δουλεύω όποτε είμαι όλη μέρα ξάπλα. @ZOIRITA20813 δεν μπορείς να κάνεις την εξέταση αίματος που την στέλνουν Αμερική? Δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά ειμαι έγκυρη.

Κορίτσια σας είπε εσάς ο γιατρός να κάνετε το εμβόλιο για την γρίπη στην εγκυμοσύνη? 

Καλημέρα και με το καλό εύχομαι το μωράκι σου... Εμένα δε μου είπε να κάνω κάποιο εμβόλιο... Και να σου πω την αλήθεια κ να μου το έλεγε δε ξέρω αν θα το έκανα.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου.Πως ειστε;Εγω ειμαι χαλια.Απο τα μεσανυχτα εχω κανει 4 φορες εμμετο.Κοιμηθηκα καθιστη στον καναπε τα ξημερωματα.

16 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!

περνάνε οι μέρες σιγα σιγά να κλείσουμε το πρώτο και πολύ δύσκολο τριμηνο!!!! αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια που έχουν ζόρικη εγκυμοσύνη....λίγο ακόμα υπομονή και σε λίγες εβδομάδες θα περάσουν τα συμπτώματα ! 

εμένα ο φόβος μου κορίτσια ειναι η αμνιοπαρακέντηση.... λόγω ηλικίας φοβάμαι ότι δεν θα την αποφύγω και τρέμω να σας πω την αλήθεια... 

φιλιά σε όλες 

 

Καλησπερα.Στο γιο μου στα 35,5.  εκανα αμνιο λογω πιθανοτητας 1/350 για καποιο συνδρομο.Τιποτα δεν ηταν.Το μωρο ειναι υγιεστατο κι εγω ηρεμησα μεχρι να γεννησω.Τωρα κοντευω τα 38 και θα κανω παλι σιγουρα.Εσυ ποσο εισαι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου.Πως ειστε;Εγω ειμαι χαλια.Απο τα μεσανυχτα εχω κανει 4 φορες εμμετο.Κοιμηθηκα καθιστη στον καναπε τα ξημερωματα.

Καλησπερα.Στο γιο μου στα 35,5.  εκανα αμνιο λογω πιθανοτητας 1/350 για καποιο συνδρομο.Τιποτα δεν ηταν.Το μωρο ειναι υγιεστατο κι εγω ηρεμησα μεχρι να γεννησω.Τωρα κοντευω τα 38 και θα κανω παλι σιγουρα.Εσυ ποσο εισαι;

Εγώ αγαπημένη μου ειμαι 39 πλέον....πονάει σαν εξεταση; 

2 ώρες πρίν, froso91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Εγω7+3 Κ με ταλαιπωρούν οι αναγουλες κ η κούραση! Ευτυχώς δεν δουλεύω όποτε είμαι όλη μέρα ξάπλα. @ZOIRITA20813 δεν μπορείς να κάνεις την εξέταση αίματος που την στέλνουν Αμερική? Δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά ειμαι έγκυρη.

Κορίτσια σας είπε εσάς ο γιατρός να κάνετε το εμβόλιο για την γρίπη στην εγκυμοσύνη? 

Δεν νομίζω ότι αυτή η εξέταση καλύπτει όλα όσα η Αυχενική.... Θα ξαναμιλήσω με τον γιατρο αλλά εκείνος είναι υπέρ της αμνιο...

2 ώρες πρίν, froso91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Εγω7+3 Κ με ταλαιπωρούν οι αναγουλες κ η κούραση! Ευτυχώς δεν δουλεύω όποτε είμαι όλη μέρα ξάπλα. @ZOIRITA20813 δεν μπορείς να κάνεις την εξέταση αίματος που την στέλνουν Αμερική? Δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά ειμαι έγκυρη.

Κορίτσια σας είπε εσάς ο γιατρός να κάνετε το εμβόλιο για την γρίπη στην εγκυμοσύνη? 

Αναφορικά με το εμβόλιο, ο γιατρός μου είπε να προσέχω και να μην το κάνω, Δεν είναι υπέρ των φαρμάκων αλλωστε, αλλά εγώ λέω να το κάνω Γιατι καθε μέρα μπαινω σε μετρο και λεωφορειο μεχρι να παω στην δουλεια. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ZOIRITA20813 said:

καλησπέρα κορίτσια!!!

περνάνε οι μέρες σιγα σιγά να κλείσουμε το πρώτο και πολύ δύσκολο τριμηνο!!!! αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα κορίτσια που έχουν ζόρικη εγκυμοσύνη....λίγο ακόμα υπομονή και σε λίγες εβδομάδες θα περάσουν τα συμπτώματα ! 

εμένα ο φόβος μου κορίτσια ειναι η αμνιοπαρακέντηση.... λόγω ηλικίας φοβάμαι ότι δεν θα την αποφύγω και τρέμω να σας πω την αλήθεια... 

φιλιά σε όλες 

 

@ZOIRITA20813 καλημέρα! Να' σαι καλά για τα λόγια σου! Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα. Γιατί δεν κάνεις το ΝΙΡΤ;; Εγώ δεν ζω Ελλάδα και εδώ είναι δωρεάν  απο φέτος για όλες τις γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας. Ξέρω ότι πριν η τιμή ήταν γύρω στα 200 ευρώ. Συγγνώμη αλλά για την Ελλάδα δεν ξέρω πόσο κοστίζει. Αλλά υπάρχουν πλέον πάρα πολλά κέντρα στην Ευρώπη που κάνουν την εξέταση οπότε κανονικά θα έπρεπε να έχει περίπου την ίδια τιμή. Μία γνωστή μου που έκανε πέρσυ αμνιοπαρακέντηση στην Ελλάδα πλήρωσε πολύ περισσότερο από αυτή την εξέταση. Οπότε ίσως να ρωτήσεις καλύτερα; ΓΙατί είναι κρίμα να υποβληθείς σε αυτή τη διαδικασία.

2 hours ago, Ξένη said:

Καλημέρα , ούτε εμένα μου είπε να το κάνω  και ούτε πέρυσι το είχα κάνει. Δεν ξέρω ίσως όταν πάω για Αυχενική τον ρωτήσω.  

Καλημέρα! Κι εμένα δεν μου είπε κάτι. Αλλά μου είπε να προσέχω πολύ λόγω του γιου μου που είναι σε σταθμό. Μου είπε να μην τρώω από το ίδιο κουτάλι και τα σχετικά. Εδώ που είμαι βαδίζουμε προς το χειμώνα οπότε θέλει λίγη προσοχή.

Καλή συνέχεια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ αγαπημένη μου ειμαι 39 πλέον....πονάει σαν εξεταση; 

Δεν νομίζω ότι αυτή η εξέταση καλύπτει όλα όσα η Αυχενική.... Θα ξαναμιλήσω με τον γιατρο αλλά εκείνος είναι υπέρ της αμνιο...

Αναφορικά με το εμβόλιο, ο γιατρός μου είπε να προσέχω και να μην το κάνω, Δεν είναι υπέρ των φαρμάκων αλλωστε, αλλά εγώ λέω να το κάνω Γιατι καθε μέρα μπαινω σε μετρο και λεωφορειο μεχρι να παω στην δουλεια. 

Ποναει σαν να σου κανουν ενεση απλα αντι στον ποπο γινεται στην κοιλια.Ενα δευτερολεπτο δηλ.και τελος.Να ξερεις ειναι η μονη εξεταση που σου λεει αν το μωρο νοσει.Οποιαδηποτε αλλη δινει πιθανοτητες.Το οτι εισαι 39 δεν σημαινει οτι εισαι υποχρεωμενη να την κανεις.Συζητα το με το γιατρο σου.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...