Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

20 hours ago, Mariaia said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Όσες έχετε αναγούλες υπομονή ούτως ή άλλως δυστυχώς δε μπορείτε να πάρετε φάρμακο για να το κατευνάσει.... Έμεινε 1 μηνας και για να κλείσουμε όλες τον τριτοο κ να ηρεμήσουμε. Άλλες αρχές Νοεμβρίου άλλες τέλος.... Υπομονή λίγο έμεινε. Μετά θα είμαστε όλες οι τρελές κ πιο χαλαρές με τις αποβολές που μας έχουν κολλήσει... Όλες όλο αγχώνομαστε.... Αυτό διαβάζω... Μόνιμο άγχος άλλωστε οι χαλαρές δε μπαίνουν καν σε φόρουμ δεν ασχολούνται με τέτοια ούτε ψάχνουν όλη μέρα για συμπτώματα κ παλίνδρομες ! Το μυαλο μας πάει στο κακό... Εγώ δε η χειρότερη σίγουρη ότι σήμερα που θα πάμε στον γιατρό θα ακούσω τα χειρότερα..θα ακούσω κενός σάκος σκέφτομαι . Είναι λες κ έχω 2 εαυτούς ο ένας λέει όλα θα πάνε στραβά έχω κακό προαίσθημα ο άλλος λέει σκασε επιτέλους κ περίμενε να δεις πως βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα από μόνη σου ηρέμησε! Εύχομαι σε όλες καλή εβδομάδα ήρεμη και ξεκούραστη!!! ❤️ 

Υ. Γ από συμπτώματα εγώ μόνο ελαφριά κόπωση πρησμένο πονεμένο στήθος κ κράμπες στην μήτρα που κρατάνε 2 με 3 δευτερόλεπτα αλλά βελάζω απο πόνο αύρα τα δευτερόλεπτα, διπλωνομαι (θα ρωτήσω τη γιατρό)  αναγούλα μηδεν... Τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο! Τεράστιο λάθος! 

@Mariaia καλημέρα! Πήγες στο γιατρό; Όλα καλά; Εγώ πάω στις 14. Κάθε 2 εβδομάδες παρακολούθηση. Η κοιλιά μου έχει πλέον γεμίσει μελανιές από τις ενέσεις :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Mariaia καλημέρα! Πήγες στο γιατρό; Όλα καλά; Εγώ πάω στις 14. Κάθε 2 εβδομάδες παρακολούθηση. Η κοιλιά μου έχει πλέον γεμίσει μελανιές από τις ενέσεις :) 

Καλημέρα Μαράκι! Ναι πήγα χθες το απόγευμα ήταν όλα καλά ακούσαμε κ καρδια.... Νταξει απίστευτη στιγμή! Εγώ θα πηγαίνω κάθε 3 εβδομάδες... Μου είπε κάθε μήνα.. Της λέω ξέχνα το! Ωχ ποναν κιόλας οι ενέσεις? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mariaia said:

Καλημέρα Μαράκι! Ναι πήγα χθες το απόγευμα ήταν όλα καλά ακούσαμε κ καρδια.... Νταξει απίστευτη στιγμή! Εγώ θα πηγαίνω κάθε 3 εβδομάδες... Μου είπε κάθε μήνα.. Της λέω ξέχνα το! Ωχ ποναν κιόλας οι ενέσεις? 

@Mariaia μπράβο βρε Μαράκι! Πολύ χαίρομαι!!!!! Δεν βλέπω την ώρα να πάω τη Δευτέρα. Η κοιλιά μου έχει γεμίσει και μελανιές και επειδή από τη μέση και πάνω είμαι υπερβολικά αδύνατη, ψάχνω κάθε μέρα πού να τρυπήσω... Προβλήματα... :D:razz:!

Άντε όλα να πηγαίνουν καλά σε κάθε επίσκεψη!! Θα σου πω όταν πάω εγώ. Ελπίζω να ζει και να βασιλεύει το εμβρυάκι :)  Καλή συνέχεια!:wub: 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλημέρα Μαράκι! Ναι πήγα χθες το απόγευμα ήταν όλα καλά ακούσαμε κ καρδια.... Νταξει απίστευτη στιγμή! Εγώ θα πηγαίνω κάθε 3 εβδομάδες... Μου είπε κάθε μήνα.. Της λέω ξέχνα το! Ωχ ποναν κιόλας οι ενέσεις? 

Μπραβο κοριτσι μου,τι ωραια!Κι εμεις εχουμε ραντεβου την Παρασκευη.Χτες εκανα την τελευταια βαρδια,ελπιζω ,αν ολα πανε καλα.Ευτυχως ηταν ησυχα.Εντωμεταξυ στο ανσανσερ πετυχα ενα ντελιβερα και ολο το βραδυ μου μυριζαν πατατες τηγανητες με μαγιονεζα!Τοση αναγουλα και να χω και λιγουρες;Ελεος πια!Απο το πρωι εφαγα ενα κομματακι γαλατοπιτα κι ακομη τη χωνευω,αλλα ρε κοριτσια πειναω!!!!!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Mariaia μπράβο βρε Μαράκι! Πολύ χαίρομαι!!!!! Δεν βλέπω την ώρα να πάω τη Δευτέρα. Η κοιλιά μου έχει γεμίσει και μελανιές και επειδή από τη μέση και πάνω είμαι υπερβολικά αδύνατη, ψάχνω κάθε μέρα πού να τρυπήσω... Προβλήματα... :D:razz:!

Άντε όλα να πηγαίνουν καλά σε κάθε επίσκεψη!! Θα σου πω όταν πάω εγώ. Ελπίζω να ζει και να βασιλεύει το εμβρυάκι :)  Καλή συνέχεια!:wub: 

Θα πάνε όλα καλά φυσικά κ θα ζει και θα βασίλευει!!!!!! ❤️ Αναμένουμε νεότερα! 

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,τι ωραια!Κι εμεις εχουμε ραντεβου την Παρασκευη.Χτες εκανα την τελευταια βαρδια,ελπιζω ,αν ολα πανε καλα.Ευτυχως ηταν ησυχα.Εντωμεταξυ στο ανσανσερ πετυχα ενα ντελιβερα και ολο το βραδυ μου μυριζαν πατατες τηγανητες με μαγιονεζα!Τοση αναγουλα και να χω και λιγουρες;Ελεος πια!Απο το πρωι εφαγα ενα κομματακι γαλατοπιτα κι ακομη τη χωνευω,αλλα ρε κοριτσια πειναω!!!!!

Τι δύσκολο πράγμα ρε παιδι μου οι αναγούλες... Κ μαζι με τη λιγουρα πρέπει να είναι φοβερός συνδιασμος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλημέρα Μαράκι! Ναι πήγα χθες το απόγευμα ήταν όλα καλά ακούσαμε κ καρδια.... Νταξει απίστευτη στιγμή! Εγώ θα πηγαίνω κάθε 3 εβδομάδες... Μου είπε κάθε μήνα.. Της λέω ξέχνα το! Ωχ ποναν κιόλας οι ενέσεις? 

Μπραβο μπράβο κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε!!! Πότε έχεις αυχενικη;; 

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,τι ωραια!Κι εμεις εχουμε ραντεβου την Παρασκευη.Χτες εκανα την τελευταια βαρδια,ελπιζω ,αν ολα πανε καλα.Ευτυχως ηταν ησυχα.Εντωμεταξυ στο ανσανσερ πετυχα ενα ντελιβερα και ολο το βραδυ μου μυριζαν πατατες τηγανητες με μαγιονεζα!Τοση αναγουλα και να χω και λιγουρες;Ελεος πια!Απο το πρωι εφαγα ενα κομματακι γαλατοπιτα κι ακομη τη χωνευω,αλλα ρε κοριτσια πειναω!!!!!

Αχ πόσο σε νιώθω... Κανείς κι εμετούς; εγώ όχι ευτυχώς αλλα οοοολη μέρα το στομάχι μου είναι σαν πλυντήριο. Πως καταφέρνεις να συνδυάσεις αναγουλες με λιγουρες;;; :)


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο μπράβο κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε!!! Πότε έχεις αυχενικη;; 

Αχ πόσο σε νιώθω... Κανείς κι εμετούς; εγώ όχι ευτυχώς αλλα οοοολη μέρα το στομάχι μου είναι σαν πλυντήριο. Πως καταφέρνεις να συνδυάσεις αναγουλες με λιγουρες;;; :)

Οχι δεν κανω εμμετους.Ελα ντε;Ειναι δυνατον ολα να μυριζουν ωραια,να λαχταραω διαφορα και να μην μπορω να τα φαω;

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκιες μου εγκυουλες.Τι κανετε;Σημερα το πρωι πεινουσα σαν τρελη.Οποτε εφαγα λιγες βραστες πατατες με λιγο λαδι και λεμονι.Δεν γινεται να μην τρωω καθολου το πρωι.Καλα ειμαι προς το παρον(δηλ.  εχω αναγουλα αλλα δεν εκανα εμμετο).Επισης συνειδητοποιησα οτι χτες ολη μερα ειπια μονο ενα ποτηρι νερο,κατι πρεπει να κανω  και γι αυτο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλημερα γλυκιες μου εγκυουλες.Τι κανετε;Σημερα το πρωι πεινουσα σαν τρελη.Οποτε εφαγα λιγες βραστες πατατες με λιγο λαδι και λεμονι.Δεν γινεται να μην τρωω καθολου το πρωι.Καλα ειμαι προς το παρον(δηλ.  εχω αναγουλα αλλα δεν εκανα εμμετο).Επισης συνειδητοποιησα οτι χτες ολη μερα ειπια μονο ενα ποτηρι νερο,κατι πρεπει να κανω  και γι αυτο

Τελικα τα μικρα γευματα βοηθουν παρα πολυ στις ναυτιες και στους εμετους. Σου ευχομαι να μην κανεις καθολου εμετο... ειχα χασει το μετρημα τις προηγουμενες βδομαδες , τωρα εχω περιοριστει στον 1.. αυριο μπαινω στην 9η βδομαδα...εχω ακομα μεχρι την Τριτη για την επισκεψη στον γιατρο...μου φαινεται αιωνας!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntepaki22 είπε:

Τελικα τα μικρα γευματα βοηθουν παρα πολυ στις ναυτιες και στους εμετους. Σου ευχομαι να μην κανεις καθολου εμετο... ειχα χασει το μετρημα τις προηγουμενες βδομαδες , τωρα εχω περιοριστει στον 1.. αυριο μπαινω στην 9η βδομαδα...εχω ακομα μεχρι την Τριτη για την επισκεψη στον γιατρο...μου φαινεται αιωνας!!

Είμαστε ακριβώς στα ίδια 8 κ 6 σήμερα...αναγουλες φουλ μέχρι κ στον ύπνο μου ξυπνάω για να κάνω εμετό.. νερό καθόλου γιατί γίνεται ακόμα χειρότερα το στομάχι κ είμαι μόνιμα με κρακερ στο αυτοκίνητο κ στη δουλειά...

Υπομονή σε όλες μας κ όλα θα πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

Είμαστε ακριβώς στα ίδια 8 κ 6 σήμερα...αναγουλες φουλ μέχρι κ στον ύπνο μου ξυπνάω για να κάνω εμετό.. νερό καθόλου γιατί γίνεται ακόμα χειρότερα το στομάχι κ είμαι μόνιμα με κρακερ στο αυτοκίνητο κ στη δουλειά...

Υπομονή σε όλες μας κ όλα θα πάνε καλά...

ετσι ημουν και γω για 3 βδομαδες...ξερεις τι παρατηρησα; παροτι θεωρουσα οτι δεν μπορω και δεν θελω να φαω τιποτα απο την αηδια..για το καλο του μωρου πιεσα τον εαυτο μου , γιατι ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω ουτε να παω τουαλετα για τσισα μου ...επειδη δεν επινα νερο...τελικα τρωγοντας σιγα σιγα..το στομαχι εφτιαξε καπως και ετσι ξεκινησα και το νερακι...ετσι και αλλιως ολη την ωρα εμετους καναμε-κανουμε οποτε τι εχεις να χασεις; πιες νερο και ας το βγαζεις...τα ξερω γιατι τα περναω...σκεψου το πρωι αφου εχω μεινει νηστικη ολο το βραδυ πλεον βγαζω τα σαλια μου...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

ετσι ημουν και γω για 3 βδομαδες...ξερεις τι παρατηρησα; παροτι θεωρουσα οτι δεν μπορω και δεν θελω να φαω τιποτα απο την αηδια..για το καλο του μωρου πιεσα τον εαυτο μου , γιατι ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω ουτε να παω τουαλετα για τσισα μου ...επειδη δεν επινα νερο...τελικα τρωγοντας σιγα σιγα..το στομαχι εφτιαξε καπως και ετσι ξεκινησα και το νερακι...ετσι και αλλιως ολη την ωρα εμετους καναμε-κανουμε οποτε τι εχεις να χασεις; πιες νερο και ας το βγαζεις...τα ξερω γιατι τα περναω...σκεψου το πρωι αφου εχω μεινει νηστικη ολο το βραδυ πλεον βγαζω τα σαλια μου...

Αυτο σκεφτηκα κι εγω,ειδικα για το νερο.Οποτε θα πιεζομαι να τρωω λιγο και να πινω νερο κι αν κανω εμμετο ας κανω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

ετσι ημουν και γω για 3 βδομαδες...ξερεις τι παρατηρησα; παροτι θεωρουσα οτι δεν μπορω και δεν θελω να φαω τιποτα απο την αηδια..για το καλο του μωρου πιεσα τον εαυτο μου , γιατι ειχα φτασει σε σημειο να μην μπορω ουτε να παω τουαλετα για τσισα μου ...επειδη δεν επινα νερο...τελικα τρωγοντας σιγα σιγα..το στομαχι εφτιαξε καπως και ετσι ξεκινησα και το νερακι...ετσι και αλλιως ολη την ωρα εμετους καναμε-κανουμε οποτε τι εχεις να χασεις; πιες νερο και ας το βγαζεις...τα ξερω γιατι τα περναω...σκεψου το πρωι αφου εχω μεινει νηστικη ολο το βραδυ πλεον βγαζω τα σαλια μου...

Η αληθεια είναι ότι όταν είμαι σπίτι πιέζω τον εαυτό μου κ όντως κάποιες φορές είμαι καλύτερα...Αλλά στη δουλειά επειδή είμαι όλη μέρα μ ένα αμάξι στα χέρια νιώθω ότι γίνομαι κομμάτια κ αποφεύγω τ πάντα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

Η αληθεια είναι ότι όταν είμαι σπίτι πιέζω τον εαυτό μου κ όντως κάποιες φορές είμαι καλύτερα...Αλλά στη δουλειά επειδή είμαι όλη μέρα μ ένα αμάξι στα χέρια νιώθω ότι γίνομαι κομμάτια κ αποφεύγω τ πάντα... 

καλα στο αμαξι δεν το συζηταμε..μπορει να σε βοηθησουν οι  travelgum , μου τις συστησε ο γυναικολογος μου, απλα να μασας μεχρι 3 την ημερα

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...