Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mar-micky είπε:

Καλημερααα .... άγρυπνη όλο το βράδυ αλλά την παλεύω... Εγώ 10+1 Κ Αυχενική μου είπε στις 5/11... Πόσο μακρυά μου φαίνεται για να ξαναδώ το φασολακι μου...

Απο ποτε εχεις να πας γιατρο? Ειναι κ εσενα το πρωτο σου?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar-micky είπε:

Ναι το πρώτο μου κ εμενα...Την Τρίτη πήγα τελευταία φορά...Όλα καλά...μεγάλωσε κ λίγο...

το ειδες και να κουνιεται?

Κοριτσαρες οι υπολοιπες τι κανετε? Πως ειστε σημερα? Στομαχια?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Εγώ είμαι πολύ καλά,  σε στάδιο που ανησυχώ που είμαι τόσο καλά...πλέον εκτός από την υπερβολική πείνα που νιώθω δεν νιώθω τπτ άλλο. Κορίτσια εγώ πήγα σε διαιτολόγο και μου έβγαλε πρόγραμμα γιατί δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά. Είπα φέτος να είμαι συγκρατημένη...μόνο τα αναψυκτικά μου λείπουν πολύ,  θέλω μετά από κάθε φαγητό να πιω ένα λίτρο κόκα κόλα....

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

το ειδες και να κουνιεται?

Κοριτσαρες οι υπολοιπες τι κανετε? Πως ειστε σημερα? Στομαχια?

Ναι μωρέ το μικρούλι μου... περιμένω πως κ πως κ την Αυχενική για να το δω πιο πολύ ..χαχαχα

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Εγώ είμαι πολύ καλά,  σε στάδιο που ανησυχώ που είμαι τόσο καλά...πλέον εκτός από την υπερβολική πείνα που νιώθω δεν νιώθω τπτ άλλο. Κορίτσια εγώ πήγα σε διαιτολόγο και μου έβγαλε πρόγραμμα γιατί δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά. Είπα φέτος να είμαι συγκρατημένη...μόνο τα αναψυκτικά μου λείπουν πολύ,  θέλω μετά από κάθε φαγητό να πιω ένα λίτρο κόκα κόλα....

Μπράβο κοπέλα μου... Εγώ που χωρίς αναψυκτικό δεν έτρωγα τπτ πριν τώρα Ούτε να τα δω δεν θέλω...πάντως λίγη Sprite ή σόδα δεν πειράζει... Έτσι μου είπε ο γιατρός.. Όχι κόκα κόλα παντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια οι εμετοι εχουν μειωθει σε συχνοτητα, αλλα υπαρχουν ακομα, το ιδιο και η αηδια για το φαγητο...εχω χασει 4 κιλα... εγκυος δεν φαινομαι απο την κοιλια μου...βεβαια εχω και οπισθια κλιση οποτε θα αργησει να φανει πιστευω...
σημερα βγηκε και η εμμεση coomps αρνητικη δοξα τον θεο!! γιατι ειχα μια παλλινδρομη στην 6η βδομαδα παλιοτερα και δεν με ειχαν ενημερωσει για το αιμα μου-αρνητικο ρεζους- και πως πρεπει να κανω ενεση ανοσοσφαιρινης, τωρα η ενεση μετα τον τοκετο!!
υπεροχα!!!  υπερηχο ειχαμε την Τριτη και ειμαστε 3,5 εκ. βγαινουμε συμφωνα με την μετρηση 4 μερες μεγαλυτεροι...τωρα εγω ειμαι με βαση ΤΕΡ 10 κ 1 μερα ή 10 και 5 ; το ειδα  μετα στο σπιτι στο χαρτι που μου εδωσε ο γιατρος, αλλα δεν μου ανεφερε κατι...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός....να έρθει η στιγμή που θα βγαίνουμε απ το νοσοκομείο με το μωρακι μας ....

Μια ερώτηση έχω να κάνω,  πως κοιμάστε? Εγώ πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα,  μόνο στην εγκυμοσυνη πάντα στο πλάι. Τώρα όμως που ακόμα δεν έχει εμφανιστεί κοιλίτσα,  εγώ κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα,  λέτε να μην κάνει? Πέρυσι είχα ρωτήσει το γιατρό και μου είχε πει ότι θα το καταλάβω μόνη μου πότε δεν θα μπορώ να κοιμάμαι μπρούμυτα.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός....να έρθει η στιγμή που θα βγαίνουμε απ το νοσοκομείο με το μωρακι μας ....

Μια ερώτηση έχω να κάνω,  πως κοιμάστε? Εγώ πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα,  μόνο στην εγκυμοσυνη πάντα στο πλάι. Τώρα όμως που ακόμα δεν έχει εμφανιστεί κοιλίτσα,  εγώ κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα,  λέτε να μην κάνει? Πέρυσι είχα ρωτήσει το γιατρό και μου είχε πει ότι θα το καταλάβω μόνη μου πότε δεν θα μπορώ να κοιμάμαι μπρούμυτα.

Καλησπερα σε ολες.Κι εμενα μου χε πει να κοιμαμαι μπρουμυτα οσο μπορω αλλα ετσι κι αλλιως πια κοιμαμαι καθιστη στον καναπε.Εγω συνεχιζω τα ιδια χαλια,εμμετοι και τιποτα αλλο ακομη και μες τη νυχτα πια.Ελπιζω σε λιγες μερες να μαι καλυτερα.Επειδη δεν μπορω να πιω καθολου νερο μου πε να πινω σοδα οσο θελω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Κι εμενα μου χε πει να κοιμαμαι μπρουμυτα οσο μπορω αλλα ετσι κι αλλιως πια κοιμαμαι καθιστη στον καναπε.Εγω συνεχιζω τα ιδια χαλια,εμμετοι και τιποτα αλλο ακομη και μες τη νυχτα πια.Ελπιζω σε λιγες μερες να μαι καλυτερα.Επειδη δεν μπορω να πιω καθολου νερο μου πε να πινω σοδα οσο θελω.

Υπομονή....μακαρι να σου περάσουν γρήγορα...να σκέφτεσαι ότι σε λίγους μήνες θα το έχεις αγκαλιά το μωράκι σας και να πέρνεις θάρρος και ας μην κοιμάσαι απ τους εμετούς. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και σιγά σιγά να φεύγουν τα συμπτώματα. Εγώ είμαι τόσο χάλια που μπαίνω να δω τι κάνετε κ ούτε κουράγιο για να γράψω δεν έχω. Σήμερα είμαι λίγο Καλύτερα αλλά η ανακατοσουρα ακόμα επιμένει, οι εμετοι μειώθηκαν λίγο αλλά με πιάνει αηδία σχεδόν με όλα, νιώθω άδειο το στομάχι μου κ δε μπορώ να φάω πάνω από 5μπουκιες. Καλά για το νερό δε το συζητώ δεν μπορώ να το πιω σχεδόν καθόλου. Ένα δράμα. Σήμερα είμαι 10+1 τη Δευτέρα είδα ροζ κ τρόμαξα οπότε Τρίτη πήγα να με δει ο γιατρός μου ήταν αποκολληση.. Το μωρακι μεγαλώνει αλλά εγώ πρέπει ν κάτσω κρεβάτι μου είπε. Έχω απογοητευτεί πλήρως. Θέλω να τελειώνει όλο αυτό το μαρτύριο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, kastel said:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πως είστε; Να εχετε πια υπέροχη Παρασκευή! 10 μέρες και σήμερα για την αυχενικη μου!! :wub:

@kastel καλημέρα!! χαχα! Κι εγω μετράω τις μέρες. Εσύ 28 εγώ 31 ;) Μια φίλη μου που γεννάει τέλος Γενάρη, στην αυχενική της είχαν πει και με σιγουριά το φύλο. 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Πως είστε σήμερα; Εγώ ξύπνησα από της 6:30 σαν τα παππουδια αφού κοιμήθηκα πριν της 10. Τρελό Σαββατοβραδο! Στομάχι όχι καλά αλλά λίγο καλύτερα. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το στομάχι μου δεν θα στρώσει ποτέ.. Θα είναι έτσι μέχρι να γεννήσω. :shock:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Πως είστε σήμερα; Εγώ ξύπνησα από της 6:30 σαν τα παππουδια αφού κοιμήθηκα πριν της 10. Τρελό Σαββατοβραδο! Στομάχι όχι καλά αλλά λίγο καλύτερα. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το στομάχι μου δεν θα στρώσει ποτέ.. Θα είναι έτσι μέχρι να γεννήσω. :shock:

Καλησπέρα! Και εγώ πολύ νωρίς σηκώθηκα και μένα το στομάχι μου χάλια πάω να κάνω εμετό άλλοτε βγάζω κάτι άλλοτε όχι. Και γω έτσι πιστεύω ότι δε θα ξαναφτιάξεις το στομάχι μου ούτε θα ξαναφαω κανονικά αλλά όλες μου οι φίλες που έχουν περάσει ακριβώς το ίδιο μου λένε ότι επενερχετε και ότι το ίδιο πίστευαν και εκείνες όταν ήταν στην ίδια κατάσταση. Οπότε υπομονή εύχομαι για όλες μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lalom είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ πολύ νωρίς σηκώθηκα και μένα το στομάχι μου χάλια πάω να κάνω εμετό άλλοτε βγάζω κάτι άλλοτε όχι. Και γω έτσι πιστεύω ότι δε θα ξαναφτιάξεις το στομάχι μου ούτε θα ξαναφαω κανονικά αλλά όλες μου οι φίλες που έχουν περάσει ακριβώς το ίδιο μου λένε ότι επενερχετε και ότι το ίδιο πίστευαν και εκείνες όταν ήταν στην ίδια κατάσταση. Οπότε υπομονή εύχομαι για όλες μας. 

Καλησπερα!Σαν ατομο που το χω ξαναπερασει,ναι το στομαχι στρωνει,και το ξεχνας..Οποτε τωρα κανω υπομονη.Τις τελευταιες 2 μερες εμμετοι μονο πρωι και μεσημερι και μετα μονο αναγουλα οποτε σαν καπως να καλητερευει η κατασταση.Εχω δρομο βεβαια μιας και ειμαι 8 βδομαδων μονο.Οσο για το νερο ουτε σταγονα,μονο σοδα και καμια λεμοναδα...Ενα βραδυ πηρα και maloox αλλιως θα εσκαγα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν την παλευω αλλο...σωματικα ειμαι χαλια μαυρα , το ιδιο και ψυχολογικα πλεον... απο 5μιση βδομαδων υπεφερα και υποφερω απο εμετους...μεχρι την 8 βδομαδα εκανα 6-7 φορες την ημερα...τωρα εχουν μειωθει στους 3 με 4 , αλλα και παλι δεν μπορω να κανω τιποτα, εχω υπερβολικη ευαισθησια στις μυρωδιες και αποστροφη στο φαγητο...τωρα ειμαι 10ε και 3η... ολη την ωρα ακουω ειναι φυσιολογικο αυτο...ναι ειναι! αλλα δεν αναιρει το γεγονος πως βγαζω συνεχεια την χολη μου...ή οτι ταλαιπωρουμαι...στην πεθερα μου δεν θελω να λεω τπτ , οταν με ρωταει τι κανω , νομιζει πως ειμαι υπερβολικη... εε και γω δεν θελω να τα λεω πουθενα...αφου ετσι και αλλιως λιγοι καταλαβαινουν...

  • Λυπημένη/-ος 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...