Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Σε αλλα νέα, πήγα κ εγώ γιατρό. 2.800 ο μικρός.. Η γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά και καλύτερα να μην είναι πολύ μεγάλος γιατί κ εγώ είμαι ολίγον κοντή και, στενή (παρά τα +18)!! Και στα αρνητικά τώρα:ο καρδιοτοκογράφος έδειξε 0 συσπάσεις!! Ο τράχηλος μακρύς για την εβδομάδα... Μου ήρθε ζαλάδα! Εκτός αν σπάσουν τα νερά, δεν με βλέπω να γενναω κορίτσια μου. Φυσικά είπαμε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι της 06/05 θα με στείλει 08/05 με πρόκληση. Αυτααααααα....

Έχει πάρει θέση;; μήπως εμπεδωθηκε; 

Τι βδομάδα είσαι τώρα πουλί μου??? Για φυσιολογικό πας σωστά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariaia είπε:

Τι βδομάδα είσαι τώρα πουλί μου??? Για φυσιολογικό πας σωστά? 

Στην 38η και με βάση τα δεδομένα πάμε για φυσιολογικό. Στην Ελλάδα, τώρα στον ένατο, κάθε πότε πάτε γιατρό;; κάθε εβδομάδα; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Στην 38η και με βάση τα δεδομένα πάμε για φυσιολογικό. Στην Ελλάδα, τώρα στον ένατο, κάθε πότε πάτε γιατρό;; κάθε εβδομάδα; 

Ναι,καθε βδομαδα. Εχεις χρονο.Εγω 39 βδομαδων στον καρδιοτοκογραφο συσπασεις μηδεν,το μωρο ψιλα στο διαφραγμα  και τραχιλος στο 5:shock:Σιγουρι οτι θα μπω με προκλισι κι ομως 5 μερες μετα με καμια ενδειξι ξεκινανε συσπασεις.Σιγουρι εγω οτι δεν γενναω καθομαι 3 ωρες σπιτι και παω αφου με πιεσε η αδερφι μου κλινικι με διαστολι 8. Το μωρο κατεγικε αφου με καναν εισαγωγι.Σε μια ωρα εκει γεννισα και πολυ ευκολα.Ο γιατρος δεν το πιστευε.

πρίν από 18 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Ξένη μου! Να' σαι καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ίσως φταίει που σκέφτομαι και το γιο μου που " αφήνω" πίσω. Θα πάω χαμογελαστή αύριο

ΥΓ: πριν λίγο με πήραν και μου το άλλαξαν για αυριο. 

Θα σας πω τα νέα μου μόλις μπορέσω! σας ευχαριστώ για την αγάοη σας και τη συμπαράσταση :) :wub:

Ολα καλα θα πανε.Σε εχουμε στο νου μας.Κι εγω σκεφτομαι πως θα αφισω τον μικρο μου 3 με 4 μερες,ειδικα τωρα που με ζιταει συνεχεια.Μολις γυρισω εκτος απο το μωρο μαλλον θα κουγαλαω κι αυτον.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,καθε βδομαδα. Εχεις χρονο.Εγω 39 βδομαδων στον καρδιοτοκογραφο συσπασεις μηδεν,το μωρο ψιλα στο διαφραγμα  και τραχιλος στο 5:shock:Σιγουρι οτι θα μπω με προκλισι κι ομως 5 μερες μετα με καμια ενδειξι ξεκινανε συσπασεις.Σιγουρι εγω οτι δεν γενναω καθομαι 3 ωρες σπιτι και παω αφου με πιεσε η αδερφι μου κλινικι με διαστολι 8. Το μωρο κατεγικε αφου με καναν εισαγωγι.Σε μια ωρα εκει γεννισα και πολυ ευκολα.Ο γιατρος δεν το πίστευε. 

Έλα ρε συ.. Μου δίνεις πολύ κουράγιο! 5 τράχηλο δεν είχα ούτε πριν 3 μήνες!! :mrgreen:. Μακάρι να ειμαι στη δική σου κατηγορία..οπως και να έχει με βλέπω να τον τρώω τον ένατο! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Έλα ρε συ.. Μου δίνεις πολύ κουράγιο! 5 τράχηλο δεν είχα ούτε πριν 3 μήνες!! :mrgreen:. Μακάρι να ειμαι στη δική σου κατηγορία..οπως και να έχει με βλέπω να τον τρώω τον ένατο! 

Κι εγω τον εφαγα.Μια μερα πριν την πιτ γεννισα.Τωρα να δουμε...Αυριο εχω γιατρο αλλα το ξερω οτι ειναι ψιλα και οριζοντια.Και τραχιλος 4,5. 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Κι εγω τον εφαγα.Μια μερα πριν την πιτ γεννισα.Τωρα να δουμε...Αυριο εχω γιατρο αλλα το ξερω οτι ειναι ψιλα και οριζοντια.Και τραχιλος 4,5. 

Εδώ είχες 4 τράχηλο στης 38η,τωρα είσαι οκ με αυτό. Οριζόντια είναι το μωρό;; δεν σε ενοχλεί; πρώτη φορά το ακούω. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Ξένη μου! Να' σαι καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ίσως φταίει που σκέφτομαι και το γιο μου που " αφήνω" πίσω. Θα πάω χαμογελαστή αύριο

ΥΓ: πριν λίγο με πήραν και μου το άλλαξαν για αυριο. 

Θα σας πω τα νέα μου μόλις μπορέσω! σας ευχαριστώ για την αγάοη σας και τη συμπαράσταση :) :wub:

Με το καλό Μαράκι, όλα θα πανε τέλεια. Να μας ενημερώσεις όταν θα μπορείς τα νέα σου. 

Κορίτσια μόνο εγώ έχω πητ τέλη Μαΐου;βλέπω οι περισσοτερες θα γεννησετε πολυ συντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εδώ είχες 4 τράχηλο στης 38η,τωρα είσαι οκ με αυτό. Οριζόντια είναι το μωρό;; δεν σε ενοχλεί; πρώτη φορά το ακούω. 

Ναι πολυ.Το νιωτω δεξια το κεφαλι και αριστερα τα ποδια(εγκαρσια θεσι  λεγεται).Ειναι απολυτι ενδειξι για καισαρικι.Και οταν με ειδε τελευταια φορα ετσι ηταν και μου ειπε οτι εχει χρονο να γυρισει.Παντως ειναι πολυ επωδυνο.Μολις κουνιεται σπρωχνει τα πλευρα και δεν μπορω να παρω ανασα.

Just now, Mum to be είπε:

Με το καλό Μαράκι, όλα θα πανε τέλεια. Να μας ενημερώσεις όταν θα μπορείς τα νέα σου. 

Κορίτσια μόνο εγώ έχω πητ τέλη Μαΐου;βλέπω οι περισσοτερες θα γεννησετε πολυ συντομα. 

Εγω εχω 2 Ιουνη.Ελπιζω  ομως να γεννισω νωριτερα μια που ειναι το δευτερο..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι πολυ.Το νιωτω δεξια το κεφαλι και αριστερα τα ποδια(εγκαρσια θεσι  λεγεται).Ειναι απολυτι ενδειξι για καισαρικι.Και οταν με ειδε τελευταια φορα ετσι ηταν και μου ειπε οτι εχει χρονο να γυρισει.Παντως ειναι πολυ επωδυνο.Μολις κουνιεται σπρωχνει τα πλευρα και δεν μπορω να παρω ανασα.

Εγω εχω 2 Ιουνη.Ελπιζω  ομως να γεννισω νωριτερα μια που ειναι το δευτερο..

Ωχ.. Δύσκολο. Εδώ εμένα έχει πάρει θέση απλά, είναι στο πλάι, και με πονάνε τα γόνατα του πολυ, φαντάζομαι να ήταν οριζόντια. Άρα υπομονή και σε σένα.. Καλό κουράγιο σε όλες. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι πολυ.Το νιωτω δεξια το κεφαλι και αριστερα τα ποδια(εγκαρσια θεσι  λεγεται).Ειναι απολυτι ενδειξι για καισαρικι.Και οταν με ειδε τελευταια φορα ετσι ηταν και μου ειπε οτι εχει χρονο να γυρισει.Παντως ειναι πολυ επωδυνο.Μολις κουνιεται σπρωχνει τα πλευρα και δεν μπορω να παρω ανασα.

Εγω εχω 2 Ιουνη.Ελπιζω  ομως να γεννισω νωριτερα μια που ειναι το δευτερο..

Κοντα είμαστε, εγώ έχω πητ 30 Μαΐου αλλά ελπίζω να γεννήσω πιο νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mum to be είπε:

Με το καλό Μαράκι, όλα θα πανε τέλεια. Να μας ενημερώσεις όταν θα μπορείς τα νέα σου. 

Κορίτσια μόνο εγώ έχω πητ τέλη Μαΐου;βλέπω οι περισσοτερες θα γεννησετε πολυ συντομα. 

Πλάκα πλάκα νομίζω οι πιο πολλές είμαστε για το πρωτο μισό του Μαΐου.. Όχι όλες βέβαια. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ωχ.. Δύσκολο. Εδώ εμένα έχει πάρει θέση απλά, είναι στο πλάι, και με πονάνε τα γόνατα του πολυ, φαντάζομαι να ήταν οριζόντια. Άρα υπομονή και σε σένα.. Καλό κουράγιο σε όλες. 

Κοντευουμε κοριτσι,λιγο εμεινε.Εχω στο μυαλο μου οτι ισως δεν παρω ολο το Μηνα και παριγοριεμαι...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Με το καλό Μαράκι, όλα θα πανε τέλεια. Να μας ενημερώσεις όταν θα μπορείς τα νέα σου. 

Κορίτσια μόνο εγώ έχω πητ τέλη Μαΐου;βλέπω οι περισσοτερες θα γεννησετε πολυ συντομα. 

Κι εγω πητ 29/5 . εχουμε δρομο ακομα!!! Αν και σημερα ειχα κατι πονους και ο μικρος μου ηταν σχετικα ησυχος. Αγχωθηκα πολυ... Αυριο εχω γιατρο να δουμε τι θα μου πει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Στην 38η και με βάση τα δεδομένα πάμε για φυσιολογικό. Στην Ελλάδα, τώρα στον ένατο, κάθε πότε πάτε γιατρό;; κάθε εβδομάδα; 

ΑααΑαα είσαι τόσο???? Τέλειαααα γέννας τώρα όπου να ναι... Αχχχχ να μας γράψεις νέα αν γεννήσεις πρώτη κ έχεις όρεξη κ κουράγιο φυσικά.... Ναι εγώ πάω κάθε βδομάδα γυναικολόγο κ μια φορά τη βδομάδα καρδιοτοκογραφημα όμως μπορεί το καρδιοτοκογραφημα να μου το βάζει γτ ξέρουμε ότι έχει διπλή περιτύλιξη στον ομφάλιο λώρο το μωρό... Δηλ μάλλον δε θα είναι απαραίτητο για όλες τόσο συχνά... Στον γυναικολόγο θεωρώ ότι όλες πάνε κάθε βδομάδα τελευταίο μήνα. Εκεί πως είναι το σύστημα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κι εγω πητ 29/5 . εχουμε δρομο ακομα!!! Αν και σημερα ειχα κατι πονους και ο μικρος μου ηταν σχετικα ησυχος. Αγχωθηκα πολυ... Αυριο εχω γιατρο να δουμε τι θα μου πει... 

Αχ πολυ δρόμο αν και ανυπομονώ να γεννήσω. Εμένα γενικά είναι ησυχουλης το τελευταίο διάστημα. Μόνο συγκεκριμένες ώρες την ημέρα τον ακουω. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ επειδή μεγαλώνει το μωρό και δεν έχει πολυ χώρο στη μητρα για να κινείται πιο ευκολα όποτε ησυχασα λίγο . Πιστευω οτι και το δικό σου για αυτό είναι ήσυχος. Θα δεις οτι όλα είναι καλά αυριο. Και εγώ θα παω μεθαυριο στον γιατρο. Έχω άγχος για τι βάρος του μικρου. Γενικά μου  είπε οτι θα βγει μικρό μωρό. Το δικό σου ποσο ζυγίζει ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...