Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

7 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Άντε μπράβο ρε κορίτσια!!!! Τι ωραία νέα σήμερα μωρε!!!! Άντε Άντε κορίτσια μου λίγες μέρες έμειναν...

Εγώ σημερα θα αρχιζω να διαβαζω για τον θηλασμο και ποτε ξεκιναει το γαλα να κατεβει , Πότε ξεκινάμε θηλασμό στο μαιευτήριο κτλ κτλ . 

Κορίτσια το ξέρετε ότι υπάρχει το πλάνο τοκετού ; είναι ένα pdf στο οποίο γράφουμε εμείς τις προτιμήσεις μας για τον τοκετό και το παραδίδουμε στο μαιευτηριο; εγω προσφατα το έμαθα και θα μπω να διαβάσω τι και πως

Καλημέρα!!! Δεν ξέρω πώς είναι στην Ελλάδα. Εδώ στο Λουξεμβούργο κάνουμε ένα ντοσιέ με τη μαία και εκτός από κάποιες απαραίτητες πληροφορίες κάνουμε και πλάνο τοκετού. Μπορείς να πεις να θέλεις να έχει μπάλα πιλάτες μέσα, σκοινί που κρέμεται από τον τοίχο, αν θες να γεννήσεις στο νερό, αν θες να μπεις στο νερό για να χαλαρώσεις, αν θες ο μπαμπάς να κόψει το λώρο. Ένα σωρό πράγματα. Φυσικά δεν εξελίσσονται όλα όπως μπορεί να τα είχες φανταστεί αλλά κάποια πράγματα μπορείς να τα έχεις στο μυαλό σου. Πχ ο άντρας μου ήταν πολύ χαρούμενος που έκοψε το λώρο στο γιο μας. 

Καλό διάβασμα για το θηλασμό! Δες και κανένα βιντεάκι αν και τίποτε δεν συγκρίνεται με την εμπερία της 1ης φοράς ;)

Πολλές καλημέρες!!

Just now, kastel said:

Καλημερουδια και σε σένα και σε όλες τις τσουπρες! Δεν σε συ ζυγίζει κάθε φορά ε;; Τυχερή! Εμένα κάθε φορά και μου λέει και το νούμερο, λες και δεν ξέρω! :D. Τι εννοείς δεν είσαι έτοιμη;;;; χαχαχα εγώ δεν βλέπω την ώρα, κοντεύω να σκάσω! Πότε γεννάς; 

Κορίτσια μου ασκήσεις ηρεμίας! Εμείς οι γυναίκες είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα! Θα έρθουν τα μωρά μας σπίτι, αυτό να σκέφτεστε.

@kastel καλημέρα κορίτσι!!! Καλά εγώ απόψε από το φόβο μου μην γυρίσει πάλι το μωρό "κοιμόμουν" μία από το αριστερό πλευρό και μία καθιστή :D Επειδή χθες τον γύρισε με την πλάτη στη αριστερή μεριά φοβάμαι ότι αν κοιμηθώ στο πλάι δεξιά θα αλλάξει θέση. Τελείως για δέσιμο!! Θα πάω για καρδιοτοκογράφημα σε λίγο αν και κουνιέται οπότε καλά είναι :)  Εγώ στο γιο μου γέννησα 3 μέρες πριν την ΠΗΤ. Εσύ πότε θα πας πάλι;  Έλα κοντεύεις!!! Λίγες μέρες ακόμη :) 

Αυτός ο χειρισμός είναι πολύ ενδιαφέρον. Βασικά σε παρακολουθούν με καρδιοτοκογράφημα καμιά ώρα πριν τη διαδικασία. Μετά σου βάζουν ένα χαλαρωτικό για τη μήτρα ώστε να μην κάνει συσπάσεις. Η μαμά παρακολουθείται στενά γιατί το φάρμακο σου προκαλεί ταχυπαλμία και είναι εκείνη τη στιγμη που πρέπει να κάνει ο γιατρός το χειρισμό. Πονάει ας πούμε λίγο αλλά μάλλον ο μπέμπης ήταν απόλυτα συνεργάσιμος και ο γιατρός μου αστέρι. ψηλαφίζει την κοιλιά και βρίσκει πισινό και κεφάλι και σπρώχνει μαλακά. Όπως φαίνεται σε μερικές χώρες της Ευρώπης εκτελείται σε καθημερινή βάση ώστε να αποφύγει η γυναίκα την καισαρική. Στο Λουξεμβούργο πραγματικά το τελευταίο πράγμα που θα κάνουν είναι η καισαρική και το εκτιμώ πολύ αυτό. 

Καλό κουράγιο!!!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα!!! Δεν ξέρω πώς είναι στην Ελλάδα. Εδώ στο Λουξεμβούργο κάνουμε ένα ντοσιέ με τη μαία και εκτός από κάποιες απαραίτητες πληροφορίες κάνουμε και πλάνο τοκετού. Μπορείς να πεις να θέλεις να έχει μπάλα πιλάτες μέσα, σκοινί που κρέμεται από τον τοίχο, αν θες να γεννήσεις στο νερό, αν θες να μπεις στο νερό για να χαλαρώσεις, αν θες ο μπαμπάς να κόψει το λώρο. Ένα σωρό πράγματα. Φυσικά δεν εξελίσσονται όλα όπως μπορεί να τα είχες φανταστεί αλλά κάποια πράγματα μπορείς να τα έχεις στο μυαλό σου. Πχ ο άντρας μου ήταν πολύ χαρούμενος που έκοψε το λώρο στο γιο μας. 

Καλό διάβασμα για το θηλασμό! Δες και κανένα βιντεάκι αν και τίποτε δεν συγκρίνεται με την εμπερία της 1ης φοράς ;)

Πολλές καλημέρες!!

@kastel καλημέρα κορίτσι!!! Καλά εγώ απόψε από το φόβο μου μην γυρίσει πάλι το μωρό "κοιμόμουν" μία από το αριστερό πλευρό και μία καθιστή :D Επειδή χθες τον γύρισε με την πλάτη στη αριστερή μεριά φοβάμαι ότι αν κοιμηθώ στο πλάι δεξιά θα αλλάξει θέση. Τελείως για δέσιμο!! Θα πάω για καρδιοτοκογράφημα σε λίγο αν και κουνιέται οπότε καλά είναι :)  Εγώ στο γιο μου γέννησα 3 μέρες πριν την ΠΗΤ. Εσύ πότε θα πας πάλι;  Έλα κοντεύεις!!! Λίγες μέρες ακόμη :) 

Αυτός ο χειρισμός είναι πολύ ενδιαφέρον. Βασικά σε παρακολουθούν με καρδιοτοκογράφημα καμιά ώρα πριν τη διαδικασία. Μετά σου βάζουν ένα χαλαρωτικό για τη μήτρα ώστε να μην κάνει συσπάσεις. Η μαμά παρακολουθείται στενά γιατί το φάρμακο σου προκαλεί ταχυπαλμία και είναι εκείνη τη στιγμη που πρέπει να κάνει ο γιατρός το χειρισμό. Πονάει ας πούμε λίγο αλλά μάλλον ο μπέμπης ήταν απόλυτα συνεργάσιμος και ο γιατρός μου αστέρι. ψηλαφίζει την κοιλιά και βρίσκει πισινό και κεφάλι και σπρώχνει μαλακά. Όπως φαίνεται σε μερικές χώρες της Ευρώπ;)ης εκτελείται σε καθημερινή βάση ώστε να αποφύγει η γυναίκα την καισαρική. Στο Λουξεμβούργο πραγματικά το τελευταίο πράγμα που θα κάνουν είναι η καισαρική και το εκτιμώ πολύ αυτό. 

Καλό κουράγιο!!!!

Καλημερες!!! Δεν το έχω ξανακουσει αλλά υπέροχη πρακτική.. Μπράβο.. Έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά, για εκείνες που το θέλουν βέβαια. Εδώ πας ανά 2 εβδομάδες ακόμη και στον ένατο αλλααααα λέω την άλλη εβδομάδα να πάω μια βόλτα από το νοσοκομείο ;). Αν τους πάρεις τηλ σου λένε καλύτερα να μην πας εκτός κ αν έχεις πόνους ή δεν νιώθεις το μωρό λόγω του ιού. Εγώ θα πάω βέβαια! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

Αυτο θα πει οτι κοιμασαι!!!χαχαχα ...ας μεινουμε σε αυτο το θετικο!!!Εγω μεχρι προχθες ειχα αγνοια κινδυνου μαλλον...αλλα αυτες τις μερες το σκεφτομαι με αγωνια!!Απ την αλλη δεν παλευεται αλλο...αυπνια,πρηξιμο,ΚΑΟΥΡΕΣ,δυσκινησια...ημουν απ τις τυχερες κ η εγκυμοσυνη μου ηταν πολυ ομαλη αλλα το τελος ειναι δυσκολουτσικο!!!!!!!!!

Συμφωνώ μαζί σου... Και σήμερα το κρεβάτι και εγώ είχαμε πόλεμο... Ξάπλωσα για ύπνο το βράδυ, κοιμήθηκα γιατί ήμουν πτώμα από την κούραση... Ώσπου ξύπνησα για κατούρημα και μετά μόλις ξάπλωσα με έπιασε καούρα... Οπότε ήμουν καθιστή στο κρεβάτι και πάλι καλά μου έφερε λίγο γάλα ο άντρας μου και ηρέμησα κάπως..  σχεδόν όρθια κοιμάμαι πλέον... Και γω δεν είχα δύσκολη εγκυμοσύνη αν εξαιρέσουμε τους εμετούς στην αρχή, αλλά σαν κιλά και κίνηση τα έκανα όλα .. αλλά το τέλος μάλλον είναι ίδιο για όλες

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kastel είπε:

Καλημερες!!! Δεν το έχω ξανακουσει αλλά υπέροχη πρακτική.. Μπράβο.. Έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να γεννήσεις φυσιολογικά, για εκείνες που το θέλουν βέβαια. Εδώ πας ανά 2 εβδομάδες ακόμη και στον ένατο αλλααααα λέω την άλλη εβδομάδα να πάω μια βόλτα από το νοσοκομείο ;). Αν τους πάρεις τηλ σου λένε καλύτερα να μην πας εκτός κ αν έχεις πόνους ή δεν νιώθεις το μωρό λόγω του ιού. Εγώ θα πάω βέβαια! 

Εμενα παντως μου ειπε μολις μπω στο Μηνα μου θα με βλεπει κα θε βδομαδα.Ετσι εκανα και στο μικρο.Καρδιοτοκογραφιμα και υπεριχο στην κλινικι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια?? Έχω πολλά φόρμακια για 0-3 μηνών  και κάποια πολύ μεγαλύτερα... Έχω ελάχιστα από 3-6μηνων και μετά δεν έχω άλλα ρουχαλάκια καθόλου. Εσείς έχετε αγοράσει? Μίλαγα μ. Μια φίλη μου κ μ. Λέει μη πάρεις ακόμα κοίτα πως θα είναι το παιδί με τι ρυθμό θα μεγαλώνει. Η αλήθεια είναι σωστά τα λέει αλλά εγώ δεν έχω καθόλου 4-6 μηνών η 6-8μηνων.πιο πολύ με προβληματίζει το διάστημα ως τον Αύγουστο να έχω κάτι πιο άνετο.. Βέβαια δεν ξέρω μπορεί να είναι μικρούλης η να ξεπέταχτει γρηγορα. Εσείς τι έχετε από φόρμακια?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom είπε:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια?? Έχω πολλά φόρμακια για 0-3 μηνών  και κάποια πολύ μεγαλύτερα... Έχω ελάχιστα από 3-6μηνων και μετά δεν έχω άλλα ρουχαλάκια καθόλου. Εσείς έχετε αγοράσει? Μίλαγα μ. Μια φίλη μου κ μ. Λέει μη πάρεις ακόμα κοίτα πως θα είναι το παιδί με τι ρυθμό θα μεγαλώνει. Η αλήθεια είναι σωστά τα λέει αλλά εγώ δεν έχω καθόλου 4-6 μηνών η 6-8μηνων.πιο πολύ με προβληματίζει το διάστημα ως τον Αύγουστο να έχω κάτι πιο άνετο.. Βέβαια δεν ξέρω μπορεί να είναι μικρούλης η να ξεπέταχτει γρηγορα. Εσείς τι έχετε από φόρμακια?? 

Εγω έτυχε να αγοράσω στις εκπτώσεις φορμάκια για  5 μηνών κ πιο πάνω... μόνο φορμάκια όμως γιατί τα είχε προσφορά. Καλοκαιρινά δεν έχουν βγεί αρκετά ακόμη κ θέλω κ εγώ να δω πως θα είναι για να ξέρω να υπολογίσω. Μην αγχώνεσαι όμως.. για αρχή να έχεις αρκετά φανελάκια-φορμάκια κ μετά βλέπεις. Θα φέρουν κ αρκετά δώρα. Εγώ αγόρασα απο το orchestra και μου είπαν τα κορίτσια να υπολογίζω 3 μήνες διαφορά. Δλδ αν θέλω για 3 μηνών ν α κοιτάω των 6 μηνών. Έχουν πολυ καλή ποιότητα και στις εκπτώσεις βρίσκεις τρελά πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου... Και σήμερα το κρεβάτι και εγώ είχαμε πόλεμο... Ξάπλωσα για ύπνο το βράδυ, κοιμήθηκα γιατί ήμουν πτώμα από την κούραση... Ώσπου ξύπνησα για κατούρημα και μετά μόλις ξάπλωσα με έπιασε καούρα... Οπότε ήμουν καθιστή στο κρεβάτι και πάλι καλά μου έφερε λίγο γάλα ο άντρας μου και ηρέμησα κάπως..  σχεδόν όρθια κοιμάμαι πλέον... Και γω δεν είχα δύσκολη εγκυμοσύνη αν εξαιρέσουμε τους εμετούς στην αρχή, αλλά σαν κιλά και κίνηση τα έκανα όλα .. αλλά το τέλος μάλλον είναι ίδιο για όλες

Αχ εγω δεν αντεχω αλλο με την καουρα μερα νυχτα οποτε αφου μου το επιτρεπει ο γιατρος μου θα παρω λιγο maalox. Προσπαθησα να το αποφυγω αλλα τωρα εχω συνεχεια, οτι και να φαω, ειμαι δεν ειμαι ξαπλωμενη... Απο υπνο χαλια... 1 με 4 και μετα το ματι γαριδα...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου κ από εμένα... Πήγα σήμερα 2880 ήταν το μωρό... Όλα ήταν εντάξει... Θα το πάρει 1 Μαΐου με καισαρική... Τώρα όσον αφορά τα ρούχα εγώ έκανα τη βλακεια και πήρα πάαααααρα πολλά 0-3  κ το μετάνιωσα γτ πήρα ελάχιστα 3-6..νομιζω ότι τα 3-6 πιο πολύ καιρό θα τα βάλουμε... 

Α και τα κιλά μου περεμειναν +22 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καααθε φορα με ζυγιζει ο ατιμος!!Απλα τωρα π φτανω στο τελος ειπα μηηηηπως γλυτωσω!!!Καλα πρακτικα κ εγω δεν αντεχω..απλα με φοβιζει η ιδεα τωρα!!Μεχρι 10 Μαη ...κοντοζυγωνωωωω....

Κορίτσια μάλλον εγώ την γλυτωσα, με ζυγισε μόνο την πρώτη φορά και αυτό ήταν!!!! Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα για τα κιλά. Όταν του είπα πόσα πήρα, απόρησε, γιατί λέει δεν μου φαίνονται χιχιχι.Παντως, απ'οτι έχω καταλάβει δεν τον πολυνοιαζουν από τη στιγμή που η Καμπυλη ζαχαρου βγήκε καλή. Δεν είναι δηλαδή από τους γιατρους που κράζουν , αν και πιστευω , δεν θα μου έκανε κακό γιατί και εγώ δεν το έκλεισα το ρημάδι. Σε αυτό που ήταν κάθετος από την πρωτη στιγμή ήταν τσιγάρο-αλκοολ. Ουτε ενα τσιγάρο, ουτε ενα ποτηρι . Όποτε μάλλον είναι στον κάθε γιατρό γιατί ακουω από αλλά κορίτσια ότι ο γιατρός τους είναι πιο χαλαρός σε αυτά τα θέματα ενώ στα κιλά πιο αυστηρός.

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια μου κ από εμένα... Πήγα σήμερα 2880 ήταν το μωρό... Όλα ήταν εντάξει... Θα το πάρει 1 Μαΐου με καισαρική... Τώρα όσον αφορά τα ρούχα εγώ έκανα τη βλακεια και πήρα πάαααααρα πολλά 0-3  κ το μετάνιωσα γτ πήρα ελάχιστα 3-6..νομιζω ότι τα 3-6 πιο πολύ καιρό θα τα βάλουμε... 

Μπραβο κορίτσι μου, με το καλό , σου έμειναν λίγες μέρες. 

Εγώ πηρα για νεογέννητο και 0-3 . Λέτε να πάρω για αρχή και πιο μεγάλα;έλεγα να γεννηθεί πρωτα το παιδί και αγοράζω μετά οτι χρειαστει πιο μέτα αλλά λέτε να είναι απαραίτητα στην αρχή ;

Πηγαμε και εμείς σήμερα στον γιατρό. Όλα καλά με τον μπέμπη. Σήμερα, 34 και 5 είναι 2430γραμμαρια.Μια χαρά μας είπε ο γιατρός. Το Ντόπλερ πολυ καλο και θα με ξαναδεί σε δυο βδομάδες. Μου έγραψε να κάνω και μια καλλιέργεια κολπικων υγρών για να μην έχω κάποιο μικρόβιο.Εσεις την έχετε κάνει την εξέταση ;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια μου κ από εμένα... Πήγα σήμερα 2880 ήταν το μωρό... Όλα ήταν εντάξει... Θα το πάρει 1 Μαΐου με καισαρική... Τώρα όσον αφορά τα ρούχα εγώ έκανα τη βλακεια και πήρα πάαααααρα πολλά 0-3  κ το μετάνιωσα γτ πήρα ελάχιστα 3-6..νομιζω ότι τα 3-6 πιο πολύ καιρό θα τα βάλουμε... 

Α και τα κιλά μου περεμειναν +22 

Τέλεια!! Καλε τι μπαμπατσικο μωρό είναι αυτό, θα τρελαθώ!!! Με το καλό λοιπόν γιατί έμειναν λίγες μέρες! Όσο για τα κιλά, κρατήσου να κλαίμε παρέα σε κάνα μήνα. :rolleyes:

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια μάλλον εγώ την γλυτωσα, με ζυγισε μόνο την πρώτη φορά και αυτό ήταν!!!! Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα για τα κιλά. Όταν του είπα πόσα πήρα, απόρησε, γιατί λέει δεν μου φαίνονται χιχιχι.Παντως, απ'οτι έχω καταλάβει δεν τον πολυνοιαζουν από τη στιγμή που η Καμπυλη ζαχαρου βγήκε καλή. Δεν είναι δηλαδή από τους γιατρους που κράζουν , αν και πιστευω , δεν θα μου έκανε κακό γιατί και εγώ δεν το έκλεισα το ρημάδι. Σε αυτό που ήταν κάθετος από την πρωτη στιγμή ήταν τσιγάρο-αλκοολ. Ουτε ενα τσιγάρο, ουτε ενα ποτηρι . Όποτε μάλλον είναι στον κάθε γιατρό γιατί ακουω από αλλά κορίτσια ότι ο γιατρός τους είναι πιο χαλαρός σε αυτά τα θέματα ενώ στα κιλά πιο αυστηρός.

Μπραβο κορίτσι μου, με το καλό , σου έμειναν λίγες μέρες. 

Εγώ πηρα για νεογέννητο και 0-3 . Λέτε να πάρω για αρχή και πιο μεγάλα;έλεγα να γεννηθεί πρωτα το παιδί και αγοράζω μετά οτι χρειαστει πιο μέτα αλλά λέτε να είναι απαραίτητα στην αρχή ;

Συμφωνώ μαζί σου.. Κ εγώ δεν έχω πάρει γενικά πολλά ρούχα.. Πήρα για τον πρώτο καιρό 0-3 που δεν θα πολυβγαινουμε και μόλις έρθει με το καλό θα πάμε μαζί για ψώνια.. ❤️

@Mariaiaθύμισε μου γιατί θα κάνεις καισαρική νωρίτερα; κάτι με τον πλακούντα αν θυμάμαι ε; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Τέλεια!! Καλε τι μπαμπατσικο μωρό είναι αυτό, θα τρελαθώ!!! Με το καλό λοιπόν γιατί έμειναν λίγες μέρες! Όσο για τα κιλά, κρατήσου να κλαίμε παρέα σε κάνα μήνα. :rolleyes:

Συμφωνώ μαζί σου.. Κ εγώ δεν έχω πάρει γενικά πολλά ρούχα.. Πήρα για τον πρώτο καιρό 0-3 που δεν θα πολυβγαινουμε και μόλις έρθει με το καλό θα πάμε μαζί για ψώνια.. ❤️

@Mariaiaθύμισε μου γιατί θα κάνεις καισαρική νωρίτερα; κάτι με τον πλακούντα αν θυμάμαι ε; 

Ναι έχει θέμα ο πλακούντας μου... Και το σημαντικοτερο είναι ότι εγώ κάνω πολύ υψηλή πίεση! 

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια μάλλον εγώ την γλυτωσα, με ζυγισε μόνο την πρώτη φορά και αυτό ήταν!!!! Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα για τα κιλά. Όταν του είπα πόσα πήρα, απόρησε, γιατί λέει δεν μου φαίνονται χιχιχι.Παντως, απ'οτι έχω καταλάβει δεν τον πολυνοιαζουν από τη στιγμή που η Καμπυλη ζαχαρου βγήκε καλή. Δεν είναι δηλαδή από τους γιατρους που κράζουν , αν και πιστευω , δεν θα μου έκανε κακό γιατί και εγώ δεν το έκλεισα το ρημάδι. Σε αυτό που ήταν κάθετος από την πρωτη στιγμή ήταν τσιγάρο-αλκοολ. Ουτε ενα τσιγάρο, ουτε ενα ποτηρι . Όποτε μάλλον είναι στον κάθε γιατρό γιατί ακουω από αλλά κορίτσια ότι ο γιατρός τους είναι πιο χαλαρός σε αυτά τα θέματα ενώ στα κιλά πιο αυστηρός.

Μπραβο κορίτσι μου, με το καλό , σου έμειναν λίγες μέρες. 

Εγώ πηρα για νεογέννητο και 0-3 . Λέτε να πάρω για αρχή και πιο μεγάλα;έλεγα να γεννηθεί πρωτα το παιδί και αγοράζω μετά οτι χρειαστει πιο μέτα αλλά λέτε να είναι απαραίτητα στην αρχή ;

Πηγαμε και εμείς σήμερα στον γιατρό. Όλα καλά με τον μπέμπη. Σήμερα, 34 και 5 είναι 2430γραμμαρια.Μια χαρά μας είπε ο γιατρός. Το Ντόπλερ πολυ καλο και θα με ξαναδεί σε δυο βδομάδες. Μου έγραψε να κάνω και μια καλλιέργεια κολπικων υγρών για να μην έχω κάποιο μικρόβιο.Εσεις την έχετε κάνει την εξέταση ;

Αυτήν τη εξέταση την κάνουν όλες όσες πάνε για φυσιολογικό!!!! Οπότε μην ανησυχείς... 

... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ναι έχει θέμα ο πλακούντας μου... Και το σημαντικοτερο είναι ότι εγώ κάνω πολύ υψηλή πίεση! 

Αντε ρε.. Είχες και πριν θέμα με την πίεση ή προέκυψε στην εγκυμοσύνη; πωωωω έχεις λίγες μέρες, τέλεια!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια μου κ από εμένα... Πήγα σήμερα 2880 ήταν το μωρό... Όλα ήταν εντάξει... Θα το πάρει 1 Μαΐου με καισαρική... Τώρα όσον αφορά τα ρούχα εγώ έκανα τη βλακεια και πήρα πάαααααρα πολλά 0-3  κ το μετάνιωσα γτ πήρα ελάχιστα 3-6..νομιζω ότι τα 3-6 πιο πολύ καιρό θα τα βάλουμε... 

Α και τα κιλά μου περεμειναν +22 

Έλα ρεεεε ...μια εβδομάδα έμεινε, σε ζηλεύω!!! Μπράβο κορίτσι μου ...εμένα με πήραν γιατρός σήμερα που ήθελε να μου ευχηθεί για τον άντρα μου και του λέω "πες μου ότι θα γεννήσω νωριτερα" και μου λέει όχι, για ευχές πήρα.φτου! 

Κορίτσια τα νέα σας είναι πολύ καλά, μπράβο σε όλες μας. Εγώ από ρουχαλάκια έχω λιγα 0-3 Και κάποια 3-6 , κυρίως ζιπουνακια  όμως έχω, όχι πολλά φορμακια.  Για τον πρώτο καιρό φτάνουν, περιμένω και κάτι ρούχα από το pat pat από 3-6 μηνών.ενταξει ότι άλλο χρειαστεί θα το αγοράσουμε. Τα περισσοτερα τα πηρα 3 -6 μηνων για να ειμαι σιγουρη οτι θα τα φορεσει καποια στιγμη, γιατι το 0-3 νομιζω οτι θα το προσπερασει το μωρο μου...χιχι... παντως να σας πω και κάτι κορίτσια... Μεγάλη βλακεία που εμπιστεύτηκα το λητω . Μου έχουν βγάλει την ψυχή 1 μήνα τώρα. 

Πώς θα κοιμηθούμε πάλι σημερα; οεο;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ γύρισα από τον γιατρο πριν λίγο δεν είναι πολύ καλά. Τα νέα. Σε μια βδομάδα δε πήρε σχεδόν τίποτα χονδρικά μας είπε ο γιατρός ότι πήρε 100 γραμμάρια ενώ το μηχάνημα τον έβγαλε 50γραμμαρια παραπάνω.ηταν 2300 κ τώρα μας είπε από τις μετρήσεις το υπολόγισε 2450.εγω τον ρώτησα αν βλέπει κάτι παθολόγικο και μου είπε όχι. Παρόλα αυτά το αμνιακό υγρό πολύ καλό, ο πλακούντας καλός και το ντομπλερ πολύ καλό... Μου είπε να πάω για nst Σάββατο και Δευτέρα και Δευτέρα απόγευμα θα με. Ξαναδεί. Είπε θα το παρακολουθούμε. Εγώ σήμερα είμαι 37ηβδομδα. Στεναχωρηθηκα λίγο αλλά συμβαίνει ελπίζω να πάρει λίγο ακόμη. Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Κορίτσια και εγώ γύρισα από τον γιατρο πριν λίγο δεν είναι πολύ καλά. Τα νέα. Σε μια βδομάδα δε πήρε σχεδόν τίποτα χονδρικά μας είπε ο γιατρός ότι πήρε 100 γραμμάρια ενώ το μηχάνημα τον έβγαλε 50γραμμαρια παραπάνω.ηταν 2300 κ τώρα μας είπε από τις μετρήσεις το υπολόγισε 2450.εγω τον ρώτησα αν βλέπει κάτι παθολόγικο και μου είπε όχι. Παρόλα αυτά το αμνιακό υγρό πολύ καλό, ο πλακούντας καλός και το ντομπλερ πολύ καλό... Μου είπε να πάω για nst Σάββατο και Δευτέρα και Δευτέρα απόγευμα θα με. Ξαναδεί. Είπε θα το παρακολουθούμε. Εγώ σήμερα είμαι 37ηβδομδα. Στεναχωρηθηκα λίγο αλλά συμβαίνει ελπίζω να πάρει λίγο ακόμη. Αυτά :)

Είναι μέσα στην καμπύλη όμως τα κιλά του; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...