Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κ επισημα!!Πανω που με πηρε ο υπνος (7παρα) ηρθα για καμπυλη...μπορει να κοιμηθω εδω στην καρεκλα...θα δειξει !!!

Καλημέρα! Ολα να πάνε καλά! Περιμένουμε νέα σου 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα και υπομονή. Η χειρότερη εξέταση που έκανα στην εγκυμοσυνη μου. Αυτό το υγρό που σου δίνουν να πίνεις δεν το αντέχει καθόλου το στομάχι μου. Την πρωτη μερα που είχα πάει, μου πήραν αίμα, το ήπια και μέσα σε πεντε λεπτα το έβγαλα. Όποτε έπρεπε να το ξαναπιω, είχαμε τα ίδια αποτελέσματα. Πήγα την επόμενη μέρα και με πολυ ζόρι κρατήθηκα να μην κανω εμετό. 

Γιατί ξανακάνεις την εξέταση ;δεν είχε βγει καλή την πρωτη φορά;εγώ την έκανα μια φορά και τέλος, ο γιατρός δεν μου ανέφερε ξανά κάτι σχετικο . 

Την πρωτη φορα που το ηπια δεν ενιωσα τιποτα να σου πω την αληθεια...τωρα δυσκολευτηκα καπως...εγω την ειχα καμει αρκετα νωρις...νομιζω 22η εβδομαδα...κ τοτε ηταν οριακη...μετα δεν ξαναπαρουσιασα προβλημα,ηταν παντα πολυ χαμηλο το ζαχαρο μου αλλα στην τελευταια εξεταση ηταν λιγο αναβασμενο λ μου ειπε να την ξανακανω...

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα! Ολα να πάνε καλά! Περιμένουμε νέα σου 

Ευχαριστωωω...το απογευμα θα ςχω τα αποτελεσματα...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Την πρωτη φορα που το ηπια δεν ενιωσα τιποτα να σου πω την αληθεια...τωρα δυσκολευτηκα καπως...εγω την ειχα καμει αρκετα νωρις...νομιζω 22η εβδομαδα...κ τοτε ηταν οριακη...μετα δεν ξαναπαρουσιασα προβλημα,ηταν παντα πολυ χαμηλο το ζαχαρο μου αλλα στην τελευταια εξεταση ηταν λιγο αναβασμενο λ μου ειπε να την ξανακανω...

Ευχαριστωωω...το απογευμα θα ςχω τα αποτελεσματα...

Καλησπερα!!! Τι εγινε με τα αποτελεσματα σου;;; Ολα καλα;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κ επισημα!!Πανω που με πηρε ο υπνος (7παρα) ηρθα για καμπυλη...μπορει να κοιμηθω εδω στην καρεκλα...θα δειξει !!!

Τι έγινε τι νέα έχουμε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Εμενα η καμπυλη ηταν οριακη αλλα μετα απ αυτη παντα ειχα κατεβασμενο ζαχαρο μεχρι τωρα...το οριο ειναιεχρι 115 κ εγω ειχα 103...παρολαυτα μου ειπε αυτα που σας ειπα...ενταξει θα κανω οτι πρεπει...λιγο εμεινε...

insomnia :blink:

Καλησπέρα! Αν και ενδεχομένως έχεις πάρει τα αποτελέσματα από την νέα καμπύλη τώρα θα σου πω τι μου έχει πει η διαβητολόγος μου καθώς και εγώ είχα οριακή την μια τιμή στην καμπύλη μου. Καταρχας σε εγκυμοσύνη το σάκχαρο νηστείας θελουμε να είναι μέχρι 95 και όχι παραπάνω καθώς αλλάζουν τα όρια σε εγκυμοσύνη. Επίσης υπάρχει περίπτωση προχωρώντας η κύηση να από ρυθμιστεί το σάκχαρο παρόλο που η αρχική εξέταση ήταν καλή. Βέβαια πάντα παρακολουθούμε το σάκχαρο κ βλέπουμε αν επηρεάζει την ανάπτυξη του εμβρύου. Ελπίζω τα αποτελέσματα σου να είναι καλά και να μην χρειαστείς τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!Απεκτησα διαβητη κυησης τωρα στο τελος!!Εφτασε 230 η καμπυλη...μου εδωσε διαιτολογιο συν περπατημα μια ωρα και 5 μετρησεις ζαχαρου καθε μερα!!!!!!Αν δεν ρυθμιστει με διατροφη κ ασκηση θα ξεκιμησω ενεσεις ινσουλινης...:(


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!Απεκτησα διαβητη κυησης τωρα στο τελος!!Εφτασε 230 η καμπυλη...μου εδωσε διαιτολογιο συν περπατημα μια ωρα και 5 μετρησεις ζαχαρου καθε μερα!!!!!!Αν δεν ρυθμιστει με διατροφη κ ασκηση θα ξεκιμησω ενεσεις ινσουλινης...:(

Να μην ανησυχείς καθόλου! Να είσαι αυστηρή στην τήρηση της διατροφής και να ξέρεις ότι επειδή είναι λίγο ιδιαίτερο το σάκχαρο στην κύηση θα χρειαστείς δοκιμές μέχρι να βρεις τις τροφές και τις ποσότητες που μπορείς να τρως πχ εμένα το ψωμί με ανεβάζει πολύ ενώ τα μακαρονια(ολικης) όχι! Ελπίζω να έχεις κάποιον διαβητολογο ενδοκρινολόγο να σε κατατοπίσει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!Απεκτησα διαβητη κυησης τωρα στο τελος!!Εφτασε 230 η καμπυλη...μου εδωσε διαιτολογιο συν περπατημα μια ωρα και 5 μετρησεις ζαχαρου καθε μερα!!!!!!Αν δεν ρυθμιστει με διατροφη κ ασκηση θα ξεκιμησω ενεσεις ινσουλινης...:(

Δες και τα θετικά.. Το απέκτησες τώρα στο τέλος! Σε 2 εβδομάδες γέννας άρα η διατροφή θα είναι μικρής διάρκειας. Πιστεύω μόνο με διατροφή θα καταφέρεις να το κρατήσεις περιορισμένο μέχρι το τέλος. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορεσω να το ρυθμισω κοριτσια γιατι αγχωθηκα πολυ!!Πιο πολυ με νοιαζει οτι μπορει να επηρεαστει κ το μωρο!!Αλλα αυτα ας τα σκεφτομουν οταν ετρωγα ασυστολα...τωρα ο,τι μπορεσω θα κανω!!

Ξερετε αν το ζαχαρο ειναι αιτια για τοκετο με καισαρικη;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε Ντινάκι μην ανησυχείς. 

Το ζάχαρο κατηγορείται για μακροσωμία δηλαδή μεγάλο μωρό, ισως αν είναι πολύ μεγάλο να σε δυσκολέψει στον φυσιολογικό αλλά δεν είναι αιτία καισαρικής νομίζω.

Το άλλο που φοβούνται είναι αν έχει η μαμά ζάχαρο το μωρό όταν γεννηθεί να κάνει υπογλυκαιμία. 

Όμως εσύ θα το ρυθμίσεις και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα μη φοβάσαι. 

Επιπλέον το άγχος ανεβάζει το ζάχαρο. Άρα κάνε το περπάτημά σου και τη διατροφούλα και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Μακαρι να μπορεσω να το ρυθμισω κοριτσια γιατι αγχωθηκα πολυ!!Πιο πολυ με νοιαζει οτι μπορει να επηρεαστει κ το μωρο!!Αλλα αυτα ας τα σκεφτομουν οταν ετρωγα ασυστολα...τωρα ο,τι μπορεσω θα κανω!!

Ξερετε αν το ζαχαρο ειναι αιτια για τοκετο με καισαρικη;;;

Ντινακι αν είχε επηρεαστεί το μωρό θα είχατε ενδείξεις στους υπερήχους όποτε μην ανησυχείς γι αυτο!!! Δεν έχει νόημα να το σκέφτεσαι και να λες αν έκανες κάτι λάθος, απλά ήταν να παρουσιαστεί. Το καλό είναι ότι είσαι σε μεγάλη εβδομάδα και σύντομα θα έρθει το μωράκι σου!!! Όλα τα μωρά μόλις γεννιουνται τα εξετάζουν για υπογλυκαιμία και μπορεί να πάθει κ μωράκι που η μαμά δεν έχει διαβήτη κυησης. Θετική σκέψη όσο μπορεις γιατί να ξέρεις ότι το άγχος επηρεάζει κ αυτό το σάκχαρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Μακαρι να μπορεσω να το ρυθμισω κοριτσια γιατι αγχωθηκα πολυ!!Πιο πολυ με νοιαζει οτι μπορει να επηρεαστει κ το μωρο!!Αλλα αυτα ας τα σκεφτομουν οταν ετρωγα ασυστολα...τωρα ο,τι μπορεσω θα κανω!!

Ξερετε αν το ζαχαρο ειναι αιτια για τοκετο με καισαρικη;;;

Ντινακι όλα καλά θα πάνε.... Αυτό που σου ή είπε κ η @kastel 2 βδομάδες έμειναν να γεννήσεις.... Ναι μεν ατυχία τώρα στο τέλος να ταλαιπωρίεσαι αλλά από την άλλη τελειώνεις!!!!!!! Θα πάνε όλα τέλεια!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ciqa είπε:

Όλα καλά θα πάνε Ντινάκι μην ανησυχείς. 

Το ζάχαρο κατηγορείται για μακροσωμία δηλαδή μεγάλο μωρό, ισως αν είναι πολύ μεγάλο να σε δυσκολέψει στον φυσιολογικό αλλά δεν είναι αιτία καισαρικής νομίζω.

Το άλλο που φοβούνται είναι αν έχει η μαμά ζάχαρο το μωρό όταν γεννηθεί να κάνει υπογλυκαιμία. 

Όμως εσύ θα το ρυθμίσεις και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα μη φοβάσαι. 

Επιπλέον το άγχος ανεβάζει το ζάχαρο. Άρα κάνε το περπάτημά σου και τη διατροφούλα και όλα θα πάνε καλά!

Το μωρο ειναι 3 κιλα...δεν θα ειναι ιδιαιτερο μεγαλο λογικα...κ το ζαχαρο το παρουσιασα τις τελςυταιες 15 μερες οποτε αυτο καπως με παρηγορει..δεν θα προλαβε να κανει καποιο " κακο" στο μωρο πιστευω...

  • Μου αρέσει 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Το μωρο ειναι 3 κιλα...δεν θα ειναι ιδιαιτερο μεγαλο λογικα...κ το ζαχαρο το παρουσιασα τις τελςυταιες 15 μερες οποτε αυτο καπως με παρηγορει..δεν θα προλαβε να κανει καποιο " κακο" στο μωρο πιστευω...

Μια χαρά είναι το μωράκι σου τότε! Το ζάχαρο το φοβούνται για 4-5 κιλά παιδί και πάνω! 

Λίγο έμεινε ακόμα ούτε θα το καταλάβεις για πότε θα περάσουν οι μέρες! 

Και μην αγχωθείς καθόλου! Εξάλλου μπορεί σε όλες μας αν το ελέγχαμε αυτή τη στιγμή να έβγαιναν έτσι οι τιμές! 

Εγώ εύχομαι να μη μου το ζητήσει τουλάχιστον! 

Κακό το μωρό δεν παθαίνει τώρα! Τώρα πάμε να γεννήσουμε!

Φτιάξατε βαλίτσα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Το μωρο ειναι 3 κιλα...δεν θα ειναι ιδιαιτερο μεγαλο λογικα...κ το ζαχαρο το παρουσιασα τις τελςυταιες 15 μερες οποτε αυτο καπως με παρηγορει..δεν θα προλαβε να κανει καποιο " κακο" στο μωρο πιστευω...

Μια χαρα ειναι το μπεμπε σου!! Να μην ανησυχεις και να μην στεναχωριεσαι καθολου... Ριξτο στο περπατητα τωρα που εχει και καλο καιρο (βοηθαει να γεννησουμε κ πιο ευκολα) και οσο μπορεις προσεχε τι τρως!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...