Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mariaia είπε:

ΑααΑαα είσαι τόσο???? Τέλειαααα γέννας τώρα όπου να ναι... Αχχχχ να μας γράψεις νέα αν γεννήσεις πρώτη κ έχεις όρεξη κ κουράγιο φυσικά.... Ναι εγώ πάω κάθε βδομάδα γυναικολόγο κ μια φορά τη βδομάδα καρδιοτοκογραφημα όμως μπορεί το καρδιοτοκογραφημα να μου το βάζει γτ ξέρουμε ότι έχει διπλή περιτύλιξη στον ομφάλιο λώρο το μωρό... Δηλ μάλλον δε θα είναι απαραίτητο για όλες τόσο συχνά... Στον γυναικολόγο θεωρώ ότι όλες πάνε κάθε βδομάδα τελευταίο μήνα. Εκεί πως είναι το σύστημα? 

Εδω είναι ανά 2 εβδομάδες εκτός κ αν χρειαστεί παρακολούθηση για κάποιο λόγο. Θα ήθελα να πηγαίνω λίγο νωρίτερα αλλά σήμερα μου λέει όχι δεν υπάρχει λόγος. Η γιατρός μου είναι Ελληνίδα. Καλε τι να γεννήσω, δεν παίζει. Σίγουρα θα με προλάβεις, το νιώθω!! :mrgreen:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

Εδω είναι ανά 2 εβδομάδες εκτός κ αν χρειαστεί παρακολούθηση για κάποιο λόγο. Θα ήθελα να πηγαίνω λίγο νωρίτερα αλλά σήμερα μου λέει όχι δεν υπάρχει λόγος. Η γιατρός μου είναι Ελληνίδα. Καλε τι να γεννήσω, δεν παίζει. Σίγουρα θα με προλάβεις, το νιώθω!! :mrgreen:

Ωχ λες ρε συ.... Πω πω πως ανυπομονουμε όλες να ελευθερωθούμε Τελικά δεν είναι τυχαίο το καλή λεφτερια που έυχονται στις έγκυες..... Όντως πρέπει να νιώθεις φοβερή ανακούφιση μετά! Να σκάσουμε ειμαστε κυριολεκτικα... Όλη μέρα ξάπλα είμαι εδώ κ κάνα 5ημερο κ λιώνω νετφλιξ δε μπορώ να κουνηθω ρε 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αχ πολυ δρόμο αν και ανυπομονώ να γεννήσω. Εμένα γενικά είναι ησυχουλης το τελευταίο διάστημα. Μόνο συγκεκριμένες ώρες την ημέρα τον ακουω. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ επειδή μεγαλώνει το μωρό και δεν έχει πολυ χώρο στη μητρα για να κινείται πιο ευκολα όποτε ησυχασα λίγο . Πιστευω οτι και το δικό σου για αυτό είναι ήσυχος. Θα δεις οτι όλα είναι καλά αυριο. Και εγώ θα παω μεθαυριο στον γιατρο. Έχω άγχος για τι βάρος του μικρου. Γενικά μου  είπε οτι θα βγει μικρό μωρό. Το δικό σου ποσο ζυγίζει ;

Να μην αγχώνεσαι για το μωρο. Μικρό μωρό πιο εύκολη γέννα θεωρητικα... Δεν σημαίνει ότι θα μείνει μικρό κ. Δε θα μεγαλωσει. Κ μένα ο γιατρός μ. Πε δεν θα βγει μεγάλο ούτε μικρό 3.000 το πολύ 3.200. Δεν αγχώνομαι καθόλου γιαυτό αρκεί να παίρνει γραμμάρια... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι πολυ.Το νιωτω δεξια το κεφαλι και αριστερα τα ποδια(εγκαρσια θεσι  λεγεται).Ειναι απολυτι ενδειξι για καισαρικι.Και οταν με ειδε τελευταια φορα ετσι ηταν και μου ειπε οτι εχει χρονο να γυρισει.Παντως ειναι πολυ επωδυνο.Μολις κουνιεται σπρωχνει τα πλευρα και δεν μπορω να παρω ανασα.

Εγω εχω 2 Ιουνη.Ελπιζω  ομως να γεννισω νωριτερα μια που ειναι το δευτερο..

Αχ κ εμένα εγκαρσιος ειναι...όντως πολύ πόνος στα πλευρά κ τρομερές καουρες...Εγώ είμαι 36 κ 5 κ κάνω κάποιες ασκήσεις μπας κ γυρίσει...Κ μ είπε κ περπάτημα...εσένα σ ειπε κτ αλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Να μην αγχώνεσαι για το μωρο. Μικρό μωρό πιο εύκολη γέννα θεωρητικα... Δεν σημαίνει ότι θα μείνει μικρό κ. Δε θα μεγαλωσει. Κ μένα ο γιατρός μ. Πε δεν θα βγει μεγάλο ούτε μικρό 3.000 το πολύ 3.200. Δεν αγχώνομαι καθόλου γιαυτό αρκεί να παίρνει γραμμάρια... :)

Αχ μακάρι μακάρι, μου έχει κολλήσει ότι θα είναι πολυ λεπτό και κοντο μωρό. Ο μπαμπάς είναι 1.90 και 90 κιλά. Περιμενα ότι θα βγάλω θηρίο για αυτό μου κακοφάνηκε όταν άκουσα ότι θα βγει μικρουλης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar-micky είπε:

Αχ κ εμένα εγκαρσιος ειναι...όντως πολύ πόνος στα πλευρά κ τρομερές καουρες...Εγώ είμαι 36 κ 5 κ κάνω κάποιες ασκήσεις μπας κ γυρίσει...Κ μ είπε κ περπάτημα...εσένα σ ειπε κτ αλλο;;

Οχι,τιποτα.Αυριο ομως θα τον ρωτισω αν μπορω να κανω κατι.Μου ειπε οτι επειδι γεννισα την πρωτι φορα φυσιολογικα μαλλον θα γινει και τωρα.

Just now, Mum to be είπε:

Αχ μακάρι μακάρι, μου έχει κολλήσει ότι θα είναι πολυ λεπτό και κοντο μωρό. Ο μπαμπάς είναι 1.90 και 90 κιλά. Περιμενα ότι θα βγάλω θηρίο για αυτό μου κακοφάνηκε όταν άκουσα ότι θα βγει μικρουλης. 

Μην σκεφτεσαι ετσι.Ο μικρος τελειομινος βγικε 2800 ,στιν τελευταια καμπυλι.Οσο επινε μονο γαλα εμενε εκει,μολις ομως ξεκινισε το φαι στους 6 Μηνες πιρε 1500 κιλο σε ενα μινα.Απο τοτε ειναι στο 60% στο βαρος και 80% στο υψος(πανω απο τον μεσο ορο.)Ο μπαμπας του ειναι 1,εβδομιντα πεντε και εγω 1,66.Εχει δικιο η Lalom μικρο νεογεννιτο δεν σημαινει οτι δεν θα μεγαλωσει.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αχ πολυ δρόμο αν και ανυπομονώ να γεννήσω. Εμένα γενικά είναι ησυχουλης το τελευταίο διάστημα. Μόνο συγκεκριμένες ώρες την ημέρα τον ακουω. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ επειδή μεγαλώνει το μωρό και δεν έχει πολυ χώρο στη μητρα για να κινείται πιο ευκολα όποτε ησυχασα λίγο . Πιστευω οτι και το δικό σου για αυτό είναι ήσυχος. Θα δεις οτι όλα είναι καλά αυριο. Και εγώ θα παω μεθαυριο στον γιατρο. Έχω άγχος για τι βάρος του μικρου. Γενικά μου  είπε οτι θα βγει μικρό μωρό. Το δικό σου ποσο ζυγίζει ;

Μακαρι να μου πει κι εμενα τα ιδια αυριο....εχω αγχωθει αρκετα.

Πριν τρεις εβδομαδες που ειχα παει ηταν 1900γραμ. Νεοτερα αυριο!!! Εμενα μου ειχε πει οτι θα ναι μεγαλουτσικος.. Θα δειξει!! Εσενα ποσο ζυγιζει;;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Αχ μακάρι μακάρι, μου έχει κολλήσει ότι θα είναι πολυ λεπτό και κοντο μωρό. Ο μπαμπάς είναι 1.90 και 90 κιλά. Περιμενα ότι θα βγάλω θηρίο για αυτό μου κακοφάνηκε όταν άκουσα ότι θα βγει μικρουλης. 

καλε η δικια μ γεννήθηκε 1700 κ ειβαι μια χαρά τώρα 2500 κιλά....μια χαρά θα είναι το μωράκι σ ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα. 

Μόλις γύρισα σπίτι, ο μικρός είναι μια χαρά περίπου 3300 τον έβγαλε. Ευτυχώς πήρε γραμμάρια από την προηγούμενη εβδομάδα. Τελικά τα πονακια είναι γιατί ο μικρος ζοριζει με το κεφαλι τα όργανα και κυρίως το έντερο με το οποίο έχω θέμα.

Ρε κοριτσια ποσο βαρετος ειναι ο καρδιοτοκογραφος; ειπα στον γιατρο αν δεν χρειαζεται να μην ξανακάνω. Μου έπεσαν τα νεύρα. Άσε που πλήρωσα και 20 ευρώ στο Ιασώ ενώ κάποτε ήταν δωρεάν. 

Από συσπάσεις ούτε καν . Οι χτύποι μια χαρα όλα τέλεια αλλα η μητρα δεν κουνηθηκε ...Ο μικρός γραψαμολ κανονικά. Περνούσε ωραία κουνιόταν που και που σου λεει βλακας ειμαι να βγω απο εδω μεσα; 

Άντε περιμένουμε και τα νεοτερα απο τα άλλα κορίτσια σήμερα. 

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. 

Μόλις γύρισα σπίτι, ο μικρός είναι μια χαρά περίπου 3300 τον έβγαλε. Ευτυχώς πήρε γραμμάρια από την προηγούμενη εβδομάδα. Τελικά τα πονακια είναι γιατί ο μικρος ζοριζει με το κεφαλι τα όργανα και κυρίως το έντερο με το οποίο έχω θέμα.

Ρε κοριτσια ποσο βαρετος ειναι ο καρδιοτοκογραφος; ειπα στον γιατρο αν δεν χρειαζεται να μην ξανακάνω. Μου έπεσαν τα νεύρα. Άσε που πλήρωσα και 20 ευρώ στο Ιασώ ενώ κάποτε ήταν δωρεάν. 

Από συσπάσεις ούτε καν . Οι χτύποι μια χαρα όλα τέλεια αλλα η μητρα δεν κουνηθηκε ...Ο μικρός γραψαμολ κανονικά. Περνούσε ωραία κουνιόταν που και που σου λεει βλακας ειμαι να βγω απο εδω μεσα; 

Άντε περιμένουμε και τα νεοτερα απο τα άλλα κορίτσια σήμερα. 

Έχει πάρει θέση ο μικρός σου??? Ωραία νέα πολύ. Μπορεί να πάρεις όλες τις βδομάδες τότε αφού δεν έχεις συσπάσεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. 

Μόλις γύρισα σπίτι, ο μικρός είναι μια χαρά περίπου 3300 τον έβγαλε. Ευτυχώς πήρε γραμμάρια από την προηγούμενη εβδομάδα. Τελικά τα πονακια είναι γιατί ο μικρος ζοριζει με το κεφαλι τα όργανα και κυρίως το έντερο με το οποίο έχω θέμα.

Ρε κοριτσια ποσο βαρετος ειναι ο καρδιοτοκογραφος; ειπα στον γιατρο αν δεν χρειαζεται να μην ξανακάνω. Μου έπεσαν τα νεύρα. Άσε που πλήρωσα και 20 ευρώ στο Ιασώ ενώ κάποτε ήταν δωρεάν. 

Από συσπάσεις ούτε καν . Οι χτύποι μια χαρα όλα τέλεια αλλα η μητρα δεν κουνηθηκε ...Ο μικρός γραψαμολ κανονικά. Περνούσε ωραία κουνιόταν που και που σου λεει βλακας ειμαι να βγω απο εδω μεσα; 

Άντε περιμένουμε και τα νεοτερα απο τα άλλα κορίτσια σήμερα. 

Αντέ Ωραιότατα νέα!!!!! Όλα καλά!!!! Κ εσύ το ίδιο με έμενα με το κεφάλι σε πατάει κ σου κάνει πόνο... Αχχχ αντέ τπτ δεν έμεινε.... Κ από βάρος μια χαρά το ζουζουνακι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Έχει πάρει θέση ο μικρός σου??? Ωραία νέα πολύ. Μπορεί να πάρεις όλες τις βδομάδες τότε αφού δεν έχεις συσπάσεις. 

Είναι γυρισμενος προς τα κάτω αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομα. Σε 2 εβδομάδες πρώτα ο Θεός θα τον γεννήσω. Μεταξύ 5 με 8 Μάη λέει ο γιατρός, εκτός απροόπτου  :)

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Είναι γυρισμενος προς τα κάτω αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομα. Σε 2 εβδομάδες πρώτα ο Θεός θα τον γεννήσω. Μεταξύ 5 με 8 Μάη λέει ο γιατρός, εκτός απροόπτου  :)

Αφου εχει κατω το κεφαλι ειναι σουπερ.Μπορει να εμπεδωτει την ωρα του τοκετου οπως ο μικρος μου.Μπραβο, ολα καλα κι απο βαρος αψογος.Εγω εχω γιατρο στις 8.Θα σας πω μετα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Είναι γυρισμενος προς τα κάτω αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομα. Σε 2 εβδομάδες πρώτα ο Θεός θα τον γεννήσω. Μεταξύ 5 με 8 Μάη λέει ο γιατρός, εκτός απροόπτου  :)

Αα τέλεια. Οπότε ίσως γεννήσεις μια βδομάδα νωρίτερα από την πητ σου. Πολύ ωραία. Δεν θέλουμε να εμπεδωθεί ακόμα όταν είναι να γεννήσεις. Με το καλό κ με ένα πόνο κυριολεκτικά. :)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Μακαρι να μου πει κι εμενα τα ιδια αυριο....εχω αγχωθει αρκετα.

Πριν τρεις εβδομαδες που ειχα παει ηταν 1900γραμ. Νεοτερα αυριο!!! Εμενα μου ειχε πει οτι θα ναι μεγαλουτσικος.. Θα δειξει!! Εσενα ποσο ζυγιζει;;;

Και εγώ έχω αυριο ραντεβου. Θέλω να δω ποσο βάρος πηρε. Πριν δυο βδομάδες 33η βδομάδα τον έβγαλε 2100γραμμαρια.Εμεις εχουμε και μηριαιο οστό 2 βδομάδες μικρότερο από το υπόλοιπο σώμα.Να δουμε μέχρι να γεννήσω ποσο βάρος θα παρει . Ελπίζω να φτάσουμε γυρω στα 3 κιλά. 

2 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Αντέ Ωραιότατα νέα!!!!! Όλα καλά!!!! Κ εσύ το ίδιο με έμενα με το κεφάλι σε πατάει κ σου κάνει πόνο... Αχχχ αντέ τπτ δεν έμεινε.... Κ από βάρος μια χαρά το ζουζουνακι 

Και μένα έχει γυρίσει εδώ και 1 μήνα και την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 9ο μήνα. Η αλήθεια είναι και εγώ νιώθω μια πιεση γενικά χαμηλά. Ειδικά όταν είμαι αρκετή ώρα όρθια. Ελπίζω να μην αλλάξει θέση τελευταία στιγμή 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...