Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Όχι καλέ εμένα έχει πάρει θέση εδώ και πάνω από μήνα. Και μάλιστα είναι πολύ πολύ χαμηλά αλλά μπαααααα... Όσο για τη διαρροια, παίρνεις ακόμη μαγνήσιο μήπως;; είναι παρενέργεια. Πάντως το είχα πάθει και κ εγώ και όπως βλέπεις δεν γέννησα δυστυχώς!! :mrgreen:

@kastel  και μένα έχει πάρει θέση εδώ κ δύο μήνες αλλά δεν έχω νιώσει και τίποτα για πρόωρα. Έχω Πέμπτη γιατρό να δω τι θα μου πει. Λίγο έμεινε αλλά όντως ο 9ος δε παλεύεται :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

@kastel  και μένα έχει πάρει θέση εδώ κ δύο μήνες αλλά δεν έχω νιώσει και τίποτα για πρόωρα. Έχω Πέμπτη γιατρό να δω τι θα μου πει. Λίγο έμεινε αλλά όντως ο 9ος δε παλεύεται :D

Δύσκολο αλλά θετικές σκέψεις να κάνουμε.. Έρχονται τα μπουμπούκια μας κ ας ελπίσουμε απλά να μας κάνουν τη χάρη να έρθουν λιιιιγο νωρίτερα! 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υγρά πολλά αλλάζω βρακι κάθε 3ωρο, αιμορροΐδες,πίεση, ταχυπαλμια, πρήξιμο απιστευτο παντού, αϋπνία,ο πλακούντας σε χάλια κατάσταση,καούρες, δυσφορία .... Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ωραία περίοδος δε μπορώ να καταλάβω μα την Παναγία χαχχαχχαχαα αλλά θα αποζημιωθουμε για το χάλι μας σε λίγες μέρες όλες κορίτσια!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Υγρά πολλά αλλάζω βρακι κάθε 3ωρο, αιμορροΐδες,πίεση, ταχυπαλμια, πρήξιμο απιστευτο παντού, αϋπνία,ο πλακούντας σε χάλια κατάσταση,καούρες, δυσφορία .... Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ωραία περίοδος δε μπορώ να καταλάβω μα την Παναγία χαχχαχχαχαα αλλά θα αποζημιωθουμε για το χάλι μας σε λίγες μέρες όλες κορίτσια!!!! 

αι μαρη γέννα μας πέθανες....όλο μιλας..χαχαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Υγρά πολλά αλλάζω βρακι κάθε 3ωρο, αιμορροΐδες,πίεση, ταχυπαλμια, πρήξιμο απιστευτο παντού, αϋπνία,ο πλακούντας σε χάλια κατάσταση,καούρες, δυσφορία .... Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ωραία περίοδος δε μπορώ να καταλάβω μα την Παναγία χαχχαχχαχαα αλλά θα αποζημιωθουμε για το χάλι μας σε λίγες μέρες όλες κορίτσια!!!! 

Έτσι όπως τα λες... Δεν είναι καθόλου ωραία περίοδος... Το μόνο ωραίο είναι τα μωράκια που θα έρθουν τίποτα άλλο. Συνήθως τα λένε κάτι κολλημένες με το θηλασμό χαχαχαχαχα η μάλλον κάποιες που δεν έχουν μείνει ακόμα :D

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Υγρά πολλά αλλάζω βρακι κάθε 3ωρο, αιμορροΐδες,πίεση, ταχυπαλμια, πρήξιμο απιστευτο παντού, αϋπνία,ο πλακούντας σε χάλια κατάσταση,καούρες, δυσφορία .... Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ωραία περίοδος δε μπορώ να καταλάβω μα την Παναγία χαχχαχχαχαα αλλά θα αποζημιωθουμε για το χάλι μας σε λίγες μέρες όλες κορίτσια!!!! 

Πάλι καλά που είναι υγρά....εγώ νομίζω ότι μέχρι να σηκωθώ να παω για κατουρήμα μου φευγουν και απο λιγα... κατρουλου κανονικά. Δυσφορία ναι , πρήξιμο ευτυχώς δεν εχω . 

Ντάξει γέλασα τόσο πολύ με τα ξυρισματα.βεβαια έχω κοπεί κι εγώ λίγο αλλά το πήρα απ την αρχή γραμμή και δεν ανησύχησα. Να δω τώρα που κοντεύουμε πως θα πάω έτοιμη ξυρισμένη από κάτω για να μη με πετσοκόψουν. Ασε αυτο το πεντικιουρ , καλε σαν τους γυφτους θα πάω στο νοσοκομείο.  Έχω αλλάξει νούμερο παπουτσιού από τα νυχια...χαχαχα

  • Χαχα 7

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αι μαρη γέννα μας πέθανες....όλο μιλας..χαχαχαχαχ

Χαχχαχχαχχαχχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα τι να κάνω η έρημη????που να γκρινιάξω μαρη? Μόνο εδώ στο. Φόρουμ καταλαβαίνομαστε που όλες ειμστε ακριβως στην ίδια φάση 

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Πάλι καλά που είναι υγρά....εγώ νομίζω ότι μέχρι να σηκωθώ να παω για κατουρήμα μου φευγουν και απο λιγα... κατρουλου κανονικά. Δυσφορία ναι , πρήξιμο ευτυχώς δεν εχω . 

Ντάξει γέλασα τόσο πολύ με τα ξυρισματα.βεβαια έχω κοπεί κι εγώ λίγο αλλά το πήρα απ την αρχή γραμμή και δεν ανησύχησα. Να δω τώρα που κοντεύουμε πως θα πάω έτοιμη ξυρισμένη από κάτω για να μη με πετσοκόψουν. Ασε αυτο το πεντικιουρ , καλε σαν τους γυφτους θα πάω στο νοσοκομείο.  Έχω αλλάξει νούμερο παπουτσιού από τα νυχια...χαχαχα

Εγώ για πεντικιούρ βρήκα άκρη... Χιχιχι θα έρθει η κοπέλα με μάσκα κ θα μου τα κάνει έξω στην αυλή... Ε δε γινόταν πάνω από μήνα έχουμε να τα κάνουμε... Αίσχος το πόδι 

Just now, Lalom είπε:

Έτσι όπως τα λες... Δεν είναι καθόλου ωραία περίοδος... Το μόνο ωραίο είναι τα μωράκια που θα έρθουν τίποτα άλλο. Συνήθως τα λένε κάτι κολλημένες με το θηλασμό χαχαχαχαχα η μάλλον κάποιες που δεν έχουν μείνει ακόμα :D

Τώρα που είπες θηλασμό αποφάσισα να το παλέψω για αποκλειστικό και όχι για μεικτό στο μαιευτήριο... Αν μου βγει καλώς... Αν όχι δε πειράζει θα κάνω μεικτό... Γτ θα έχω κ την καισαρική ρε γαμωτο αυτό φοβάμαι κ λέω ίσως να μη τα καταφέρω... Θα προσπαθήσω να το πάρω όσο πιο "ζεστά" γίνεται.... Και ότι βγει 

 

Κορίτσια άλλη μια ερώτηση... Το στήθος σας είναι σκληρό ή μαλακό? Εμένα μαλακό πολύ... Δε θα έπρεπε λόγω γάλατος να έχει σκληρύνει? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Χαχχαχχαχχαχχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα τι να κάνω η έρημη????που να γκρινιάξω μαρη? Μόνο εδώ στο. Φόρουμ καταλαβαίνομαστε που όλες ειμστε ακριβως στην ίδια φάση 

Εγώ για πεντικιούρ βρήκα άκρη... Χιχιχι θα έρθει η κοπέλα με μάσκα κ θα μου τα κάνει έξω στην αυλή... Ε δε γινόταν πάνω από μήνα έχουμε να τα κάνουμε... Αίσχος το πόδι 

Τώρα που είπες θηλασμό αποφάσισα να το παλέψω για αποκλειστικό και όχι για μεικτό στο μαιευτήριο... Αν μου βγει καλώς... Αν όχι δε πειράζει θα κάνω μεικτό... Γτ θα έχω κ την καισαρική ρε γαμωτο αυτό φοβάμαι κ λέω ίσως να μη τα καταφέρω... Θα προσπαθήσω να το πάρω όσο πιο "ζεστά" γίνεται.... Και ότι βγει 

 

Κορίτσια άλλη μια ερώτηση... Το στήθος σας είναι σκληρό ή μαλακό? Εμένα μαλακό πολύ... Δε θα έπρεπε λόγω γάλατος να έχει σκληρύνει? 

Εμένα το στήθος ενώ μεγαλωσε και μαύρισε...δεν ειναι σκληρό,είναι πολύ μαλακο.... το γάλα δεν κατεβαίνει μετά την γεννα;

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εμένα το στήθος ενώ μεγαλωσε και μαύρισε...δεν ειναι σκληρό,είναι πολύ μαλακο.... το γάλα δεν κατεβαίνει μετά την γεννα;

Και εμενα το ιδιο...νομιζω ναι ,την τριτη μερα της γεννας κανονικη ροη ...

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μαλακο ειναι.Ετσι ιταν και στο μικρο και το 2ο βραδυ ξαπλωσα ετσι και σικωτικα  3 νουμερα μεγαλυτερο και γεματο μπαλακια.Δεν φορουσα σουτιεν και μαζευτικε το γαλα στους αδενες.Μολις αρχισε να ρουφαει το μωρο ξεπριστικαν.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Χαχχαχχαχχαχχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα τι να κάνω η έρημη????που να γκρινιάξω μαρη? Μόνο εδώ στο. Φόρουμ καταλαβαίνομαστε που όλες ειμστε ακριβως στην ίδια φάση 

Εγώ για πεντικιούρ βρήκα άκρη... Χιχιχι θα έρθει η κοπέλα με μάσκα κ θα μου τα κάνει έξω στην αυλή... Ε δε γινόταν πάνω από μήνα έχουμε να τα κάνουμε... Αίσχος το πόδι 

Τώρα που είπες θηλασμό αποφάσισα να το παλέψω για αποκλειστικό και όχι για μεικτό στο μαιευτήριο... Αν μου βγει καλώς... Αν όχι δε πειράζει θα κάνω μεικτό... Γτ θα έχω κ την καισαρική ρε γαμωτο αυτό φοβάμαι κ λέω ίσως να μη τα καταφέρω... Θα προσπαθήσω να το πάρω όσο πιο "ζεστά" γίνεται.... Και ότι βγει 

 

Κορίτσια άλλη μια ερώτηση... Το στήθος σας είναι σκληρό ή μαλακό? Εμένα μαλακό πολύ... Δε θα έπρεπε λόγω γάλατος να έχει σκληρύνει? 

Καλά θα κάνεις.. Εννοείται να το προσπαθήσεις για θηλασμο και όπως σου βγει. Πιστεύω ότι όλες θα προσπαθήσουν. Ααα πολύ ωραία να δω εγώ πως θα κάνω πεντικιούρ που και να θελα να κάνω μόνη μου δε φτάνω χααχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμένη. Το μωρό εννοείται δεν έχει πάρει θέση και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη στο νοσοκομείο. Θα προσπαθήσει να τον γυρίσει μου είπε αλλά υπάρχει μια πιθανότητα για επείγουσα καισαρική. Και εννοείται πρέπει να είμαι μόνη μου. Φοβάμαι πάρα πολύ!!! δεν θέλω κάτι να πάει στραβά. Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμένη. Το μωρό εννοείται δεν έχει πάρει θέση και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη στο νοσοκομείο. Θα προσπαθήσει να τον γυρίσει μου είπε αλλά υπάρχει μια πιθανότητα για επείγουσα καισαρική. Και εννοείται πρέπει να είμαι μόνη μου. Φοβάμαι πάρα πολύ!!! δεν θέλω κάτι να πάει στραβά. Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μαράκι γιατί να στο γυρίσει το μωρό αφου εισαι ακόμα 37 εβδομαδων; την πεμπτη θα εισαι 37 και 3. Γιατι δλδ δεν περιμενει να παει 38 και βλέποντας και κανοντας; υπάρχει κάποιο άλλο προβλημα; 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμένη. Το μωρό εννοείται δεν έχει πάρει θέση και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη στο νοσοκομείο. Θα προσπαθήσει να τον γυρίσει μου είπε αλλά υπάρχει μια πιθανότητα για επείγουσα καισαρική. Και εννοείται πρέπει να είμαι μόνη μου. Φοβάμαι πάρα πολύ!!! δεν θέλω κάτι να πάει στραβά. Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!

Καλημέρα Μαράκι.. Γιατί επείγουσα; το είδε κάτι άλλο εκτός από το ότι το μωρό δεν έχει πάρει θέση; εννοώ ότι τυπικά έχεις ακομη 2 εβδομάδες να γυρίσει.. Μη φοβάσαι, εννοείται ότι θα πάνε όλα καλά ακόμη και καισαρική να κάνεις. Το σημαντικό είναι ένα υγιές μωράκι είτε γεννηθεί με φτ είτε με κτ. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μαράκι γιατί να στο γυρίσει το μωρό αφου εισαι ακόμα 37 εβδομαδων; την πεμπτη θα εισαι 37 και 3. Γιατι δλδ δεν περιμενει να παει 38 και βλέποντας και κανοντας; υπάρχει κάποιο άλλο προβλημα; 

@ZOIRITA20813 @kastel κι εγώ τον ρώτησα γιατί να μην περιμένουμε λίγο ακόμη αλλά μου είπε ότι πρέπει να το κάνουμε άμεσα γιατί λιγοστεύει ο χώρος. Κι εμένα μου φάνηκε λίγο νωρίς αλλά αυτός επιμένει τώρα. 

Μου ανέφερε ότι μπορεί το μωρό να μην ανταποκριθεί όπως θέλουμε στη διαδικασία και για αυτό το λόγο θα πρέπει να κάνει επείγουσα καισαρική. Μου είπε επίσης ότι επειδή είναι με τον πισινό προς τα κάτω, δύσκολα θα γυρίσει μόνος του και ότι γενικά η θέση του είναι πολύ δύσκολη για φτ. Και ότι αξίζει την προσπάθεια. Επιμένει ότι όλα θα πανε καλά. Αλλά φυσικά φοβάμαι. Θα είμαι και τελείως μόνη μου. Απαγορεύεται να μπει ο πατέρας γιατι είναι και καλά μια απλή διαδικασία. Αλλιώς ο μικρός είναι 3,2 κιλά και δεν μου είπε ότι υπάρχει κάποιο άλλο θέμα. Αυτός ήταν σούπερ αισιόδοξος και έλεγε ότι το μωρό θα γυρίσει μια χαρά εύκολα. Τι να πω. Ισως είμαι υπερβολική. Ίσως με έχει χτυπήσει και  ο εγκλεισμός στο κεφάλι.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...