Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια..

Ματινα μακαρι και γω να μπορουσα να καλλιεργω για να τρωμε τα καλουδια του κηπου, δυστυχως εδω στην Αθηνα αυτο ειναι σπανιο!!

Εγω σημερα το πρωι στη δουλεια τη γνωστη ωρα (10:00) 2 ωρες αφου σηκωθηκα, ειχα τα ιδια στομαχικα προβληματα με αποτελεσμα να βγαλω οτι ειχα στο στομαχακι μου μαζι με το σιδηρο.. Αχ αυτο το μωρο δε θελει καθολου τα πρωινα ξυπνηματα.. Θα μου γινει τεμπελακος.. Τουλαχιστον μου δειχνει το "παρων".....:D:D:D

Μακαρι το θεμα του ιου να μη μας αποσχολησει περισσοτερο.. :mad:

Σας φιλω προς το παρον..!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια..

Ματινα μακαρι και γω να μπορουσα να καλλιεργω για να τρωμε τα καλουδια του κηπου, δυστυχως εδω στην Αθηνα αυτο ειναι σπανιο!!

Εγω σημερα το πρωι στη δουλεια τη γνωστη ωρα (10:00) 2 ωρες αφου σηκωθηκα, ειχα τα ιδια στομαχικα προβληματα με αποτελεσμα να βγαλω οτι ειχα στο στομαχακι μου μαζι με το σιδηρο.. Αχ αυτο το μωρο δε θελει καθολου τα πρωινα ξυπνηματα.. Θα μου γινει τεμπελακος.. Τουλαχιστον μου δειχνει το "παρων".....:D:D:D

Μακαρι το θεμα του ιου να μη μας αποσχολησει περισσοτερο.. :mad:

Σας φιλω προς το παρον..!!

Kαλημερα Αριστεα μου! Εχεις δικιο οτι εκει στην Αθηνα ειναι σπανιο το φαινομενο του φυτεματος στο σπιτι...ειναι κι αυτο ενα απο τα κατα και ειδικα στις μερες που ζουμε!Απλα προσεκτικα απο που ψωνιζετε και να πλενετε παρα πολυ καλα τα λαχανικα πριν τα καταναλωσετε!

Το μωρακι σου σου δινει το παρον εστω και με αυτον τον τροπο και ξερεις τι σου γινεται....θα περασουν που θα παει....?

Εγω ακομα να το νιωσω...ο γιατρος μου ειπε γυρω στην 18η εβδομαδα θα γινει αυτο....πλησιαζω..!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα σε ολες σας!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκουλες...

Ρεπο για μενα σημερα κ μαλλον θα τη βγαλω στο σπιτι αν και θα ηθελα πολυ να κανω ενα μπανιο στη θαλασσα αλλα δεν το βλεπω, φοβαμαι λιγο, ολοι μπαινουν στη θαλασσα για να κανουν την αναγκη τους να ειμαι κ γω εκει;; Ασε καλυτερα..

Ματινα υπομονη το πρωτο φτερουγισμα απο το μωρο σου ερχεται, να εισαι συγκεντρωμενη..;)

prosperous εχτες πηρες απουσια χαχα :P:p:p δε με εχεις συνηθισει σε τετοια...

Να ειστε ολες καλα ευχομαι!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλημερα,

Πως χαθηκαμε ολες ετσι;;

Υποθετω πως ολα ειναι καλα για ολες!!

Εγω μαγειρευω για να παρω και στη δουλεια χεχε!!

Αντε να μαζευτουμε παλι...

Φιλια πολλα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εγώ βρήκα τώρα χρόνο, στο γραφείο, μισή ώρα πριν σχολάσω. Τώρα με τη δουλειά, δεν βρίσκω τον χρόνο να μπω να γράψω... :-( Προσπαθώ να σας διαβάζω όμως για να μην χάνω τα νέα σας!

Εγώ είμαι καλά, και το μωράκι, το οποίο κάνει βόλτες στην κοιλιά μου! Το αισθάνομαι πολύ συχνά πια και εδώ και κάποιες μέρες αφιερώνω λίγα λεπτά όταν έχω επιστρέψει σπίτι και έχω ηρεμήσει, ώστε να ξαπλώσω και να προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί του! Δηλαδή, προσπαθώ να είμαι ήρεμη ώστε να το καταλάβω. Μία από αυτές τις φορές, είχε και πάρα πολύ γέλιο, επειδή η κοιλιά είχε μαζευτεί από τη μία πλευρά και φαινόταν ένα μικρό εξογκωματάκι, ενώ από την άλλη πλευρά η κοιλιά μου ήταν πολύ μαλακή! Μου φάνηκε πάρα πολύ παράξενο!!

Κατά τʼ άλλα, προσπαθώ να μην κουράζομαι πολύ και παίρνω κάθε μερά μαζί μου φαγητό και διάφορα άλλα να τσιμπολογάω κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τα ρούχα πάλι με προβληματίζουν γιατί νομίζω ότι δεν καλύπτουν πλήρως τις καθημερινές ανάγκες μου... Και δεν μπορώ να πω ότι βρίσκω και ωραία ρούχα... Εσείς ποια καταστήματα προτιμάτε;

Ελπίζω να είστε όλες καλά με τις κοιλίτσες σας! Χαίρομαι όταν σας διαβάζω και την ίδια στιγμή ανυπομονώ όταν θα βρω τον χρόνο να συνδεθώ για να σας γράψω! Σας φιλώ πολύ! :-)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!

ειμαι στο εξοχικο μου και εδω δεν εχω provider και ετσι μπαινω σε πολυ αργες ταχυτητες με προπληρωνμενη καρτα αλλα δεν ειχα προλαβει κιολας..

θα ειμαι Αθηνα Παρασκευη συνεπως περιστασιακα θα μπαινω. Αποφασισα να παω για δουλεια και την παραπανω Δευτερα για πρεπει να εξασφαλισω χρηματα.

παρ αυτα ολα ειναι καλα, προσεχω, κανω τις δουλειες μου αλλα προσπαθω να μην κουραζομαι, στην εξοχη το κλιμα ειναι καλυτερο, η κορη μου εχει κανει ηδη δυο μπανια και εχει ξετρελλαθει αλλα ο καιρος δεν βοηθαει παντα..

το μονο κακο ειναι πως εκει που μενουμε ειναι σε υψωμα και επειη δεν οδηγω μερες που λειπει ο ανδρας μου δεν μπορω να κατεβαινω βολτες με τη μικρη γιατι μετα δεν μπορω να ανεβω σπιτι με τα ποδια.. ετσι εχω και παντα καποιον εδω να ασχολειται μαζι της ειδικα για τις βολτες της..

και οταν δεν μπορεις να κινηθεις ευκολα βαριεσαι κιολας!

κατα τ'αλλα και εμενα το μπεμπε κανει εντονα αισθητη τη παρουσια του ακομη και οταν δεν ειμαι ξαπλωμενη και μαλλον ειναι πιο ζωηρο απο τη κορη μου αν θυμαμαι καλα.. και βεβαια υπαρχουν στιγμες που μαζευεται σε μια μερια και ετσι η κοιλια ειναι πιο σκληρη στο ενα πλευρο και πιο μαλακη στο αλλο..

σε λιγες εβδομαδες θα αρχισουν και οι λοξυγγες τους και θα δειτε πλακα..

τρανταζεται ρυθμικα η κοιλιτσα..

ολα να ναι καλα..για ολες μας..

να προσεχετε και τα λεμε συντομα ελπιζω..

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Τι μερα κι αυτη;;; Πρωτα ηλιος μετα βροχη, μετα παλι ηλιος... Τουλαχιστον δροσιστηκαμε...

Τι κανετε; Ελπιζω να ειστε ολες καλα..

prosperous τι ωραια που θα περνας στο εξοχικο.. Κατσε να γεμισεις μπαταριες πριν πας για δουλεια.. Εγω μετραω 3 εβδομαδες για να φυγουμε για Κρητη..επιτελους!!

kyriak τι καλα που εχεις επαφη με το μωρακι σου εγω ακομα τιποτα το καθοριστικο, αν και νομιζω οτι εχω αισθανθει καποιο εσωτερικο χαιδεμα θα ελεγα, αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη. Πιστευω οτι μεσα στις επομενες μερες θα με εκπληξει και μενα...

Εγω την Πεμπτη εχω την επισκεψη στο γιατρο, και ανηπομωνω, ως γνωστον!!!

Αντε καλα νε περνατε ολες!!!! Φιλιααααα!!:P:p


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Είμαι καινούρια στο καφέ σας και λυπάμαι που το βρήκα εντελώς τυχαία και δεν έψαξα πιο πριν να σας βρω....

Είμαι 18 βδομάδων έγκυος και περιμένω αγοράκι!!!!:D:D

ΠΗΤ έχω στις 14/11, πρώτα ο Θεός!!!!

Θα χαρώ να τα λέμε, αν και μπήκα αργά στην παρέα σας, αλλά οι ημερομηνίες μας είναι κοντά απ΄ότι φαντάζομαι οπότε θα είναι ωραία να συζητάμε τις αγωνίες μας και τις κοινές μας εμπειρίες!!!!;)

Εύχομαι να έχουμε όλες μία τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωράκια που θα μας αλλάξουνε τη ζωή!!!!:D

Εγώ τον γιο μου δεν τον έχω δει ακόμα αλλά ήδη τον λατρεύω!!!!!:D:D:D

Υ.Γ.: Δεν τον έχω ακούσει ακόμα...:confused: Περιμένω πως και πως την πρώτη κλωτσιά που θα φάω...χαχα....αν και νιώθω κάτι γαργαλητά ώρες - ώρες αλλά και πάλι δεν ξέρω αν είναι από το μωρό....:rolleyes:

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπίνια!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Helen καλώς ήρθες στο καφέ μας, χαίρομαι πολυ που έχουμε καινούρια μαμά στην παρέα!!! Ούτε Εγώ Έχω ακούσει ακόμα το μωρο μου περιμένω πως και πως!! Άντε να τα λέμε απο δω και πέρα μη χαθεις!!! Φιλιαααααα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Helen καλώς ήρθες στο καφέ μας, χαίρομαι πολυ που έχουμε καινούρια μαμά στην παρέα!!! Ούτε Εγώ Έχω ακούσει ακόμα το μωρο μου περιμένω πως και πως!! Άντε να τα λέμε απο δω και πέρα μη χαθεις!!! Φιλιαααααα!!!

Kαλησπέρα Αριστέα μου και καλώς σας βρήκα!!!:D

Δεν θα χαθώ!! Τώρα που σας βρήκα????

Εγώ δουλεύω πρωί - απόγευμα αλλά καταφέρνω κι όταν δεν έχω πολλή δουλειά, μπαίνω εδώ, οπότε θα τα λέμε!!!

Αχ όλες περιμένουμε να ακούσουμε τα μπεμπάκια μας για να μπορούμε να τα ελέγχουμε και να ξέρουμε ότι είναι καλά!!! Θα έρθει όμως ο καιρός.....που θα πάει??? Δεν αργεί...;) Κι όταν αρχίσουνε να κλωτσάνε, δεν θα σταματάνε με τίποτα!!! Αχ ωραίες στιγμές!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω γενικα δεν εχω στανταρ ωρες που δουλευω οποτε μπαινω αστατα!!

Αχ!!Ποσο σε καταλαβαινω..Αντε να αρχισουν οι κλωτσιες για να ησυχασουμε!! Αγορακι και συ εε;;; Προς το παρον ειμαστε ολες αγορομανες εδω μεσα!!!!!Μαλλον το΄χει ο μηνας..:P:p


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκυουλες γλυκες!!!

Τωρα σας βρηκα...μαλλον επειδη δεν μπαινω τελευταια συχνα!!

3 Νοεμβριου ειναι η Π.Η.Τ μου(αν δεν κανω καισαρικη λογω χαμηλου πλακουντα,ειναι νωρις να ξερω)!!Ευχομαι να μας πανε ολα καλα,να χουμε μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Γερα μωρακια σε ολες μας!!

Εχω ενα κοριτσακι 21 μηνων και περιμενω παλι κοριτσακι...Τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο να δουμε την μπουμπου μας και ανυπομονω!!

Ευχομαι να τα λεμε συχνα!!!Φιλακια!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι αλη μανουλααααααα!!!!!!!

Λια καλως ηρθες στην παρεα μας... Πανω που ελεγα οτι μαζευτηκαμε ολες οι αγορομανες ναι και μια μπουμπουκα.... Με το καλο σου ευχομαι να την κρατησεις στην αγκαλια σου!! Να χαιρεσαι κ την πρωτη σου κορη, που οπως βλεπω ειναι μια γλυκα!!!!!!!:P Να μπαινεις και συ να μας λες τα νεακια σου!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αριστεα μου γα το καλωσορισμα!!!Με το καλο να κρατησεις το παιδακι σου στην αγκαλιτσα σου,,,αγορακι εσυ?

Θα μπαινω οσο συχνα μπορω..διοτι προσφατα μετακομισαμε Αθηνα και ιντερνετ δεν εχω ακομη!!

Τεταρτη θα παω να δω την μπουμπου και θα μπω να σας πω νεακια...!!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορακι μαλλον θα βεβαιωθουμε την Πεμπτη που θα μας δει ο γιατρος, και εχω μια ανυπομονεσια δε σου λεω τιποτα!!

Ηρθατε απο επαρχεια? Πως κ ετσι? Οπως κ να χει καλη προσαρμογη ευχομαι...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...