Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ματινάκι, πόσο μ' αρέσει το μπλε στη γραμματοσειρά σου!!!!

(φαίνεται ότι έχω ξεμωραθεί έτσι δεν είναι; από τότε που μας είπε ο γιατρός αγοράκι σίγουρα, δεν σκέφτομαι και τίποτα άλλο...!!!!)

χαχα!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ κανεις.. χαρα εχεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα prosperous! Τι κάνεις; Πώς είσαι σήμερα; Τι κάνει η μικρή σας; :)

Εγώ ήθελα να βγω να κάνω κάτι δουλίτσες, αλλά λόγω καιρού προτίμησα να μείνω σπίτι και θα πάω αύριο. Ήμουν φαν της συννεφιάς και των βροχών και με το που έμεινα έγκυος γύρισε ακριβώς το ανάποδο!

Prosperous, ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι αν ξέρεις ή αν σου έχει τύχει εσένα. Αυτές τις μέρες έχω ένα έντονο αίσθημα φαγούρας στο στήθος... :( πάνω στις θηλές, αλλά και γενικά γύρω-γύρω.. το οποίο ώρες-ώρες γίνεται πολύ έντονο και θέλω να ξυστώ αλλά κρατιέμαι. Λες να βάλω κάποια κρεμούλα; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ποια είναι η συμβουλή σου και ως πιο έμπειρη;

εγω τετοια φαγουριτσα την ειχα παροδικα, φορας σουτιεν εγκυμοσυνης βαμβακερα?

αλλα και παλι δεν εβαζα τιποτε.. απο την αλλη δεν ξερω και σε τι ενταση την εχεις την φαγουρα (ειναι η διογκωση του στηθους)

παντως ΔΕΝ ΘΑ παθει κατι το στηθος σου ανα το πειραξεις.. δεν ειπαμε να το ζουπηξεις και να το πεθανεις αλλα δεν θα παθει απολυτως τιποτε αν του κανεις μασαζ ελαφρυ για ανακουφιση

Link to comment
Share on other sites

εγω τετοια φαγουριτσα την ειχα παροδικα, φορας σουτιεν εγκυμοσυνης βαμβακερα?

αλλα και παλι δεν εβαζα τιποτε.. απο την αλλη δεν ξερω και σε τι ενταση την εχεις την φαγουρα (ειναι η διογκωση του στηθους)

παντως ΔΕΝ ΘΑ παθει κατι το στηθος σου ανα το πειραξεις.. δεν ειπαμε να το ζουπηξεις και να το πεθανεις αλλα δεν θα παθει απολυτως τιποτε αν του κανεις μασαζ ελαφρυ για ανακουφιση

Τώρα το πρωί είναι καλύτερα, αλλά χθες και προχθές βράδυ ήταν πιο έντονο.. Τώρα όμως που το λες, μήπως φταίει, ή τουλάχιστον το επιδεινώνει, το γεγονός ότι δεν φοράω ακόμη σουτιέν εγκυμοσύνης;; Πρέπει να πάω να πάρω, όλο το λέω και όλο δεν το κάνω... Είμαι ακόμη με τα συμβατικά και απλά φοράω όσα νιώθω άνετα μετά το πρήξιμο στο στήθος, που έχω από τους πρώτους μήνες.. Χαζομάρα μου που δεν έχω πάρει ακόμη, σκέφτομαι ωστόσο να πάω στα mothercare, μια φίλη μου μου το πρότεινε. Πάντως, επειδή στο σπίτι μέσα δεν φορούσα ποτέ σουτιέν, ανέκαθεν με ενοχλούσαν, πρέπει νομίζω να τα ξεκινήσω γιατί και το στήθος μου δεν είναι μικρό -το αντίθετο- και φοβάμαι μήπως με το βάρος δεν αντέξει και πολύ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να φορας σουτιεν εγκυμοσυνης η γενικα σουτιεν ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΕΛΑ την ημερα ειδικα για να συγκρατει το βαρος καθως τωρα το στηθος σου θα ειναι πιο βαρυ για αρκετο καιρο..

σε καποιες γυναικες απο τον 5ο μηνα κιολας μπορει να τρεχει και λιγο πυαρ (σαν το γαλα, πιο διαυγη) αλλα μην ανησυχειτε, δεν ειναι κατι κακο η ανησυχητικο, απλα αν ειναι εντονη η εκκριση ισως να χρειαστειτε να φορατε επιθεματα για να μη λερωνεστε, εγω παντως ειχα πυαρ στην κορη μου και υποθετω θα χω και εδω μιας και εχω ακομη γαλα παροτι δεν θηλαζω απο τον Σεπτεμβρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ κανεις.. χαρα εχεις!!

Συμφωνω απολυτα!!!!χαχααχαχαχ.....και γω στην αρχη της εγκυμοσυνης αλλα και απο πιο πριν ελεγα οτι μαλλον ηθελα κοριτσι....οταν ομως ο γιατρος μας ειπε 80% αγορακι ενιωσα μια ικανοποιηση ανευ προηγουμενου...βεβαια πιστευω οτι οτιδηποτε και να μας ελεγε το ιδιο θα αισθανομουν.Εν παση περιπτωση ειμαι ευτυχισμενη ετσι κι αλλιως και ξεμωραμενη κι εγω Kyriak......χιχιχιχιχι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!!!!χαχααχαχαχ.....και γω στην αρχη της εγκυμοσυνης αλλα και απο πιο πριν ελεγα οτι μαλλον ηθελα κοριτσι....οταν ομως ο γιατρος μας ειπε 80% αγορακι ενιωσα μια ικανοποιηση ανευ προηγουμενου...βεβαια πιστευω οτι οτιδηποτε και να μας ελεγε το ιδιο θα αισθανομουν.Εν παση περιπτωση ειμαι ευτυχισμενη ετσι κι αλλιως και ξεμωραμενη κι εγω Kyriak......χιχιχιχιχι!!!!!

Έτσι ακριβώς Ματίνα!!! :):)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Prosperous γλυκειά μου, όλα καλά χθες στο γιατρό; ΚΑΛΗ-ΚΑΛΗ-ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σήμερα με την περίδεση!!! Όλα θα πάνε καλά! Σε περιμένουμε με το καλό όταν επιστρέψεις στο σπιτάκι και θα μπορείς να μας γράψεις! Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη!

Φιλιά πολλά :-)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλες τις μανούλες!!!

Είμαι η snowflake κ αν πάνε όλα καλά θα γεννήσω στις 25/11 !!!! Έκανα αυχενική κ όλα καλά, αν εξαιρέσουμε τις αναγούλες και τους εμετούς που συνεχίζονται ακάθεκτοι!!!

Σας εύχομαι όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα SnowFlake καλως ηρθες στην παρεα!!

Και εγω ειμαι φρεσκια εδω. Περιμενω το μωρακι μου στις 28/11 πρωτα ο

Θεος. Ευχομαι να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη απο δω και περα, και εδω ειμαστε για να τα λεμε....

prosperous ευχομαι να πηγαν ολα καλα με την περιδεση!!! Σιδερενια!!!!!

Κυριακη αυριο, μερα για ξαπλες και ξεκουραση!! Φιλια σε ολες!!:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλες τις μανούλες!!!

Είμαι η snowflake κ αν πάνε όλα καλά θα γεννήσω στις 25/11 !!!! Έκανα αυχενική κ όλα καλά, αν εξαιρέσουμε τις αναγούλες και τους εμετούς που συνεχίζονται ακάθεκτοι!!!

Σας εύχομαι όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Καλημέρα SnowFlake και καλώς ήρθες!!! :) Θα δεις που τώρα που μπαίνεις στο δεύτερο τρίμηνο θα αρχίσεις να νιώθεις καλύτερα με τα πρώτα συμπτώματα. Είχα κι εγώ πολλές ναυτίες στην αρχή και θυμάμαι όταν έκανα την αυχενική σχεδόν αμέσως μετά κόπηκαν μαχαίρι! Υπομονή και θα δεις που αυτό το τρίμηνο είναι πιο χαλαρωτικό, από πολλές απόψεις! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Χαίρομαι που αυξανόμαστε και γίνεται μεγαλύτερη η παρέα μας!

Εγώ τώρα έχω σιδέρωμα και προτιμώ να τελειώσω με αυτές τις δουλειές τώρα παρά να τις έχω για το απόγευμα..

Φιλάκια πολλά σε όλες τις μανούλες!! Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

καναμε την περιδεση, ψιλοταλαιπωρηθηκα λιγακι την πρωτη μερα λογω της ναρκωσης και επειδη το yutopar στον ορο (σπασμολυτικο για οσες δεν το ξερουν) δεν με επιασε αμεσα και την Κυριακη το μεσημερι γυρισα σπιτι..

τωρα ειμαι ξαπλα την περισσοτερη ημερα (οσο μπορω δηλαδη) μιας και ορθια η καθιστη για αρκετη ωρα δεν μπορω να ειμαι και βεβαια περνω ενα σωρο φαρμακα τα οποια με εχουν επηρεασει μιας και το καθε ενα εχει τη δικη του παρενεργεια αλλα "συνηθισμενα τα χιονια στα βουνα" και θα τα συνηθισω και αυτα..

αν ειναι ολα να πανε καλα ειλικρινα χαλαλι οπως βεβαια εγινε και με την περιδεση στην κορη μου.

χαιρομαι που μεγαλωνει η παρεα μας.. να καλωσορισω και τη snowflake..

σας αφηνω λοιπον για να ξεκουραστω..

εις το επανιδειν..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

καναμε την περιδεση, ψιλοταλαιπωρηθηκα λιγακι την πρωτη μερα λογω της ναρκωσης και επειδη το yutopar στον ορο (σπασμολυτικο για οσες δεν το ξερουν) δεν με επιασε αμεσα και την Κυριακη το μεσημερι γυρισα σπιτι..

τωρα ειμαι ξαπλα την περισσοτερη ημερα (οσο μπορω δηλαδη) μιας και ορθια η καθιστη για αρκετη ωρα δεν μπορω να ειμαι και βεβαια περνω ενα σωρο φαρμακα τα οποια με εχουν επηρεασει μιας και το καθε ενα εχει τη δικη του παρενεργεια αλλα "συνηθισμενα τα χιονια στα βουνα" και θα τα συνηθισω και αυτα..

αν ειναι ολα να πανε καλα ειλικρινα χαλαλι οπως βεβαια εγινε και με την περιδεση στην κορη μου.

χαιρομαι που μεγαλωνει η παρεα μας.. να καλωσορισω και τη snowflake..

σας αφηνω λοιπον για να ξεκουραστω..

εις το επανιδειν..

Prosp μου σιδερένια και εύχομαι όλα μα όλα να κυλάνε ομαλά μέχρι το τέλος!! Είσαι δυνατή, άλλωστε το έχεις αποδείξει ήδη μια φορά στην κόρη σου, οπότε να μην σε φοβίζει τίποτα! Η αρχή λογικά είναι λίγο δύσκολη τώρα με τα φάρμακα που παίρνεις, αλλά ξέρεις πώς να το αντιμετωπίσεις! Πάνω απ' όλα να σκέφτεσαι θετικά! Και κυρίως να ξεκουράζεσαι αυτές τις μέρες και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου. Σου στέλνω μια ζεστή αγκαλιά!!!

Σου είχα στείλει και το Σάββατο για ευχές! Και περίμενα με αγωνία να μας στείλεις! :)

Πολλά πολλά φιλιά και να έχεις ένα ήρεμο βράδυ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

καναμε την περιδεση, ψιλοταλαιπωρηθηκα λιγακι την πρωτη μερα λογω της ναρκωσης και επειδη το yutopar στον ορο (σπασμολυτικο για οσες δεν το ξερουν) δεν με επιασε αμεσα και την Κυριακη το μεσημερι γυρισα σπιτι..

τωρα ειμαι ξαπλα την περισσοτερη ημερα (οσο μπορω δηλαδη) μιας και ορθια η καθιστη για αρκετη ωρα δεν μπορω να ειμαι και βεβαια περνω ενα σωρο φαρμακα τα οποια με εχουν επηρεασει μιας και το καθε ενα εχει τη δικη του παρενεργεια αλλα "συνηθισμενα τα χιονια στα βουνα" και θα τα συνηθισω και αυτα..

αν ειναι ολα να πανε καλα ειλικρινα χαλαλι οπως βεβαια εγινε και με την περιδεση στην κορη μου.

χαιρομαι που μεγαλωνει η παρεα μας.. να καλωσορισω και τη snowflake..

σας αφηνω λοιπον για να ξεκουραστω..

εις το επανιδειν..

Mπραβο κοριτσακι μου ολα καλα λοιπον και σου ευχομαι να εισαι σιδερενια και να εχεις θετικη ενεργεια γιατι ολα θα πανε καλα μεχρι τελους!!!!!!!!Χαλαλι η ταλαιπωρια....αξιζει τον κοπο!

Μεγαλωνει και το παρεακι μας...τι καλα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...