Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Γειά σου @Tegan, καλώς ήρθες! Όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου είναι πολύ νωρίς και στο πρώτο ραντεβού όλες μόνο το σάκο είδαμε!! Εγώ προσωπικά στην 7η άκουσα καρδούλα! Όσο για συμπτώματα τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα!!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

@"Gigi" μου μια χαρά σε βρίσκω.. σοπινγκ θεραπι!!! Ε φαντάζομαι τα πήρες λίγο φαρδουτσικα να προλάβεις να τα χαρείς! Χιχι Mεγεια σου!!

@Emma9 τι ωραία ιδέα να το ηχογραφήσεις!! Άραγε τώρα που θα πάω ξανά στο γιατρό θα μας βάλει να την ακούσουμε πάλι την μικρή μας καρδούλα?? Να έχω το κινητό σε ετοιμότητα χαχαχ! Σου είπε ο γιατρός πόσους παλμούς??

Κορίτσια μετά την καρδούλα σε πόσες βδομάδες έχετε επόμενο ραντεβού?

 

 

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σου @Tegan, καλώς ήρθες! Όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου είναι πολύ νωρίς και στο πρώτο ραντεβού όλες μόνο το σάκο είδαμε!! Εγώ προσωπικά στην 7η άκουσα καρδούλα! Όσο για συμπτώματα τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα!!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

@"Gigi" μου μια χαρά σε βρίσκω.. σοπινγκ θεραπι!!! Ε φαντάζομαι τα πήρες λίγο φαρδουτσικα να προλάβεις να τα χαρείς! Χιχι Mεγεια σου!!

@Emma9 τι ωραία ιδέα να το ηχογραφήσεις!! Άραγε τώρα που θα πάω ξανά στο γιατρό θα μας βάλει να την ακούσουμε πάλι την μικρή μας καρδούλα?? Να έχω το κινητό σε ετοιμότητα χαχαχ! Σου είπε ο γιατρός πόσους παλμούς??

Κορίτσια μετά την καρδούλα σε πόσες βδομάδες έχετε επόμενο ραντεβού?

 

 

Εμείς αυτή την εβδομάδα ακούσαμε καρδούλα στο ένα και περιμένουμε με αγωνία τι θα γίνει με το άλλο εμβρυάκι ..θα ακούσουμε καρδούλα ;;οπότε εγω πάω κάθε εβδομάδα λογω διδυμης κύησης ..για να δουμε η μέρα πλησιάζει σιγά σιγά ..:roll:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σου @Tegan, καλώς ήρθες! Όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου είναι πολύ νωρίς και στο πρώτο ραντεβού όλες μόνο το σάκο είδαμε!! Εγώ προσωπικά στην 7η άκουσα καρδούλα! Όσο για συμπτώματα τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα!!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

@"Gigi" μου μια χαρά σε βρίσκω.. σοπινγκ θεραπι!!! Ε φαντάζομαι τα πήρες λίγο φαρδουτσικα να προλάβεις να τα χαρείς! Χιχι Mεγεια σου!!

@Emma9 τι ωραία ιδέα να το ηχογραφήσεις!! Άραγε τώρα που θα πάω ξανά στο γιατρό θα μας βάλει να την ακούσουμε πάλι την μικρή μας καρδούλα?? Να έχω το κινητό σε ετοιμότητα χαχαχ! Σου είπε ο γιατρός πόσους παλμούς??

Κορίτσια μετά την καρδούλα σε πόσες βδομάδες έχετε επόμενο ραντεβού?

 

 

Λογικά ναι, Θα τη ξαναβάλει τη καρδούλα.. νομίζω ότι κάθε φορά την ακούει για να δει αν είναι όλα καλά..συγκεκριμένα εγώ έβγαλα βίντεο τον υπέρηχο για να τα δείχνω  κ στις γιαγιοπαππουδες..Χαχα.. 162 παλμούς είχαμε.. Εγώ ξανα έχω ραντεβου στις 11/12 κ στις 30 μου κλείσε για αυχενικη διαφάνεια..

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κ στις 3 εγκυμοσύνες μου είπε ότι θέλει να με βλέπει μια φορά το μήνα. Αν δεν αντέχω εγω, να πηγαίνω οπότε θέλω. Θα πάω τώρα στις 2 εβδομάδες εννοείται! Όταν θα αρχίσουμε να τα καταλαβαίνουμε θα είμαστε πολύ πιο άνετες φυσικά. Τώρα θα ήθελα έναν υπέρηχο καθημερινά.. :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Tegan καλώς ήρθες! Κ εγώ ή αλήθεια είναι ότι στην 7-8η εβδομάδα άρχισα να έχω αναγούλες. Επίσης στην 6η που κάναμε υπέρηχο μόνο σάκο είχαμε δει! Στην 8η ξεκαθάρισαν όλα! Μην ανησυχείς, θα σου έλεγε ο γιατρός σου αν συμβαίνει κάτι! 

Tzina liana τι ωραία νέα! Ανυπομονώ κ εγώ!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Giwta πως είσαι? Κανένα νεότερο?? 

Κορίτσια κ εγώ με τέτοια λιακάδα δεν άντεξα, βγήκα όλη μέρα έξω.εχω άδεια από τη δουλειά, η πεθερά μου κράτησε κ τα μικρά μετά το σχολείο οπότε το ευχαριστήθηκα! Πήρα κ λίγα πραγματάκια αλλά όχι εγκυμοσύνης. Ελπίζω να μη τα πήρα τζάμπα. Πολυ αισιόδοξη είμαι μάλλον ε? Επίσης ήπια καφέ που είχα να πιω πολύ καιρό.. Τι να σας πω ούτε αναγούλες ούτε τπτ. Όλα στον δρόμο της επιστροφής με έπιασαν! Μάλλον θα το ρίξω έξω! 

 

 

στο υπερηχο εγραφε 7 κ 5 την πεμπτη ενω με την τεπ εκεινη την ημερα ημου 8 κ 2

οποτε λογικα αν το παρουμε με τον υπερηχο  σημερα ειμαι ακριβως  8 εβδ ενω με την τεπ 8 κ 5.. 

10 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σου @Tegan, καλώς ήρθες! Όπως είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου είναι πολύ νωρίς και στο πρώτο ραντεβού όλες μόνο το σάκο είδαμε!! Εγώ προσωπικά στην 7η άκουσα καρδούλα! Όσο για συμπτώματα τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα!!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

@"Gigi" μου μια χαρά σε βρίσκω.. σοπινγκ θεραπι!!! Ε φαντάζομαι τα πήρες λίγο φαρδουτσικα να προλάβεις να τα χαρείς! Χιχι Mεγεια σου!!

@Emma9 τι ωραία ιδέα να το ηχογραφήσεις!! Άραγε τώρα που θα πάω ξανά στο γιατρό θα μας βάλει να την ακούσουμε πάλι την μικρή μας καρδούλα?? Να έχω το κινητό σε ετοιμότητα χαχαχ! Σου είπε ο γιατρός πόσους παλμούς??

Κορίτσια μετά την καρδούλα σε πόσες βδομάδες έχετε επόμενο ραντεβού?

 

 

εμενα τραβηξε βιντεο ο αντρας μου.. τωρα το επομενο ραντεβου μας ειναι σε 3 βδομαδες... πω πω μου φαινεται αιωνας χαχαχαχα

σιγουρα θα ακουσετε παλι καρδια καθε φορα θα ακους το ρωτησα στον γιατρο μου

ρε κοριτσια τι γρηγορα που χτυπαει η καρδουλα του.. 174 χτυπους ειχε στο λεπτο

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!Καλό μήνα και καλά χριστούγεννα να έχουμε!!!!!με το καλό τα μωράκια μας!!

Το ότι το ένα τοστάκι ολικής με τυρι και γαλοπούλα έγιναν δύο αντί για ένα να ανησυχήσω;;;;πω πω τι όρεξη είναι αυτή !!!!:)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μανούλες του καλοκαιριού!Εδώ στα εξωτερικά κάνει κρύο και το κλίμα είμαι άκρως χριστουγεννιάτικο.

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω αποστροφή σε κάποια φαγητά όπως π.χ.κοτόπουλο.Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια θέματα.Επίσης το στήθος έχει γίνει "σιλικονάτο" κι έχουμε μέλλον, καθώς θυμάμαι οτι μετά τη γέννα μεγαλώνει ακόμη περισσότερο.

Εγώ θα πηγαίνω για υπέρηχο και έλεγχο κάθε 4 εβδομάδες μέχρι τον 7ο, μετά κάθε 2 και προς το τέλος, από την 38η εβδομάδα κάθε 2 μέρες.Εννοείται η αυχενική, το ντόπλερ και η εξέταση σακχάρου θεωρούνται επιπλέον εξετάσεις.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Σε ποια χώρα ζείτε; Εκεί ναι οι υπέρηχοι γίνονται πιο αραιά . 

@νικηαντωνια81 στη Γερμανία.Τους τυπικούς υπερήχους,που ανέφερα πλην των επιπλέον, τους καλύπτει το ταμείο.Δεν με ενοχλεί η συχνότητα, μια χαρά μου φαίνεται.Άλλωστε μπορώ να κάνω όποτε θέλω με δική μου επιπλέον χρέωση.Εγώ ανυπομονώ να αρχίσουν οι κλωτσιές, τότε θα είμαι ήσυχη.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Arabella είπε:

@νικηαντωνια81 στη Γερμανία.Τους τυπικούς υπερήχους,που ανέφερα πλην των επιπλέον, τους καλύπτει το ταμείο.Δεν με ενοχλεί η συχνότητα, μια χαρά μου φαίνεται.Άλλωστε μπορώ να κάνω όποτε θέλω με δική μου επιπλέον χρέωση.Εγώ ανυπομονώ να αρχίσουν οι κλωτσιές, τότε θα είμαι ήσυχη.

καλημερα και καλο μηνα..για πες εσυ που εχεις ενα παιδακι ποτε ξεκινανε οι κλωτσιες??? βασικα ποτε το νιωθεις για πρωτη φορα?

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα και καλο μηνα..για πες εσυ που εχεις ενα παιδακι ποτε ξεκινανε οι κλωτσιες??? βασικα ποτε το νιωθεις για πρωτη φορα?

Γεια σου @tzina_liana.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, τον γιό μου τον ένιωσα στην 20η εβδομάδα.Έχω διαβάσει οτι το πρώτο αργεί γενικά να το νιώσει η μητέρα ενώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη, γίνονται αντιληπτές νωρίτερα οι κινήσεις του.Ας μας πει μια μανούλα που περιμένει το τρίτο, το δεύτερο το ένιωσε νωρίτερα; 

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και χαρά στα σπίτια μας!!!

πινακακι ΠΗΤ :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@"Gigi" 08/07

@Emma9 12/7

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@Arabella 21/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση... Έχετε ξεκινήσει να βάζετε κάτι στην κοιλίτσα για να προλάβουμε καμία ραγαδα? Είναι νωρίς λέτε? Εγώ αυτή τη βδομάδα κάθε βράδυ τη νιώθω πρησμένη να καμπυλώνει την κοιλίτσα ενώ το πρωί είναι πλάκα! Έχω αμυγδαλελαιο στο ντουλάπι μου και σκέφτηκα να ξεκινήσω με αυτό για αρχή. Τι λέτε?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...