Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Αυτό είναι ένας παράγοντας θρομβοφυλιας Κ από αύριο θα ξεκινήσεις ενέσεις υπαρινης . Μίλησε νωρίς για να προλάβεις να τις αγοράσεις Κ να ξεκινήσεις την διαδικασία . Μην ανχωνεσε 

      Λες να έχει γίνει ήδη κάτι κακό; Γιατί δεν μου είπε να τις κάνω από πριν αυτές τις εξετάσεις δεν καταλαβαίνω. Εγω επέμενα.. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!Καλό μήνα και καλά χριστούγεννα να έχουμε!!!!!με το καλό τα μωράκια μας!!

Το ότι το ένα τοστάκι ολικής με τυρι και γαλοπούλα έγιναν δύο αντί για ένα να ανησυχήσω;;;;πω πω τι όρεξη είναι αυτή !!!!:)

Καθολου..ξερεις τι τρώω εγώ;!;!;! Βασικά κάτι Θέλω Να μασουλαω συνέχεια.. χιχιιχ..Καλό μήνα κοπέλα μου..καλές γιορτές!! Που εύχομαι Να Ναι για όλες μας τόσο ομορφες κ ξεχωριστές με τα σποράκια μας στη κοιλίτσα!! 

1 hour ago, Vila είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Έχετε ξεκινήσει να βάζετε κάτι στην κοιλίτσα για να προλάβουμε καμία ραγαδα? Είναι νωρίς λέτε? Εγώ αυτή τη βδομάδα κάθε βράδυ τη νιώθω πρησμένη να καμπυλώνει την κοιλίτσα ενώ το πρωί είναι πλάκα! Έχω αμυγδαλελαιο στο ντουλάπι μου και σκέφτηκα να ξεκινήσω με αυτό για αρχή. 

Καλησπερααα!! Εμένα αυτό μου είπαν κάτι φιλες.. αμυγδαλεαιο πρωί βράδυ  κ στο στήθος κ ο γιατρός μου είπε να πάρω κρέμα για το σώμα, της vaseline κ να τη βάζω από πάνω μέχρι κάτω κάθε μερα για να μην αφυδατωνεται το δέρμα μου!! Κ ναι από τώρα.. γιατί όχι.. πρόληψη!! 

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Emma9 είπε:

Καλησπερααα!! Εμένα αυτό μου είπαν κάτι φιλες.. αμυγδαλεαιο πρωί βράδυ  κ στο στήθος κ ο γιατρός μου είπε να πάρω κρέμα για το σώμα, της vaseline κ να τη βάζω από πάνω μέχρι κάτω κάθε μερα για να μην αφυδατωνεται το δέρμα μου!! Κ ναι από τώρα.. γιατί όχι.. πρόληψη!! 

Έμμα μου αν μπορέσεις πες μου ποια είναι αυτή της vaseline γιατί με ενδιαφέρει να πάρω κι εγώ! Μόλις έκανα παραγγελία από e-φαρμακείο δύο μπουκάλια αμυγδαλελαιο και το ξεκινάω ανελλιπώς!

Από όρεξη κι εγώ μπόλικη και ήδη σε ένα μήνα έχω βάλει ένα κιλό! Πρέπει λίγο να μαζευτω αλλά ειδικά τώρα με τις γιορτές δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω!

  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2019 at 9:18 ΜΜ, Tegan είπε:

Κορίτσια γεια σας..είμαι κ εγώ έγκυος στην έκτη βδομάδα κ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.εκανα έναν μόνο υπέρηχο πριν κάποιες μέρες όπου είδαμε μόνο σάκο.ο γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχει Μ ανανέωσε το ραντεβού σε τρεις βδομάδες αλλά εγώ όταν γύρισα σπίτι κ άρχισα τα κλασικά να ψάχνω από δω κ από κει αγχώθηκα γιατι δεν είδαμε κάτι παραπάνω.αυτο συν το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα με έχουν στεναχωρήσει τόσο κ φοβάμαι.στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα πάντα από συμπτώματα ήμουν πολύ χάλια οπότε έχω συνδυάσει την εγκυμοσύνη έτσι κ οτιδήποτε άλλο με φρικαρει..δε θυμάμαι βέβαια ποτέ ξεκίνησαν τα συμπτώματα την πρώτη φορά να πω την αλήθεια ..αλλά πιάσατε το νόημα..αν καμία έχει περάσει το ίδιο θα θελα να ακούσω κάτι θετικό!μερσιι!

Γεια σου @Tegan και εγω την Τεταρτη που μας περασε εκανα τον πρωτο μου υπερηχο και ηνουν και γω 5,5 με 6 εβδομαδα και ειδαμε μονο σακο.Εχω παλι ραντεβου αυτη την Τεταρτη και σημερα θα κανω ολες τις σχετικες εξετασεις που μου εδωσε!!νομιζω οτι αδικα ανησυχεις γιατι ειναι νωρις ακομη επειτα μπορει ν εχεις αργοπορημενη συλληψη.καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη απο γυναικα σε γυναικα αλλα οχι μονο ειναι διαφορετικη και η 1η με την 2η σε μια γυναικα.ευχομαι να πανε ολα καλα!μεχρι να ξαναπας για υπερηχο ομως μην βαζεις κακες σκεψεις!!

 

 

Καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε;;η γιατρος μου μου ειπε να κανω το εμβολιο της γριπης.το εχει κανει καμια ή θα το κανει;

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!Καλό μήνα και καλά Χριστούγεννα!Σας διαβάζω από την αρχή και αποφάσισα να σας γράψω.

Ελπίζω και εύχομαι να είμαι και εγώ μια μανούλα ιουλιου!8+3 σήμερα...εχτες το πρωί είδα ελάχιστο αίμα...βασικά σαν κλωστές ήταν.μου είπε ο γιατρός 7 μέρες ξεκούραση και σπίτι.σημερα δεν είδα κάτι.ειμαι πολύ αγχωμένη γιατί είχα 2 παλλινδρομες.στην πρώτη υπήρχε μόνο σάκος και στην δεύτερη 12+6 σταμάτησε η καρδούλα της.αν και πιστεύω πως ο γιατρός είχε μεγάλη ευθύνη και γι αυτό τον άλλαξα.

Εγώ το έχω κάνει το εμβόλιο της γρίπης από τον Οκτώβριο. 

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα! Τι ωραίος μήνας ο Δεκέμβρης! Τον αγαπώ! Μόλις έβαλα τα μικρά στα σχολικά. Εσείς δουλεύετε ή είστε σπίτι τα πρωινά? 

Vila μου αμυγδαλελαιο είναι μια καλή λύση κ οικονομικη. Εγώ δεν το έχω καθόλου με αυτά δε βάζω τπτ αλλά οι φίλες μου όλες αμυγδαλελαιο. Εμένα ο γιατρός μου μου έλεγε πάντα ότι οι ραγάδες οφείλονται σε μια ορμόνη. Αν εκτοξευτεί δεν μπορείς να τις αποφύγεις. Του έχει τύχει να βγάλει κοπέλα λίγες μέρες πριν τη γέννα. Αλλά φυσικά αν είναι το δέρμα ενυδατωμένο καλά, θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε περιπτωση κάνουμε.επίσης ένα κιλό είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι! 

Kerasia εγώ δεν θα κάνω το εμβόλιο. Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! 

Foroulina καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να εχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη αυτή τη φορά! Κ εγώ το καλοκαίρι είχα μια αποβολη αλλά είμαι πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά. Δε θέλω να σκέφτομαι αρνητικά. Όλα καλά θα μας πάνε!!! 

Ξέρει καποια αν στην εξέταση ούρων πρέπει να δώσουμε τα πρώτα πρωινά? Δεν θυμάμαι καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.. εγω εχω ραγαδες ηδη πριν καν μεινω εγκυος χαχαχαχα ειχα βαλει αποτομα κιλα και μετα τα εχασα οποτε οτι και να βαλω οι ραγαδες ειναι ηδη εκει..!!!

@foroulina με το καλο καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.. σε καταλαβαινω να φοβασαι και εγω ειχα 2 αποβολες.. αυτο δεν ειναι ανησυχιτικο το κατακοκκινο αιμα ομως ειναι...εγω ειχα 10 μερες καφε υγρα και λιγο σκουρο αιμα και τα χρειαστηκα...ξεκουραση θελει οχι αποτομες κινησεις και ολα θα πανε καλα..αν επιτρεπετε γιατι εφτεγε ο προηγουμενος γιατρος σου εκανε καποιο σοβαρο λαθος?

@"Gigi" εγω σπιτι απο την ημερα που εκανα εμβρυομεταφορα 22/10... πρωινα ουρα θελει σιγουρα

 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vila said:

Έμμα μου αν μπορέσεις πες μου ποια είναι αυτή της vaseline γιατί με ενδιαφέρει να πάρω κι εγώ! Μόλις έκανα παραγγελία από e-φαρμακείο δύο μπουκάλια αμυγδαλελαιο και το ξεκινάω ανελλιπώς!

Από όρεξη κι εγώ μπόλικη και ήδη σε ένα μήνα έχω βάλει ένα κιλό! Πρέπει λίγο να μαζευτω αλλά ειδικά τώρα με τις γιορτές δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω!

Κορίτσια, σας προτείνω λάδι καρύδας. Είναι πλούσιο σε βιταμίνη Ε όπως και το αμυγδαλέλαιο και μπορείτε να το βρείτε καισ το σούπερ μάρκετ. Εγώ παίρνω το βιολογικό. Έβαζα κάθε βράδυ στην κοιλιά και στο στήθος όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Δεν έχω ούτε μία ραγάδα. Απλά το προτείνω την εφαρμογή το βράδυ γιατί μπορεί να λαδώσει τα ρούχα :)

26 minutes ago, foroulina said:

Καλημέρα σας κορίτσια!Καλό μήνα και καλά Χριστούγεννα!Σας διαβάζω από την αρχή και αποφάσισα να σας γράψω.

Ελπίζω και εύχομαι να είμαι και εγώ μια μανούλα ιουλιου!8+3 σήμερα...εχτες το πρωί είδα ελάχιστο αίμα...βασικά σαν κλωστές ήταν.μου είπε ο γιατρός 7 μέρες ξεκούραση και σπίτι.σημερα δεν είδα κάτι.ειμαι πολύ αγχωμένη γιατί είχα 2 παλλινδρομες.στην πρώτη υπήρχε μόνο σάκος και στην δεύτερη 12+6 σταμάτησε η καρδούλα της.αν και πιστεύω πως ο γιατρός είχε μεγάλη ευθύνη και γι αυτό τον άλλαξα.

Εγώ το έχω κάνει το εμβόλιο της γρίπης από τον Οκτώβριο. 

Καλημέρα, καλό μήνα και εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ μετά το γιο μου είχα 2 παλίνδρομες ακριβώς το αντίθετο με εσένα. Στην πρώτη σταμάτησε η καρδιά στη 12η εβδομάδα και στη δεύτερη υπήρχε μόνο σάκος. Τώρα είμαι στη 17η εβδομάδα και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ο φόβος είναι εκεί και δεν φεύγει :)  Απλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι στη δουλειά και στο σπίτι με τον μικρό μου αεικίνητο τερατίνι. Σου εύχομαι κάθε καλό!

ΥΓ: αν και έκανα του κόσμου τις εξετάσεις (αιματολογικές και καρυότυπο) που δεν έδειξαν τίποτα απολύτως, και άλλαξα και εγώ γιατρό, ο καινούριος μου έδωσε προληπτικά αντιπηκτικές ενέσεις για 2 μήνες (τις ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα), προγεστερόνη και ασπιρίνη. Από την προηγούμενη εβδομάδα τα έκοψε όλα και μου είπε ότι ασπιρίνη θα παίρνω μέχρι περίπου την 32η εβδομάδα. Δεν θέλει να το ριψοκινδευνέψει μου είπε. 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Arabella είπε:

@νικηαντωνια81 στη Γερμανία.Τους τυπικούς υπερήχους,που ανέφερα πλην των επιπλέον, τους καλύπτει το ταμείο.Δεν με ενοχλεί η συχνότητα, μια χαρά μου φαίνεται.Άλλωστε μπορώ να κάνω όποτε θέλω με δική μου επιπλέον χρέωση.Εγώ ανυπομονώ να αρχίσουν οι κλωτσιές, τότε θα είμαι ήσυχη.

Σε ποια πόλη της Γερμανίας είσαι; εγώ ήμουν στο Μόναχο για 5 χρόνια... πέρασα εκεί τις δύο πρώτες μου εγκυμοσύνες! έχω κοντά 2 χρόνια που γύρισα πλέον μόνιμα Ελλάδα!!!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Εγώ συνεχίζω με αναγούλες πέρασα και μία μικρή ίωση τις τελευταίες μέρες που ξεκίνησα και τους εμετούς, σήμερα άρχισα κάπως να συνέρχομαι... αυτήν την εβδομάδα θα πάμε για ένα ακόμη υπέρηχο και να κλείσουμε και εμείς την αυχενική... 

Με τα ρούχα σας πώς πάτε; εγώ έχω αρχίσει να ζορίζομαι πολύ... και ενώ δεν τρώω πολύ με τις ανακατωσούρες, ζυγίστηκα σήμερα και έχω πάρει ήδη 3 κιλά! έπαθα σοκ.... 

  • Μου αρέσει 1

Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα και απο μενα.. εγω εχω ραγαδες ηδη πριν καν μεινω εγκυος χαχαχαχα ειχα βαλει αποτομα κιλα και μετα τα εχασα οποτε οτι και να βαλω οι ραγαδες ειναι ηδη εκει..!!!

@foroulina με το καλο καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.. σε καταλαβαινω να φοβασαι και εγω ειχα 2 αποβολες.. αυτο δεν ειναι ανησυχιτικο το κατακοκκινο αιμα ομως ειναι...εγω ειχα 10 μερες καφε υγρα και λιγο σκουρο αιμα και τα χρειαστηκα...ξεκουραση θελει οχι αποτομες κινησεις και ολα θα πανε καλα..αν επιτρεπετε γιατι εφτεγε ο προηγουμενος γιατρος σου εκανε καποιο σοβαρο λαθος?

@"Gigi" εγω σπιτι απο την ημερα που εκανα εμβρυομεταφορα 22/10... πρωινα ουρα θελει σιγουρα

Ο προηγούμενος γιατρός παράδειγμα με έβαλε να κάνω εξέταση θυρεοειδή πριν εβδομάδα πριν αποκαλώ...και είχε θυρεοειδή.δεν πρόλαβα να πάρω ούτε 3 μέρες το τ4.

Επίσης ο καινούργιος γιατρός πριν μείνει έγκυος με έβαλε να κάνω καμπύλη σακχάρου...και ήμουν στο όριο!!!Δηλαδή μπορεί να είχα ζάχαρο όταν ήμουν έγκυος.

Τώρα από την αρχή παίρνω τ4 και χάπι για ζάχαρο.

 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια, σας προτείνω λάδι καρύδας. Είναι πλούσιο σε βιταμίνη Ε όπως και το αμυγδαλέλαιο και μπορείτε να το βρείτε καισ το σούπερ μάρκετ. Εγώ παίρνω το βιολογικό. Έβαζα κάθε βράδυ στην κοιλιά και στο στήθος όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Δεν έχω ούτε μία ραγάδα. Απλά το προτείνω την εφαρμογή το βράδυ γιατί μπορεί να λαδώσει τα ρούχα :)

Καλημέρα, καλό μήνα και εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ μετά το γιο μου είχα 2 παλίνδρομες ακριβώς το αντίθετο με εσένα. Στην πρώτη σταμάτησε η καρδιά στη 12η εβδομάδα και στη δεύτερη υπήρχε μόνο σάκος. Τώρα είμαι στη 17η εβδομάδα και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ο φόβος είναι εκεί και δεν φεύγει :)  Απλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι στη δουλειά και στο σπίτι με τον μικρό μου αεικίνητο τερατίνι. Σου εύχομαι κάθε καλό!

ΥΓ: αν και έκανα του κόσμου τις εξετάσεις (αιματολογικές και καρυότυπο) που δεν έδειξαν τίποτα απολύτως, και άλλαξα και εγώ γιατρό, ο καινούριος μου έδωσε προληπτικά αντιπηκτικές ενέσεις για 2 μήνες (τις ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα), προγεστερόνη και ασπιρίνη. Από την προηγούμενη εβδομάδα τα έκοψε όλα και μου είπε ότι ασπιρίνη θα παίρνω μέχρι περίπου την 32η εβδομάδα. Δεν θέλει να το ριψοκινδευνέψει μου είπε. 

Εμένα με είχε στείλει σε έναν αιματολογο και ενώ είχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και δεν είχα μου είχε πει στην πρώτη περίοδο θα πάρω μια αντιβίωση και άλλη μια όταν μείνω έγκυος.επισης να κάνω ενέσεις προληπτικά.ο καινούργιος γιατρός μου λέει δεν θα πάρεις τπτ απ όλα αυτά.

 

Just now, Biky3 είπε:

Σε ποια πόλη της Γερμανίας είσαι; εγώ ήμουν στο Μόναχο για 5 χρόνια... πέρασα εκεί τις δύο πρώτες μου εγκυμοσύνες! έχω κοντά 2 χρόνια που γύρισα πλέον μόνιμα Ελλάδα!!!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Εγώ συνεχίζω με αναγούλες πέρασα και μία μικρή ίωση τις τελευταίες μέρες που ξεκίνησα και τους εμετούς, σήμερα άρχισα κάπως να συνέρχομαι... αυτήν την εβδομάδα θα πάμε για ένα ακόμη υπέρηχο και να κλείσουμε και εμείς την αυχενική... 

Με τα ρούχα σας πώς πάτε; εγώ έχω αρχίσει να ζορίζομαι πολύ... και ενώ δεν τρώω πολύ με τις ανακατωσούρες, ζυγίστηκα σήμερα και έχω πάρει ήδη 3 κιλά! έπαθα σοκ.... 

 

Καλά κορίτσια σαλάτα τα έκανα.σας απάντησα κάτω από το δικό σας μνμ.

Σορυ.εχω ξεχάσει.ειχα 5 χρόνια να γραψω


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε;;η γιατρος μου μου ειπε να κανω το εμβολιο της γριπης.το εχει κανει καμια ή θα το κανει;

Εγώ Κερασιά μου το έκανα στην 8η εβδομάδα, καμία παρενέργεια όλα μια χαρά! Ο γιατρός μου γενιά το συστήνει στις εγκύους αλλά έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες που δεν τους έβαλε να το κάνουν οπότε καλύτερα ότι σου πει.

1 hour ago, foroulina είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!Καλό μήνα και καλά Χριστούγεννα!Σας διαβάζω από την αρχή και αποφάσισα να σας γράψω.

Ελπίζω και εύχομαι να είμαι και εγώ μια μανούλα ιουλιου!8+3 σήμερα...εχτες το πρωί είδα ελάχιστο αίμα...βασικά σαν κλωστές ήταν.μου είπε ο γιατρός 7 μέρες ξεκούραση και σπίτι.σημερα δεν είδα κάτι.ειμαι πολύ αγχωμένη γιατί είχα 2 παλλινδρομες.στην πρώτη υπήρχε μόνο σάκος και στην δεύτερη 12+6 σταμάτησε η καρδούλα της.αν και πιστεύω πως ο γιατρός είχε μεγάλη ευθύνη και γι αυτό τον άλλαξα.

Εγώ το έχω κάνει το εμβόλιο της γρίπης από τον Οκτώβριο. 

Γειά σου @foroulina! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη να κυλήσει όμορφα και ήρεμα μέχρι το τέλος και να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!! Αν ξέρεις Πητ πες μου να σε βάλω στο πινακακι μας!

πρίν από 41 λεπτά , "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα! Τι ωραίος μήνας ο Δεκέμβρης! Τον αγαπώ! Μόλις έβαλα τα μικρά στα σχολικά. Εσείς δουλεύετε ή είστε σπίτι τα πρωινά? 

Vila μου αμυγδαλελαιο είναι μια καλή λύση κ οικονομικη. Εγώ δεν το έχω καθόλου με αυτά δε βάζω τπτ αλλά οι φίλες μου όλες αμυγδαλελαιο. Εμένα ο γιατρός μου μου έλεγε πάντα ότι οι ραγάδες οφείλονται σε μια ορμόνη. Αν εκτοξευτεί δεν μπορείς να τις αποφύγεις. Του έχει τύχει να βγάλει κοπέλα λίγες μέρες πριν τη γέννα. Αλλά φυσικά αν είναι το δέρμα ενυδατωμένο καλά, θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε περιπτωση κάνουμε.επίσης ένα κιλό είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι! 

Ξέρει καποια αν στην εξέταση ούρων πρέπει να δώσουμε τα πρώτα πρωινά? Δεν θυμάμαι καθόλου. 

Καλό μήνα!!! Όντως κι εγώ λατρεύω τον Δεκέμβρη!!

Εγώ κορίτσια δουλεύω από το σπίτι σε ένα eshop βοηθάω οπότε δεν είναι κανονική δουλειά!

Για τις ραγαδες αγχώνομαι γιατί εμένα έχει τάση να κάνει το δέρμα μου, στην εφηβεία που ψηλωσα απότομα γέμισα ραγαδες στη μέση μου και στα κόκκαλα της λεκάνης, όπως επίσης και στο στήθος μου που μεγάλωσε τότε ξαφνικά! 

Λες καλά είναι ένα κιλό ε? Λοιπόν ο γιατρός μου έχει μια ζυγαριά που δε δείχνει 3 κιλά πιο πάνω! Χαχαχα

Την πρώτη φορά που με ζύγισε μου λέει 71 ενώ ήμουν 68 επιβεβαιωμένα σε δύο άλλες ζυγαριές και στη δική μου στο σπίτι! Και τη δεύτερη φορά που με ζύγισε πάλι τα ίδια οπότε εγώ ακολουθώ το τι λέει η δική μου ζυγαριά γιατί με συμφέρει περισσότερο χιχι! Ύψος έχω 1,74 και στόχος είναι τα 80 που πιστεύω τα 80 θα τα φτάσω σίγουρα! Αλλά φοβάμαι μήπως τα περάσω κιόλας!

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα και απο μενα.. εγω εχω ραγαδες ηδη πριν καν μεινω εγκυος χαχαχαχα ειχα βαλει αποτομα κιλα και μετα τα εχασα οποτε οτι και να βαλω οι ραγαδες ειναι ηδη εκει.!!

Μια από τα ίδια κορίτσι μου! Απλά εγώ δεν τις έχω στην κοιλιά αλλά στα πλαϊνά της μέσης μιας και έριξα μπόι απότομα! Τώρα θα το παλεψω λίγο με τα λαδακια αλλά δε βλέπω να το γλυτώνουμε..


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Μετά από κάμποσα χρόνια γράφω πάλι εδώ μιας και περιμένω, πρωτα ο Θεος, το 3ο μου παιδάκι αρχές Ιουλίου. Ειμαι 8κ6 σημερα, ακούσαμε την καρδούλα του πριν 2 εβδομαδες και την επόμενη Τετάρτη θα πάμε πάλι στο γιατρο. 

Έκανα τις πρώτες εξετάσεις και με προβληματίζει το ουρεοπλασμα που βρέθηκα θετική. Διαβάζω διαφορά εντωμεταξύ και το μυαλό κάνει τα δικα του. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος με γερα μωράκια!!

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@foroulina Πατάς κάτω από το κάθε μήνυμα το + που έχει στο ροζ κουτάκι, και σου μαζεύει όλα αυτά που θέλεις να απαντήσεις σε κουτάκια στο πλαίσιο που γράφουμε απάντηση. Εσύ γράφεις αυτό που θέλεις να απαντήσεις κάτω από το κάθε κουτάκι... Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο έτσι όπως τα είπα χαχαχαχα

Just now, Biky3 είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Εγώ συνεχίζω με αναγούλες πέρασα και μία μικρή ίωση τις τελευταίες μέρες που ξεκίνησα και τους εμετούς, σήμερα άρχισα κάπως να συνέρχομαι... αυτήν την εβδομάδα θα πάμε για ένα ακόμη υπέρηχο και να κλείσουμε και εμείς την αυχενική... 

Με τα ρούχα σας πώς πάτε; εγώ έχω αρχίσει να ζορίζομαι πολύ... και ενώ δεν τρώω πολύ με τις ανακατωσούρες, ζυγίστηκα σήμερα και έχω πάρει ήδη 3 κιλά! έπαθα σοκ.... 

Εγώ έλεγα αν με πιάσουν ανακατωσουρες σίγουρα θα χάσω κιόλας στην αρχή αλλά τελικά μόνο όρεξη έχω! Και έχω και μαμά και πεθερά να μου στέλνουν καλουδια.. πίτες, κέικ... άντε να δούμε!! Χαχαχαχα 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα! Τι ωραίος μήνας ο Δεκέμβρης! Τον αγαπώ! Μόλις έβαλα τα μικρά στα σχολικά. Εσείς δουλεύετε ή είστε σπίτι τα πρωινά? 

Vila μου αμυγδαλελαιο είναι μια καλή λύση κ οικονομικη. Εγώ δεν το έχω καθόλου με αυτά δε βάζω τπτ αλλά οι φίλες μου όλες αμυγδαλελαιο. Εμένα ο γιατρός μου μου έλεγε πάντα ότι οι ραγάδες οφείλονται σε μια ορμόνη. Αν εκτοξευτεί δεν μπορείς να τις αποφύγεις. Του έχει τύχει να βγάλει κοπέλα λίγες μέρες πριν τη γέννα. Αλλά φυσικά αν είναι το δέρμα ενυδατωμένο καλά, θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε περιπτωση κάνουμε.επίσης ένα κιλό είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι! 

Kerasia εγώ δεν θα κάνω το εμβόλιο. Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! 

Foroulina καλώς ήρθες! Σου εύχομαι να εχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη αυτή τη φορά! Κ εγώ το καλοκαίρι είχα μια αποβολη αλλά είμαι πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά. Δε θέλω να σκέφτομαι αρνητικά. Όλα καλά θα μας πάνε!!! 

Ξέρει καποια αν στην εξέταση ούρων πρέπει να δώσουμε τα πρώτα πρωινά? Δεν θυμάμαι καθόλου. 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ!εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα!Ναι τα πρωινα ουρά θέλει.

Just now, tzina_liana είπε:

καλημερα και απο μενα.. εγω εχω ραγαδες ηδη πριν καν μεινω εγκυος χαχαχαχα ειχα βαλει αποτομα κιλα και μετα τα εχασα οποτε οτι και να βαλω οι ραγαδες ειναι ηδη εκει..!!!

@foroulina με το καλο καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.. σε καταλαβαινω να φοβασαι και εγω ειχα 2 αποβολες.. αυτο δεν ειναι ανησυχιτικο το κατακοκκινο αιμα ομως ειναι...εγω ειχα 10 μερες καφε υγρα και λιγο σκουρο αιμα και τα χρειαστηκα...ξεκουραση θελει οχι αποτομες κινησεις και ολα θα πανε καλα..αν επιτρεπετε γιατι εφτεγε ο προηγουμενος γιατρος σου εκανε καποιο σοβαρο λαθος?

@"Gigi" εγω σπιτι απο την ημερα που εκανα εμβρυομεταφορα 22/10... πρωινα ουρα θελει σιγουρα

 

Αχ κοριτσάκι μου πόσες είμαστε με αποβολές...άστα.

Ο πρώτος μου γιατρός μου έδωσε να κάνω εξέταση θυρεοειδή 1 εβδομάδα πριν αποβαλω. Είχα τελικά θυρεοειδή και δεν πρόλαβα να πάρω τ4 μόνο 3 μέρες.επισης ο καινούργιος μου γιατρός πριν μείνω έγκυος με έβαλε να κάνω καμπύλη σακχάρου και τελικά ήμουν στο όριο!Μπορεί δλδ στην εγκυμοσυνη να είχα ζάχαρο.

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια, σας προτείνω λάδι καρύδας. Είναι πλούσιο σε βιταμίνη Ε όπως και το αμυγδαλέλαιο και μπορείτε να το βρείτε καισ το σούπερ μάρκετ. Εγώ παίρνω το βιολογικό. Έβαζα κάθε βράδυ στην κοιλιά και στο στήθος όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Δεν έχω ούτε μία ραγάδα. Απλά το προτείνω την εφαρμογή το βράδυ γιατί μπορεί να λαδώσει τα ρούχα :)

Καλημέρα, καλό μήνα και εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Εγώ μετά το γιο μου είχα 2 παλίνδρομες ακριβώς το αντίθετο με εσένα. Στην πρώτη σταμάτησε η καρδιά στη 12η εβδομάδα και στη δεύτερη υπήρχε μόνο σάκος. Τώρα είμαι στη 17η εβδομάδα και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Ο φόβος είναι εκεί και δεν φεύγει :)  Απλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι στη δουλειά και στο σπίτι με τον μικρό μου αεικίνητο τερατίνι. Σου εύχομαι κάθε καλό!

ΥΓ: αν και έκανα του κόσμου τις εξετάσεις (αιματολογικές και καρυότυπο) που δεν έδειξαν τίποτα απολύτως, και άλλαξα και εγώ γιατρό, ο καινούριος μου έδωσε προληπτικά αντιπηκτικές ενέσεις για 2 μήνες (τις ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα), προγεστερόνη και ασπιρίνη. Από την προηγούμενη εβδομάδα τα έκοψε όλα και μου είπε ότι ασπιρίνη θα παίρνω μέχρι περίπου την 32η εβδομάδα. Δεν θέλει να το ριψοκινδευνέψει μου είπε. 

Αντιπηκτικες έκανα και εγώ προληπτικά.ο αιματολογος είχε πει όχι ενώ ο γυναικολόγος είπε Ναι.μετα που απέβαλα ο αιματολογος είπε να πάρω μια αντιβίωση στην πρώτη περίοδο και μια αντιβίωση όταν δω θετικό τεστ.επισης να κάνω και ενέσεις με το που μείνω έγκυος.ο καινούργιος γιατρός μου είπε να μην κάνω τπτ απ όλα αυτά.ειχα κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και δεν είχα.

Just now, Vila είπε:

Εγώ Κερασιά μου το έκανα στην 8η εβδομάδα, καμία παρενέργεια όλα μια χαρά! Ο γιατρός μου γενιά το συστήνει στις εγκύους αλλά έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες που δεν τους έβαλε να το κάνουν οπότε καλύτερα ότι σου πει.

Γειά σου @foroulina! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη να κυλήσει όμορφα και ήρεμα μέχρι το τέλος και να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!! Αν ξέρεις Πητ πες μου να σε βάλω στο πινακακι μας!

Καλό μήνα!!! Όντως κι εγώ λατρεύω τον Δεκέμβρη!!

Εγώ κορίτσια δουλεύω από το σπίτι σε ένα eshop βοηθάω οπότε δεν είναι κανονική δουλειά!

Για τις ραγαδες αγχώνομαι γιατί εμένα έχει τάση να κάνει το δέρμα μου, στην εφηβεία που ψηλωσα απότομα γέμισα ραγαδες στη μέση μου και στα κόκκαλα της λεκάνης, όπως επίσης και στο στήθος μου που μεγάλωσε τότε ξαφνικά! 

Λες καλά είναι ένα κιλό ε? Λοιπόν ο γιατρός μου έχει μια ζυγαριά που δε δείχνει 3 κιλά πιο πάνω! Χαχαχα

Την πρώτη φορά που με ζύγισε μου λέει 71 ενώ ήμουν 68 επιβεβαιωμένα σε δύο άλλες ζυγαριές και στη δική μου στο σπίτι! Και τη δεύτερη φορά που με ζύγισε πάλι τα ίδια οπότε εγώ ακολουθώ το τι λέει η δική μου ζυγαριά γιατί με συμφέρει περισσότερο χιχι! Ύψος έχω 1,74 και στόχος είναι τα 80 που πιστεύω τα 80 θα τα φτάσω σίγουρα! Αλλά φοβάμαι μήπως τα περάσω κιόλας!

Μια από τα ίδια κορίτσι μου! Απλά εγώ δεν τις έχω στην κοιλιά αλλά στα πλαϊνά της μέσης μιας και έριξα μπόι απότομα! Τώρα θα το παλεψω λίγο με τα λαδακια αλλά δε βλέπω να το γλυτώνουμε..

Καλέ μοντελάκι είσαι εσύ!

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Μετά από κάμποσα χρόνια γράφω πάλι εδώ μιας και περιμένω, πρωτα ο Θεος, το 3ο μου παιδάκι αρχές Ιουλίου. Ειμαι 8κ6 σημερα, ακούσαμε την καρδούλα του πριν 2 εβδομαδες και την επόμενη Τετάρτη θα πάμε πάλι στο γιατρο. 

Έκανα τις πρώτες εξετάσεις και με προβληματίζει το ουρεοπλασμα που βρέθηκα θετική. Διαβάζω διαφορά εντωμεταξύ και το μυαλό κάνει τα δικα του. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά να φτάσουμε όλες μέχρι το τέλος με γερα μωράκια!!

 

Κοριτσάκι μου με το καλό!νομίζω δεν είναι τόσο ανησυχητικό.πηρες τον γιατρό σου?

Just now, Vila είπε:

@foroulina Πατάς κάτω από το κάθε μήνυμα το + που έχει στο ροζ κουτάκι, και σου μαζεύει όλα αυτά που θέλεις να απαντήσεις σε κουτάκια στο πλαίσιο που γράφουμε απάντηση. Εσύ γράφεις αυτό που θέλεις να απαντήσεις κάτω από το κάθε κουτάκι... Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο έτσι όπως τα είπα χαχαχαχα

Νομίζω τα κατάφερα...χαχα

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...