Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! Τα καφέ είναι ενδείξεις εμφυτευσης.  Με θετικό τεστ έστω και πολύ αχνό και καφέ θεωρώ ότι θα πάρεις μια ωραιότατη θετικη χοριακη!!!

      Δεν ξέρω πραγματικά …τι να πω έχω απογοητευτεί … ίσως είμαι επηρεασμένη από την τελευταία μ παλινδρόμηση 

      14 minutes ago, Fay_ said:

      Εγω κορίτσι μου δυο μέρες πριν την χοριακη μου είδα καφέ και στο εσώρουχο και μετά όλη μέρα στο σκούπισμα. Η χοριακη μου ήταν 415. Πήρα πανικόβλητη εκείνη την ημέρα τη μαία και μου είπε θα έπρεπε να χαίρεσαι και όχι να στεναχωριεσαι.. Είναι καλό σημάδι 💕

      Δεν ξέρω τι να πω προσπαθώ απλά να μην στεναχωριέμαι .

      9 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο?Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα,πως θα ηρεμήσεις αλλιώς ?

      Εδώ θα μου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την  στιγμή που αύριο είναι η μερα της χοριακης .. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Arabella μου εγώ πιστεύω πως αν υπάρχει δυνατότητα απο άποψη εργασίας και ωραρίου κ φυσικά διαθεση να βοηθήσει ο μπαμπάς στο σπιτι τότε όλα θα κυλήσουν ομαλά με τον ερχομό του νέου μωρού. Εννοώ δουλειές, παιχνίδι, φροντίδα του μωρου.. Λίγο απ όλα  δηλ. Να γίνονται όλα σε συνεργασία. Διαφορετικά, δεν παλεύεται ευκολα.το ξενυχτι είναι αναπόφευκτο στην αρχή αλλά έτσι κι αλλιώς όλες μας με κάποιο τρόπο καταφέρνουμε να ανταπεξελθουμε!για τον μεγάλο μην αγχώνεσαι, θα σε βοηθάει κ θα νιώθει σημαντικός, γενναμε κ ωραία εποχή γιατί θα έχουμε αρκετούς μήνες μπροστά μας μέχρι να χαλάσει ο καιρός οπότε θα πηγαίνουμε κ βόλτες με καρότσι ή παιδική χαρά. Θα τα βρείτε κάπως! 

Κοίτα να δεις που δε θυμάμαι από πού τα άκουσα!! Χαχα! Θα παρατηρήσω στο τρίτο όμως! Εμένα κ τα 2 αγοράκια μου σχηματιζουν στα μαλλιά πίσω στο σβέρκο μια ουρίτσα. Κ γιαυτό λένε οι παλιές τα δικά τους. Αν έχει ουρίτσα θα ακολουθήσει κι άλλο παιδάκι κ θα είναι κ αγόρι!στον πρώτο έτσι έγινε, για να δούμε μετά τον δεύτερο.. 

Αυτο με την ουριτσα δεν το θυμαμαι καθολου!!! Το ειχα ακουσει κ εγω καποια στιγμη. Για το αν ακολουθησει κ αλλο, λενε οταν τ μωρα σταυρωνουν τα ποδαρακια οταν καθονται. Τα δυο τα μεγαλα το εκαναν,  κ η μικρη που ειναι τεσσαρων ακομα το κανει,  ποτε ντεεεεε  θα το κανω, 38 εγινα!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, gmnth03 είπε:

Αυτο με την ουριτσα δεν το θυμαμαι καθολου!!! Το ειχα ακουσει κ εγω καποια στιγμη. Για το αν ακολουθησει κ αλλο, λενε οταν τ μωρα σταυρωνουν τα ποδαρακια οταν καθονται. Τα δυο τα μεγαλα το εκαναν,  κ η μικρη που ειναι τεσσαρων ακομα το κανει,  ποτε ντεεεεε  θα το κανω, 38 εγινα!! :tongue:

Ε κάτσε τι βιάζεσαι κ συ, δε θα τα προλαβαίνεις!!! Έχεις ακόμα μέλλον.. Στα 38 κανουν τα πρώτα τώρα! Κλείσε τα 40 κ ξεκίνα!


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!

Ποιο κορίτσι είχε κάνει την εξέταση αίματος nifty γιατί δεν θυμάμαι? @Vila εσύ κορίτσι μου η μήπως η @gigi;

Θα ήθελα να μάθω τιμη.

@Arabella καλά αποτελέσματα για αύριο!

Τα άλλα κορίτσια που έκαναν Αυχενική σήμερα?είχαμε κανένα νέο?

Εμείς τώρα γυρίσαμε από το γιατρό και μας είπε ότι είναι κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 5

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kerasaki10 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα και ελπίζω να σας γνωρίσω.. Είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και έχω ΠΗΤ 10 Ιουλίου με το καλό.. 

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!Με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Arabella είπε:

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας!Με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Πόσων εβδομαδων είσαι? Με το καλό και σε σένα όλα! 

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@foroulina μου σ' ευχαριστώ πολύ!Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Βραδάκι θα σας έχω νέα λογικά!Άντε επιτέλους κι ένα κοριτσάκι στην παρέα μας!

@gmnth03 εγώ πιστευω περισσότερο το ένστικτο μου και μου λέει κορίτσι.Οσονούπω θα μάθω αν με προδώσει.

@"Gigi" συμφωνώ.Ευτυχώς ο σύζυγος βοηθάει πολύ και θα είναι υποστηρικτικός και μετά τη γέννα, είμαι σίγουρη.Δεν μπορεί όμως να ξυπνάει τα βράδια καθότι θα θηλάζω, οπότε δεν μπορεί να με βοηθήσει, σε ότι αφορά τις ανάγκες του μωρού κατά τη διάρκεια της νύχτας.Το έντονο ξενύχτι και την αϋπνία για 1 με 2 μήνες δεν μπορούμε να το αποφύγουμε.

Just now, kerasaki10 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Πόσων εβδομαδων είσαι? Με το καλό και σε σένα όλα! 

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!Είμαι 12+1 και έχω ΠΗΤ 21/7. Έχω ήδη ένα αγοράκι σχεδόν 4ων ετών και αυτό με το καλό θα είναι το δεύτερο θαυματάκι μας.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kerasaki10 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα και ελπίζω να σας γνωρίσω.. Είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και έχω ΠΗΤ 10 Ιουλίου με το καλό.. 

Καλώς ήρθες!με το καλό κορίτσι μου!

Just now, Arabella είπε:

@foroulina μου σ' ευχαριστώ πολύ!Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Βραδάκι θα σας έχω νέα λογικά!Άντε επιτέλους κι ένα κοριτσάκι στην παρέα μας!

@gmnth03 εγώ πιστευω περισσότερο το ένστικτο μου και μου λέει κορίτσι.Οσονούπω θα μάθω αν με προδώσει.

@"Gigi" συμφωνώ.Ευτυχώς ο σύζυγος βοηθάει πολύ και θα είναι υποστηρικτικός και μετά τη γέννα, είμαι σίγουρη.Δεν μπορεί όμως να ξυπνάει τα βράδια καθότι θα θηλάζω, οπότε δεν μπορεί να με βοηθήσει, σε ότι αφορά τις ανάγκες του μωρού κατά τη διάρκεια της νύχτας.Το έντονο ξενύχτι και την αϋπνία για 1 με 2 μήνες δεν μπορούμε να το αποφύγουμε.

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!Είμαι 12+1 και έχω ΠΗΤ 21/7. Έχω ήδη ένα αγοράκι σχεδόν 4ων ετών και αυτό με το καλό θα είναι το δεύτερο θαυματάκι μας.

Αχ αυτό το άγχος το άτιμο...

Αν θυμαμαι καλα κοριτσάκι δεν ήθελες?

Πάλι καλά που έχουμε αντρουληδες που καταλαβαίνουν.εναν μακακας ελεγε στον άντρα μου...γιατί σηκώνεσαι το βράδυ?σε τι να βοηθήσεις?Θα το θηλάσεις???

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2020 at 8:04 ΜΜ, Arabella είπε:

Γεια σας συναγωνίστριες!

@Τζινα38 μπράβο για την αυχενική!Όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος κορίτσι μου!Έχεις κάποιο προαίσθημα για το φύλο;

@FofiK και @Giwta1411 καλά αποτελέσματα να έχετε αύριο!Ελπίζω τα μωρούλια να συνεργαστούν!Φάτε και λίγη σοκολατίτσα πριν ;)

Ακολουθώ εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι και δεν κρατιέμαι σας λέω!Εν τω μεταξύ σήμερα εκεί που ξάπλωνα, στο πλάι με την αριστερή πλευρά να ακουμπάει στον καναπέ ένιωσα κάτι σαν μπουρμπουλήθρα, μάλλον ήταν το εμβρυάκι, δεν έχω ξανανιώσει κάτι ανάλογο.Για ξαπλώστε όλες παρακαλώ σε αυτή τη στάση, χαλαρώστε και περιμένετε λίγο, ίσως το νιώσετε κι εσείς.

 

 

22 ώρες πρίν, Vila είπε:

Με το καλό οι αυχενικες σας αύριο κορίτσια μου!!

@Τζινα38 μου ναζιαρικο το μικρακι σου από τώρα :) μπράβο, ολα καλά και με τη δική σας αυχενική! 

@Arabella κι εγώ θέλω να το νιώσω!!!!! ❤️

 σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου τωρα αναμονη για τις αιματολογικες αν και μου φανηκαν πολλες οι μερες που θα κανουν τα αποτελεσματα να βγουν.. και να σας πω την αληθεια εκει που πηγα μου ειπαν οτι δεν μου κανει μονο το papp-a αλλα και καποιες αλλες που δεν γραφονται για αυτο αργουν και γι αυτο πληρωσα και 40 ευρω

Arabella μου νιωθω πως ειναι κοριτσι αλλα πολυ βλεποντας με μου λενε οτι θα κανω αγορι. εχθες ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν ηταν αγορι θα το εβλεπε οταν ειχε γυρισει αλλα δεν θελει να μας πει κατι αν δεν ειναι σιγουρος

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Ε κάτσε τι βιάζεσαι κ συ, δε θα τα προλαβαίνεις!!! Έχεις ακόμα μέλλον.. Στα 38 κανουν τα πρώτα τώρα! Κλείσε τα 40 κ ξεκίνα!

Ο γιος μου ο μεγαλος ειναι 16, θα ειναι φανταρος κ εγω θα θηλαζω!!! :grin: 

Εγω ηθελα ηδη να εχει παρεουλα η μικρούλα μου, οπως ηταν τα αγορια μου μαζι,  αλλα το συζυγο δεν μπορω να τον πεισω :roll:  τωρα παλι, ξεφυγα, κ τωρα να το εκανα θα ειχε διαφορα κοντα στα πεντε χρονια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, foroulina είπε:

Καλώς ήρθες!με το καλό κορίτσι μου!

Αχ αυτό το άγχος το άτιμο...

Αν θυμαμαι καλα κοριτσάκι δεν ήθελες?

Πάλι καλά που έχουμε αντρουληδες που καταλαβαίνουν.εναν μακακας ελεγε στον άντρα μου...γιατί σηκώνεσαι το βράδυ?σε τι να βοηθήσεις?Θα το θηλάσεις???

@foroulina ο καθένας θα πει το μακρύ του και το κοντό του και όσοι είναι έξω απο τον χωρό λένε πολλά και ενοχλητικά τις περισσότερες φορές.Εμείς αγνοούμε απλά. Η βοήθεια των μπαμπάδων είναι πολύ σημαντική.Η σχέση μεταξύ του ζευγαριού δοκιμάζεται όταν έρχονται τα παιδιά και η γυναίκα χρειάζεται την στήριξη του συντρόφου οπωσδήποτε.

Σε ότι αφορά το φύλο ότι έρθει το θέλω το ίδιο, είτε αγοράκι είτε κοριτσάκι.Απλώς έχω προαίσθημα απο την αρχή οτι είναι κορίτσι χωρίς να σημαίνει οτι το θέλω περισσότερο απο ένα αγοράκι.Γερό να είναι.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kerasaki10 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα και ελπίζω να σας γνωρίσω.. Είμαι έγκυος στο πρωτο μου παιδάκι και έχω ΠΗΤ 10 Ιουλίου με το καλό.. 

Με το καλο το μωρούλι σου, να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! @kerasaki10καλως ήρθες στη παρεούλα μας, με το καλό να έρθει το μπεμπακι σου!!

Η αυχενική πήγε μια χαρά, η papp a θα βγει τη Δευτέρα. Όλες οι μετρήσεις ήταν καλές, αν και το μικρουλι μας δε καθόταν σε ησυχία να το μετρήσουμε. Μια πηδαγε, μια καθόταν σταυροποδι, μια κουναγε χερακια ποδαράκια:wub: Αλλά τα καταφέραμε και τις κάναμε όλες τις μετρήσεις! Δεν είδαμε φύλο.

Ααααχ ωραία ήταν δε χορταιναμε να το βλέπουμε το μαναρακι μας!!!

  • Μου αρέσει 5

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arabella είπε:

@foroulina μου σ' ευχαριστώ πολύ!Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Βραδάκι θα σας έχω νέα λογικά!Άντε επιτέλους κι ένα κοριτσάκι στην παρέα μας!

@gmnth03 εγώ πιστευω περισσότερο το ένστικτο μου και μου λέει κορίτσι.Οσονούπω θα μάθω αν με προδώσει.

@"Gigi" συμφωνώ.Ευτυχώς ο σύζυγος βοηθάει πολύ και θα είναι υποστηρικτικός και μετά τη γέννα, είμαι σίγουρη.Δεν μπορεί όμως να ξυπνάει τα βράδια καθότι θα θηλάζω, οπότε δεν μπορεί να με βοηθήσει, σε ότι αφορά τις ανάγκες του μωρού κατά τη διάρκεια της νύχτας.Το έντονο ξενύχτι και την αϋπνία για 1 με 2 μήνες δεν μπορούμε να το αποφύγουμε.

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!Είμαι 12+1 και έχω ΠΗΤ 21/7. Έχω ήδη ένα αγοράκι σχεδόν 4ων ετών και αυτό με το καλό θα είναι το δεύτερο θαυματάκι μας.

Να σου ζήσει το μωρό σου και με το καλό να έρθει το αδερφάκι!!!! Έχεις αυχενική αύριο?

πρίν από 54 λεπτά , foroulina είπε:

Καλώς ήρθες!με το καλό κορίτσι μου!

Αχ αυτό το άγχος το άτιμο...

Αν θυμαμαι καλα κοριτσάκι δεν ήθελες?

Πάλι καλά που έχουμε αντρουληδες που καταλαβαίνουν.εναν μακακας ελεγε στον άντρα μου...γιατί σηκώνεσαι το βράδυ?σε τι να βοηθήσεις?Θα το θηλάσεις???

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλώς σας βρήκα!! :) κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! 

Just now, _marjio είπε:

Με το καλο το μωρούλι σου, να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! Κι εσύ με το καλό!!! 

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια!! @kerasaki10καλως ήρθες στη παρεούλα μας, με το καλό να έρθει το μπεμπακι σου!!

Η αυχενική πήγε μια χαρά, η papp a θα βγει τη Δευτέρα. Όλες οι μετρήσεις ήταν καλές, αν και το μικρουλι μας δε καθόταν σε ησυχία να το μετρήσουμε. Μια πηδαγε, μια καθόταν σταυροποδι, μια κουναγε χερακια ποδαράκια:wub: Αλλά τα καταφέραμε και τις κάναμε όλες τις μετρήσεις! Δεν είδαμε φύλο.

Ααααχ ωραία ήταν δε χορταιναμε να το βλέπουμε το μαναρακι μας!!!

Ευχαριστώ πολυυυ! Με το καλό το μωράκι σας!!! Κι εμάς στην αυχενική τα ίδια έκανε δεν καθόταν ήσυχο... Στην αρχή δεν άλλαζε θέση και μετά που έφαγα σοκολάτα δεν καθόταν σε μια μεριά... Οπότε δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο.. Αύριο θα πάρω τα αποτελέσματα από Papp a... Αχ αντε να δούμε! 

  • Μου αρέσει 3

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Arabella φαντάσου ότι και αυτός που το έλεγε είχε παιδί κοντά στην ηλικία με τον δικό μου... Αλλά όπως το λες είναι...Αυτός βέβαια από βοήθεια μηδέν.λες και δεν άλλαξε η ζωή του.

Μπράβο βρε @FofiK πολύ ωραία τα νέα σου!

Εμένα ο γιατρός κορίτσια λόγο ηλικίας μου ειπε:

1. Η Αυχενική σου βγήκε πολύ καλή. Ή το αφήνεις έτσι και δεν κάνεις τίποτα ή

2.κάνεις την εξέταση nifty ή

3.κανεις αμνιοπαρακεντηση.

Είσαι σε καλή ηλικία ακόμα (34) που μπορείς να επιλέξεις...Αν ήσουν πχ 40 σίγουρα θα κάναμε αμνιο.

 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...