Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Νομίζω ότι είναι κ λίγο εξατομικευμένη η προσέγγιση του κάθε γιατρού. Πχ εγώ έχω αντισώματα για όλα εκτός από τοξόπλασμα . Ε μου γράφει το τοξόπλασμα μια στην αρχή της κύησης κ μια στο τέλος. Επίσης είμαι προδιαβητικη. Μου γράφει σάκχαρο νηστείας κάθε μήνα κ τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη 12 βδομάδων θα κάνω καμπύλη σακχάρου. Σε μια κοπέλα που δεν έχει το ιστορικό μου προφανώς δε θα γράψει καμπύλη σακχάρου απ' τη 12η βδομάδα θα τη κάνει στο τρίτο τρίμηνο που την κάνουν κανονικά. Νομίζω πρέπει να εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας.... Έτσι κ αλλιώς εμείς τους διαλέξαμε κ αν δεν είμαστε ικανοποιημένες αλλάζουμε όποτε θέλουμε. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emma9 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..σε τι τιμή περίπου είναι η Αυχενική διαφάνεια μαζί με τη papp-a;;;κ μάλιστα κάποια κοπέλα θα πάει κ στον ίδιο γιατρό με μένα το κ. Λίβανο.. Μήπως γνωριζει;θα πάρω αύριο να ρωτήσω άλλα λέω μήπως ξέρει κάποια.. αχχ αύριο την έχω εγω κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι λιγουλάκι..Αυτό το άγχος πριν από κάθε υπέρηχο να φανταστώ δε φεύγει πότε ε;!;! 

Καλησπέρα! Ααααχ πόσο σε καταλαβαίνω! Κι εγώ κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη! Όταν είχα πάρει να κλείσω ραντεβού (δεν θα πάω σε αυτόν τον γιατρό αλλά σε ένα διαγνωστικό κέντρο που μου σύστησε ο γιατρός μου), μου είπαν αυχενική και αίματος μαζί 110 ευρώ.(δε μου έχει συνταγογραφήσει ο γιατρός την αίματος).

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Emma με το καλό κορίτσι μου!! Λογικό το άγχος σου.. Όλα θα πάνε τέλεια κ θα το βλέπετε το μωράκι σας κ αρκετή ώρα!! Εγώ πληρωσα 130+11 η papp a. Σου την έγραψε ο γιατρός σου? Όμως οι υπολοιπες κοπέλες 100 περίπου από ότι διάβασα πιο πάνω.

 Ευχαριστώ!!! Επίσης κοπέλα μου!!Όχι δεν μου την έγραψε! Δεν μπορεί να μου τη γράψει αυτό ο γιατρός που θα παω;;Αφού δεν είναι διαγνωστικό.. άντε να δούμε.. Καλά ας πάνε όλα καλά κ σκασιλα μας τι ια δωσουμε αλλα οκ..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..σε τι τιμή περίπου είναι η Αυχενική διαφάνεια μαζί με τη papp-a;;;κ μάλιστα κάποια κοπέλα θα πάει κ στον ίδιο γιατρό με μένα το κ. Λίβανο.. Μήπως γνωριζει;θα πάρω αύριο να ρωτήσω άλλα λέω μήπως ξέρει κάποια.. αχχ αύριο την έχω εγω κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι λιγουλάκι..Αυτό το άγχος πριν από κάθε υπέρηχο να φανταστώ δε φεύγει πότε ε;!;! 

Εγώ πλήρωσα 150 αυχενική και 11 ευρώ η Papp-a στον κ. Λίβανο. Είναι λίγο τσιμπημένος κατά την άποψή μου γιατί βλέπω ότι έχουν ρίξει γενικά τις τιμές των μεγάλων υπερήχων. Είναι όμως καλός. Εύχομαι καλή επιτυχία και περιμένω εντυπώσεις!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Πώς πατε;

Εγώ σήμερα σηκώθηκα με πολύ χαμηλή πίεση είχα 9 με 6 και ήμουν χάλια το πρωί, γενικά σε κάθε εγκυμοσύνη μου έχω χαμηλή πίεση αλλά όταν πέφτει τόσο, γίνομαι χάλια. 

Από κοιλίτσα πως πατε; έχει πεταχτεί καθολου; Εμένα όχι ακόμα!

Στον Λίβανο έκανε τους μεγάλους υπέρηχους η κουμπαρα μου η οποία μόνο καλά λόγια είχε να λέει! 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Emma9 είπε:

 Ευχαριστώ!!! Επίσης κοπέλα μου!!Όχι δεν μου την έγραψε! Δεν μπορεί να μου τη γράψει αυτό ο γιατρός που θα παω;;Αφού δεν είναι διαγνωστικό.. άντε να δούμε.. Καλά ας πάνε όλα καλά κ σκασιλα μας τι ια δωσουμε αλλα οκ..

Καλά εννοείται.. Στα 50 ευρώ θα κολλήσουμε? Αλλά από την άλλη κρίμα είναι.δεν είναι κ λίγα. Κ εγώ περασα πρώτα από τον γυναικολόγο, μου την έγραψε ένα λεπτάκι κ πήγα κ την έκανα.ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο δε μπορούσε να μου την γράψει. Στον μικρόβιολογο που πηγαίνω πάντως, έχει τύχει παλιοτερα να κάνω τις εξετάσεις μου κ να του πω ότι θα μου τις γράψει ο γιατρός τις επόμενες μερες. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , _marjio είπε:

Καλησπέρα σας!!

Πώς πατε;

Εγώ σήμερα σηκώθηκα με πολύ χαμηλή πίεση είχα 9 με 6 και ήμουν χάλια το πρωί, γενικά σε κάθε εγκυμοσύνη μου έχω χαμηλή πίεση αλλά όταν πέφτει τόσο, γίνομαι χάλια. 

Από κοιλίτσα πως πατε; έχει πεταχτεί καθολου; Εμένα όχι ακόμα!

Στον Λίβανο έκανε τους μεγάλους υπέρηχους η κουμπαρα μου η οποία μόνο καλά λόγια είχε να λέει! 

 

Εμένα ναι έχει στρογγυλεψει λίγο η κοιλιά μου! Αν φορούσα κάτι στενό δηλ θα φαινόταν λίγο νομίζω σε όσους με ξερουν. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα σας!!

Πώς πατε;

Εγώ σήμερα σηκώθηκα με πολύ χαμηλή πίεση είχα 9 με 6 και ήμουν χάλια το πρωί, γενικά σε κάθε εγκυμοσύνη μου έχω χαμηλή πίεση αλλά όταν πέφτει τόσο, γίνομαι χάλια. 

Από κοιλίτσα πως πατε; έχει πεταχτεί καθολου; Εμένα όχι ακόμα!

Στον Λίβανο έκανε τους μεγάλους υπέρηχους η κουμπαρα μου η οποία μόνο καλά λόγια είχε να λέει! 

Εμένα έχει πεταχτεί πολύ κ δε ξέρω δε θυμάμαι στην πρώτη αλλά νομίζω τόσο νωρίς δεν είχα τόση κοιλίτσα..παίζει ρόλο ότι είναι δεύτερη εγκυμοσύνη υποθέτω ..αλλά ας μας πει καμία μανούλα που έχει κάνει ήδη δεύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμένα είναι νορμάλ μου φαίνεται.δεν έχω πάρει καθόλου κιλά.μολις σταματήσω και τα ουτρο ίσως να είναι και καλύτερα.νομιζω ότι θα μπορώ να το κρύψω για αρκετό καιρό ακόμα.ευτυχώς σταματάω τα ουτρο σιγά σιγά γιατί είχα γεμίσει σπυράκια σε όλο το σώμα και φαγούρα πολυυυυ


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Εμένα έχει πεταχτεί πολύ κ δε ξέρω δε θυμάμαι στην πρώτη αλλά νομίζω τόσο νωρίς δεν είχα τόση κοιλίτσα..παίζει ρόλο ότι είναι δεύτερη εγκυμοσύνη υποθέτω ..αλλά ας μας πει καμία μανούλα που έχει κάνει ήδη δεύτερο!

Εμένα στο δεύτερο είχε πεταχτεί αμέσως! 3ο-4ο μήνα είχε ξεκινήσει. Όπως τώρα νομίζω.στο τέλος δεν είχα μεγάλη κοιλιά απλά ξεκίνησε νωρίς.

Εμένα πάντως το πρωί είναι λιιιγο στρογυλλουλα κάτω κατω κ το βράδυ που μπαίνω για ντουζ έχω πρηστεί μέχρι το στομάχι παντως! Κιλά δεν έχω βάλει. Εγώ είμαι 1.63 κ 50 κιλά κορίτσια. Αν γίνει τεράστια η κοιλιά αυτή τη φορά δε ξέρω πως θα είμαι! Χαχα πλάκα θα εχω


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Tegan είπε:

Εμένα έχει πεταχτεί πολύ κ δε ξέρω δε θυμάμαι στην πρώτη αλλά νομίζω τόσο νωρίς δεν είχα τόση κοιλίτσα..παίζει ρόλο ότι είναι δεύτερη εγκυμοσύνη υποθέτω ..αλλά ας μας πει καμία μανούλα που έχει κάνει ήδη δεύτερο!

Και εγω περίμενα αφού είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου να κάνει την εμφάνισή της η κοιλιά νωρις, αλλα μάλλον θέλει το χρόνο της  χαχα 

 

Για την ωρα εχω άγχος για αύριο που πάμε για αυχενική, σκέφτομαι στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι, πίστευα πως όλα είναι τέλεια χωρίς άγχος κλπ.

Ήταν νομίζω και κάποιο άλλο κορίτσι για αυχενικη σημερα;;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα φαίνεται αρκετά η κοιλιά μου χωρίς να έχω πάρει κιλα...αλλά εντάξει τρίτη εγκυμοσύνη είναι λογικό να φανεί από νωρίς...στις προηγούμενες δύο πάντως φαινόταν από νωρίς αλλά είχα μικρή κοιλια μέχρι τέλους...αύριο έχω κι εγώ αυχενική κι έχω τοοοσο αγχος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...