Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , "Gigi" είπε:

Τζίνα μου ζουζούνι το μικρό από τώρα ε? Χάχα! Αφού όλα ήταν καλά χαλάλι του! Το χεράκι το είδατε? Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ εμείς μπαινοβγαιναμε για να τα δει όλα.δε μας είπες φύλο???

Giwta μου με το καλό αύριο η αυχενική σας!!!! Περιμένουμε νέα! 

Καλέ ναι μας έκανες σκέρτσα ή δεν ήθελε να δείξει την αρχοντιά του η είναι ντροπαλο..:razz::-DΝαι το είδαμε και το χεράκι το είχε μπουνιά το άτιμο χαχαχαχα

Φύλο δεν μπόρεσε να δει γιατί τις περισσότερες φορές μας γυρνούσε τον πωπο του..

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συναγωνίστριες!

@Τζινα38 μπράβο για την αυχενική!Όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος κορίτσι μου!Έχεις κάποιο προαίσθημα για το φύλο;

@FofiK και @Giwta1411 καλά αποτελέσματα να έχετε αύριο!Ελπίζω τα μωρούλια να συνεργαστούν!Φάτε και λίγη σοκολατίτσα πριν ;)

Ακολουθώ εγώ την Πέμπτη το μεσημέρι και δεν κρατιέμαι σας λέω!Εν τω μεταξύ σήμερα εκεί που ξάπλωνα, στο πλάι με την αριστερή πλευρά να ακουμπάει στον καναπέ ένιωσα κάτι σαν μπουρμπουλήθρα, μάλλον ήταν το εμβρυάκι, δεν έχω ξανανιώσει κάτι ανάλογο.Για ξαπλώστε όλες παρακαλώ σε αυτή τη στάση, χαλαρώστε και περιμένετε λίγο, ίσως το νιώσετε κι εσείς.

  • Μου αρέσει 5

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@gigi εγω διαβαζω ενα βιβλιο εγκυμοσυνης.η βιβλος υης εγκυμοσυνης λεγεται!!πολυ ωραιο και απο οτι ειδα εχει και για τον θηλασμο μεσα.

επισης για μανουλες που εχουν ηδη και αλλα παιδακια διαβαζω ενα καταπληκτικο βιβλιο που λεγεται «πως να μιλατε στα παιδια για να σας ακουν και πως να τα ακουτε ωστε να σας μιλουν» ειναι πραγματικα ενα τρομερο βιβλιο-εγχειριδιο και το προτεινω σε ολες σας!!!

  • Μου αρέσει 3

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!βλεπω πολλες αυχενικες!!!τελεια ολα μπραβο σε ολες!!!εγω θα πω στο γιατρο να μη μας πει φυλλο,στον άνδρα μ δλδ κ θα του φτιαξω τουρτα εκπληξη!!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό οι αυχενικες σας αύριο κορίτσια μου!!

@Τζινα38 μου ναζιαρικο το μικρακι σου από τώρα :) μπράβο, ολα καλά και με τη δική σας αυχενική! 

@Arabella κι εγώ θέλω να το νιώσω!!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Arabella και εγώ καμία φορά  νομίζω ότι είναι το μωρό αλλά μάλλον το έντερο κάνει κόλπα ;) είναι λίγο νωρίς ακόμα.. 

Είδατε που έγινε ανάκληση του utrogestan; επειδή κάποια κορίτσια από δω θυμάμαι έπαιρναν το αναφέρω μήπως πρέπει να μιλήσετε με τους γιατρούς,  αν και συνήθως γίνονται προληπτικά τέτοιες ανακλήσεις, τι να πω..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, _marjio είπε:

@Arabella και εγώ καμία φορά  νομίζω ότι είναι το μωρό αλλά μάλλον το έντερο κάνει κόλπα ;) είναι λίγο νωρίς ακόμα.. 

Είδατε που έγινε ανάκληση του utrogestan; επειδή κάποια κορίτσια από δω θυμάμαι έπαιρναν το αναφέρω μήπως πρέπει να μιλήσετε με τους γιατρούς,  αν και συνήθως γίνονται προληπτικά τέτοιες ανακλήσεις, τι να πω..

Καλημέρα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί παίζει να μη το είχα πάρει χαμπάρι... Τη συγκεκριμένη παρτίδα που ανακλήθηκε παίρνω κι εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν κι έχω αγχωθει αρκετά τώρα.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί παίζει να μη το είχα πάρει χαμπάρι... Τη συγκεκριμένη παρτίδα που ανακλήθηκε παίρνω κι εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν κι έχω αγχωθει αρκετά τώρα.

Καλημέρα!

Όταν ακούς ανάκληση φαρμάκου ταράζεται όπως και να έχει. Ο γιατρός φαντάζομαι θα μπορέσει να σε καθησυχάσει ή ο φαρμακοποιός! Όλα καλά θα είναι!!! 

Αχ σχολείο από σήμερα, να μπούμε σε πρόγραμμα γιατί είχαμε ξεφύγει εντελώς.. 

Περιμένουμε και τις αυχενικες σας με αγωνία :)

 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα!

Όταν ακούς ανάκληση φαρμάκου ταράζεται όπως και να έχει. Ο γιατρός φαντάζομαι θα μπορέσει να σε καθησυχάσει ή ο φαρμακοποιός! Όλα καλά θα είναι!!! 

Αχ σχολείο από σήμερα, να μπούμε σε πρόγραμμα γιατί είχαμε ξεφύγει εντελώς.. 

Περιμένουμε και τις αυχενικες σας με αγωνία :)

 

  Έτσι είναι οι διακοπουλες άμα δεν αποσυντονιστουμε και λίγο δε γίνεται:grin:

Κι εγώ πιστεύω πως δε θα είναι κάτι γιατι όπως διάβασα ήταν για προληπτικούς λόγους. Θα ρωτήσω βέβαια όπως και να χει!

 Θα στείλω νεότερα με τη πρώτη ευκαιρία:)

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Περιμένουμε νέα από τις αυχενικής σήμερα μη μας ξεχάσετε! Καλά αποτελέσματα! 

Arabella κ μένα ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι νωρίς στον 3ο να το καταλάβουμε κ ότι είναι το εντερο συνήθως. Αλλά τι να πω.. Αν ήταν το μωρό θα το ξανανιώσεις! Θέλω κ γωω!!! 

Kerasia93 ωραίο ακούγεται το βιβλίο! Θα το πάρω κ εγώ. Ελπίζω να βρω χρόνο να το διαβάσω βέβαια! 

FofiK ψυχραιμία για το ουτροτζεσταν. Φαντάζομαι αν ήταν κάτι τραγικό θα έκαναν άλλη ανακοίνωση οπότε μην αγχώνεσαι. Γιατί δε παίρνεις τηλ κατευθείαν στην εταιρεία να ρωτήσεις λεπτομέρειες? Ίσως κ ο γιατρός να μη μπορεί να σου πει κάτι ακόμα. Τι να πω, δεν ξέρω.. 

Marjio σήμερα με τα σχολεία άστο.. Όταν χτύπησε το ξυπνητήρι νόμιζα ότι ζούσα εφιάλτη! Κοιμήθηκα κ κατά τις 3 πάλι. Πιστεύω σήμερα θα κοιμηθώ από τις 11.. Έχουμε να δούμε σπίτια τώρα το πρωί, δουλειές, οπότε δεν θα κοιμηθώ ευτυχώς. Να μπαίνουμε σε πρόγραμμα! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο είναι η μέρα της αυχενικής και μετράω τις ώρες!Σχετικά με αυτό που ένιωσα χθες, είμαι βέβαιη οτι δεν ήταν το έντερο, ήταν διαφορετικό.Σύντομα όμως θα αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωράκια μας και οι κλωτσιές θα πέφτουν σύννεφο, οπότε υπομονή.

Κορίτσια όταν με το καλό εμείς, που έχουμε και ένα ή περισσότερα νήπια, γεννήσουμε, τι θα γίνεται στο σπίτι; Έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα ξενύχτια και την αϋπνία.Με ανησυχεί και η σκέψη οτι με την κούραση που θα έχω δεν θα μπορώ να έχω ποιοτικό χρόνο με τον μικρό μου και με στενοχωρεί από τώρα.Παίζουμε κι εγώ και μπαμπάς μαζί του σε καθημερινή βάση και δεν θέλω να αλλάξει αυτό.Αχ, πως θα κρατήσουμε τις ισορροπίες; 

Για τις πρωτομανούλες έχω να πω να κοιμηθούν τώρα όσο μπορούν γιατί μετά τη γέννα, τον πρώτο καιρό η κούραση θα είναι μεγάλη.Θυμάμαι στον γιό μου, κοιμόμουν 3 με 4 ώρες σπαστά το 24ωρο για ένα μήνα περίπου.Θηλασμός ανά 2 ώρες στην καλύτερη περίπτωση με παραμονή στο στήθος 1 ώρα, αλλαγη πάνας και πάλι από την αρχή.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Καλημέρα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί παίζει να μη το είχα πάρει χαμπάρι... Τη συγκεκριμένη παρτίδα που ανακλήθηκε παίρνω κι εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν κι έχω αγχωθει αρκετά τώρα.

Κορίτσια χθες το διαβάσα κι εγώ.. Μην ανησυχείτε.. Πρόκειται για ανάκληση συγκεκριμένης παρτίδας του φάρμακου με συγκεκριμένο κωδικό.. Αν δείτε το κωδικό στο κουτί σας θα το επιβεβαιωσετε.. Τα κουτιά για παράδειγμα που έχω, δεν έχουν αυτό τον κωδικό.. 

https://www.iatropedia.gr/ygeia/o-eof-anakalei-farmako-gia-tis-ormones-kai-to-ourogenopoiitiko-ton-gynaikon-deite-poio-einai/125925/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Arabella είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο είναι η μέρα της αυχενικής και μετράω τις ώρες!Σχετικά με αυτό που ένιωσα χθες, είμαι βέβαιη οτι δεν ήταν το έντερο, ήταν διαφορετικό.Σύντομα όμως θα αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωράκια μας και οι κλωτσιές θα πέφτουν σύννεφο, οπότε υπομονή.

Κορίτσια όταν με το καλό εμείς, που έχουμε και ένα ή περισσότερα νήπια, γεννήσουμε, τι θα γίνεται στο σπίτι; Έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα ξενύχτια και την αϋπνία.Με ανησυχεί και η σκέψη οτι με την κούραση που θα έχω δεν θα μπορώ να έχω ποιοτικό χρόνο με τον μικρό μου και με στενοχωρεί από τώρα.Παίζουμε κι εγώ και μπαμπάς μαζί του σε καθημερινή βάση και δεν θέλω να αλλάξει αυτό.Αχ, πως θα κρατήσουμε τις ισορροπίες; 

Για τις πρωτομανούλες έχω να πω να κοιμηθούν τώρα όσο μπορούν γιατί μετά τη γέννα, τον πρώτο καιρό η κούραση θα είναι μεγάλη.Θυμάμαι στον γιό μου, κοιμόμουν 3 με 4 ώρες σπαστά το 24ωρο για ένα μήνα περίπου.Θηλασμός ανά 2 ώρες στην καλύτερη περίπτωση με παραμονή στο στήθος 1 ώρα, αλλαγη πάνας και πάλι από την αρχή.

 κ εγω ετσι  το δευτερο  12η εβδ. κ το τριτο παιδι 10η προς 11η τα ειχα ακουσει. 

Μιας κ ειπες οτι το ακουσες απο αριστερα, μου ειχε πει η κουμπαρα μου, οτι οταν το ακους δεξια ειναι αγορι, οταν τ ακους αριστερα ειναι κοριτσι. Ετσι λενε οι παλιες. Να σου πω δεν το πιστεψα.  Ομως παρατηρησα στα δικα μου παιδια οτι οντως συνεβει αυτο. Στα δυο αγορια τ ακουσα δεξια κ το κοριτσι αριστερα. Κ λεω λες τελικα να ισχυει; η συμπτωματικο ηταν;; 

 Αν σου βγει κοριτσι, μαλλον θ αρχισω να το πιστευω :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arabella είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο είναι η μέρα της αυχενικής και μετράω τις ώρες!Σχετικά με αυτό που ένιωσα χθες, είμαι βέβαιη οτι δεν ήταν το έντερο, ήταν διαφορετικό.Σύντομα όμως θα αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωράκια μας και οι κλωτσιές θα πέφτουν σύννεφο, οπότε υπομονή.

Κορίτσια όταν με το καλό εμείς, που έχουμε και ένα ή περισσότερα νήπια, γεννήσουμε, τι θα γίνεται στο σπίτι; Έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα ξενύχτια και την αϋπνία.Με ανησυχεί και η σκέψη οτι με την κούραση που θα έχω δεν θα μπορώ να έχω ποιοτικό χρόνο με τον μικρό μου και με στενοχωρεί από τώρα.Παίζουμε κι εγώ και μπαμπάς μαζί του σε καθημερινή βάση και δεν θέλω να αλλάξει αυτό.Αχ, πως θα κρατήσουμε τις ισορροπίες; 

Για τις πρωτομανούλες έχω να πω να κοιμηθούν τώρα όσο μπορούν γιατί μετά τη γέννα, τον πρώτο καιρό η κούραση θα είναι μεγάλη.Θυμάμαι στον γιό μου, κοιμόμουν 3 με 4 ώρες σπαστά το 24ωρο για ένα μήνα περίπου.Θηλασμός ανά 2 ώρες στην καλύτερη περίπτωση με παραμονή στο στήθος 1 ώρα, αλλαγη πάνας και πάλι από την αρχή.

Arabella μου εγώ πιστεύω πως αν υπάρχει δυνατότητα απο άποψη εργασίας και ωραρίου κ φυσικά διαθεση να βοηθήσει ο μπαμπάς στο σπιτι τότε όλα θα κυλήσουν ομαλά με τον ερχομό του νέου μωρού. Εννοώ δουλειές, παιχνίδι, φροντίδα του μωρου.. Λίγο απ όλα  δηλ. Να γίνονται όλα σε συνεργασία. Διαφορετικά, δεν παλεύεται ευκολα.το ξενυχτι είναι αναπόφευκτο στην αρχή αλλά έτσι κι αλλιώς όλες μας με κάποιο τρόπο καταφέρνουμε να ανταπεξελθουμε!για τον μεγάλο μην αγχώνεσαι, θα σε βοηθάει κ θα νιώθει σημαντικός, γενναμε κ ωραία εποχή γιατί θα έχουμε αρκετούς μήνες μπροστά μας μέχρι να χαλάσει ο καιρός οπότε θα πηγαίνουμε κ βόλτες με καρότσι ή παιδική χαρά. Θα τα βρείτε κάπως! 

Just now, gmnth03 είπε:

 κ εγω ετσι  το δευτερο  12η εβδ. κ το τριτο παιδι 10η προς 11η τα ειχα ακουσει. 

Μιας κ ειπες οτι το ακουσες απο αριστερα, μου ειχε πει η κουμπαρα μου, οτι οταν το ακους δεξια ειναι αγορι, οταν τ ακους αριστερα ειναι κοριτσι. Ετσι λενε οι παλιες. Να σου πω δεν το πιστεψα.  Ομως παρατηρησα στα δικα μου παιδια οτι οντως συνεβει αυτο. Στα δυο αγορια τ ακουσα δεξια κ το κοριτσι αριστερα. Κ λεω λες τελικα να ισχυει; η συμπτωματικο ηταν;; 

 Αν σου βγει κοριτσι, μαλλον θ αρχισω να το πιστευω :grin:

Κοίτα να δεις που δε θυμάμαι από πού τα άκουσα!! Χαχα! Θα παρατηρήσω στο τρίτο όμως! Εμένα κ τα 2 αγοράκια μου σχηματιζουν στα μαλλιά πίσω στο σβέρκο μια ουρίτσα. Κ γιαυτό λένε οι παλιές τα δικά τους. Αν έχει ουρίτσα θα ακολουθήσει κι άλλο παιδάκι κ θα είναι κ αγόρι!στον πρώτο έτσι έγινε, για να δούμε μετά τον δεύτερο.. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...