Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kerasaki10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εγώ κρυώνω σήμερα, ελπίζω να μη με τριγυρνάει τίποτα..  

Κατά τα άλλα ησυχία!

Gigi τι ωραία που θα πας γιατρο, εμένα αργεί ακόμα το ραντεβού μου..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Marjio μου σε καταλαβαίνω κ εγώ δεν κρατιέμαι!σήμερα το έκλεισα το ραντεβού μη νομίζεις.. Μίλησα με την γυναίκα του που είναι γραμματέας κ το κανονίσαμε για αύριο αλλιώς αυτός θα μου έλεγε να πάω την άλλη βδομάδα! 

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια δε χορταίνω ύπνο. Κ τώρα να με βάλεις θα κοιμηθώ. Καλά που γέννα με καλοκαίρι κ δε θα έχουμε ξυπνητήρια! Από τώρα το σκέφτομαι! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ εδώ κ 2 μέρες λίγο συναχακι κ φτερνισμα ασταμάτητο αλλά ευτυχώς μόνο αυτό. Αύριο έχω γιατρό κ είμαι σε υπερένταση!! Ανυπομονώ! 

Υπέρηχο έχετε αύριο κορίτσι μου? Εγώ αργώ ακόμα για το ραντεβού.. 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εγώ κρυώνω σήμερα, ελπίζω να μη με τριγυρνάει τίποτα..  

Κατά τα άλλα ησυχία!

Gigi τι ωραία που θα πας γιατρο, εμένα αργεί ακόμα το ραντεβού μου..

Κάτσε μέσα σήμερα να προλάβεις αν σε τριγυρνάει κάτι..! Κάνω δουλειές στο σπίτι κια με πονάει η μέση αρκετά.. 

Just now, "Gigi" είπε:

Marjio μου σε καταλαβαίνω κ εγώ δεν κρατιέμαι!σήμερα το έκλεισα το ραντεβού μη νομίζεις.. Μίλησα με την γυναίκα του που είναι γραμματέας κ το κανονίσαμε για αύριο αλλιώς αυτός θα μου έλεγε να πάω την άλλη βδομάδα! 

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια δε χορταίνω ύπνο. Κ τώρα να με βάλεις θα κοιμηθώ. Καλά που γέννα με καλοκαίρι κ δε θα έχουμε ξυπνητήρια! Από τώρα το σκέφτομαι! 

Έχεις φουλ υπνηλία ε? Κι εγώ και κόβομαι πολυ εύκολα.. Κουράζομαι.. 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλά για ύπνο εννοείται όπου σταθώ και όπου βρεθώ μπορώ να κοιμηθώ χωρίς πρόβλημα χαχα

@kerasaki10 μη ζοριζεσαι πολυ με τις δουλειες, να τα κάνεις λίγα λίγα και να τα μοιράζεις στις μέρες, εγώ έτσι κάνω :)

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

Καλά για ύπνο εννοείται όπου σταθώ και όπου βρεθώ μπορώ να κοιμηθώ χωρίς πρόβλημα χαχα

@kerasaki10 μη ζοριζεσαι πολυ με τις δουλειες, να τα κάνεις λίγα λίγα και να τα μοιράζεις στις μέρες, εγώ έτσι κάνω :)

Κι εγώ μπορώ να κοιμάμαι όλη μέρα :P

Ναι αυτό προσπαθώ.. Ευτυχως δνε έχω και μεγάλο σπίτι.. 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!! Κι εγώ μπουκωματακι αυτές τις μέρες αλλά χωρίς πολλά συμπτώματα και ανησυχώ γιατί διάβασα γιατί τη ρινίτιδα της εγκυμοσύνης και σκέφτομαι μήπως έχω αυτό.. έλεγε ένας γιατρός πως κρατάει μέχρι τον τοκετό!!! Αν πάω τόσους μήνες με μπούκωμα κάηκα!!! Χαχαχαχα

Όσο για τον ύπνο μία από τα ίδια! Είναι και ο καιρός έτσι χουχουλιαρικος και όλο θέλω να είμαι καναπέ με κουβερτουλα. Όσες μέρες έχω δυνατότητα να κοιμηθώ το πρωί όσο πάει κοιμάμαι και το απολαμβάνω γιατί όλοι μου λένε μόλις γεννηθεί το μωράκι ξέχασε τον τον ύπνο για αρκετά χρόνια!! 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasaki10 είπε:

Υπέρηχο έχετε αύριο κορίτσι μου? Εγώ αργώ ακόμα για το ραντεβού.. 

Κάτσε μέσα σήμερα να προλάβεις αν σε τριγυρνάει κάτι..! Κάνω δουλειές στο σπίτι κια με πονάει η μέση αρκετά.. 

Έχεις φουλ υπνηλία ε? Κι εγώ και κόβομαι πολυ εύκολα.. Κουράζομαι.. 

Έχουμε τον μηνιαίο υπέρηχο! Από την αυχενική 20/12 δεν ξανακαναμε! Για τις δουλειές μη σκοτώνεσαι κ συ.. Σιγά σιγά κάθε μέρα κ από κάτι!Κ εμείς ευτυχώς μικρό σπίτι. Μαρεσει που επειδή δεν βρίσκουμε μεγάλο διαμερισμα εδώ κ καιρό, κατέληξα στην αναζήτηση μεζονέτας τρομάρα μου! Υπνηλία, τεμπελιά, κόπωση.. Όλα τα έχω! Πιστεύω όμως ότι δε φταίει μόνο η εγκυμοσυνη. οφείλονται σε μεγάλο βαθμό κ στις κακές εξετάσεις. Χαμηλό αιματοκρίτη 32, d, B12. Όλα είναι πολύ κάτω από τα όρια. Θα προσπαθήσω να αρχίσω τα χάπια γιατί δεν πάει άλλο. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Έχουμε τον μηνιαίο υπέρηχο! Από την αυχενική 20/12 δεν ξανακαναμε! Για τις δουλειές μη σκοτώνεσαι κ συ.. Σιγά σιγά κάθε μέρα κ από κάτι!Κ εμείς ευτυχώς μικρό σπίτι. Μαρεσει που επειδή δεν βρίσκουμε μεγάλο διαμερισμα εδώ κ καιρό, κατέληξα στην αναζήτηση μεζονέτας τρομάρα μου! Υπνηλία, τεμπελιά, κόπωση.. Όλα τα έχω! Πιστεύω όμως ότι δε φταίει μόνο η εγκυμοσυνη. οφείλονται σε μεγάλο βαθμό κ στις κακές εξετάσεις. Χαμηλό αιματοκρίτη 32, d, B12. Όλα είναι πολύ κάτω από τα όρια. Θα προσπαθήσω να αρχίσω τα χάπια γιατί δεν πάει άλλο. 

Ααα κατάλαβα ωραία! Να δεις το μωράκι σου! Εγώ 23 έχω ραντεβού...! 

Ναι έκανα ξεσκόνισμα σκούπισμα σφουγγαρισμα... Το μπάνιο θα το κάνει ο άντρας μου μετα..! Πω κι εμείς θα ψάξουμε για άλλο και φοβάμαι δύσκολα θα βρούμε...! 

Ααα τα έχεις χαμηλά ε? Έχεις το στιγμα η έπεσε τόσο ο αιματοκρίτης λόγω εγκυμοσύνης? Εγώ τον έχω 30 αλλά έχω το στίγμα.. Από όταν μπήκα στην 14η εμβομαδα έχω πιο έντονα πονακια και τη μέση..

Να ξεκινήσεις τα χάπια θα σε βοηθήσουν να πάρεις τα πάνω σου! Δεν παίρνεις τίποτα μέχρι στιγμής? 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αααααχχχ πονεμένο το θέμα του σπιτιού! Κι εμείς ψάχνουμε και δε βρίσκουμε τίποτα!!

Κορίτσια εγώ ακόμα εξετάσεις δεν έχω κάνει από τέλη Οκτωβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος και μου είχε βάλει αίματος και ούρων.. τώρα είναι να πάω την επόμενη εβδομάδα και θα του ζητήσω φουλ τσεκ απ' αν δεν το προτείνει!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vila είπε:

Αααααχχχ πονεμένο το θέμα του σπιτιού! Κι εμείς ψάχνουμε και δε βρίσκουμε τίποτα!!

Κορίτσια εγώ ακόμα εξετάσεις δεν έχω κάνει από τέλη Οκτωβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος και μου είχε βάλει αίματος και ούρων.. τώρα είναι να πάω την επόμενη εβδομάδα και θα του ζητήσω φουλ τσεκ απ' αν δεν το προτείνει!

Τις αιματος και ούρων δεν τις είχες κάνει? Προγεννητικό έλεγχο δεν σου έχει γράψει? Να ζητήσεις ναι.. 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται @kerasaki10 μαζί με προγεννητικό έλεγχο έκανα αίματος και ούρων μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος! ..αλλά ξανά τίποτα και κοντεύουν 3 μήνες από τότε.

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Ναι εννοείται @kerasaki10 μαζί με προγεννητικό έλεγχο έκανα αίματος και ούρων μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος! ..αλλά ξανά τίποτα και κοντεύουν 3 μήνες από τότε.

Κ εγώ μια φορά έχω κάνει ως τώρα. Πάντα έχω χαμηλό αιματοκρίτη ή οριακό. Δεν έχω στίγμα όμως. 

 

πρίν από 13 λεπτά , kerasaki10 είπε:

Ααα κατάλαβα ωραία! Να δεις το μωράκι σου! Εγώ 23 έχω ραντεβού...! 

Ναι έκανα ξεσκόνισμα σκούπισμα σφουγγαρισμα... Το μπάνιο θα το κάνει ο άντρας μου μετα..! Πω κι εμείς θα ψάξουμε για άλλο και φοβάμαι δύσκολα θα βρούμε...! 

Ααα τα έχεις χαμηλά ε? Έχεις το στιγμα η έπεσε τόσο ο αιματοκρίτης λόγω εγκυμοσύνης? Εγώ τον έχω 30 αλλά έχω το στίγμα.. Από όταν μπήκα στην 14η εμβομαδα έχω πιο έντονα πονακια και τη μέση..

Να ξεκινήσεις τα χάπια θα σε βοηθήσουν να πάρεις τα πάνω σου! Δεν παίρνεις τίποτα μέχρι στιγμής? 

Με ενοχλούσαν τα χάπια ως τώρα κ μου είπε θα τα ξεκινησω αργότερα. Μπράβο στον άντρα σου!! Κ εμένα κάνει πολλές δουλειές δε μπορώ να πω. Ειδικά τώρα στην εγκυμοσυνη ντρέπομαι που δε δουλεύω κ κάθομαι καμία φορά κ τον κοιτάω. Συνήθως αναλαμβανει πλυντήρια, ρούχα γενικά, απλωμα, μάζεμα, σιδερωνει κ τα δικά του, κουζίνα, σούπερ. Τρομερή βοήθεια. Αλλά καθάρισμα όχι! Πιστεύω θα με έστελνε στη μάνα μου αν έλεγα κ τπτ.. Χαχα

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vila είπε:

Αααααχχχ πονεμένο το θέμα του σπιτιού! Κι εμείς ψάχνουμε και δε βρίσκουμε τίποτα!!

Κορίτσια εγώ ακόμα εξετάσεις δεν έχω κάνει από τέλη Οκτωβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος και μου είχε βάλει αίματος και ούρων.. τώρα είναι να πάω την επόμενη εβδομάδα και θα του ζητήσω φουλ τσεκ απ' αν δεν το προτείνει!

Λογικά θα σου το πει μόνος του, μην ανησυχείς! Κι εγώ έχω κάνει μονο τις πρώτες εξετάσεις όταν ήμουν στην ένατη εβδομάδα (κάπου αρχές Δεκεμβρίου), και θα δω το γιατρό αρχές Φεβρουαρίου πάλι όπου θα μαι στη 17η εβδομάδα. Μέχρι στιγμής παιρνω μόνο φολικό οξύ.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!Μόλις γύρισα απ'τον μηνιαίο υπέρηχο ξεκαρδίστηκα κι εγώ κι ο σύντροφος μου με το μικράκι! Τέντωνε το ποδαρίνι και μετά τα χεράκια..χοροπηδούσε η κοιλιά μου απ'τα γέλια!! :-) Την επόμενη εβδομάδα θα'μαι 12 εβδομάδων κ θα παω για αυχενική.Πόσο φοβάμαι δεν μπορώ να σας περιγράψω :-( Όντας 38 και με το στίγμα της μεσογειακής, αγχώνομαι μήπως κάτι απο τα δύο θα είναι ο λόγος που θα με στείλει στην "οξ απο δω" αμνιοπαρακέντηση. Σκέφτομαι να παω στον Παφίλη Γ. για την αυχενική. Έχει κάποια απο εσας εμπειρία με αυτόν τον γιατρό; 

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...