Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα την αυχενική κι αύριο βγαίνει η αιματολογική που θα καθορίσει το αποτέλεσμα.. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι ο, τι το παχος του αυχένα του μωρού είναι ακριβώς στο ανωτατο οριο 2,5.. Και αύριο το αποτέλεσμα της αιματολογικής εξέτασης θα δείξει τα επόμενα βήματα.. Ίσως κάνω τη ΝΙPT.. Προσπαθώ να μη με καταβάλλει η αγωνία μου και το άγχος μου.. Γτ στεναχωρηθηκα.. 

Όλα καλά θα είναι θα δεις! Είναι στο ανώτατο μεν αλλά μέσα στο φυσιολογικό, έτσι δεν ειναι;; όποτε σκεψου θετικά και θα δεις αύριο θα βγουν τα ποσοστά και θα είναι μια χαρά!!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Όλα καλά θα είναι θα δεις! Είναι στο ανώτατο μεν αλλά μέσα στο φυσιολογικό, έτσι δεν ειναι;; όποτε σκεψου θετικά και θα δεις αύριο θα βγουν τα ποσοστά και θα είναι μια χαρά!!!!

Ναι στο ανωτατο φυσιολογικό.. Ευχαριστώ κορίτσια μου.. Το ελπίζω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα την αυχενική κι αύριο βγαίνει η αιματολογική που θα καθορίσει το αποτέλεσμα.. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι ο, τι το παχος του αυχένα του μωρού είναι ακριβώς στο ανωτατο οριο 2,5.. Και αύριο το αποτέλεσμα της αιματολογικής εξέτασης θα δείξει τα επόμενα βήματα.. Ίσως κάνω τη ΝΙPT.. Προσπαθώ να μη με καταβάλλει η αγωνία μου και το άγχος μου.. Γτ στεναχωρηθηκα.. 

@Αντζελίνα 30 είσαι μέσα στο ανώτατο φυσιολογικό κορίτσι μου και εφόσον και όλα τα άλλα που είδε ο γιατρός ήταν μια χαρά, τότε μην σε παίρνει απο κάτω.Ναι, κι εγώ θα το σκεφτόμουν με μια κάποια ανησυχία ίσως αλλά θα σκεφτόμουν θετικά και θα έκανα και το τεστ ΝΙPT.Όλα θα είναι καλά, θα το δεις.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kerasaki10 είπε:

Κατάλαβα... Ναι εμένα θα είναι από το έντερο... Με έχει τεντωσει.. Πως είσαι σήμερα με τη μέση? 

 

νομιζω περασα την χειροτερη μερα αλλα και νυχτα.!!! εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα μεχρι που ξυπνησα και εκλεγα απο τον πονο ο οποιος με χτυπουσε και στην κοιλια και φοβηθηκα πολυ.. το πρωι ημουν καλυτερα και τσουπ εκανε την εμφανιση της η κυρια αναγουλα που με ειχε ξεχασει, μολις περασε αυτο παλι η μεση με μπουσκοπαν χαπια ειμαι ολη μερα για να ηρεμω απο τον πονο.! ελπιζω να περασει τις επομενες μερες.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

νομιζω περασα την χειροτερη μερα αλλα και νυχτα.!!! εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα μεχρι που ξυπνησα και εκλεγα απο τον πονο ο οποιος με χτυπουσε και στην κοιλια και φοβηθηκα πολυ.. το πρωι ημουν καλυτερα και τσουπ εκανε την εμφανιση της η κυρια αναγουλα που με ειχε ξεχασει, μολις περασε αυτο παλι η μεση με μπουσκοπαν χαπια ειμαι ολη μερα για να ηρεμω απο τον πονο.! ελπιζω να περασει τις επομενες μερες.. 

περαστικά αγαοη μ..ρι έπαθες??? μην φοβασαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

νομιζω περασα την χειροτερη μερα αλλα και νυχτα.!!! εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα μεχρι που ξυπνησα και εκλεγα απο τον πονο ο οποιος με χτυπουσε και στην κοιλια και φοβηθηκα πολυ.. το πρωι ημουν καλυτερα και τσουπ εκανε την εμφανιση της η κυρια αναγουλα που με ειχε ξεχασει, μολις περασε αυτο παλι η μεση με μπουσκοπαν χαπια ειμαι ολη μερα για να ηρεμω απο τον πονο.! ελπιζω να περασει τις επομενες μερες.. 

Περαστικά Τζίνα μου!!! Μην αγχώνεσαι.. Τα μπουσκοπαν για τι είναι?  Θα περάσει πάντως! Μην φοβάσαι! 


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Αντζελίνα 30 μην αγχωνεσαι κορίτσι μου...μια φίλη μου(το έχω ξαναπεί εδω) είχε 3μιση.εκανε αμνιο και ήταν όλα καλά!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να έχεις τέλειες αιματολογικές!

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα την αυχενική κι αύριο βγαίνει η αιματολογική που θα καθορίσει το αποτέλεσμα.. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι ο, τι το παχος του αυχένα του μωρού είναι ακριβώς στο ανωτατο οριο 2,5.. Και αύριο το αποτέλεσμα της αιματολογικής εξέτασης θα δείξει τα επόμενα βήματα.. Ίσως κάνω τη ΝΙPT.. Προσπαθώ να μη με καταβάλλει η αγωνία μου και το άγχος μου.. Γτ στεναχωρηθηκα.. 

Αντζελίνα μου είσαι στο ανώτατο φυσιολογικό όριο.. Και από τη στιγμή που ο γιατρός είδε το μωράκι σου καλά σε γενική εικόνα όλα θα είναι καλά! Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς.. Σήμερα θα πάρεις και τις αιματολογικες και σου εύχομαι ένα πολύ πολύ θετικό αποτέλεσμα! Αφού είναι αισιόδοξος ο γιατρός να είσαι κι εσύ για το σπορακι σου! Μην πανικοβαλλεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

νομιζω περασα την χειροτερη μερα αλλα και νυχτα.!!! εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα μεχρι που ξυπνησα και εκλεγα απο τον πονο ο οποιος με χτυπουσε και στην κοιλια και φοβηθηκα πολυ.. το πρωι ημουν καλυτερα και τσουπ εκανε την εμφανιση της η κυρια αναγουλα που με ειχε ξεχασει, μολις περασε αυτο παλι η μεση με μπουσκοπαν χαπια ειμαι ολη μερα για να ηρεμω απο τον πονο.! ελπιζω να περασει τις επομενες μερες.. 

Ωχ Τζίνα περαστικά, ελπίζω απόψε να ηταν ηρεμο το βράδυ σου.. 

 

Καλημέρα σε όλες!

Χρόνια πολλά αν έχετε κάποιον να γιορτάζει σήμερα :)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

νομιζω περασα την χειροτερη μερα αλλα και νυχτα.!!! εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα μεχρι που ξυπνησα και εκλεγα απο τον πονο ο οποιος με χτυπουσε και στην κοιλια και φοβηθηκα πολυ.. το πρωι ημουν καλυτερα και τσουπ εκανε την εμφανιση της η κυρια αναγουλα που με ειχε ξεχασει, μολις περασε αυτο παλι η μεση με μπουσκοπαν χαπια ειμαι ολη μερα για να ηρεμω απο τον πονο.! ελπιζω να περασει τις επομενες μερες.. 

Καλημέρα κορίτσια! 

Τζίνα μου όλα μαζί σε βρήκαν βρε κοριτσάκι μου. Δεν θυμάμαι.. Δουλεύεις? Να πάρεις μια αδεια αν μπορείς να ξαπλώσεις λίγες μέρες τουλάχιστον να ηρεμήσει η μέση. Ο πόνος στην κοιλια ξαφνικά σε έπιασε? Κορίτσια πάντως κ από το εντερο μπορεί να μας πιάσει τόσο έντονος πόνος. Μήπως παραεγινε το θέμα με την δυσκοιλιοτητα κ σε έπιασε κολικος? Πάρε αυτά τα υποθετακια που λέγαμε να ηρεμήσεις. Για την αναγουλα τι να πω.. Υπομονή. Κ μένα πάνε κ έρχονται. Πιστεύω θα ξεμπερδεψουμε αυτό τον μήνα τελείως. 

Just now, _marjio είπε:

Ωχ Τζίνα περαστικά, ελπίζω απόψε να ηταν ηρεμο το βράδυ σου.. 

 

Καλημέρα σε όλες!

Χρόνια πολλά αν έχετε κάποιον να γιορτάζει σήμερα :)

Marjio καλά που μας την θύμησες τη γιορτή γιατί έχω μερικούς! Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν! Τι θα μαγειρέψεις σήμερα?? Μη μας πεις μεσημεριατικα τπτ πάλι κ τρέχουμε! :-D 

Εγώ σήμερα κορίτσια πάλι ξύπνησα μες την τρέλα! Κ τι δεν έχω κάνει! Τι είναι αυτό 2 μέρες τώρα.. Ξανανιωσα! Μέχρι το απόγευμα βέβαια μετά θα σβήσω πάλι θα με μαζεύουν 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιαα!

@Αντζελίνα 30 κοπέλα μου όλα καλά θα είναι!! Ο γιατρός που μας έκανε την αυχενική μου έλεγε για μια κοπέλα που η μέτρηση της ήταν 5!! Και όλες οι υπόλοιπες μετρήσεις ήταν μια χαρά, η κοπέλα για να είναι σίγουρη έκανε την αμνιο και ήταν όλα φυσιολογικοτατα! 

@Τζινα38 περαστικά!!

@"Gigi" πόσο σε νιώθωωω! Κι εγώ τα πρωινά είμαι φουλ ενέργεια κι από όταν γυρίσω το απόγευμα και μετά είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες χαχχαχχα

 

Αλήθεια κορίτσια μου έχει νιώσει καμία σας το μωράκι της;; εγώ βάζω τα δυνατά μου το βράδυ όταν ξαπλώνω αλλά με παίρνει ο ύπνος. Σήμερα το βράδυ κάτι αισθάνθηκα κ ξύπνησα αλλά δεν ήταν το μωρό, ήταν κάτι που εξελίχθηκε σε πριτσ :oops:χαχχααχχχαχ 

  • Χαχα 3

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ σημερα ειμαι πολυ καλυτερα..!! ευτυχως το βραδυ κοιμηθηκα σαν ανθρωπος μετα απο αυτο που περασα το προηγουμενο βραδυ.!σημερα πηγα και για υπερηχο το πρωι για να ανανεωσω την αδεια μου και μου ειπε ο γιατρος μου οτι μπορει να ειναι απο δυο περιπτωσεις 1ον να ειναι πονοι οι οποιοι προκαλουνται απο την μητρα επειδη τωρα  ανεβαινει προς τα πανω και πιεζονται ολα μεση οργανα και γι αυτο να ειχα τοσο εντονους πονους και στην κοιλια ή 2ον να ειναι επειδη ανοιγει η λεκανη για να κανει θεση στην μητρα και με χτυπαει ο πονος στην μεση.! τωρα ξερω αν με πιασει μπουσκοπαν και μαξιλαρακι στην μεση

@Rafaelatarzan ειχα τρομερο πονο στην μεση δεν μπορουσα να ξαπλωσω να αναπνευσω, κοιμηθηκα σε ημιορθια σταση προχθες το βραδυ ημουν χαλια με λιγα λογια @kerasaki10 τα μπουσκοπαν μου ειπε να τα παιρνω οταν εχω πονους περιοδου ειναι σπασμολυτικα αλλα με βοηθησαν παρα τα ντεπον η τα παναντολ που πηρα.

@"Gigi" οχι δεν δουλευω ειμαι σε αδεια απο την αρχη.. μακαρι να ξεμπερδεψουμε με την αναγουλα ..εγω απο την φυση μου δεν μπορω να κανω εμετο και με ζοριζει.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου βγήκαν οι αιματολογικες για τρισωμια 21 1:2667.Ανεπλιστα καλά.. Πρέπει να ηρεμώ σιγά σιγά και να το απολαύσω επιτέλους.. Η τελική ημερομηνία είναι 22/7 και είναι κοριτσάκι σε μεγάλο ποσοστό.. Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...