Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... εγώ έχω εδώ και κάποιες μέρες πολύ έντονο πόνο στο ισχίο μου.Δεν το ειχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.Η κοιλίτσα η δική μου φαίνεται αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... εγώ έχω εδώ και κάποιες μέρες πολύ έντονο πόνο στο ισχίο μου.Δεν το ειχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.Η κοιλίτσα η δική μου φαίνεται αρκετα.

Κι εγω τα ίδια Φραουλίνα με το ισχίο.Κάποιες φορές με δυσκολεύει στο περπάτημα.Κάποιες άλλες πονάει κι οταν ξαπλώνω στο πλαϊ πάνω του. Εγω ομως εχω πρόβλημα, πριν την εγκυμοσυνη βρήκα πως εχω πρωιμη οστεοπενία.Τώρα ο γιατρός μου πε πως το μωρο αν δεν βρισκει απόθεμα ασβεστίου θα τραβάει απο εμένα! Μην ανησυχείς! Με πολυ γαλα, γιαούρτι και τυριά στην διατροφή σου κι εννοείται συμπλήρωμα ασβεστίου όταν κρίνει ο γιατρός σου, λύνεται!

1 hour ago, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου εγώ είμαι από τις τελευταίες της παρέας νομιζω και αύριο είναι η σειρά μου για την αυχενική.. Έχω αρκετό άγχος κι ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.. 

Να μου δώσεις την σκυτάλη Αντζελίνα γιατί εγω έχω σε δύο εβδομάδες αυχενική! Τελευταία και καταϊδρωμένη! :-) Με το καλό αύριο και με καλή διάθεση! ❤

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου εγώ είμαι από τις τελευταίες της παρέας νομιζω και αύριο είναι η σειρά μου για την αυχενική.. Έχω αρκετό άγχος κι ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.. 

Με το καλό η αυχενική!!!!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια!!

@Αντζελίνα 30με το καλό!!

@Arabella αααχ ναιιι πότε θα φουσκώσει αυτή η κοιλίτσα:wub: Από συμπτώματα εγώ είχα ένα παράξενο, το οποίο εξακολουθω να το εχω. Μου έρχεται συνήθως το πρωί, ένα σαν πνιξιμο στο λαιμό και τάση για εμετό. Πάω τουαλέτα, κάνω μόνο τους ήχους και νιώθω και το στομάχι μου και όλα αλλά δε βγάζω τιποτα. Πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω! 

@kerasaki10 ναι με βοήθησε αρκετά, ουσιαστικά είναι διατασεις. Στο βιντεάκι είναι η δασκάλα που δείχνει και κάνεις μαζί της. Είχα ρίξει και μια ματιά πριν το κάνω για να δω στο περίπου ποιες στάσεις κάνει:)

Γενικά ο,τι κάνουμε καλό μας κάνει! Πάντα με μέτρο φυσικά και ακούγοντας το σώμα μας! Θα πήγαινα κολυμβητήριο αλλά αυτό που έχω κοντά στο σπίτι δε το πολυεμπιστευομαι από θέμα καθαριότητας και δε θέλω να το ρισκάρω:?

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Αντζελινα μου καλά αποτελέσματα!!!! 

Τι θα γίνει βρε κορίτσια ποτέ θα τα νιώσουμε αυτά τα μπεμπάκια???? Από κοιλιά εγώ τα ίδια. Πρηστηκε κ στρογγυλεψε λιγάκι όμως κάτω χαμηλά. Ως το βράδυ είμαι πρησμένη αρκετά! Πάντως επειδή δεν φοράω στενά ρούχα μου λένε ότι δεν φαίνεται τπτ. Τα παντελόνια μου ευτυχώς ακόμα κουμπώνουν κανονικά κ της εγκυμοσύνης ακόμη μου πέφτουν! Εντωμεταξύ έχει εκπτώσεις κ από ότι μου είπε η κουμπάρα μου που έχει κατάστημα με βρεφικά είδη, παιχνίδια κλπ, τις επόμενες που έκαναν ενδιάμεσα κάπου στον Μάιο, θα τις καταργήσουν από φέτος κατά πάσα πιθανότητα. Δηλ ξανά νομίζω τον Αύγουστο?? Δεν μας βολεύουν! 

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα κοριτσακια!!

@Αντζελίνα 30με το καλό!!

@Arabella αααχ ναιιι πότε θα φουσκώσει αυτή η κοιλίτσα:wub: Από συμπτώματα εγώ είχα ένα παράξενο, το οποίο εξακολουθω να το εχω. Μου έρχεται συνήθως το πρωί, ένα σαν πνιξιμο στο λαιμό και τάση για εμετό. Πάω τουαλέτα, κάνω μόνο τους ήχους και νιώθω και το στομάχι μου και όλα αλλά δε βγάζω τιποτα. Πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω! 

@kerasaki10 ναι με βοήθησε αρκετά, ουσιαστικά είναι διατασεις. Στο βιντεάκι είναι η δασκάλα που δείχνει και κάνεις μαζί της. Είχα ρίξει και μια ματιά πριν το κάνω για να δω στο περίπου ποιες στάσεις κάνει:)

Γενικά ο,τι κάνουμε καλό μας κάνει! Πάντα με μέτρο φυσικά και ακούγοντας το σώμα μας! Θα πήγαινα κολυμβητήριο αλλά αυτό που έχω κοντά στο σπίτι δε το πολυεμπιστευομαι από θέμα καθαριότητας και δε θέλω να το ρισκάρω:?

 

 

 

FofiK εγώ το παθαίνω συνέχεια αυτό. Αν με πιάσει αναγούλα κ κάτσω αμεσως ηρεμώ κ περνάει. Αν είμαι σε κίνηση όμως τρέχω για εμετό κ ευτυχώς με πιάνει αυτό που λες αλλά βγάζω μόνο σάλια κ μετά συνερχομαι. Εκτός αν έχω μόλις φάει :oops: :wacko: ευτυχώς με πιάνει απόγευμα συνήθως κ φροντίζω να είμαι νηστικη. Για πισίνα εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει παλαιότερα να αποφεύγω πάντως σε εγκυμοσύνη. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια..

Πώς είστε σήμερα;  Εμενα μου έπεσε πάλι η πίεση καθώς περίμενα να πάρω τα παιδιά απ το σχολείο, ευτυχώς έκατσα και συνήλθα.  Να δω πόσο θα κρατήσει αυτό :/  

Περιμένουμε την Αντζελίνα που εχει αυχενική σήμερα ε;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλό μεσημέρι!είχα να γράψω καιρό αλλά περίμενα να φύγουν οι αναγούλες και οι εμετοί και να νιώσω λίγο καλύτερα !είναι η 2η μέρα που είμαι καλά από αυτή την άποψη αλλα είμαι ελαφρώς αρρωστούλα με βήχα και φτερνίσματα!και το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να πάρουμε και τίποτα βρε κορίτσια!!!!!!

Και εμείς στην αυχενική και στις αιματολογικές στον Κο Λίβανο όλα πολύ καλά ευτυχώς  !!!!.Και λόγω το ότι είμαι πάνω από 40ετών κι ας είναι το 2ο παιδακι ,μου είπαν και ο γιατρός μου αλλά και ο Κος Λίβανος  για αμνιοπαρακέντηση ή το nppt test,και τελικά θα κάνω το δεύτερο σε 2 εβδομάδες γιατί το πρώτο η αλήθεια είναι ότι το  φοβάμαι πολύ!

Αρχες Φεβρουαρίου ,θα δώ και τον γιατρό μου πάλι και μου φαινεται αιώνας!χαχα!μου έχει δώσει και καποιες εξετασουλες πάλι να κανω μεχρι τότε (αιματος,ούρων,σακχαρου,κρεατινινης)και ααααχ  ελπίζω να το εχω ακούσει μέχρι τότε !!!!επίσης 

πίνω μόνο φυλικο οξύ ,περπατάω μισή ώρα κάθε μέρα και αύριο ξεκινάω prenatal swimming !μας έφαγε η κλεισούρα και ο καναπές!ωχουυυυυ!

Σας κουρασα!!!!!:x 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Πώς είστε σήμερα;  Εμενα μου έπεσε πάλι η πίεση καθώς περίμενα να πάρω τα παιδιά απ το σχολείο, ευτυχώς έκατσα και συνήλθα.  Να δω πόσο θα κρατήσει αυτό :/  

Περιμένουμε την Αντζελίνα που εχει αυχενική σήμερα ε;;

Εγω σήμερα φουλ ενέργεια φτου φτου!!!!! Η Αντζελινα είναι η τυχερή της ημέρας! Θα απολαύσει μπεμπακι! Για την πίεση τι μπορείς να κάνεις? Να έχεις κάτι αλμυρό πάντα μαζί σου. Κ εγώ χαμηλή πίεση έχω αλλά δεν το καταλαβαίνω δεν με επηρεάζει κ ευτυχώς δεν πέφτει περισσότερο τώρα στην εγκυμοσυνη. 

Just now, Ioannababy είπε:

Κορίτσια μου Καλό μεσημέρι!είχα να γράψω καιρό αλλά περίμενα να φύγουν οι αναγούλες και οι εμετοί και να νιώσω λίγο καλύτερα !είναι η 2η μέρα που είμαι καλά από αυτή την άποψη αλλα είμαι ελαφρώς αρρωστούλα με βήχα και φτερνίσματα!και το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να πάρουμε και τίποτα βρε κορίτσια!!!!!!

Και εμείς στην αυχενική και στις αιματολογικές στον Κο Λίβανο όλα πολύ καλά ευτυχώς  !!!!.Και λόγω το ότι είμαι πάνω από 40ετών κι ας είναι το 2ο παιδακι ,μου είπαν και ο γιατρός μου αλλά και ο Κος Λίβανος  για αμνιοπαρακέντηση ή το nppt test,και τελικά θα κάνω το δεύτερο σε 2 εβδομάδες γιατί το πρώτο η αλήθεια είναι ότι το  φοβάμαι πολύ!

Αρχες Φεβρουαρίου ,θα δώ και τον γιατρό μου πάλι και μου φαινεται αιώνας!χαχα!μου έχει δώσει και καποιες εξετασουλες πάλι να κανω μεχρι τότε (αιματος,ούρων,σακχαρου,κρεατινινης)και ααααχ  ελπίζω να το εχω ακούσει μέχρι τότε !!!!επίσης 

πίνω μόνο φυλικο οξύ ,περπατάω μισή ώρα κάθε μέρα και αύριο ξεκινάω prenatal swimming !μας έφαγε η κλεισούρα και ο καναπές!ωχουυυυυ!

Σας κουρασα!!!!!:x 

Σου εύχομαι να ήταν οι τελευταίες αναγούλες κοριτσάκι μου! Κ εγώ ταλαιπωρουμαι ακόμα ευτυχώς όχι πάρα πολύ αλλά κάποιες στιγμές ειδικά όταν ετοιμάζω τα παιδιά ή θέλω να τους μαγειρέψω κλπ με δυσκολεύει πολύ η κατάσταση. Την εξέταση να την κάνεις αφού σου το πρότεινε. Έτσι κι αλλιώς δεν έχεις να φοβηθεις κάτι μετά από καλή αυχενική. Όπως κ να έχει καλά αποτελέσματα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Αντζελινα μου καλά αποτελέσματα!!!! 

Τι θα γίνει βρε κορίτσια ποτέ θα τα νιώσουμε αυτά τα μπεμπάκια???? Από κοιλιά εγώ τα ίδια. Πρηστηκε κ στρογγυλεψε λιγάκι όμως κάτω χαμηλά. Ως το βράδυ είμαι πρησμένη αρκετά! Πάντως επειδή δεν φοράω στενά ρούχα μου λένε ότι δεν φαίνεται τπτ. Τα παντελόνια μου ευτυχώς ακόμα κουμπώνουν κανονικά κ της εγκυμοσύνης ακόμη μου πέφτουν! Εντωμεταξύ έχει εκπτώσεις κ από ότι μου είπε η κουμπάρα μου που έχει κατάστημα με βρεφικά είδη, παιχνίδια κλπ, τις επόμενες που έκαναν ενδιάμεσα κάπου στον Μάιο, θα τις καταργήσουν από φέτος κατά πάσα πιθανότητα. Δηλ ξανά νομίζω τον Αύγουστο?? Δεν μας βολεύουν! 

FofiK εγώ το παθαίνω συνέχεια αυτό. Αν με πιάσει αναγούλα κ κάτσω αμεσως ηρεμώ κ περνάει. Αν είμαι σε κίνηση όμως τρέχω για εμετό κ ευτυχώς με πιάνει αυτό που λες αλλά βγάζω μόνο σάλια κ μετά συνερχομαι. Εκτός αν έχω μόλις φάει :oops: :wacko: ευτυχώς με πιάνει απόγευμα συνήθως κ φροντίζω να είμαι νηστικη. Για πισίνα εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει παλαιότερα να αποφεύγω πάντως σε εγκυμοσύνη. 

Έλα μου ντε..πότε θα τ ακούσουμε ;; κ γω κάθομαι στο κρεβάτι το βράδυ χαλαρώνω κ προσπαθώ μπαας κ ..Αλλά δε μου κάνει τη χάρη!!! Χιχι..

Επίσης κορίτσια μου εγώ έφυγα απ τη δουλειά σήμερα γιατί είχα έτσι πάλι τραβήγματα κ σαν πίεση χαμηλα στη κοιλιά (λεω βα μην ανησυχησω..)συνδυαστικά με έπιασε κ η μέση μου κ λέω καλά ας πάω να ξαπλώσω γιατί λόγω δουλειάς είμαι καθημερινά 8μιδη ώρες όρθια.. νύσταζα λίγο κ τελικά ξεράθηκα 3 ώρες.. που τον βρήκα τόσο ύπνο λέω καλέ.. Χαχαχα.. 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μολις έμεινα μόνη. Έφυγαν κολυμβητήριο τα αγόρια κ υποτίθεται θα μαζέψω το χάος! Να βρω το κουράγιο δηλ.. κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μη κάτσω στον καναπέ γιατί θα με βρουν να κοιμάμαι οταν έρθουν σε 2 ώρες! :-D

Καλά έκανες κ έφυγες από τη δουλειά. Καμία φορά χωρίς να το καταλαβαίνουμε υπερβαίνουμε τις δυνάμεις μας. Δεν είμαστε για τέτοια τώρα. Αφού έχεις τη δυνατότητα εκμεταλλευσου το!

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

νιωθω σαν καποιος να με τραβαει την κοιλια μου προς τα κατω ή σαν κατι να με πιεζει.!αλλα δεν ποναω μεχρι επανω οπως εσυ μονο κατω χαμηλα νιωθω πονακια οταν με πιανουν.!

 

Κατάλαβα... Ναι εμένα θα είναι από το έντερο... Με έχει τεντωσει.. Πως είσαι σήμερα με τη μέση? 

7 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Καλημέρα κοριτσακια!!

@Αντζελίνα 30με το καλό!!

@Arabella αααχ ναιιι πότε θα φουσκώσει αυτή η κοιλίτσα:wub: Από συμπτώματα εγώ είχα ένα παράξενο, το οποίο εξακολουθω να το εχω. Μου έρχεται συνήθως το πρωί, ένα σαν πνιξιμο στο λαιμό και τάση για εμετό. Πάω τουαλέτα, κάνω μόνο τους ήχους και νιώθω και το στομάχι μου και όλα αλλά δε βγάζω τιποτα. Πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω! 

@kerasaki10 ναι με βοήθησε αρκετά, ουσιαστικά είναι διατασεις. Στο βιντεάκι είναι η δασκάλα που δείχνει και κάνεις μαζί της. Είχα ρίξει και μια ματιά πριν το κάνω για να δω στο περίπου ποιες στάσεις κάνει:)

Γενικά ο,τι κάνουμε καλό μας κάνει! Πάντα με μέτρο φυσικά και ακούγοντας το σώμα μας! Θα πήγαινα κολυμβητήριο αλλά αυτό που έχω κοντά στο σπίτι δε το πολυεμπιστευομαι από θέμα καθαριότητας και δε θέλω να το ρισκάρω:?

 

 

 

Κορίτσι μου κι εγω το κολυμβητήριο θα το φοβόμουν τώρα στην εγκυμοσύνη! 

Ωχ έχεις κι εσύ τέτοια τα πρωινά ε? Πω πω είναι σπαστικό γιατί δεν βγαίνει και τίποτα... 

5 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Αντζελινα μου καλά αποτελέσματα!!!! 

Τι θα γίνει βρε κορίτσια ποτέ θα τα νιώσουμε αυτά τα μπεμπάκια???? Από κοιλιά εγώ τα ίδια. Πρηστηκε κ στρογγυλεψε λιγάκι όμως κάτω χαμηλά. Ως το βράδυ είμαι πρησμένη αρκετά! Πάντως επειδή δεν φοράω στενά ρούχα μου λένε ότι δεν φαίνεται τπτ. Τα παντελόνια μου ευτυχώς ακόμα κουμπώνουν κανονικά κ της εγκυμοσύνης ακόμη μου πέφτουν! Εντωμεταξύ έχει εκπτώσεις κ από ότι μου είπε η κουμπάρα μου που έχει κατάστημα με βρεφικά είδη, παιχνίδια κλπ, τις επόμενες που έκαναν ενδιάμεσα κάπου στον Μάιο, θα τις καταργήσουν από φέτος κατά πάσα πιθανότητα. Δηλ ξανά νομίζω τον Αύγουστο?? Δεν μας βολεύουν! 

FofiK εγώ το παθαίνω συνέχεια αυτό. Αν με πιάσει αναγούλα κ κάτσω αμεσως ηρεμώ κ περνάει. Αν είμαι σε κίνηση όμως τρέχω για εμετό κ ευτυχώς με πιάνει αυτό που λες αλλά βγάζω μόνο σάλια κ μετά συνερχομαι. Εκτός αν έχω μόλις φάει :oops: :wacko: ευτυχώς με πιάνει απόγευμα συνήθως κ φροντίζω να είμαι νηστικη. Για πισίνα εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει παλαιότερα να αποφεύγω πάντως σε εγκυμοσύνη. 

Σε πιάνει κάθε μέρα αυτό? Αχ έλα ντε λογικά θέλουμε λίγο ακόμα για να τα νιώσουμε τα μικράκια μας ε? 

Εμένα μόνο το τζιν το κολλητό δεν μου κάνει γιατί θα πιέσω την κοιλίτσα.. Όχι κάτι τρομερό όμως... Της εγκυμοσύνης μου πέφτουν.. 

πρίν από 59 λεπτά , _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Πώς είστε σήμερα;  Εμενα μου έπεσε πάλι η πίεση καθώς περίμενα να πάρω τα παιδιά απ το σχολείο, ευτυχώς έκατσα και συνήλθα.  Να δω πόσο θα κρατήσει αυτό :/  

Περιμένουμε την Αντζελίνα που εχει αυχενική σήμερα ε;;

Να έχεις κάτι αλμυρό πάντα μαζί σου! Πω πω θέμα πάντως κι αυτό! 

πρίν από 2 λεπτά , Ioannababy είπε:

Κορίτσια μου Καλό μεσημέρι!είχα να γράψω καιρό αλλά περίμενα να φύγουν οι αναγούλες και οι εμετοί και να νιώσω λίγο καλύτερα !είναι η 2η μέρα που είμαι καλά από αυτή την άποψη αλλα είμαι ελαφρώς αρρωστούλα με βήχα και φτερνίσματα!και το κακό είναι ότι δεν μπορούμε να πάρουμε και τίποτα βρε κορίτσια!!!!!!

Και εμείς στην αυχενική και στις αιματολογικές στον Κο Λίβανο όλα πολύ καλά ευτυχώς  !!!!.Και λόγω το ότι είμαι πάνω από 40ετών κι ας είναι το 2ο παιδακι ,μου είπαν και ο γιατρός μου αλλά και ο Κος Λίβανος  για αμνιοπαρακέντηση ή το nppt test,και τελικά θα κάνω το δεύτερο σε 2 εβδομάδες γιατί το πρώτο η αλήθεια είναι ότι το  φοβάμαι πολύ!

Αρχες Φεβρουαρίου ,θα δώ και τον γιατρό μου πάλι και μου φαινεται αιώνας!χαχα!μου έχει δώσει και καποιες εξετασουλες πάλι να κανω μεχρι τότε (αιματος,ούρων,σακχαρου,κρεατινινης)και ααααχ  ελπίζω να το εχω ακούσει μέχρι τότε !!!!επίσης 

πίνω μόνο φυλικο οξύ ,περπατάω μισή ώρα κάθε μέρα και αύριο ξεκινάω prenatal swimming !μας έφαγε η κλεισούρα και ο καναπές!ωχουυυυυ!

Σας κουρασα!!!!!:x 

Με το καλο να περάσουν τελείως οι αναγούλες και οι εμετοι!!!! Να συνέλθεις κι εσύ! Καλά οι δραστηριότητες είναι τέλειες.. Εγώ πραγματικά εκτός από περπάτημα καμία φορά δνε κάνω τίποτα άλλο..! 

Όσο για την εξέταση μην αγχώνεσαι αφού είχες καλή αυχενική! 

Just now, Emma9 είπε:

Έλα μου ντε..πότε θα τ ακούσουμε ;; κ γω κάθομαι στο κρεβάτι το βράδυ χαλαρώνω κ προσπαθώ μπαας κ ..Αλλά δε μου κάνει τη χάρη!!! Χιχι..

Επίσης κορίτσια μου εγώ έφυγα απ τη δουλειά σήμερα γιατί είχα έτσι πάλι τραβήγματα κ σαν πίεση χαμηλα στη κοιλιά (λεω βα μην ανησυχησω..)συνδυαστικά με έπιασε κ η μέση μου κ λέω καλά ας πάω να ξαπλώσω γιατί λόγω δουλειάς είμαι καθημερινά 8μιδη ώρες όρθια.. νύσταζα λίγο κ τελικά ξεράθηκα 3 ώρες.. που τον βρήκα τόσο ύπνο λέω καλέ.. Χαχαχα.. 

Εμμα καλά έκανες και έφυγες.. Μην ζοριζεσαι παραπάνω από όσο αντέχεις! 

 

Αντζελίνα και ελλακι με το καλό η αυχενική!! 

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έκανα σήμερα την αυχενική κι αύριο βγαίνει η αιματολογική που θα καθορίσει το αποτέλεσμα.. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι ο, τι το παχος του αυχένα του μωρού είναι ακριβώς στο ανωτατο οριο 2,5.. Και αύριο το αποτέλεσμα της αιματολογικής εξέτασης θα δείξει τα επόμενα βήματα.. Ίσως κάνω τη ΝΙPT.. Προσπαθώ να μη με καταβάλλει η αγωνία μου και το άγχος μου.. Γτ στεναχωρηθηκα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα την αυχενική κι αύριο βγαίνει η αιματολογική που θα καθορίσει το αποτέλεσμα.. Το μόνο θέμα που προέκυψε είναι ο, τι το παχος του αυχένα του μωρού είναι ακριβώς στο ανωτατο οριο 2,5.. Και αύριο το αποτέλεσμα της αιματολογικής εξέτασης θα δείξει τα επόμενα βήματα.. Ίσως κάνω τη ΝΙPT.. Προσπαθώ να μη με καταβάλλει η αγωνία μου και το άγχος μου.. Γτ στεναχωρηθηκα.. 

Δεν νομίζω να ναι κάτι τόσο ανησυχητικό κορίτσι μου.. ο γιατρός τι σου είπε για τη συννολικη εικονα;;Αύριο θα σου δείξει ακριβώς οπότε μη πιανεσαι μόνο απ αυτό.. σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί κ γω έτσι θα ήμουν άλλα μεινε οσο πιο ήρεμη μπορείς κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Δεν νομίζω να ναι κάτι τόσο ανησυχητικό κορίτσι μου.. ο γιατρός τι σου είπε για τη συννολικη εικονα;;Αύριο θα σου δείξει ακριβώς οπότε μη πιανεσαι μόνο απ αυτό.. σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί κ γω έτσι θα ήμουν άλλα μεινε οσο πιο ήρεμη μπορείς κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!

Γενικά το μωρό είναι πολύ καλά ως προς την ανάπτυξη του.. Μόνο αυτό είδε και είναι ένας αστερίσκος που θα το δούμε αύριο για το ποσοστό κινδύνου για το σύνδρομο down. Μου είπε ο, τι εφόσον υπάρχει ρινικος οστος και είμαι στα 30 είναι αισιοδοξος.. Απλά με βεβαιότητα και τι θα κάνω ακριβώς από εξετάσεις θα ξέρει αύριο.. Και ήθελα να ηρεμήσω τόσο πολύ μετά την αυχενική και να το απολαύσω και τώρα αυτή η αναμονή "σκοτώνει" .. Μέσα σε όλα, είδε το φύλο και είναι κοριτσάκι αλλά δεν το απόλαυσα με αυτό που άκουσα.. Αυτό που με νοιάζει είναι να είναι καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Γενικά το μωρό είναι πολύ καλά ως προς την ανάπτυξη του.. Μόνο αυτό είδε και είναι ένας αστερίσκος που θα το δούμε αύριο για το ποσοστό κινδύνου για το σύνδρομο down. Μου είπε ο, τι εφόσον υπάρχει ρινικος οστος και είμαι στα 30 είναι αισιοδοξος.. Απλά με βεβαιότητα και τι θα κάνω ακριβώς από εξετάσεις θα ξέρει αύριο.. Και ήθελα να ηρεμήσω τόσο πολύ μετά την αυχενική και να το απολαύσω και τώρα αυτή η αναμονή "σκοτώνει" .. Μέσα σε όλα, είδε το φύλο και είναι κοριτσάκι αλλά δεν το απόλαυσα με αυτό που άκουσα.. Αυτό που με νοιάζει είναι να είναι καλά.. 

Με το καλό να σας ανακοινώσουν αύριο ευχάριστα νέα Αντζελίνα μου!προσπάθησε όσο μπορείς να μη στεναχωριεσαι μέχρι τότε κ να είσαι ηρεμη.. Είναι πολύ θετικό ότι σου είπε ότι είναι αισιόδοξος! Δεν θα σου άφηνε ελπίδες πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...