Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      • Ευχαριστώ 1

Παλινδρομη κύηση και αποξεση...


Recommended Posts

Γεια σας, είμαι καινούρια και είναι το πρώτο θέμα που σχολιάζω γιατί με άγγιξε. Έτσι και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου βρέθηκα με παλινδρομη κυηση την 8 η εβδομάδα και έπρεπε να διακόψω.. βέβαια ο γιατρός μετά από εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα κατέληξε πως ήταν ένα τυχαίο γεγονός καθώς οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές.. τον ρώτησα πότε θα μπορούσα να συλλάβω ξανά και μου είπε μετά από τρεις μήνες. Εγώ δεν ήμουν καλά ψυχολογικά και θέλησα να περιμένω λίγο παραπάνω. Μετά από ένα χρόνο με την πρώτη προσπάθεια έμεινα έγκυος και τώρα είμαι 17 εβδομάδων.. για αυτό μην στεναχωριέσαι αυτό μπορεί να συμβεί σε όλες.. φαντάσου ότι είμαι μόλις 24 τώρα οπότε και σε μικρές ηλικίες συμβαίνουν ατυχίες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 12/2/2019 at 7:52 PM, Γιούλη Σ. said:

Γεια σας, είμαι καινούρια και είναι το πρώτο θέμα που σχολιάζω γιατί με άγγιξε. Έτσι και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου βρέθηκα με παλινδρομη κυηση την 8 η εβδομάδα και έπρεπε να διακόψω.. βέβαια ο γιατρός μετά από εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα κατέληξε πως ήταν ένα τυχαίο γεγονός καθώς οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές.. τον ρώτησα πότε θα μπορούσα να συλλάβω ξανά και μου είπε μετά από τρεις μήνες. Εγώ δεν ήμουν καλά ψυχολογικά και θέλησα να περιμένω λίγο παραπάνω. Μετά από ένα χρόνο με την πρώτη προσπάθεια έμεινα έγκυος και τώρα είμαι 17 εβδομάδων.. για αυτό μην στεναχωριέσαι αυτό μπορεί να συμβεί σε όλες.. φαντάσου ότι είμαι μόλις 24 τώρα οπότε και σε μικρές ηλικίες συμβαίνουν ατυχίες..

Κορίτσι Μ ευχαριστω για το κουράγιο που Μ δίνεις! Εγώ είμαι 32! Βγήκα θετική σε επικτητη θρομβοφιλια! Ο.δικος Μ γιατρός Μ εδοσε το οκ να αρχίσουμε μετά τη πρώτη περίοδο! Λογω του ότι ψυχολογικά δε μπορώ να μπω σε προσπαθειες είπαμε με τον σύζυγό ότι απλά δε θα προσέχουμε χωρίς να στοχεύουμε μέρες μέχρι να είμαστε σε φάση να προσπαθήσουμε αν εν τω μεταξύ μας κάτσει μέχρι τότε καλώς να έρθει! Μεγάλη ανακούφιση ότι βρήκα το θέμα με τη θρομβοφιλια δε το κρύβω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/12/2019 at 8:47 ΜΜ, Peggy87 είπε:

Κορίτσι Μ ευχαριστω για το κουράγιο που Μ δίνεις! Εγώ είμαι 32! Βγήκα θετική σε επικτητη θρομβοφιλια! Ο.δικος Μ γιατρός Μ εδοσε το οκ να αρχίσουμε μετά τη πρώτη περίοδο! Λογω του ότι ψυχολογικά δε μπορώ να μπω σε προσπαθειες είπαμε με τον σύζυγό ότι απλά δε θα προσέχουμε χωρίς να στοχεύουμε μέρες μέχρι να είμαστε σε φάση να προσπαθήσουμε αν εν τω μεταξύ μας κάτσει μέχρι τότε καλώς να έρθει! Μεγάλη ανακούφιση ότι βρήκα το θέμα με τη θρομβοφιλια δε το κρύβω....

Είσαι πολύ νέα για να αγχώνεσαι και πολύ τυχερή που έχεις έναν τόσο καλό γιατρό που σου έδωσε ν κάνεις εξετάσεις για θρομβοφιλια.. πίστεψέ με δεν το λένε όλοι και βρίσκονται πολλές γυναίκες σε ένα φαύλο κύκλο προσπαθειών.. μην αγχώνεσαι, επειδή το είχα ψάξει πολύ τότε, αυτό π έχεις μπορεί να αντιμετωπιστεί σε μια κύηση.. όλα καλά θα πάνε και μην το σκέφτεσαι!!! Καλές γιορτές ν κοιτάξεις να περάσεις και να χαλαρώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...