Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αϋπνίες


EuiEui

Recommended Posts

Just now, EuiEui είπε:

Τελικά δεν είμαι η μονη... την Τετάρτη κλείνουμε μήνα!!!! Το θέμα είναι πως εγω δεν έχω κοιμηθεί καθόλου εδώ και ένα μήνα άντε καμία ώρα τη μέρα είναι βασανιστήριο πραγματικα

θα περασει θα δεις αλλα πρεπει να χαλαρωσεις

 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, EuiEui είπε:

Τελικά δεν είμαι η μονη... την Τετάρτη κλείνουμε μήνα!!!! Το θέμα είναι πως εγω δεν έχω κοιμηθεί καθόλου εδώ και ένα μήνα άντε καμία ώρα τη μέρα είναι βασανιστήριο πραγματικα

Ωχ κοπέλα μου.. αυτή η αϋπνία δε μου λείπει καθόλου.. Άλλα περίμενα πως θα με δυσκόλευαν αλλά τελικά αυτό ήταν το χειρότερο. Δεν το λες  στον γιατρό σου μήπως βοηθήσει;  Αλλά η υπομονή είναι το παν.. προσπαθησε να ξεκουράζεσαι κι ας μην κοιμάσαι. Αν διαβάζεις ένα βιβλίο; Για να μην αγανακτείς..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ωχ κοπέλα μου.. αυτή η αϋπνία δε μου λείπει καθόλου.. Άλλα περίμενα πως θα με δυσκόλευαν αλλά τελικά αυτό ήταν το χειρότερο. Δεν το λες  στον γιατρό σου μήπως βοηθήσει;  Αλλά η υπομονή είναι το παν.. προσπαθησε να ξεκουράζεσαι κι ας μην κοιμάσαι. Αν διαβάζεις ένα βιβλίο; Για να μην αγανακτείς..

Ναι σκέφτομαι να επικοινωνήσω μαζί του...δλδ και συ το ίδιο ήσουν δεν κοιμόσουν καθόλου η μια κοιμόσουν μια όχι ; Και αν κοιμόσουν πόση ώρα κοιμοσουν; Δεν αντέχεται σκέφτομαι πως τώρα με το μωρό έτσι θα ναι η ζωή μ δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ ποτέ σαν άνθρωπος ; Κ φοβάμαι πολύ γιατί σκέφτομαι πως αν κρατήσει πολυ;; Τι θα γίνει θα το ρίξω στα ηρεμηστικα;;; Μου προκαλεί πολύ άσχημη ψυχολογία όλο αυτό κλαίω διαρκώς που είμαι εξαντλημένη και δεν μπορω να ξεκουραστώ εδώ και ένα μήνα δεν μπορω να απολαύσω στιγμές με το μωράκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EuiEui είπε:

Ναι σκέφτομαι να επικοινωνήσω μαζί του...δλδ και συ το ίδιο ήσουν δεν κοιμόσουν καθόλου η μια κοιμόσουν μια όχι ; Και αν κοιμόσουν πόση ώρα κοιμοσουν; Δεν αντέχεται σκέφτομαι πως τώρα με το μωρό έτσι θα ναι η ζωή μ δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ ποτέ σαν άνθρωπος ; Κ φοβάμαι πολύ γιατί σκέφτομαι πως αν κρατήσει πολυ;; Τι θα γίνει θα το ρίξω στα ηρεμηστικα;;; Μου προκαλεί πολύ άσχημη ψυχολογία όλο αυτό κλαίω διαρκώς που είμαι εξαντλημένη και δεν μπορω να ξεκουραστώ εδώ και ένα μήνα δεν μπορω να απολαύσω στιγμές με το μωράκι μου!!!

Ναι ναι ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Εμενα στην αρχή ήταν περίπου σαν εσένα αλλά επειδή δεν είχα βοήθεια και φοβόμουν μήπως δεν ξυπνήσω αν χρειαστεί κάτι το μωρό η μήπως κοιμηθώ πάνω του νόμιζα πως είναι από την αγωνία μου. Μετά ηρέμησα λίγο και ξαφνικά μπορούσα και κοιμόμουν. Κι έτσι ξαφνικά με έπιανε πάλι και δεν έκλεινα μάτι. Μιλάμε να περάσουν τρία 24ωρα και να μην κοιμηθώ ούτε στιγμή. Κόντευα να τρελαθώ. Φοβήθηκα πολύ. Εννοείται πως επειδή θηλαζα δεν μπορούσα να πάρω αγωγή να με βοηθήσει. ΟΜετά μου πέρασε και ξανά κοιμόμουν για περίπου έναν μήνα. Και μετά ξανά με έπιασε και δεν κοιμομουν. Αυτό επαναλήφθηκε καποιες φορές μέχρι που απλώς κοιμομουν για όλο και περισσότερο καιρό καλά. Και με έπιασε μια φορά περίπου 7 μήνες αφού είχα γεννήσει. Τώρα η μικρή είναι 12,5 μηνών και δεν το έχω ξαναπαθει. Το χειρότερο δεν ήταν μόνο η αϋπνία αλλά οι σκέψεις που έρχονταν μαζί της και η ψυχολογία που ακολουθούσε την επόμενη ημέρα. Κατέληξα όμως στο συμπέρασμα πως δεν έφταιγε η αϋπνία για τις σκέψεις και την ψυχολογία ούτε και το αντίστροφο. Όλο αυτό ήταν  «ένα» και αυτά ήταν τα συμπτώματα που πήγαιναν πακέτο με το γεγονός. Οι ορμόνες φταίνε. Μην το παλεύεις. Αποδεξου ότι συμβαίνει και θα περάσει.Κανε υπομονή και σύντομα θα μπορείς να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Όσο περνάει ο καιρός γενικά θα χαίρεσαι το παιδάκι σου όλο και περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...