Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Αϋπνίες


EuiEui

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!! Μιας και μοιράστηκα τον προβληματισμό μου με τον ύπνο του μωρού και μου δώσατε πολύ κουράγιο και θάρρος είπα να μοιραστώ άλλον ένα προβληματισμό μου σχετικά με τον ύπνο τον δικό μου βρε κορίτσια και με έχει ανησυχήσει πολύ όταν κοιμάται το μωρό που με τα χίλια ζόρια τον κοιμηζουμε ενώ είμαι πτώμα δεν μπορω να κοιμηθώ δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα ενώ ψυχολογικά Νοιώθω πολύ καλα έχω βοήθεια με το μικρό δεν κουράζομαι υπερβολικά το μόνο που έχω είναι Λιγάκι άγχος αλλά σε φυσιολογικο πλαισιο... αγχώνομαι όμως μήπως έχω κάτι σε σχέση με το θέμα του ύπνου γιατί δεν μπορω να κοιμηθώ ενώ θέλω το χει περάσει καμία αυτό;;;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EuiEui είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!! Μιας και μοιράστηκα τον προβληματισμό μου με τον ύπνο του μωρού και μου δώσατε πολύ κουράγιο και θάρρος είπα να μοιραστώ άλλον ένα προβληματισμό μου σχετικά με τον ύπνο τον δικό μου βρε κορίτσια και με έχει ανησυχήσει πολύ όταν κοιμάται το μωρό που με τα χίλια ζόρια τον κοιμηζουμε ενώ είμαι πτώμα δεν μπορω να κοιμηθώ δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα ενώ ψυχολογικά Νοιώθω πολύ καλα έχω βοήθεια με το μικρό δεν κουράζομαι υπερβολικά το μόνο που έχω είναι Λιγάκι άγχος αλλά σε φυσιολογικο πλαισιο... αγχώνομαι όμως μήπως έχω κάτι σε σχέση με το θέμα του ύπνου γιατί δεν μπορω να κοιμηθώ ενώ θέλω το χει περάσει καμία αυτό;;;  

Εχεις δοκιμάσει τα κλασικα χαμομηλι, ζεστό γαλα; 

Απέφευγε οθόνες, κ έστω μείνει στα σκοτεινά στην ησυχία.να ξεκουραζεσαι

Ίσως είναι υπερένταση, κ μενα με πιάνει,μερες που κουράστηκα πολύ, η έχω κτ δυσκολο να κάνω την αλλη μερα

Εχεις κάνει εξετάσεις μετά την γεννα; είχες ποτέ θέμα με θυροειδη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εχεις δοκιμάσει τα κλασικα χαμομηλι, ζεστό γαλα; 

Απέφευγε οθόνες, κ έστω μείνει στα σκοτεινά στην ησυχία.να ξεκουραζεσαι

Ίσως είναι υπερένταση, κ μενα με πιάνει,μερες που κουράστηκα πολύ, η έχω κτ δυσκολο να κάνω την αλλη μερα

Εχεις κάνει εξετάσεις μετά την γεννα; είχες ποτέ θέμα με θυροειδη; 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα εκανα και εξετάσεις όλες είναι καλές δεν ξέρω τι άλλο να κάνω θέλω να κοιμηθώ και δεν μπορω δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EuiEui είπε:

Έχω δοκιμάσει τα πάντα εκανα και εξετάσεις όλες είναι καλές δεν ξέρω τι άλλο να κάνω θέλω να κοιμηθώ και δεν μπορω δυστυχώς 

το ειχα παθει στην αρχη δεν ειναι κατι πρωτον επειδη ξερω οτι το κανεις μην σκεφτεσαι ωχ αραγε θα κοιμηθω σημερα τιποτα το βραδυ κανε ενα ντουζ ζεστο και οταν πεσεις να κοιμηθεις αδειασε το κεφαλι σου δεν εχεις τιποτα το περασα και νομιζα οτι δεν θα ξανακοιμηθω ειναι απο το αγχος


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

το ειχα παθει στην αρχη δεν ειναι κατι πρωτον επειδη ξερω οτι το κανεις μην σκεφτεσαι ωχ αραγε θα κοιμηθω σημερα τιποτα το βραδυ κανε ενα ντουζ ζεστο και οταν πεσεις να κοιμηθεις αδειασε το κεφαλι σου δεν εχεις τιποτα το περασα και νομιζα οτι δεν θα ξανακοιμηθω ειναι απο το αγχος

Ναι το κάνω όπου πάω να ξαπλώσω το σκέφτομαι θα τα καταφέρω να κοιμηθω??  Έχω απελπιστει την άλλη βδομάδα κλείνουμε μήνα και δεν έχω κοιμηθεί από την ημέρα της γεννάς δεν ξέρω γιατι τι μου συμβαινει εσένα ποσό καιρό κράτησε όλο αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EuiEui είπε:

Ναι το κάνω όπου πάω να ξαπλώσω το σκέφτομαι θα τα καταφέρω να κοιμηθω??  Έχω απελπιστει την άλλη βδομάδα κλείνουμε μήνα και δεν έχω κοιμηθεί από την ημέρα της γεννάς δεν ξέρω γριά τι μου συμβαινει

ειδες αρα σταματα να σκεφτεσαι αν θα κοιμηθεις πιστευε με μαζευει υπερενταση και αγχος το μυαλο σου και δεν μπορεις να κοιμηθεις αν τα καταφερνεις ποσες ωρες κοιμασαι ; εγω δεν καταφερνα να κλεισω ματι παρα μονο μια ωρα ωσπου εκανα μπανιο το βραδυ οπως σου ειπα και επινα και ενα χαμομηλι και σταματαγα να σκεφτομαι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

ειδες αρα σταματα να σκεφτεσαι αν θα κοιμηθεις πιστευε με μαζευει υπερενταση και αγχος το μυαλο σου και δεν μπορεις να κοιμηθεις αν τα καταφερνεις ποσες ωρες κοιμασαι ; εγω δεν καταφερνα να κλεισω ματι παρα μονο μια ωρα ωσπου εκανα μπανιο το βραδυ οπως σου ειπα και επινα και ενα χαμομηλι και σταματαγα να σκεφτομαι

Κοιμάμαι καμία ώρα το βράδυ και με το ζόρι καλα τη μέρα ξαπλώνω και δεν κλείνει το μάτι με τίποτα ενώ θέλω πολύ να κοιμηθώ και νυστάζω τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EuiEui είπε:

Κοιμάμαι καμία ώρα το βράδυ και με το ζόρι καλα τη μέρα ξαπλώνω και δεν κλείνει το μάτι με τίποτα ενώ θέλω πολύ να κοιμηθώ και νυστάζω τίποτα 

ε ετσι ακριβως ημουν εγω θα δεις αν σταματησεις να σκεφτεσαι αν θα κοιμηθεις θα ερθει ο υπνος πιστευε με


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

ε ετσι ακριβως ημουν εγω θα δεις αν σταματησεις να σκεφτεσαι αν θα κοιμηθεις θα ερθει ο υπνος πιστευε με

Εγω αγχώνομαι περισσότερο να μην έχω κάτι...  με αγχώνει πολύ όλο αυτό γιατί με το να μην μπορω να κοιμηθώ μου βγάζει πολλά νεύρα γιατί Νοιώθω διαρκώς κουρασμενη

Link to comment
Share on other sites

Just now, EuiEui είπε:

Εγω αγχώνομαι περισσότερο να μην έχω κάτι...  με αγχώνει πολύ όλο αυτό γιατί με το να μην μπορω να κοιμηθώ μου βγάζει πολλά νεύρα γιατί Νοιώθω διαρκώς κουρασμενη

ναι το ξερω ετσι ενιωθα εγω οτι εχω κατι και οτι δεν θα μπορεσω να ξανακιμηθω δεν μπορει να εχεις κατι που να σχετιζεται με τον υπνο ακουσε με και χαλαρωσε κανε ενα μπανακι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

ναι το ξερω ετσι ενιωθα εγω οτι εχω κατι και οτι δεν θα μπορεσω να ξανακιμηθω δεν μπορει να εχεις κατι που να σχετιζεται με τον υπνο ακουσε με και χαλαρωσε κανε ενα μπανακι

Θα ακούσω τις συμβουλές σου και εύχομαι να γίνει κάτι

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EuiEui είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!! Μιας και μοιράστηκα τον προβληματισμό μου με τον ύπνο του μωρού και μου δώσατε πολύ κουράγιο και θάρρος είπα να μοιραστώ άλλον ένα προβληματισμό μου σχετικά με τον ύπνο τον δικό μου βρε κορίτσια και με έχει ανησυχήσει πολύ όταν κοιμάται το μωρό που με τα χίλια ζόρια τον κοιμηζουμε ενώ είμαι πτώμα δεν μπορω να κοιμηθώ δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα ενώ ψυχολογικά Νοιώθω πολύ καλα έχω βοήθεια με το μικρό δεν κουράζομαι υπερβολικά το μόνο που έχω είναι Λιγάκι άγχος αλλά σε φυσιολογικο πλαισιο... αγχώνομαι όμως μήπως έχω κάτι σε σχέση με το θέμα του ύπνου γιατί δεν μπορω να κοιμηθώ ενώ θέλω το χει περάσει καμία αυτό;;;  

Πέρασα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο! Αφού σκεφτομουν να ανοίξω κι εγώ θέμα. Ήταν τρέλα. Σε κάποια φάση έκανα τρία μερόνυχτα να κλείσω μάτι κι ας σερνομουν την υπόλοιπη μέρα. Εντωμεταξύ όταν μου συνέβαινε αυτό την επόμενη μέρα με έπιαναν και τα ψυχολογικά μου. Τελικά ήταν από τις ορμόνες γιατί όσο περνούσε ο καιρός καλυτερευε. Γινόταν όλο και πιο αραιά και τελικά τελευταία φορά με έπιασε όταν η μικρή ήταν περίπου 7 μηνών. Λένε ότι οι ορμόνες κάνουν 9 μήνες για να έρθουν όπως ήταν πριν. Αλλά όσο περνάει ο καιρός έρχεσαι όλο και περισσότερο στα ίσα σου. Κάνε υπομονή κοπέλα μου. Θα περάσει και μετά θα κοιμάσαι σαν πουλάκι. Ποσων μηνών είναι το μωρό σου; Αν είναι ακόμα πολύ μικρό τότε θα εμφανίζεται πιο συχνά το φαινόμενο της αϋπνίας. Σε εμενα είχε μια περιοδικότητα που όλο και αυξανόταν το μεταξύ διάστημα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πέρασα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο! Αφού σκεφτομουν να ανοίξω κι εγώ θέμα. Ήταν τρέλα. Σε κάποια φάση έκανα τρία μερόνυχτα να κλείσω μάτι κι ας σερνομουν την υπόλοιπη μέρα. Εντωμεταξύ όταν μου συνέβαινε αυτό την επόμενη μέρα με έπιαναν και τα ψυχολογικά μου. Τελικά ήταν από τις ορμόνες γιατί όσο περνούσε ο καιρός καλυτερευε. Γινόταν όλο και πιο αραιά και τελικά τελευταία φορά με έπιασε όταν η μικρή ήταν περίπου 7 μηνών. Λένε ότι οι ορμόνες κάνουν 9 μήνες για να έρθουν όπως ήταν πριν. Αλλά όσο περνάει ο καιρός έρχεσαι όλο και περισσότερο στα ίσα σου. Κάνε υπομονή κοπέλα μου. Θα περάσει και μετά θα κοιμάσαι σαν πουλάκι. Ποσων μηνών είναι το μωρό σου; Αν είναι ακόμα πολύ μικρό τότε θα εμφανίζεται πιο συχνά το φαινόμενο της αϋπνίας. Σε εμενα είχε μια περιοδικότητα που όλο και αυξανόταν το μεταξύ διάστημα. 

Τελικά δεν είμαι η μονη... την Τετάρτη κλείνουμε μήνα!!!! Το θέμα είναι πως εγω δεν έχω κοιμηθεί καθόλου εδώ και ένα μήνα άντε καμία ώρα τη μέρα είναι βασανιστήριο πραγματικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...