Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Αιμορραγία με πηγματα αίματος


Athina84

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Athina84 είπε:

Να χαίρεσαι τους θησαυρούς σου!!! Είναι δύσκολο να είσαι ξαπλωμένη μόνιμα αλλά σε αποζημιώνει το αποτέλεσμα! Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, μου δίνεις δύναμη! Εσύ είχες δει σάκο πριν την 1η αιμορραγία στην 5η εβδομάδα;;; 

Στην 5η εβδομαδα είδαμε σάκους μονο το Σάββατο σκέψου κ τη Δευτέρα έπαθα την αποκόλληση. 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Στην 5η εβδομαδα είδαμε σάκους μονο το Σάββατο σκέψου κ τη Δευτέρα έπαθα την αποκόλληση. 

Όπως και να συμβεί, είναι ζόρικο... Σκέφτομαι ότι εκτός από τη χοριακη, εμείς δεν έχουμε κανένα άλλο "μήνυμα" από το / τα εμβρυακια... 

Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Όπως και να συμβεί, είναι ζόρικο... Σκέφτομαι ότι εκτός από τη χοριακη, εμείς δεν έχουμε κανένα άλλο "μήνυμα" από το / τα εμβρυακια... 

Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ! 

Το ιδιο ειχα περασει κι εγω! Δεν ειχαμε προλαβει να κανουμε υπερηχο οταν ξεκινησε η αιμορραγια.. Οποτε οντως το μονο μηνυμα ηταν οι χοριακες! Που ομως σε αυτη τη φαση οι χοριακες ειναι ενα αρκετα δυνατο μηνυμα! Ξεκουραζεσαι, παιρνεις την προγεστερονη σου και ολα θα πανε καλα! 

Ποτε εχεις ραντεβου στο γιατρο; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ελλην είπε:

Το ιδιο ειχα περασει κι εγω! Δεν ειχαμε προλαβει να κανουμε υπερηχο οταν ξεκινησε η αιμορραγια.. Οποτε οντως το μονο μηνυμα ηταν οι χοριακες! Που ομως σε αυτη τη φαση οι χοριακες ειναι ενα αρκετα δυνατο μηνυμα! Ξεκουραζεσαι, παιρνεις την προγεστερονη σου και ολα θα πανε καλα! 

Ποτε εχεις ραντεβου στο γιατρο; 

Την Πέμπτη! Μου φαίνεται αιώνας... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Την Πέμπτη! Μου φαίνεται αιώνας... 

καλημερα κ απο μενα..απο εξωσωματικη κ εγω....στην 6η βδομαδα με κανονισμενο ραντεβου για να ακουσω καρδουλα...1 μερα πριν το ραντεβου βρρρρ το αιμα ποταμι...πολυ κλαμα κι αγωνια....ο γιατρος με ειδε...ακουσαμε καρδουλα...αποκολληση τελικα....και ο γιος μου τωρα 3 χρονων!!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!μην σκεφτεσαι αρνητικα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , vals είπε:

καλημερα κ απο μενα..απο εξωσωματικη κ εγω....στην 6η βδομαδα με κανονισμενο ραντεβου για να ακουσω καρδουλα...1 μερα πριν το ραντεβου βρρρρ το αιμα ποταμι...πολυ κλαμα κι αγωνια....ο γιατρος με ειδε...ακουσαμε καρδουλα...αποκολληση τελικα....και ο γιος μου τωρα 3 χρονων!!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!μην σκεφτεσαι αρνητικα!!!

Να τον χαίρεσαι και να έχετε όμορφες γιορτές. Σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Μακάρι να ακούσουμε κι εμείς αυτόν τον λατρευτό ήχο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Να τον χαίρεσαι και να έχετε όμορφες γιορτές. Σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Μακάρι να ακούσουμε κι εμείς αυτόν τον λατρευτό ήχο... 

σ ευχαριστω πολυ....

ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να εχεις μαγικα Χριστουγεννα με τον ηχο της καρδουλας να ηχει στα αυτια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vals είπε:

σ ευχαριστω πολυ....

ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να εχεις μαγικα Χριστουγεννα με τον ηχο της καρδουλας να ηχει στα αυτια σου!!!

Αχ, με συγκινείς.... ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , vals είπε:

εγω γιατι εχω μονο φατσουλες??οι καρδιες πως μπαινουν??

εισαι καλα σημερα??

Χάχα... Από το πληκτρολόγιο, αν πατήσεις παρατεταμένα το enter! Έχει και καρδιές και φατσουλες.. 

Σωματικά είμαι οκ, ψυχολογικά το παλεύω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athina84 είπε:

Χάχα... Από το πληκτρολόγιο, αν πατήσεις παρατεταμένα το enter! Έχει και καρδιές και φατσουλες.. 

Σωματικά είμαι οκ, ψυχολογικά το παλεύω. 

ελααααααααααααα..θετικη σκεψη!!μπααα δεν μου τις βγαζει......μονο φατσες εχει...:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

ελααααααααααααα..θετικη σκεψη!!μπααα δεν μου τις βγαζει......μονο φατσες εχει...:P

Θα βάζω εγώ και για τις δύο... ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2019 at 2:40 ΠΜ, Vasoth. είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Δυστυχως δεν εχω τις γνωσεις να σου πω αν οντως στην 6η εβδομαδα θα επρεπε απαραιτητα και αναγκαια να υπαρχει παλμος ή μπορει να τον ακουσετε στον επομενο υπερηχο.. Αφου ομως ο ενας εκ των δυο γιατρων σου σου ειπε να περιμενετε μια εβδομαδα ακομη, αυτο σημαινει οτι ιατρικα θα συμβαινει ο παλμος να εμφανιζεται και λιγο αργοτερα απο την 6η εβδομαδα.. Μπορω να φανταστω πως νιωθεις και τι αγωνια περνας.. Κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο.. Σου ευχομαι το καλυτερο!!! Παντως το οτι καθαρισε η μητρα ειναι κι αυτο πολυ σημαντικο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...