Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Πωπω 3 αγόρια;; Χαρά στο κουράγιο σου :) 

Αγοράκι έχω κι εγώ!! Το πρώτο!! Στο Ρέα θα γεννήσω. Εσύ;;

Μωρέ έχω υγρά, κ νιώθω να με πιέζει χαμηλά το μωρό κ να θέλω τουαλέτα(κ για τα 2 Χαχα), κ αυπνία έχω..κατά τ άλλα δε νιώθω κ εγώ κάτι ότι θα γεννήσω. Θα το νιώσουμε λες ή θα γίνει ξαφνικά; Στα άλλα παιδιά σου πώς ήταν;

Επίσης αν με πιάσουν πόνοι πώς θα καταλάβω ότι είναι της γέννας κ όχι προπαρασκευαστικοί;; Γτ έχω τώρα πού κ πού, ειδικά τα βράδια, αλλά δε ξέρω πώς να τους ξεχωρίσω όταν είναι!!

Εγω γεννησα. Μου ηρθε ξαφνικά λιγο καφε. Πηγα στην κλινικη εγινε covid σε 2 ωρες μπηκα χειρουργείο. 4 κιλα 52 cm 38k3. Κοιταξε λογικα θα πετρωνει η κοιλια σου ανα 10 λεπτα μετα ανα 8 και τοτε θα πρεπει να πας σφαίρα στο ρεα. Βεβαια κατοπιν συνεννόησης με το γιατρο σου. Ισως δεις λιγο αιμα. Ισως σπάσουν τα νερα. Αυτα ειναι τα συμπτώματα. Στο ρεα γεννησα το πρωτο παιδι. Πολυς κοσμος απο τις 7 μαιες που θα συναντήσεις σε ολες τις βαρδιες οι 2-3 θα ειναι αγενεστατες τουλάχιστον το 2015 ετσι ηταν δυστυχώς. Εχει καλο φαγητο. Καλη καθαριοτητα. Καλα ειναι. Εγω ειμαι αυπνη. Ο μικτος μου επιασε στηθος πραγματικά από τα 3 παιδια ηταν το μοναδικο που επιασε. Ξεκινησαμε το ταξιδι μας.

  • Μου αρέσει 4

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε  ; να σας ρωτήσω αμα ξέρετε...Εγώ πληρώθηκα το επιδομα μητρότητας και τώρα την Παρασκευή το λοχείας...μού έδωσαν κάτι χαρτιά με το τι λεφτά έχω πάρει απ τ ικα τα επιδόματα και το πήγα στον εργοδοτη...δικαιούμαι κάτι από τον εργοδότη μού; το επιδομα γέννησης ποτε μπαίνει ξέρετε; 8/8 γέννησα!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alexia92 said:

Εγω γεννησα. Μου ηρθε ξαφνικά λιγο καφε. Πηγα στην κλινικη εγινε covid σε 2 ωρες μπηκα χειρουργείο. 4 κιλα 52 cm 38k3. Κοιταξε λογικα θα πετρωνει η κοιλια σου ανα 10 λεπτα μετα ανα 8 και τοτε θα πρεπει να πας σφαίρα στο ρεα. Βεβαια κατοπιν συνεννόησης με το γιατρο σου. Ισως δεις λιγο αιμα. Ισως σπάσουν τα νερα. Αυτα ειναι τα συμπτώματα. Στο ρεα γεννησα το πρωτο παιδι. Πολυς κοσμος απο τις 7 μαιες που θα συναντήσεις σε ολες τις βαρδιες οι 2-3 θα ειναι αγενεστατες τουλάχιστον το 2015 ετσι ηταν δυστυχώς. Εχει καλο φαγητο. Καλη καθαριοτητα. Καλα ειναι. Εγω ειμαι αυπνη. Ο μικτος μου επιασε στηθος πραγματικά από τα 3 παιδια ηταν το μοναδικο που επιασε. Ξεκινησαμε το ταξιδι μας.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σου ζήσει ο μικρούλης!! Γερός να είναι!! Πότε γέννησες;

Αυτό με τα πετρώματα κ τις συσπάσεις με αγχώνει . Γιατί δε ξέρω αν θα το καταλάβω. Γτ κ τώρα πετρώνει η κοιλιά μου αλλά δεν με πονάει οπότε δεν το καταλαβαίνω πάντα. Κ δε ξέρω ανά πόση ώρα γίνεται αυτό και πώς να το μετρήσω. Επίσης έχω αρκετές φορές πόνους χαμηλά στην κοιλιά σαν περιόδου, χωρίς να πετρώνει η κοιλιά όμως. Οι συσπάσεις είναι τα πετρώματα ή οι πόνοι περιόδου; Ή τπτ απ’τα δύο;

Μακάρι να είναι καλά. Οι μαίες είναι πολύ σημαντικό να είναι βοηθητικές, ελπίζω να είναι. Επίσης δε ξέρω τώρα με τον κορωνοιό τι γίνεται κ πόσες ώρες επιτρέπεται ο άντρας μου να είναι στο μαιευτήριο; Δεν τη παλεύω μόνη μου.

Τις πρώτες μέρες έτσι άυπνες θα ‘μαστε απ’ό,τι έχω καταλάβει..υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εγω γεννησα. Μου ηρθε ξαφνικά λιγο καφε. Πηγα στην κλινικη εγινε covid σε 2 ωρες μπηκα χειρουργείο. 4 κιλα 52 cm 38k3. Κοιταξε λογικα θα πετρωνει η κοιλια σου ανα 10 λεπτα μετα ανα 8 και τοτε θα πρεπει να πας σφαίρα στο ρεα. Βεβαια κατοπιν συνεννόησης με το γιατρο σου. Ισως δεις λιγο αιμα. Ισως σπάσουν τα νερα. Αυτα ειναι τα συμπτώματα. Στο ρεα γεννησα το πρωτο παιδι. Πολυς κοσμος απο τις 7 μαιες που θα συναντήσεις σε ολες τις βαρδιες οι 2-3 θα ειναι αγενεστατες τουλάχιστον το 2015 ετσι ηταν δυστυχώς. Εχει καλο φαγητο. Καλη καθαριοτητα. Καλα ειναι. Εγω ειμαι αυπνη. Ο μικτος μου επιασε στηθος πραγματικά από τα 3 παιδια ηταν το μοναδικο που επιασε. Ξεκινησαμε το ταξιδι μας.

Να σου ζήσει κορίτσι μού γερος και καλοτυχος να είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες. Οταν η κοιλια πετρωνει ειναι συσπαση πετρωνει μαζεύει περιπου 45 δευτερα και μετα περνάει. Πονοι περιοδου ίσως ειναι προπαρασκευαστηκες συσπασεις. 

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexia92 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες. Οταν η κοιλια πετρωνει ειναι συσπαση πετρωνει μαζεύει περιπου 45 δευτερα και μετα περνάει. Πονοι περιοδου ίσως ειναι προπαρασκευαστηκες συσπασεις. 

Να σου ζησει ο μπεμπης, να τον χαιρεσαι! Να απολαυσετε το ταξιδι σας! 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alexia92 said:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες. Οταν η κοιλια πετρωνει ειναι συσπαση πετρωνει μαζεύει περιπου 45 δευτερα και μετα περνάει. Πονοι περιοδου ίσως ειναι προπαρασκευαστηκες συσπασεις. 

Σ ευχαριστώ!! Πώς θα το καταλάβω αν δεν πονάει όμως; Ή πονάει αν είναι της γέννας;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Να σου ζησει ο μπεμπης, να τον χαιρεσαι! Να απολαυσετε το ταξιδι σας! 

Ευχαριστώ πολυ ♡

Just now, Athenaa είπε:

Σ ευχαριστώ!! Πώς θα το καταλάβω αν δεν πονάει όμως; Ή πονάει αν είναι της γέννας;

Θα το καταλάβεις οτι κατι αλλαζει. Ειναι εντονοι και συχνοι πονοι.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη που μπαίνω στην ομάδα σας.  Να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Γεννάω σε 2 μήνες στο Μητέρα.... Αναρωτιέμαι πως είναι τα 3κλινα και τι γαλατάκι έχουν για το μωρό αν χρειαστεί να δώσω για να το ψάξω.... Επίσης οι σύζυγοι μας κάνουν τεστ κορωνοιού για να μας δουν;


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Είχα ραντεβού με το γιατρό σήμερα. 39εβδ ακριβώς. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο πρώτη φορά και με εξέτασε και κολπικά(με είχε εξετάσει και πριν 2 εβδ κολπικά). Το απόγευμα τώρα που πήγα τουαλέτα είδα ροζ αίμα στο σκούπισμα. Έχω πάει άλλες 2 φορές από τότε και πάλι είχα λίγο ροζ, τη μία με λίγη βλέννη. Λέτε να πλησιάζουμε ή ήταν απλά από την εξέταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Είχα ραντεβού με το γιατρό σήμερα. 39εβδ ακριβώς. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο πρώτη φορά και με εξέτασε και κολπικά(με είχε εξετάσει και πριν 2 εβδ κολπικά). Το απόγευμα τώρα που πήγα τουαλέτα είδα ροζ αίμα στο σκούπισμα. Έχω πάει άλλες 2 φορές από τότε και πάλι είχα λίγο ροζ, τη μία με λίγη βλέννη. Λέτε να πλησιάζουμε ή ήταν απλά από την εξέταση;

Με το καλό ευχομαι καλη μου!! Ίσως να ναι από την εξέταση.. Καμιά φορά λένε στα τελευταία εβδομάδα ο γιατρός όταν μας εξετάζει σπάει το πωμα που κλείνει τον τράχηλο , εκείνο που προστατευει τον κόλπο από την είσοδο μικροβίων... 

Και ετοιμάζει το σώμα για τοκετό.. Τώρα αν θα ναι εντός ωρών η εντός ημερών δεν το ξερω.. Γενικά παρακολουθησε το και μιλά με τον γιατρό σου.. Όλα μια χαρά να πανε ευχομαι

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Είχα ραντεβού με το γιατρό σήμερα. 39εβδ ακριβώς. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο πρώτη φορά και με εξέτασε και κολπικά(με είχε εξετάσει και πριν 2 εβδ κολπικά). Το απόγευμα τώρα που πήγα τουαλέτα είδα ροζ αίμα στο σκούπισμα. Έχω πάει άλλες 2 φορές από τότε και πάλι είχα λίγο ροζ, τη μία με λίγη βλέννη. Λέτε να πλησιάζουμε ή ήταν απλά από την εξέταση;

Με το καλο κορίτσι μου. Η υπαρξη βλεννης και αιματος υποδεικνύει τοκετο σύντομα. Το ποσό συντομα το κρινει ο γιατρος. ♡

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2020 at 9:54 ΠΜ, alexia92 είπε:

Εγω γεννησα. Μου ηρθε ξαφνικά λιγο καφε. Πηγα στην κλινικη εγινε covid σε 2 ωρες μπηκα χειρουργείο. 4 κιλα 52 cm 38k3. Κοιταξε λογικα θα πετρωνει η κοιλια σου ανα 10 λεπτα μετα ανα 8 και τοτε θα πρεπει να πας σφαίρα στο ρεα. Βεβαια κατοπιν συνεννόησης με το γιατρο σου. Ισως δεις λιγο αιμα. Ισως σπάσουν τα νερα. Αυτα ειναι τα συμπτώματα. Στο ρεα γεννησα το πρωτο παιδι. Πολυς κοσμος απο τις 7 μαιες που θα συναντήσεις σε ολες τις βαρδιες οι 2-3 θα ειναι αγενεστατες τουλάχιστον το 2015 ετσι ηταν δυστυχώς. Εχει καλο φαγητο. Καλη καθαριοτητα. Καλα ειναι. Εγω ειμαι αυπνη. Ο μικτος μου επιασε στηθος πραγματικά από τα 3 παιδια ηταν το μοναδικο που επιασε. Ξεκινησαμε το ταξιδι μας.

Να σας ζήσει! Καλότυχα να είναι όλα σου τα παιδιά και υπομονή :)

On 25/8/2020 at 1:37 ΜΜ, Athenaa είπε:

Σ ευχαριστώ!! Πώς θα το καταλάβω αν δεν πονάει όμως; Ή πονάει αν είναι της γέννας;

Εγώ κορίτσι μου δεν ήξερα καν τι είναι οι συσπάσεις γιατί δεν ένιωθα πριν. Θα σου πω αυτό που λένε όλες όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις, αν και θα 'σαι από τις τυχερές. Οι συσπάσεις του τοκετού έρχονται με πόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες Αυγούστου!! Υπάρχει κάποια μανούλα που να γέννησε Θεσσαλονίκη στη Βιοκλινική να μας πει την εμπειρία της από δωμάτια, περιβάλλον και με συνοδούς τι ισχύει ;; Αν κάποιος δεν έχει γυναίκα σύνοδο αλλά μόνο τον σύζυγο σε δίκλινο ή τρίκλινο τις πρώτες μέρες βοηθάνε οι νοσοκόμες; 

Επίσης τι ισχύει με το τεστ covid;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vag1a είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες Αυγούστου!! Υπάρχει κάποια μανούλα που να γέννησε Θεσσαλονίκη στη Βιοκλινική να μας πει την εμπειρία της από δωμάτια, περιβάλλον και με συνοδούς τι ισχύει ;; Αν κάποιος δεν έχει γυναίκα σύνοδο αλλά μόνο τον σύζυγο σε δίκλινο ή τρίκλινο τις πρώτες μέρες βοηθάνε οι νοσοκόμες; 

Επίσης τι ισχύει με το τεστ covid;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κορίτσι μου σόρρυ που πετάγομαι αλλά για να σε βοηθήσω,επειδή βλέπω ότι μπαίνεις σε ομάδες κ κάνεις την ίδια ερώτηση κ δε σε έχουν κατατοπίσει ακόμη,γιατί δεν παίρνεις ένα την εσύ στο μαιευτήριο να ρωτήσεις να είσαι κ σίγουρη για όσα σου πουν??

Ή ακόμη καλύτερα να πας από εκεί να ζητήσεις να δεις κ τα δωμάτια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...