Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

2.9 πητ κι εγω... ακριβώς ιδια ε?

Εγω παλι ανησυχώ... πηγαμε την Δευτέρα 35κ4 νομίζω η 35κ3 το εβγαλε 3240 το παιδι.

Και σκεφτομαι μηπως ειναι μικρότερο. Και μηπως γεννηθει μικρο γιατι ο υπερηχος παιζει. Και ειναι γατουλης. Γιατι ολοι μου λενε εχεις μικρη κοικια ποντικακο εχεις. Και στεναχωριεμαι. Αχ.   Εμενα ειναι σχετικα ψηλα ειπε. 20 με 27 θα με πρόγραμματισει θα μου πει την επομενη τριτη 

Ποσο στο βγαζει εσενα ο υπερηχος ?

Εχουμε ιδια ΠΗΤ. Κι εγω ομως ειμαι καισαρικη κ θα παω νωριτερα. Μηπως εγραψες λαθος το βαρος; Γιατι εκανα κ γω υπερηχο την ιδια μερα, βγηκε λιγο κατω απο 3 κιλα και ειναι μεγαλο μωρο, αρκετα πανω απο το μεσο ορο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Ολοι αγχωνομαστε παλι τα ιδια δυστυχώς.

 

 

Πως ειστε κορίτσια??????  

 

Πειτε τα νεα σας... ολες είμαστε μεσα στον Αύγουστο ετσι ???

 

 

Καλημέρα κοπέλα μου!!! Σάββατο γεννάω πρώτα ο Θεός!! Εσείς τι κανετε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Πωπω ακριβώς μαζί είμαστε!!

3240 μικρό;; Αυτό είναι πολύ μεγάλο μωρό!! Μήπως εννοείς 2340;

Λοιπόν, πήγα κ εγώ τη Δευτέρα συμπτωματικά, 35+5 ήμουν και ο μπέμπης μας είπε 2700..10 μέρες πριν όμως ήταν 2200 οπότε μας είπε ο γιατρός ότι τα πήρε όλα μαζεμένα..μην αγχώνεσαι γιατί κάνουν άλματα ανάπτυξης κ πότε δε παίρνουν πολύ βάρος πότε το παίρνουν όλο μαζεμένο. Επίσης είναι στο περίπου αυτά δλδ έχουν απόκλιση. Πότε είναι να ξαναπάς τώρα;

Και γιατί θα κάνεις καισαρική θύμισε μου;;

Οχι 3240. Μεγαλο φαίνεται αλλα ο υπερηχος παιζει.  Και αν ειναι 2900 ??? Καισαρική είναι η τριτη.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Οχι 3240. Μεγαλο φαίνεται αλλα ο υπερηχος παιζει.  Και αν ειναι 2900 ??? Καισαρική είναι η τριτη.

2900+ Ηταν εμενα την ιδια μερα και βγαινει στην 70η εκατοστιαια θεση. Δλδ ειναι πανω απο το μεσο ορο, δλδ 7 στα 10 μωρακια της ιδιας ηλικιας ειναι μικροτερα. Αρα και 2900 μεγαλο θα ναι. 3240 ειναι λογικα εκτος καμπυλων. Αλλα νομιζω μας ειχες πει οτι εχεις ζαχαρο η οτι κανεις μεγαλα μωρακια ετσι κ αλλιως; Αν θυμαμαι καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

2900+ Ηταν εμενα την ιδια μερα και βγαινει στην 70η εκατοστιαια θεση. Δλδ ειναι πανω απο το μεσο ορο, δλδ 7 στα 10 μωρακια της ιδιας ηλικιας ειναι μικροτερα. Αρα και 2900 μεγαλο θα ναι. 3240 ειναι λογικα εκτος καμπυλων. Αλλα νομιζω μας ειχες πει οτι εχεις ζαχαρο η οτι κανεις μεγαλα μωρακια ετσι κ αλλιως; Αν θυμαμαι καλα

91η θεση ειναι 3240.

Ζαχαρο δεν εκανα σε κανενα απο τα 3. Και μάλιστα ο γυναικολόγος μου κανει και αντίσταση στην ινσουλίνη εκτός απο καμπυλη και γλυκοζηλιωμενη καθε μηνα οποτε δεν υπαρχει καμια περίπτωση γιατι ειναι άψογα.

Ναι και τα αλλα 2 γεννηθηκαν 37+ 4.000 kg +. Ειμαι ψηλη και γενικα μεγαλόσωμη και εγω και ο αντρας μου. Το θεμα ειναι δεν εχω και μεγαλη κοιλια και σκέφτομαι ποσο θα βγει μηπως ειναι μικρο και δε τρωει καλα κλπ. 

Και γενικα τον υπερηχο δεν τον πολυ εμπιστεύομαι. Εβγαζε τα παιδια μου 3100 και ηταν 4.000 και μια αλλη ξαδερφη της το εβγαζε δηθεν 3800 στις 38 και ηταν πολυ μεγαλο και γεννησε 40 εβδομαδες 3760 δλδ ενταξει..


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexia92 είπε:

91η θεση ειναι 3240.

Ζαχαρο δεν εκανα σε κανενα απο τα 3. Και μάλιστα ο γυναικολόγος μου κανει και αντίσταση στην ινσουλίνη εκτός απο καμπυλη και γλυκοζηλιωμενη καθε μηνα οποτε δεν υπαρχει καμια περίπτωση γιατι ειναι άψογα.

Ναι και τα αλλα 2 γεννηθηκαν 37+ 4.000 kg +. Ειμαι ψηλη και γενικα μεγαλόσωμη και εγω και ο αντρας μου. Το θεμα ειναι δεν εχω και μεγαλη κοιλια και σκέφτομαι ποσο θα βγει μηπως ειναι μικρο και δε τρωει καλα κλπ. 

Και γενικα τον υπερηχο δεν τον πολυ εμπιστεύομαι. Εβγαζε τα παιδια μου 3100 και ηταν 4.000 και μια αλλη ξαδερφη της το εβγαζε δηθεν 3800 στις 38 και ηταν πολυ μεγαλο και γεννησε 40 εβδομαδες 3760 δλδ ενταξει..

Ετσι λοιπον εξηγειται, θα κανεις μεγαλο μπεμπακι γιατι και τα αλλα ηταν μεγαλα. Γονιδια! Οντως οι υπερηχοι εχουν μια αποκλιση. Δε νομιζω οτι η κοιλια παιζει ρολο στο μεγεθος του μωρου! Μην αγχωνεσαι γι αυτο. Μια χαρα μωρο θα ειναι. Μηπως δεν εχεις παρει κιλα, η ειναι η θεση του μωρου τετοια; Συνηθως οι κοπελες που ειναι πανω απο 170 φαινεται να εχουν πιο μικρη κοιλια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Ετσι λοιπον εξηγειται, θα κανεις μεγαλο μπεμπακι γιατι και τα αλλα ηταν μεγαλα. Γονιδια! Οντως οι υπερηχοι εχουν μια αποκλιση. Δε νομιζω οτι η κοιλια παιζει ρολο στο μεγεθος του μωρου! Μην αγχωνεσαι γι αυτο. Μια χαρα μωρο θα ειναι. Μηπως δεν εχεις παρει κιλα, η ειναι η θεση του μωρου τετοια; Συνηθως οι κοπελες που ειναι πανω απο 170 φαινεται να εχουν πιο μικρη κοιλια.

Εγω ειμαι 182


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@alexia92 εσυ εισαι πανυψηλη!!!!! Οχι απλα ψηλη! Λοιπον λεω να μην ασχολουμαστε με το αν το μωρο θα βγει 3.5 η 4 κιλα. Υπαρχουν μαμαδες που γεννανε μικροσκοπικα μωρα προωρακια και αλλες μαμαδες που γεννανε μωρακια που δεν τρεφοταν καλα στη μητρα και παρολαυτα τα καταφερνουν περιφημα. Να ναι υγιες και τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

2.9 πητ κι εγω... ακριβώς ιδια ε?

Εγω παλι ανησυχώ... πηγαμε την Δευτέρα 35κ4 νομίζω η 35κ3 το εβγαλε 3240 το παιδι.

Και σκεφτομαι μηπως ειναι μικρότερο. Και μηπως γεννηθει μικρο γιατι ο υπερηχος παιζει. Και ειναι γατουλης. Γιατι ολοι μου λενε εχεις μικρη κοικια ποντικακο εχεις. Και στεναχωριεμαι. Αχ.   Εμενα ειναι σχετικα ψηλα ειπε. 20 με 27 θα με πρόγραμματισει θα μου πει την επομενη τριτη 

Ποσο στο βγαζει εσενα ο υπερηχος ?

Εμένα πάλι σήμερα στην 38η και 2 μέρες τον βρήκε γύρω στα 2850 αλλά μου είπε ότι είναι από τα μωράκια που τον δυσκολεύουν στο μέτρημα. Πιθανότατα να είναι και μικρότερο ωστόσο όπως μου είπε σημασία έχει που μπήκαμε στο μήνα μας, που ακούγονται καλά οι χτύποι της καρδούλας του αλλά κυρίως που τον νιώθω να κινείται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; 37 και 5 σήμερα..αύριο μπαίνω για γέννα πρώτα ο Θεός!! Ζορίζεται πολύ το παιδί και μια μας ανεβαίνουν οι παλμοί μια μας κατεβαίνουν! 36 κ 1 ήμασταν 2.716. !!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tzortzinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; 37 και 5 σήμερα..αύριο μπαίνω για γέννα πρώτα ο Θεός!! Ζορίζεται πολύ το παιδί και μια μας ανεβαίνουν οι παλμοί μια μας κατεβαίνουν! 36 κ 1 ήμασταν 2.716. !!

Με το καλο, να το κρατησεις στην αγκαλια σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzortzinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; 37 και 5 σήμερα..αύριο μπαίνω για γέννα πρώτα ο Θεός!! Ζορίζεται πολύ το παιδί και μια μας ανεβαίνουν οι παλμοί μια μας κατεβαίνουν! 36 κ 1 ήμασταν 2.716. !!

Με το καλό!!!! Αύριο θα κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου. Τι ωραίο  :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Με το καλό!!!! Αύριο θα κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου. Τι ωραίο  :)

Ευχαριστώ κοπέλα μ.ανυπομονω τόσο πολύ!!σε λιγο καιρό θα έχεις κ εσύ το μωράκι σ! Υπομονή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

@alexia92 εσυ εισαι πανυψηλη!!!!! Οχι απλα ψηλη! Λοιπον λεω να μην ασχολουμαστε με το αν το μωρο θα βγει 3.5 η 4 κιλα. Υπαρχουν μαμαδες που γεννανε μικροσκοπικα μωρα προωρακια και αλλες μαμαδες που γεννανε μωρακια που δεν τρεφοταν καλα στη μητρα και παρολαυτα τα καταφερνουν περιφημα. Να ναι υγιες και τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες 

Αυτο που λεει η φιλη σας να το θυμαστε ολες. ετσι ακριβως ειναι. εγω γεννησα ενα μωρο 3060 στις 38κ4 ειχα θεμα με αντισταση τις μητριαιες και δεν εβαζε βαρος 10μερες (υποψιν εγω αν κ ελλιποβαρης εβαλα ολη την εγκυμοσυνη 4κιλα κ μου λεγαν ολοι δεν θα βγαλεις παιδι, γατι θα βγαλεις κ τετοιες ωραιες...μλκιες), το παιδι νοσηλευτηκε μενν λογω αναπνευστικου προβληματος, ηρθαμε σπιτι στα 2830 κα με αποκλειστικο θηλασμο τον 1ο μηνα πηγε 4700 και τον 2ο 6200. δηλ διπλασιασε βαρος γεννησης σε 2 μηνες, που αλλα διπλασιαζουν γυρω στους 6. αντιστοιχα τα αλλα δυο μωρα που ηταν μαζι μου στο δωματιο στο μαιευτηριο, γεννηθηκαν μεγαλυτερα και τωρα ειναι  ακομα γυρω στο 1μιση κιλο μικροτερα απο εμας... οποτε το βαρος γεννησης δεν σχετιζεται απαραιτητα με την μετεπειτα πορεια αναπτυξης. καλα να ειναι τα μωρακια σας και οσο κι αν γεννηθουν, κανενα ρολο δεν παιζει..!! κι στο θηλασμο μια χαρα μπορουν να ανταπεξελθουν ολα τα μωρα, με επιμονη κι υπομονη... υπαρχουν προωρα μωρα που ξεπερναν ακομη κ τα τελειομηνα...! καλη λευτερια σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...