Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Για φαντάσου να είμαστε τις ίδιες μέρες!!!! Απίστευτο!!! Εγώ είμαι 30 χρονών .. Και εμένα το πρώτο μου! Με το καλό σε όλες κορίτσια!!!!

28 εγώ :-) τελεια θα πάμε όλες!! Θα έχουμε κ εδώ η μία την άλλη για ο,τι θέλουμε να ρωτήσουμε ή απλά να γκρινιάξουμε :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Πρωτομανούλες όλες!!!Τέλεια , θα πάμε όλες παρείτσα βήμα βήμα!!!εγώ είμαι 33 χρόνων  οδεύοντας στα 34 !!

Just now, Irinoula86 είπε:

το πρώτο μου κ εμένα!!!!!μετά από λίγη ταλαιπωρία για 1 1/2 χρονο περίπου ... ελπίζω να τα καταφέραμε!!!!!!

όλα καλά θα πάνε, θετική σκεψη να έχουμε και θα έρθουν τα μπεμπακια μας!!1,5 χρόνο προσπαθούσατε? Ήρθε τελικά το θαυματάκι σας και θα πάει υπεροχα!!

@Renez άντε να δούμε τι θα μας πεις την παρασκευή!!Σάκο έχεις πάει έχεις δει ή σου είπε κατευθείαν για καρδούλα?

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πρωτομανούλες όλες!!!Τέλεια , θα πάμε όλες παρείτσα βήμα βήμα!!!εγώ είμαι 33 χρόνων  οδεύοντας στα 34 !!

όλα καλά θα πάνε, θετική σκεψη να έχουμε και θα έρθουν τα μπεμπακια μας!!1,5 χρόνο προσπαθούσατε? Ήρθε τελικά το θαυματάκι σας και θα πάει υπεροχα!!

@Renez άντε να δούμε τι θα μας πεις την παρασκευή!!Σάκο έχεις πάει έχεις δει ή σου είπε κατευθείαν για καρδούλα?

Μια χαρά,κοντά είμαστε όλες κ σε ηλικία! Εσύ που θα γεννήσεις με το καλό κορίτσι μ? Όχι δεν είχα πάει για σάκο,πήγα τη προηγούμενη εβδομάδα απλά στο γιατρό για να Μ γράψει τις βιταμίνες κ να συζητήσουμε τι πρέπει κ τι όχι να κάνω αυτό το διάστημα.. εσείς έχετε πάει στο γιατρό? Τι βιταμίνες σας δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα!! Τέλη Σεπτέμβρη με 4/10 μας είπε ο γιατρός. Για όσες ρωτήσατε την καρδούλα μπορείς να την ακούσεις από την 6 εβδομάδα και μετά αν δεν κάνω λάθος!

Εύχομαι σε όλες να έχουμε καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη χωρίς απρόοπτα και με το καλό τον Οκτώβρη να κρατάμε το σπλαχνο μας υγιέστατο στην αγκαλίτσα μας!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μένα!! Τέλη Σεπτέμβρη με 4/10 μας είπε ο γιατρός. Για όσες ρωτήσατε την καρδούλα μπορείς να την ακούσεις από την 6 εβδομάδα και μετά αν δεν κάνω λάθος!

Εύχομαι σε όλες να έχουμε καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη χωρίς απρόοπτα και με το καλό τον Οκτώβρη να κρατάμε το σπλαχνο μας υγιέστατο στην αγκαλίτσα μας!!! 

Με το καλό κορίτσι μου κ σε εσένα!! Έσυ Άκουσες καρδούλα? Πόσο εβδομάδων είσαι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Μια χαρά,κοντά είμαστε όλες κ σε ηλικία! Εσύ που θα γεννήσεις με το καλό κορίτσι μ? Όχι δεν είχα πάει για σάκο,πήγα τη προηγούμενη εβδομάδα απλά στο γιατρό για να Μ γράψει τις βιταμίνες κ να συζητήσουμε τι πρέπει κ τι όχι να κάνω αυτό το διάστημα.. εσείς έχετε πάει στο γιατρό? Τι βιταμίνες σας δίνει?

Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και είδαμε σάκο!μου έχει δώσει φυλλικο και utrogestan προς το παρόν αυτα!!

Just now, Eval είπε:

Γεια σας κορίτσια κι από μένα!! Τέλη Σεπτέμβρη με 4/10 μας είπε ο γιατρός. Για όσες ρωτήσατε την καρδούλα μπορείς να την ακούσεις από την 6 εβδομάδα και μετά αν δεν κάνω λάθος!

Εύχομαι σε όλες να έχουμε καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη χωρίς απρόοπτα και με το καλό τον Οκτώβρη να κρατάμε το σπλαχνο μας υγιέστατο στην αγκαλίτσα μας!!! 

καλώς ήρθες το πρώτο σου κ εσένα??Εγώ στον υπέρηχο θα έιμαι 6+3 οπότε λογικά θα ακούσω καρδούλα!:wub:  Μακάρι γιατί σαν πρωτη εγκυμοσύνη έχω αρκετό άγχος, αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι...Θετική σκέψη!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Με το καλό κορίτσι μου κ σε εσένα!! Έσυ Άκουσες καρδούλα? Πόσο εβδομάδων είσαι? 

7 + 2 ημερών ! Ακούσαμε καρδούλα την προηγούμενη εβδομάδα!! 

Εσείς έχετε πονακια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

7 + 2 ημερών ! Ακούσαμε καρδούλα την προηγούμενη εβδομάδα!! 

Εσείς έχετε πονακια;

Πονακια έχω από τότε που θα μου ερχόταν η περίοδο ως τώρα απλά μέρα με τη μέρα λιγότερα..επίσης στήθος φουλ κ τις 3 τελευταίες ημέρες ανακατοσουρα αρκετή..εσύ? 

Just now, EugenJen είπε:

Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και είδαμε σάκο!μου έχει δώσει φυλλικο και utrogestan προς το παρόν αυτα!!

καλώς ήρθες το πρώτο σου κ εσένα??Εγώ στον υπέρηχο θα έιμαι 6+3 οπότε λογικά θα ακούσω καρδούλα!:wub:  Μακάρι γιατί σαν πρωτη εγκυμοσύνη έχω αρκετό άγχος, αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι...Θετική σκέψη!!!

Γιατί utrogestan??τόσο πολύ πονάς..? Εγώ παίρνω σίδηρο και φυλλικό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πονακια έχω από τότε που θα μου ερχόταν η περίοδο ως τώρα απλά μέρα με τη μέρα λιγότερα..επίσης στήθος φουλ κ τις 3 τελευταίες ημέρες ανακατοσουρα αρκετή..εσύ? 

Γιατί utrogestan??τόσο πολύ πονάς..? Εγώ παίρνω σίδηρο και φυλλικό..

Τα ίδια συμπτώματα έχουμε κ εμένα 3 μέρες τώρα έχουν αρχίσει αναγουλες ευτυχώς χωρίς εμετό!

Το utrogestan δεν είναι για τον πόνο είναι ορμόνη προγεστερόνη Αποτι μου είπε είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης , απλά ενισχύει την ορμόνη που παράγει ο οργανισμός μας Αποτι έχω καταλάβει κάποιοι γιατροί την δίνουν αμέσως άλλοι λίγο πιο μετά.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τα ίδια συμπτώματα έχουμε κ εμένα 3 μέρες τώρα έχουν αρχίσει αναγουλες ευτυχώς χωρίς εμετό!

Το utrogestan δεν είναι για τον πόνο είναι ορμόνη προγεστερόνη Αποτι μου είπε είναι η ορμόνη της εγκυμοσύνης , απλά ενισχύει την ορμόνη που παράγει ο οργανισμός μας Αποτι έχω καταλάβει κάποιοι γιατροί την δίνουν αμέσως άλλοι λίγο πιο μετά.

Ααα...οκ λοιπόν.. γενικά όμως είδες? Ο καθένας αλλά δίνει..εμένα σίδηρο εσένα όχι..εσένα utrogestan εμένα όχι.. ότι να ναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ααα...οκ λοιπόν.. γενικά όμως είδες? Ο καθένας αλλά δίνει..εμένα σίδηρο εσένα όχι..εσένα utrogestan εμένα όχι.. ότι να ναι..

Η αλήθεια είναι ότι ο κάθε γιατρός έχει τη δική του πορεία που ακολουθει!! Σημασια έχει να τους έχουμε εμπιστοσύνη..Γενικά έχεις χαμηλό σίδηρο η στο έδωσε προληπτικά ήθελα να της πω κ εγώ για σίδηρο αλλά ξεχάστηκα είχα τόσα να ρωτήσω!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πονακια έχω από τότε που θα μου ερχόταν η περίοδο ως τώρα απλά μέρα με τη μέρα λιγότερα..επίσης στήθος φουλ κ τις 3 τελευταίες ημέρες ανακατοσουρα αρκετή..εσύ? 

Γιατί utrogestan??τόσο πολύ πονάς..? Εγώ παίρνω σίδηρο και φυλλικό..

Utrogestan νομίζω σου δίνει ο γιατρός σε περίπτωση που εχεις μικροσυσπασεις στη κοιλιά σου. 

Εγώ έχω αποκόλληση μου είπε ο γιατρός κι έχω αρκετές ενοχλήσεις και πόνους περιόδου πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε να παίρνω μόνο τα filicine προς ώρας... Επειδή ρώτησα για το utrogestan μου είπε ότι το δινω μόνο αν υπάρξει κάποια αιμορραγία ..αλλα πραγματικα ο καθε γιατρος έχει τον δικό του τρόπο. Καλωσηρθες στην παρέα μας @Eval με το καλό το νινι σου! 

Κορίτσια δουλεύετε?? Εγώ είμαι πωλήτρια και έχω πολλές ώρες ορθοστασιας...το καλό είναι ότι βγαίνω σε άδεια την άλλη εβδομάδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Εμένα μου είπε να παίρνω μόνο τα filicine προς ώρας... Επειδή ρώτησα για το utrogestan μου είπε ότι το δινω μόνο αν υπάρξει κάποια αιμορραγία ..αλλα πραγματικα ο καθε γιατρος έχει τον δικό του τρόπο. Καλωσηρθες στην παρέα μας @Eval με το καλό το νινι σου! 

Κορίτσια δουλεύετε?? Εγώ είμαι πωλήτρια και έχω πολλές ώρες ορθοστασιας...το καλό είναι ότι βγαίνω σε άδεια την άλλη εβδομάδα...

Εγώ είμαι λογίστρια ,που σημαίνει ότι έχω μεν καθιστική δουλειά, αλλά δεν μπορώ να πάρω αδεια ,μόνο αν χτυπά ξύλο είναι ανάγκη να μείνω κρεβάτι..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ είμαι λογίστρια ,που σημαίνει ότι έχω μεν καθιστική δουλειά, αλλά δεν μπορώ να πάρω αδεια ,μόνο αν χτυπά ξύλο είναι ανάγκη να μείνω κρεβάτι..

Καταλαβαίνω τουλάχιστον όσο μπορείς να μην κουράζεσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...