Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ο κάθε γιατρός έχει τη δική του πορεία που ακολουθει!! Σημασια έχει να τους έχουμε εμπιστοσύνη..Γενικά έχεις χαμηλό σίδηρο η στο έδωσε προληπτικά ήθελα να της πω κ εγώ για σίδηρο αλλά ξεχάστηκα είχα τόσα να ρωτήσω!!

Έχω μισή μονάδα χαμηλότερο από το κανονικό αλλά μου το έδωσε κυρίως προληπτικά..όσο για το utrogestan κ εγώ έχω ακούσει από τη κουμπάρα Μ ότι το πήρε λόγω συσπάσεων κ ελαφράς αποκόλλησης γ αυτό ρώτησα γτ στο εδωσεμ.γενικα ξέρω πως μερικοι πιο "υπερβολικοί" το δίνουν με την λογική "κακό δε θα κάνει.." οπότε όλα καλά :-)

Just now, Eval είπε:

Utrogestan νομίζω σου δίνει ο γιατρός σε περίπτωση που εχεις μικροσυσπασεις στη κοιλιά σου. 

Εγώ έχω αποκόλληση μου είπε ο γιατρός κι έχω αρκετές ενοχλήσεις και πόνους περιόδου πλέον!

Πόσο εβδομάδων είσαι εσύ Εύα? Με το καλό κοπέλα Μ,όλα καλά θα πάνε!!

Just now, Mariamaraki είπε:

Εμένα μου είπε να παίρνω μόνο τα filicine προς ώρας... Επειδή ρώτησα για το utrogestan μου είπε ότι το δινω μόνο αν υπάρξει κάποια αιμορραγία ..αλλα πραγματικα ο καθε γιατρος έχει τον δικό του τρόπο. Καλωσηρθες στην παρέα μας @Eval με το καλό το νινι σου! 

Κορίτσια δουλεύετε?? Εγώ είμαι πωλήτρια και έχω πολλές ώρες ορθοστασιας...το καλό είναι ότι βγαίνω σε άδεια την άλλη εβδομάδα...

Και εγώ στη πώληση δουλεύω αλλά δόξα τω Θεώ είναι δική μας η επιχείρηση οπότε πλέον πηγαίνω λιγότερες ώρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Έχω μισή μονάδα χαμηλότερο από το κανονικό αλλά μου το έδωσε κυρίως προληπτικά..όσο για το utrogestan κ εγώ έχω ακούσει από τη κουμπάρα Μ ότι το πήρε λόγω συσπάσεων κ ελαφράς αποκόλλησης γ αυτό ρώτησα γτ στο εδωσεμ.γενικα ξέρω πως μερικοι πιο "υπερβολικοί" το δίνουν με την λογική "κακό δε θα κάνει.." οπότε όλα καλά :-)

Πόσο εβδομάδων είσαι εσύ Εύα? Με το καλό κοπέλα Μ,όλα καλά θα πάνε!!

Και εγώ στη πώληση δουλεύω αλλά δόξα τω Θεώ είναι δική μας η επιχείρηση οπότε πλέον πηγαίνω λιγότερες ώρες..

Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες !!! Να είσαι καλά, σ ευχαριστω πολύ, επίσης!!!

Είναι καμία άλλη 7 εβδομάδων;

Just now, Eval είπε:

Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες !!! Να είσαι καλά, σ ευχαριστω πολύ, επίσης!!!

Είναι καμία άλλη 7 εβδομάδων;

Renez η κουμπάρα σου που όπως είπες είχε αποκόλληση ήταν συνέχεια ξάπλα; Πήγαν όλα καλά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Έχω κλείσει τις 7 εβδομάδες !!! Να είσαι καλά, σ ευχαριστω πολύ, επίσης!!!

Είναι καμία άλλη 7 εβδομάδων;

Renez η κουμπάρα σου που όπως είπες είχε αποκόλληση ήταν συνέχεια ξάπλα; Πήγαν όλα καλά;;;;

Πρόσεχε καμία εβδομάδα αλλά μετά όλα καλά!! Έχει κ ένα μικρό σκέψου 4 χρόνων να φροντίσει κ πάλι τα κατάφερε μια χαρά!! Δύναμη θέλει κ να μη τα παίρνουμε πολύ βαριά,εκτός αν μας ταρακούνησει ο γιατρός μας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Και εγώ στο Έλενα είμαι :-) βρήκα ένα φοβερό γιατρό (για εμένα) διότι ταιριάζουν σε όλα πάνω στην εγκυμοσύνη οι απόψεις μας (πχ όχι αχρειαστα φάρμακα κ συμπληρώματα,ναι σε φυσιολογικο τοκετό,ναι επισκληριδιο κτλ) άρα παίζει να είμαστε κ ιδιες μέρες εκεί όταν γεννησουμε!! :-)

Ναιιιι πρώτο κ εμένα.. :-) ποσο χρονών είστε κορίτσια?

Άντε με το καλό κοριτσαρα!! Ανυπομονώ

σε1-2 μηνες να πούμε και τα φύλλα από τα νινακια μας!!

Άντε με το καλό κορίτσι μου κ εσύ!! Αφού έχω πρώτη ραντεβού απ' ότι κατάλαβα (αυτή τη Παρασκευή 14/2) κ θα είμαι 6+1 θα σας πω αν ακούγεται καρδούλα έτσι νωρίς :-)

 

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Και εγώ στο Έλενα είμαι :-) βρήκα ένα φοβερό γιατρό (για εμένα) διότι ταιριάζουν σε όλα πάνω στην εγκυμοσύνη οι απόψεις μας (πχ όχι αχρειαστα φάρμακα κ συμπληρώματα,ναι σε φυσιολογικο τοκετό,ναι επισκληριδιο κτλ) άρα παίζει να είμαστε κ ιδιες μέρες εκεί όταν γεννησουμε!! :-)

Ναιιιι πρώτο κ εμένα.. :-) ποσο χρονών είστε κορίτσια?

Άντε με το καλό κοριτσαρα!! Ανυπομονώ

σε1-2 μηνες να πούμε και τα φύλλα από τα νινακια μας!!

Άντε με το καλό κορίτσι μου κ εσύ!! Αφού έχω πρώτη ραντεβού απ' ότι κατάλαβα (αυτή τη Παρασκευή 14/2) κ θα είμαι 6+1 θα σας πω αν ακούγεται καρδούλα έτσι νωρίς :-)

@Renezτοσο γρηγορα μαθαινουμε φυλλο? Ανυπομονουμε για νεακια σου μετα το ραντεβου με γιατρο την Παρασκευή! 

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Πρωτομανούλες όλες!!!Τέλεια , θα πάμε όλες παρείτσα βήμα βήμα!!!εγώ είμαι 33 χρόνων  οδεύοντας στα 34 !!

όλα καλά θα πάνε, θετική σκεψη να έχουμε και θα έρθουν τα μπεμπακια μας!!1,5 χρόνο προσπαθούσατε? Ήρθε τελικά το θαυματάκι σας και θα πάει υπεροχα!!

@Renez άντε να δούμε τι θα μας πεις την παρασκευή!!Σάκο έχεις πάει έχεις δει ή σου είπε κατευθείαν για καρδούλα?

@EugenJenευχαριστουμε!!!! Επισης!!!! Προσπαθουσαμε και μας ετυχε καοια στιγμη εξωμητριο. Πριν απο αυτο δεν μπορουσαμε λογω πολυποδα και τον αφαιρεσαμε. Και τωρα μας ηρθε επιτελους.... Ελπιζω να ειναι ολα καλα για ολες μας! 

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Εγώ είμαι λογίστρια ,που σημαίνει ότι έχω μεν καθιστική δουλειά, αλλά δεν μπορώ να πάρω αδεια ,μόνο αν χτυπά ξύλο είναι ανάγκη να μείνω κρεβάτι..

Ακριβως τα ιδια κ εγω..... Δουλεια γραφειου χωρις αδεια ομως..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σας ημέρα μέλλουσες μανούλες, σας εύχομαι ανέφελες τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας!!! 

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στην κουβέντα σας, θα ήθελα λίγη βοήθεια απο τις Renez και Mariamaraki..... Θέλω και γω να βρω μαιευτήρα στο Έλενα, αν μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται η διαδικασία στα απογευματινά ραντεβού και ποιόν γιατρό έχετε. (Έχω υπόψιν μου δυο γιατρούς ).Θα εκτιμήσω πολύ τις απαντήσεις σας!! Άν δεν θέλετε δημόσια μου λέτε σε π.μ.

Και πάλι συγγνώμη για την "σφήνα" μου στην κουβέντα σας, να είστε όλες καλά!!!

 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eval είπε:

@Renez την Παρασκευή θα ακούσεις τον ωραιότερο ήχο που έχεις ακούσει μέχρι τώρα στη ζωή σου !! :x

Ανυπομονώ!!!:-)

9 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλη σας ημέρα μέλλουσες μανούλες, σας εύχομαι ανέφελες τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας!!! 

Συγγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στην κουβέντα σας, θα ήθελα λίγη βοήθεια απο τις Renez και Mariamaraki..... Θέλω και γω να βρω μαιευτήρα στο Έλενα, αν μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται η διαδικασία στα απογευματινά ραντεβού και ποιόν γιατρό έχετε. (Έχω υπόψιν μου δυο γιατρούς ).Θα εκτιμήσω πολύ τις απαντήσεις σας!! Άν δεν θέλετε δημόσια μου λέτε σε π.μ.

Και πάλι συγγνώμη για την "σφήνα" μου στην κουβέντα σας, να είστε όλες καλά!!!

 

Εγώ έχω τον κύριο Κυριακοπουλο! Για εμένα ταίριαξε γάντι!! Υπέρ φυσιολογικού τοκετού, επισκληριδιου,θηλασμου κ από το πρώτο ραντεβού πρόθυμος να μου εξηγήσει τα πάντα λεπτομερώς χωρίς να θέλει να με ξεπεταξει. Εγώ πάω κ απόγευμα κ πρωί ανάλογα τι με βολεύει κάθε φορά,το απόγευμα βέβαια είναι επί πληρωμής αλλά τουλάχιστον δεν έχεις την αναμονη των πρωινών ραντεβού που γίνεται χαμουλης!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε, πως είστε σήμερα??Τι κάνουν τα μπιζελάκια σας?εγώ έχω πέσει σωματικά πολύ με τις αναγούλες, απλά γυρίζω από την δουλειά κάνω τα απολύτως απαραίτητα και πέφτω τέζα στον καναπε!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε, πως είστε σήμερα??Τι κάνουν τα μπιζελάκια σας?εγώ έχω πέσει σωματικά πολύ με τις αναγούλες, απλά γυρίζω από την δουλειά κάνω τα απολύτως απαραίτητα και πέφτω τέζα στον καναπε!

Καλημέρα!!!!!! Αχ άσε και εγώ κάθε μέρα νιώθω το στομάχι μου ανακατεμένο δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αναγουλες... χαχα .. καπως ετσι το βραδυ τέζα στον καναπέ.. Ούτε βόλτα τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα!!!!!! Αχ άσε και εγώ κάθε μέρα νιώθω το στομάχι μου ανακατεμένο δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αναγουλες... χαχα .. καπως ετσι το βραδυ τέζα στον καναπέ.. Ούτε βόλτα τίποτα!!!!

Καλημέρα! κ εγώ έτσι γυρίζω κορίτσια κάθε μέρα από δουλειά! το πρωί έχω αρκετή όρεξη αλλά το βράδυ κάπως έτσι κ εγώ. Το βράδυ επίσης δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα. Τρώω με το ζόρι απλά και μόνο για να φάω. πόσο λέτε να συνεχιστεί αυτό?:roll:

 

 

 

καλημέρα σε όλες κορίτσια! εγώ πήρα χθές τις πρώτες μου εξετάσεις και ήταν όλες καλές! αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το ζάχαρο ήταν στα 84 ενώ πέρυσι τέτοια εποχή που είχα κάνει την ίδια εξέταση ήταν 72. Λέτε να ανέβει κι άλλο? επίσης η αιμοσφαιρίνη Α2 ήταν στο 3,10(οριακα δηλαδή) και στις παρατηρήσεις έγραφε ότι σε περίπτωση κύησης συνίσταται και έλεγχος συζύγου. έχω ραντεβού με το γιατρό την Δευτέρα. Λέτε να υποδεικνύει κάτι αυτό? ΄να τον πάρω τηλέφωνο από σήμερα?να ανησυχήσω?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα! κ εγώ έτσι γυρίζω κορίτσια κάθε μέρα από δουλειά! το πρωί έχω αρκετή όρεξη αλλά το βράδυ κάπως έτσι κ εγώ. Το βράδυ επίσης δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα. Τρώω με το ζόρι απλά και μόνο για να φάω. πόσο λέτε να συνεχιστεί αυτό?:roll:

 

 

 

καλημέρα σε όλες κορίτσια! εγώ πήρα χθές τις πρώτες μου εξετάσεις και ήταν όλες καλές! αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το ζάχαρο ήταν στα 84 ενώ πέρυσι τέτοια εποχή που είχα κάνει την ίδια εξέταση ήταν 72. Λέτε να ανέβει κι άλλο? επίσης η αιμοσφαιρίνη Α2 ήταν στο 3,10(οριακα δηλαδή) και στις παρατηρήσεις έγραφε ότι σε περίπτωση κύησης συνίσταται και έλεγχος συζύγου. έχω ραντεβού με το γιατρό την Δευτέρα. Λέτε να υποδεικνύει κάτι αυτό? ΄να τον πάρω τηλέφωνο από σήμερα?να ανησυχήσω?

 

Δεν έχω καθόλου ιδέα απο τις εξετάσεις , μάλλον εμένα θα μου τις γράψεις την επόμενη εβδομάδα που θα πάω!Μήπως αυτό με την αιμοσφαιρίνη είναι το στίγμα και γιαυτό γράφει οτι θα πρέπει να εξεταστεί κ ο σύζυγος??Παρτον ένα τηλεφωνάκι να είσαι σίγουρη!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα! κ εγώ έτσι γυρίζω κορίτσια κάθε μέρα από δουλειά! το πρωί έχω αρκετή όρεξη αλλά το βράδυ κάπως έτσι κ εγώ. Το βράδυ επίσης δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα. Τρώω με το ζόρι απλά και μόνο για να φάω. πόσο λέτε να συνεχιστεί αυτό?:roll:

 

 

 

καλημέρα σε όλες κορίτσια! εγώ πήρα χθές τις πρώτες μου εξετάσεις και ήταν όλες καλές! αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το ζάχαρο ήταν στα 84 ενώ πέρυσι τέτοια εποχή που είχα κάνει την ίδια εξέταση ήταν 72. Λέτε να ανέβει κι άλλο? επίσης η αιμοσφαιρίνη Α2 ήταν στο 3,10(οριακα δηλαδή) και στις παρατηρήσεις έγραφε ότι σε περίπτωση κύησης συνίσταται και έλεγχος συζύγου. έχω ραντεβού με το γιατρό την Δευτέρα. Λέτε να υποδεικνύει κάτι αυτό? ΄να τον πάρω τηλέφωνο από σήμερα?να ανησυχήσω?

 

Δεν ξέρω καθόλου από αυτά!!!αλλά εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς και να παρεις τηλεφωνο τον γιατρο να σου πει..να μην αγχώνεσαι κιόλας!.. κορίτσια κοντεύω να σκάσω η κοιλιά μου είναι πρησμενη και η ανακατωσούρα ανακατωσούρα ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Δεν ξέρω καθόλου από αυτά!!!αλλά εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς και να παρεις τηλεφωνο τον γιατρο να σου πει..να μην αγχώνεσαι κιόλας!.. κορίτσια κοντεύω να σκάσω η κοιλιά μου είναι πρησμενη και η ανακατωσούρα ανακατωσούρα ...

μια απο τα ίδια, από το πρωί είμαι με ένα μήλο και σόδα.Βοηθάει λίγο η σόδα κορίτσια , κάντε μια δοκιμή γουλίτσα γουλίτσα 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

μια απο τα ίδια, από το πρωί είμαι με ένα μήλο και σόδα.Βοηθάει λίγο η σόδα κορίτσια , κάντε μια δοκιμή γουλίτσα γουλίτσα 

Και εγω το ιδιο ενα μηλο...Η αλήθεια είναι ότι χθες ήπια σόδα και ένιωσα καλύτερα... αλλα φοβάμαι μήπως δεν κάνει.. αλλα ούτε ζάχαρη έχει τίποτα οπότε λες να επιτρέπεται με μέτρο? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Και εγω το ιδιο ενα μηλο...Η αλήθεια είναι ότι χθες ήπια σόδα και ένιωσα καλύτερα... αλλα φοβάμαι μήπως δεν κάνει.. αλλα ούτε ζάχαρη έχει τίποτα οπότε λες να επιτρέπεται με μέτρο? 

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ ενω χθες ένιωθα πολύ καλά κ δούλεψα 12 ωρο στη δουλειά σήμερα ξύπνησα με χάλια στομάχι.. έφαγα ένα τοστ ένιωσα λίγο καλύτερα κ πιαστηκα στις δουλειες του σπιτιού γτ το είχα παραμελήσει 3 μέρες τώρα..όσο για τη σόδα δεν νομίζω πως υπάρχει κανένα πρόβλημα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...