Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Τι να σου πω το στήθος εγώ η αβυζη?! Τώρα έχει γίνει όπως θα το ήθελα πάντα(βέβαια χωρίς την ευαισθησία που νιώθω όταν το αγγίζω!!) Αχχχ μακαρι να έμενε έτσι γμτ!! :-) τωρα για να σ απαντήσω πιο σοβαρά ναι νομίζω το σουτιέν με τη κατάλληλη στήριξη θα είναι ο σύμμαχος σ. Βέβαια να είναι απαλό γτ όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα θα σε πιέζει κ καλύτερα αν αλλάξεις νουμερο κ πάρεις καινούρια πάρε από τώρα ειδικά για θηλασμό.. αν βέβαια και θες να θηλάσεις..

 

Just now, Irinoula86 είπε:

 

@EugenJen το ίδιο έπαθα και εγώ με την παρασκευή!φτου!

όντως αυτό για τις ραγάδες το έχω ακούσει κ εγώ... αν είναι να κάνεις...θα κάνεις.... εγώ πιο πολύ ανησυχώ με το στήθος  που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα... και είχα ήδη αρκετό... πόσο θα φτάσει.....και τι να προσέξω εκει?το σουτιέν?

 

ναι δευτέρα έχω ραντεβού οπότε έχω σημειώσει τις απορίες μου όλες!!!!

 

Σουτιεν θηλασμού πρέπει!!(μου φαίνεται τοοοοοσο νωρίς) και νομίζω οτι δεν πρέπει να τα βγάζουμε τα σουτιεν  και καθόλου για να  μείνουν στο ύψος τους κ να μην φτάσουν στον αστράγαλο χαχαχα:tongue: 

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

 

Σουτιεν θηλασμού πρέπει!!(μου φαίνεται τοοοοοσο νωρίς) και νομίζω οτι δεν πρέπει να τα βγάζουμε τα σουτιεν  και καθόλου για να  μείνουν στο ύψος τους κ να μην φτάσουν στον αστράγαλο χαχαχα:tongue: 

Εγώ χρειάζομαι 3 γέννες για να φτάσει αστράγαλο χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα!!!!!! Αχ άσε και εγώ κάθε μέρα νιώθω το στομάχι μου ανακατεμένο δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αναγουλες... χαχα .. καπως ετσι το βραδυ τέζα στον καναπέ.. Ούτε βόλτα τίποτα!!!!

Παρομοίως!!

Δόξα τω Θεώ δεν έχω ακόμη εμετούς εγώ αλλά έχω ναυτίες και πλέον κορίτσια.. δεν μπορώ να φάω με ευχαρίστηση τίποτα από τα αγαπημένα μου φαγητά. Ούτε γλυκά ούτε χαμπουργκερ, τίποτα.... Και μόνο που τα βλέπω ενώ κατά βάθος τα λαχταρώ αηδιάζω !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Παρομοίως!!

Δόξα τω Θεώ δεν έχω ακόμη εμετούς εγώ αλλά έχω ναυτίες και πλέον κορίτσια.. δεν μπορώ να φάω με ευχαρίστηση τίποτα από τα αγαπημένα μου φαγητά. Ούτε γλυκά ούτε χαμπουργκερ, τίποτα.... Και μόνο που τα βλέπω ενώ κατά βάθος τα λαχταρώ αηδιάζω !!!

Ακριβώς τα ίδια και εγώ!!!! Άσε που έχω κανονίσει καιρό τώρα να φύγουμε εκδρομή 4 μέρες την Δευτέρα να δω τι θα κάνω...χαχαχαχα..

@Renezθα περιμένουμε τα νεακια σου σήμερα!!!! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!!!❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Αχχχχχ το καλύτερο δώρο για σήμερα το πήρα !!!! Άκουσα πεντακάθαρα μια δυνατή καρδούλα κ είδα ενα μαμουνακι 6.72mm μέσα μου!!! Όλα καλά λοιπόν δόξα τω Θεώ!!! Περιμένω την επόμενη :-)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Αχχχχχ το καλύτερο δώρο για σήμερα το πήρα !!!! Άκουσα πεντακάθαρα μια δυνατή καρδούλα κ είδα ενα μαμουνακι 6.72mm μέσα μου!!! Όλα καλά λοιπόν δόξα τω Θεώ!!! Περιμένω την επόμενη :-)

Πήγες κιόλας?????πωπω τελειά!!!Μπράβο σου κορίτσι μου όλα τέλεια να  πάνε στο μικρούλι σου !:wub:

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Αχχχχχ το καλύτερο δώρο για σήμερα το πήρα !!!! Άκουσα πεντακάθαρα μια δυνατή καρδούλα κ είδα ενα μαμουνακι 6.72mm μέσα μου!!! Όλα καλά λοιπόν δόξα τω Θεώ!!! Περιμένω την επόμενη :-)

αχχχχ τελειααααα......κλαίω με σένα εγώ τώρα!!φαντάσου τι θα κάνω με τα δικά μου την Δευτέρα!Θα πας σύντομα ξανά τώρα?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Αχχχχχ το καλύτερο δώρο για σήμερα το πήρα !!!! Άκουσα πεντακάθαρα μια δυνατή καρδούλα κ είδα ενα μαμουνακι 6.72mm μέσα μου!!! Όλα καλά λοιπόν δόξα τω Θεώ!!! Περιμένω την επόμενη :-)

Πόσο χαίρομαι!!!!!!!! Τι ευχάριστα  νέα σήμερα του Αγίου Βαλεντίνου πραγματικά το καλύτερο δώρο! Τι λέει ο σύζυγός? 

Just now, Mariamaraki είπε:

Πόσο χαίρομαι!!!!!!!! Τι ευχάριστα  νέα σήμερα του Αγίου Βαλεντίνου πραγματικά το καλύτερο δώρο! Τι λέει ο σύζυγός? 

Σου είπε κάποια λεπτομέρεια ο γιατρός για διατροφή κλπ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Ακριβώς τα ίδια και εγώ!!!! Άσε που έχω κανονίσει καιρό τώρα να φύγουμε εκδρομή 4 μέρες την Δευτέρα να δω τι θα κάνω...χαχαχαχα..

@Renezθα περιμένουμε τα νεακια σου σήμερα!!!! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!!!❤❤

 

Just now, Irinoula86 είπε:

αχχχχ τελειααααα......κλαίω με σένα εγώ τώρα!!φαντάσου τι θα κάνω με τα δικά μου την Δευτέρα!Θα πας σύντομα ξανά τώρα?

 

Σε δύο εβδομάδες μου είπε ξανά κ μετά 23/3 έκλεισα για τη β επιπέδου!! Άντε εσύ ποτέ έχεις γιατρουδακο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Πόσο χαίρομαι!!!!!!!! Τι ευχάριστα  νέα σήμερα του Αγίου Βαλεντίνου πραγματικά το καλύτερο δώρο! Τι λέει ο σύζυγός? 

Σου είπε κάποια λεπτομέρεια ο γιατρός για διατροφή κλπ?

Ο σύζυγος τρελάθηκε!! Τώρα συνειδητοποιησε ότι όντως έχω μέσα μου το μωρό μας!! Μαζί κλαιγαμε από χαρά!! :-) για διατροφή μου είπε ότι είναι λογικό μέχρι τον 4ο μήνα να πάρω 2-3 κιλά μετά 4ο με 6ο ψιλό σταθεροποιείται κ το τελευταίο τριμηνο παίρνουμε αλλά 5-6. Γενικά το καλό είναι από τον 4ο περίπου 300gr τη βδομάδα να παίρνω..

Just now, Irinoula86 είπε:

Εγώ Δευτέρα απόγευμα..... ανυπομονω!!!!

Άντε με το καλό κ όλες οι υπόλοιπες!! Να μου πείτε πόσο είναι κ τα δικά σας πλασματακια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα !! Πως είστε; 

Πως πάνε τα συμπτώματα εγκυμοσύνης;; Εγώ ξαφνικά δε νιώθω τίποτα.. ούτε αναγουλες ούτε πρήξιμο στο στήθος!!! Να ανησυχήσω ;;;!!!!

Κορίτσι μου εγώ μέχρι τώρα δεν έχω καθόλου αναγούλες! και το πρήξιμο στο στήθος σταμάτησε κ εμένα σήμερα. το απόγευμα έχω γιατρό!

θα το δούμε και θα σε ενημερώσω τι θα μου πει.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου εγώ μέχρι τώρα δεν έχω καθόλου αναγούλες! και το πρήξιμο στο στήθος σταμάτησε κ εμένα σήμερα. το απόγευμα έχω γιατρό!

θα το δούμε και θα σε ενημερώσω τι θα μου πει.

 

Αχ ναι!!!  ρωτησε τον αν γενικά είναι κακές ενδείξεις αυτές και πες μου να μου φύγει το άγχος... Γιατί εγώ σε μια βδομάδα έχω ραντεβού κ μέχρι τότε θα με φάει ο φόβος !

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια καλησπέρααα !! Πως είστε; 

Πως πάνε τα συμπτώματα εγκυμοσύνης;; Εγώ ξαφνικά δε νιώθω τίποτα.. ούτε αναγουλες ούτε πρήξιμο στο στήθος!!! Να ανησυχήσω ;;;!!!!

Καλημέρα κορίτσι!! Ναη σε αγχωνει καθόλου,όσο είσαι καλά κ χωρίς να δεις αίμα ή κάτι αλήθεια ανησυχιτικο μη τρελαίνεσαι μόνη σου :-) εγώ κάθε βδομάδα σχεδόν έχω κ άλλο σύμπτωμα..μια φούσκωμα μετά υπνηλία μετά πονοκέφαλοι..κ που κ που ιδίως τα βράδυα πονοι περιόδου..αυταααα

ι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...