Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Φ.Τ χωρίς επισκληρήδιο


Recommended Posts

Γέννησα και τα δύο παιδιά χωρίς επισκληριδιο. Στην κόρη μου έβαλαν ηρεμιστικά ένεση και στις εξωθησεις air and gas στο γιο μου μόνο  air and gas. Για μένα προσωπικά ο πόνος δεν μου φάνηκε τόσο τρομακτικός, και αυτό που βοήθησε εμενα τουλάχιστον είναι να είναι χαλαρή και να.προσπαθησω να ακούω το σώμα μου!  Ίσως Να είμαι αρκετά ανεκτική στο πόνο, αλλά ούτε και όταν έκανα 20 ράμματα στο γιο χρειαστηκα κάτι.παραπανω. λίγο η ένταση της γέννας η γεμάτη αγκαλιά μου, δε θυμάμαι πια να πονούσα τόσο. Και ο μικρός γεννήθηκε 3.91 κιλά. Το καλύτερο είναι πως και στις δύο γέννες μετά από κανένα δίωρο σηκώθηκα να κάνω μπάνιο μονη μου και την επόμενη μέρα μπορούσα να κάτσω οκλαδόν! Στη κόρη μου δε χρειάστηκε καν να πάρω παυσίπονα, στο γιο.ισως να.πηρα δύο τρία πιο.πολυ για τις συσπάσεις της μήτρας! Εμένα με.βοηθησαν.πολυ που διάβασα κάποια πράγματα.σχετικα με hypnobirthing. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...