Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Nancy_ said:

Μου είπε λόγω ηλικίας, κιλών και των εξετάσεων αίματος που έκανα για σάκχαρο δεν χρειάζεται.. Τώρα τι να σου πω? Του είπα ότι όλες μου οι φίλες έκαναν και μου είπε το πιο εύκολο είναι για μένα να σου γράψω τις εξετάσεις αλλά δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι  χωρίς λόγο!

Αλήθεια?? Δεν νομίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά αλλά θα μας κάνουν από το μαγαζί έκπτωση είπαν λόγω ότι πήραμε κούνια, συρταριέρα κλπ!

 

26 εβδομάδων είμαι!!

το googlara και σε καποια μαγαζια ισχυει ακομη (750 ευρω το καροτσι σε γκρι συν το αυγο)


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

ηθελα να σε ρωτησω, για ποιο λογο δεν χρειαζεται να κανεις καμπυλη ζαχαρου? εμενα μου την εγραψε και μου εδωσε και οδηγιες για μερικες ημερες πριν...

 

Just now, Nancy_ είπε:

Μου είπε λόγω ηλικίας, κιλών και των εξετάσεων αίματος που έκανα για σάκχαρο δεν χρειάζεται.. Τώρα τι να σου πω? Του είπα ότι όλες μου οι φίλες έκαναν και μου είπε το πιο εύκολο είναι για μένα να σου γράψω τις εξετάσεις αλλά δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι  χωρίς λόγο!

Κι εμενα ο ενδοκρινολόγος μου μου ειπε να μην κανω καμπύλη σακχάρου με την λογική οτι εχω εναν ήπιο διαβήτη κύησης. Απο την στιγμή που τρώω ριζότο και με φτάνει στο 165, δεν θα πάρουμε απο την γλυκόζη καποια και καινούργια  πληροφορία. Επομενως ακολουθώ διατροφή μετράω το σάκχαρο μου μεταγευματικα κι οσο το κρατάω σε χαμηλά επίπεδα οπως όλο αυτόν τον καιρό αποφεύγω την ινσουλίνη. Όλο αυτο με εχει βοηθησει να κρατήσω και τα κιλά μου χαμηλά εχω πάρει 4 μεχρι στιγμής , εσεις ποσα εχετε πάρει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

 

Κι εμενα ο ενδοκρινολόγος μου μου ειπε να μην κανω καμπύλη σακχάρου με την λογική οτι εχω εναν ήπιο διαβήτη κύησης. Απο την στιγμή που τρώω ριζότο και με φτάνει στο 165, δεν θα πάρουμε απο την γλυκόζη καποια και καινούργια  πληροφορία. Επομενως ακολουθώ διατροφή μετράω το σάκχαρο μου μεταγευματικα κι οσο το κρατάω σε χαμηλά επίπεδα οπως όλο αυτόν τον καιρό αποφεύγω την ινσουλίνη. Όλο αυτο με εχει βοηθησει να κρατήσω και τα κιλά μου χαμηλά εχω πάρει 4 μεχρι στιγμής , εσεις ποσα εχετε πάρει;

@Καντι δε θελω να σου απαντησω :mrgreen:

Just now, Καντι said:

να κρατήσω και τα κιλά μου χαμηλά εχω πάρει 4 μεχρι στιγμής

εννοειται πως αστειευομαι απο πανω!! πηγα γιατρο προχθες και ειμαι στα 9 :shock: :oops:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

@Καντι δε θελω να σου απαντησω :mrgreen:

εννοειται πως αστειευομαι απο πανω!! πηγα γιατρο προχθες και ειμαι στα 9 :shock: :oops:

Για τα κιλά; Χαχαχα

 Η αλήθεια ειναι οτι δεν πεινάω ακομα και δεν ειναι κατι που δεν εχω φάει. Δηλαδη θα φάω μακαρονάδα, κρέπα , πίτσα κλπ. Θα μετρήσω σε μια ώρα αν δεν με έχουν ανεβάσει θα φάω και το υπόλοιπο μετα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Για τα κιλά; Χαχαχα

 Η αλήθεια ειναι οτι δεν πεινάω ακομα και δεν ειναι κατι που δεν εχω φάει. Δηλαδη θα φάω μακαρονάδα, κρέπα , πίτσα κλπ. Θα μετρήσω σε μια ώρα αν δεν με έχουν ανεβάσει θα φάω και το υπόλοιπο μετα.

ναι καταλαβα!! παρα πολυ καλα!! μπραβο σου!εγω δεν μετριεμαι καθημερινα με το μηχανηματακι μονο στις γενικες αιματος.. οποτε αφου μετριεστε τοσο συχνα προφανως δε χρειαζεται να κανετε την καμπυλη και ειναι ελεγχομενο!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pap88 είπε:

ναι καταλαβα!! παρα πολυ καλα!! μπραβο σου!εγω δεν μετριεμαι καθημερινα με το μηχανηματακι μονο στις γενικες αιματος.. οποτε αφου μετριεστε τοσο συχνα προφανως δε χρειαζεται να κανετε την καμπυλη και ειναι ελεγχομενο!

Γενικως ομως η καμπύλη ειναι ρουτίνα και πρεπει ν α γινεται. Γιατι κι εμενα το πρωινό μου σάκχαρο ειναι μ.ο.75 και γλυκοζιωμενη καθε μήνα 5.2 , το τι θα γίνει ομως οταν φάω κουλούρι Θεσσαλονίκης ή τυρόπιτα δεν φαίνεται στον μηνιαίο έλεγχο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Γενικως ομως η καμπύλη ειναι ρουτίνα και πρεπει ν α γινεται. Γιατι κι εμενα το πρωινό μου σάκχαρο ειναι μ.ο.75 και γλυκοζιωμενη καθε μήνα 5.2 , το τι θα γίνει ομως οταν φάω κουλούρι Θεσσαλονίκης ή τυρόπιτα δεν φαίνεται στον μηνιαίο έλεγχο.

ναι.. παιρνεις και ινσουλινη δηλαδη? ειναι επιβεβαιωμενος ηπιος διαβητης κυησης?


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

ναι.. παιρνεις και ινσουλινη δηλαδη? ειναι επιβεβαιωμενος ηπιος διαβητης κυησης?

Όχι δεν παίρνω γιατι το ελέγχω ακομα με την διατροφή , εάν φτασει σε σημείο που οσο και να προσέξω θα εχω υψηλές ενδείξεις θα αρχίσω να παίρνω.

 

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Όχι δεν παίρνω γιατι το ελέγχω ακομα με την διατροφή , εάν φτασει σε σημείο που οσο και να προσέξω θα εχω υψηλές ενδείξεις θα αρχίσω να παίρνω.

 

χιχι ωραια!!! να σημειωσω οτι ο μπεμπακος μου ειναι κ αυτος 970 γραμμαρια οποτε στα 9 κιλα ειναι και αυτος μεσα :lol: παρηγορια στον αρρωστο :mrgreen:

  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται η φουσκίτσα της παρεας ειμαι εγω :tongue::razz: 11 κιλα πηρα μεχρι τωρα! 

Εκανα χθες την καμπυλη κ περιμενω πως κ πως να μιλησω με το γιατρο γιατρο γιατι αγχωθηκα λιγακι! Στη μετρηση στις 2 ωρες το οριο ειναι 153 και εχω 152.. Ειμαι πολυ οριακη! 

@Nancy_ απο το γενεσις στο ειπαν αυτο για τα επισκεπτηρια;;; Ελπιζω μεχρι το Δεκεμβρη να ειναι καλυτερα τα πραγματα! 

Οσο για το mamas and papas το ειχα δει κ εγω! Οντως παρα πολυ ωραιο καροτσι!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pap88 είπε:

@Καντι δε θελω να σου απαντησω :mrgreen:

εννοειται πως αστειευομαι απο πανω!! πηγα γιατρο προχθες και ειμαι στα 9 :shock: :oops:

Και εγώ 8 κιλά έχω πάρει μην νομίζεις!!

Just now, pap88 είπε:

το googlara και σε καποια μαγαζια ισχυει ακομη (750 ευρω το καροτσι σε γκρι συν το αυγο)

Είναι που θέλω να πάρω το μαύρο με το χρυσό τρομάρα μου αλλά θα το δω και στο γκρι!!

Just now, Nantia1286 είπε:

Μου φαινεται η φουσκίτσα της παρεας ειμαι εγω :tongue::razz: 11 κιλα πηρα μεχρι τωρα! 

Εκανα χθες την καμπυλη κ περιμενω πως κ πως να μιλησω με το γιατρο γιατρο γιατι αγχωθηκα λιγακι! Στη μετρηση στις 2 ωρες το οριο ειναι 153 και εχω 152.. Ειμαι πολυ οριακη! 

@Nancy_ απο το γενεσις στο ειπαν αυτο για τα επισκεπτηρια;;; Ελπιζω μεχρι το Δεκεμβρη να ειναι καλυτερα τα πραγματα! 

Οσο για το mamas and papas το ειχα δει κ εγω! Οντως παρα πολυ ωραιο καροτσι!!

 

Ναι για το γένεσις θεσσαλονίκη αλλά και γενικά από ότι κατάλαβα ισχύει αυτό στα μαιευτήρια σύμφωνα με τις νέες οδηγίες του ΕΟΔΥ. Ας μην αγχωθούμε όμως από τώρα και γι αυτό! Εγώ έχω σίγουρα ξεγράψει ότι θα έρθουν γονείς και φίλοι να με δουν, αλλά τουλάχιστον ο άντρας μου ελπίζω ότι θα είναι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Και εγώ 8 κιλά έχω πάρει μην νομίζεις!!

Είναι που θέλω να πάρω το μαύρο με το χρυσό τρομάρα μου αλλά θα το δω και στο γκρι!!

πολυ καλα τα βλεπω τα κιλακια σου μπραβο!! :wub:

Ναι.. μου ειχε αρεσει κ εμενα το ocarro και το ειχα κοιταξει... μου αρεσε συγκεκριμενα το onyx! το γκρι δε μου αρεσε και γι αυτο δε θα την επαιρνα τη προσφορα! αλλα γενικα η αδερφη μου εχει καροτσι mamas and papas και το εχει χρησιμοποιησει κ για τα δυο της παιδια! ειναι πολυ ευχαριστημενη! 

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

πολυ καλα τα βλεπω τα κιλακια σου μπραβο!! :wub:

Ναι.. μου ειχε αρεσει κ εμενα το ocarro και το ειχα κοιταξει... μου αρεσε συγκεκριμενα το onyx! το γκρι δε μου αρεσε και γι αυτο δε θα την επαιρνα τη προσφορα! αλλα γενικα η αδερφη μου εχει καροτσι mamas and papas και το εχει χρησιμοποιησει κ για τα δυο της παιδια! ειναι πολυ ευχαριστημενη! 

Είναι πολύ ωραία σειρά και ο ποδόσακος πολύ ωραίος!! Τσέκαρε τον!! Θα συνεχίσω το τουρ στα μαγαζιά μήπως βρω κάτι άλλο να με ενθουσιάσει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Είναι πολύ ωραία σειρά και ο ποδόσακος πολύ ωραίος!! Τσέκαρε τον!! Θα συνεχίσω το τουρ στα μαγαζιά μήπως βρω κάτι άλλο να με ενθουσιάσει!!

χιχι.. κ εγω εκανα πολυ μεγαλο τουρ και ενω στην αρχη πηγαινα για το ocarro τελικα καταληξαμε μαζι με τον αντρα μου στο cybex priam.. ειναι στα ακριβα αλλα μας αρεσε και των δυο παρα πολυ και ειπαμε να κοψουμε κατι αλλο και να παρουμε αυτο! 

το μονο τιπ που εχω να πω για τα καροτσια, ειναι να βεβαιωθειτε οτι χωραει στο αυτοκινητο σας!!! εγω εχω μικρο αυτοκινητακι και κυριολεκτικα και το priam και το ocarro χωρανε οριακα (τα κατεβασαμε στο αυτοκινητο μου κ τα δοκιμασαμε!!)

 

Just now, Nantia1286 said:

Μου φαινεται η φουσκίτσα της παρεας ειμαι εγω :tongue::razz: 11 κιλα πηρα μεχρι τωρα! 

Εκανα χθες την καμπυλη κ περιμενω πως κ πως να μιλησω με το γιατρο γιατρο γιατι αγχωθηκα λιγακι! Στη μετρηση στις 2 ωρες το οριο ειναι 153 και εχω 152.. Ειμαι πολυ οριακη! 

@Nancy_ απο το γενεσις στο ειπαν αυτο για τα επισκεπτηρια;;; Ελπιζω μεχρι το Δεκεμβρη να ειναι καλυτερα τα πραγματα! 

Οσο για το mamas and papas το ειχα δει κ εγω! Οντως παρα πολυ ωραιο καροτσι!!

 

11 κιλα πολυ καλα μου φαινεται θα γινουμε καλες φιλες, χιχιχιχιχι :tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

χιχι.. κ εγω εκανα πολυ μεγαλο τουρ και ενω στην αρχη πηγαινα για το ocarro τελικα καταληξαμε μαζι με τον αντρα μου στο cybex priam.. ειναι στα ακριβα αλλα μας αρεσε και των δυο παρα πολυ και ειπαμε να κοψουμε κατι αλλο και να παρουμε αυτο! 

το μονο τιπ που εχω να πω για τα καροτσια, ειναι να βεβαιωθειτε οτι χωραει στο αυτοκινητο σας!!! εγω εχω μικρο αυτοκινητακι και κυριολεκτικα και το priam και το ocarro χωρανε οριακα (τα κατεβασαμε στο αυτοκινητο μου κ τα δοκιμασαμε!!)

 

11 κιλα πολυ καλα μου φαινεται θα γινουμε καλες φιλες, χιχιχιχιχι :tongue:

Α επίσης πολύ ωραίο αυτό πήρατε!! περιμένουμε να αρχίσουμε τις βόλτες τώρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...