Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Θυμάσαι ποιο; Προσανατολιζομαι στο μινωας.

Για τον θηλασμό θα δούμε γιατι οι θηλές μου ειναι προς τα μεσα , θα ηθελα τουλαχιστον να καταφέρνω να βγάζω με θηλαστρο. 

Σας βλέπω να κοιμάστε και τους 4 μαζι!

Αυτό εχω. Πολύ καλό. Ο κοκοφοινικας έχει όριο ζωής.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Αυτό εχω. Πολύ καλό. Ο κοκοφοινικας έχει όριο ζωής.

Και το στρωματακι αυτο μεχρι τα 3-4 θα αντέξει απο την στιγμή που τοσο θα χωράει ο μικρός στην κούνια -κρεβατακι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Και το στρωματακι αυτο μεχρι τα 3-4 θα αντέξει απο την στιγμή που τοσο θα χωράει ο μικρός στην κούνια -κρεβατακι.

Α, ναι. Μετά πας άλλο κρεββατάκι, άλλο στρωματάκι. Εγώ το λέω για αδερφάκι...δεν αντέχει για δεύτερο παιδί...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Α, ναι. Μετά πας άλλο κρεββατάκι, άλλο στρωματάκι. Εγώ το λέω για αδερφάκι...δεν αντέχει για δεύτερο παιδί...

Μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Μακάρι κι ανταποδίδω την ευχή και το όνειρο !

 Εσυ κοριτσάκι τι σκέφτεσαι; Αν θυμαμαι δεν εχεις κατάψυξη κι εσυ ε; Ποτε θα αρχίσεις να ξανά μαζεύεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Μακάρι κι ανταποδίδω την ευχή και το όνειρο !

 Εσυ κοριτσάκι τι σκέφτεσαι; Αν θυμαμαι δεν εχεις κατάψυξη κι εσυ ε; Ποτε θα αρχίσεις να ξανά μαζεύεις;

Μακάρι σε όλες μας, ευχή πολύτιμη και σε ευχαριστώ!!!:wub:

Όχι δεν έμεινε τίποτα. Από τον άλλο μήνα ξεκινώ με επίσκεψη σε γυναικολόγο να δούμε πώς πάνε οι ορμόνες. Έχουμε μπει ήδη στη σκέψη, αλλά είμαι σε δίλημμα, φυσιολογικά με όλα τα παρεπόμενα, τροφοβλάστη, μοριακό ή προεμφυτευτικο; Φοβάμαι το μηδενικό αποτελέσμα σε προεμφυτευτικο. Και πόσα θα έχουμε τώρα; Και θα προχωρήσουν; Και θα είναι υγιή;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Μακάρι σε όλες μας, ευχή πολύτιμη και σε ευχαριστώ!!!:wub:

Όχι δεν έμεινε τίποτα. Από τον άλλο μήνα ξεκινώ με επίσκεψη σε γυναικολόγο να δούμε πώς πάνε οι ορμόνες. Έχουμε μπει ήδη στη σκέψη, αλλά είμαι σε δίλημμα, φυσιολογικά με όλα τα παρεπόμενα, τροφοβλάστη, μοριακό ή προεμφυτευτικο; Φοβάμαι το μηδενικό αποτελέσμα σε προεμφυτευτικο. Και πόσα θα έχουμε τώρα; Και θα προχωρήσουν; Και θα είναι υγιή;

Προεμφυτευτικο θα ελεγα. Γιατι να υπάρξει έστω η παραμικρή πιθανότητα να πάρεις τέτοια πίκρα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Προεμφυτευτικο θα ελεγα. Γιατι να υπάρξει έστω η παραμικρή πιθανότητα να πάρεις τέτοια πίκρα.

Έχεις τεράστιο δίκιο... επειδή ως τρίτο μάτι τα βλέπεις πιο καθαρά θα σε ρωτήσω και το εξής: έστω είσαι στη θέση μου, γίνεται προεμφυτευτικός, οκ, έστω ότι πάλι βρίσκουμε μία υγιή βλαστοκυστούλα, μεταφέρεται και δεν προκύπτει εγκυμοσύνη (σε κόστος μέχρι εδώ ο αριθμός είναι πενταψήφιος). Μετά τι θα έκανες; Οικονομικά δεν μας παίρνει για τρίτη προσπάθεια με τον ίδιο τρόπο... Παραιτείσαι ή προσπαθείς και φυσιολογικά; Αυτή τη φορά θες η τύχη, θες ο γιατρός, θες το εργαστήριο, θες η δυναμική του εμβρύου,  θες η ανώτερη δύναμη; Ήμαστε πολύ πολύ πολύ τυχεροί που ολοκληρώθηκε σωστά με την πρώτη... μέχρι την εμβρυομεταφορά ήμουν τρεις λαλούν και δύο χορεύουν...τώρα που ξέρω λίγα παραπάνω, δεν θα είμαι τόσο άνετη...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Έχεις τεράστιο δίκιο... επειδή ως τρίτο μάτι τα βλέπεις πιο καθαρά θα σε ρωτήσω και το εξής: έστω είσαι στη θέση μου, γίνεται προεμφυτευτικός, οκ, έστω ότι πάλι βρίσκουμε μία υγιή βλαστοκυστούλα, μεταφέρεται και δεν προκύπτει εγκυμοσύνη (σε κόστος μέχρι εδώ ο αριθμός είναι πενταψήφιος). Μετά τι θα έκανες; Οικονομικά δεν μας παίρνει για τρίτη προσπάθεια με τον ίδιο τρόπο... Παραιτείσαι ή προσπαθείς και φυσιολογικά; Αυτή τη φορά θες η τύχη, θες ο γιατρός, θες το εργαστήριο, θες η δυναμική του εμβρύου,  θες η ανώτερη δύναμη; Ήμαστε πολύ πολύ πολύ τυχεροί που ολοκληρώθηκε σωστά με την πρώτη... μέχρι την εμβρυομεταφορά ήμουν τρεις λαλούν και δύο χορεύουν...τώρα που ξέρω λίγα παραπάνω, δεν θα είμαι τόσο άνετη...

Ενα βήμα την φορα να κανεις. Κάνε αυτο που σκέφτεσαι κι αν δεν, που δεν το πιστεύω, μπορει να δεις οτι πλεον εισαι διατεθειμένη να το περάσεις με τον δύσκολο τροπο. Ειναι που θέλετε να μαζέψετε και πολλές ρε γαμωτο να ηταν 3-4 θα ηταν αλλο και το κόστος.

 Οπως βρέθηκε θα ξαναβρεθεί με αυτην την ελπίδα να εισαι!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2020 at 12:39 ΜΜ, Καντι είπε:

Καλώς την! Την επανάληψη την κανατε μονο για το αμνιακό ή υπήρχαν κι αλλα ευρήματα;

 Εμενα δεν γραφει στην β ποσο ηταν το αμνιακό, μονο φυσιολογικο.

 Απο όσα γνωρίζω το αμνιακό υγρό αυξάνεται οταν τρώμε ζάχαρη , γλυκά ή εχουμε σακχαρώδη διαβήτη κύησης. Υποθέτω οτι σύντομα θα κανεις καμπύλη σακχάρου. Γενικως μετράς σάκχαρο και γλυκοζιωμενη καθε μήνα. Τι τιμές εχεις; Σαν πρώτη οδηγία για να μειωθεί το αμνιακό ξερω οτι ειναι η διατροφή , τωρα μπορει να οφείλεται κι αλλου , απλα αυτα τα έψαξα γιατι με ενδιέφερε να μάθω  για μενα.

Eπανάληψη Β επιπέδου κάναμε λόγω "τζαναμπέτικης" θέσης του μπέμπη χαχαχαχα . Δεν μας άφηνε να δούμε καλά την καρδούλα και το προσωπάκι. 

Λοιπόν, έκανα και την καμπύλη και βγήκε φυσιολογική. 

Την ερψόμενη Πέμπτη θα πάω για 3η φορά στον εμβρυογενετιστή να ξαναμετρήσει το αμνιακό. 

Πφφφφ ελπίζω να έχει κατέβει στα φυσιολογικά γτ διάβασα διάφορες πιθανές αιτίες κι έχω φρικάρει. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

Eπανάληψη Β επιπέδου κάναμε λόγω "τζαναμπέτικης" θέσης του μπέμπη χαχαχαχα . Δεν μας άφηνε να δούμε καλά την καρδούλα και το προσωπάκι. 

Λοιπόν, έκανα και την καμπύλη και βγήκε φυσιολογική. 

Την ερψόμενη Πέμπτη θα πάω για 3η φορά στον εμβρυογενετιστή να ξαναμετρήσει το αμνιακό. 

Πφφφφ ελπίζω να έχει κατέβει στα φυσιολογικά γτ διάβασα διάφορες πιθανές αιτίες κι έχω φρικάρει. 

 

Ευχομαι ολα να ειναι καλα!!! Εγω μονο για το σάκχαρο που ειχα ασχοληθεί ξερω για το αμνιακό.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Χθες πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μπεμπάκι μας!! Όλα καλά ευτυχώς είναι λίγο μικρούλης 800γρ αλλά μέσα στις καμπύλες ανάπτυξης μας είπε! Επίσης, είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω την εξέταση της καμπύλης ζαχάρου.. Α και ότι στα μαιευτήρια προς το παρόν μπορεί να μπει μέσα ο άντρας μόνο στον τοκετό και μετά δεν έχει καθόλου επισκεπτήρια, είτε έχεις μονόκλινο είτε δίκλινο κλπ, και έρχεται για να σε πάρει την μέρα που βγαίνεις.. Ελπίζω μέχρι τον Δεκέμβριο που θα έρθει η σειρά μας να έχουν ηρεμήσει λίγο τα πράγματα! Στο Γένεσις μας είπε θα γεννήσουμε!!

Επίσης, ξεκινήσαμε επιτέλους τις βρεφικές αγορές και πήραμε κούνια, συρταριέρα και το σετάκι πάντα με σεντόνια! Πήγαμε στα λητώ, ήταν όλα πολύ όμορφα και επιλέξαμε το Bellamy Pinette αν θέλετε να το τσεκάρετε! Τώρα σειρά έχει το καρότσι, θα ξεκινήσουμε έρευνα αγοράς από εβδομάδα! Είδαμε το mamas and pappas ocarro το οποίο είναι πολύ ωραίο ακριβό βέβαια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χθες πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μπεμπάκι μας!! Όλα καλά ευτυχώς είναι λίγο μικρούλης 800γρ αλλά μέσα στις καμπύλες ανάπτυξης μας είπε! Επίσης, είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω την εξέταση της καμπύλης ζαχάρου.. Α και ότι στα μαιευτήρια προς το παρόν μπορεί να μπει μέσα ο άντρας μόνο στον τοκετό και μετά δεν έχει καθόλου επισκεπτήρια, είτε έχεις μονόκλινο είτε δίκλινο κλπ, και έρχεται για να σε πάρει την μέρα που βγαίνεις.. Ελπίζω μέχρι τον Δεκέμβριο που θα έρθει η σειρά μας να έχουν ηρεμήσει λίγο τα πράγματα! Στο Γένεσις μας είπε θα γεννήσουμε!!

Επίσης, ξεκινήσαμε επιτέλους τις βρεφικές αγορές και πήραμε κούνια, συρταριέρα και το σετάκι πάντα με σεντόνια! Πήγαμε στα λητώ, ήταν όλα πολύ όμορφα και επιλέξαμε το Bellamy Pinette αν θέλετε να το τσεκάρετε! Τώρα σειρά έχει το καρότσι, θα ξεκινήσουμε έρευνα αγοράς από εβδομάδα! Είδαμε το mamas and pappas ocarro το οποίο είναι πολύ ωραίο ακριβό βέβαια.. 

Τελεια το βρίσκω το μωράκι σας! Εμενα αργεί ακομα το ραντεβού, να δω που εχει φτασει.

 Προφανώς εννοείς το γενεσις στην θες/νίκη ε; Εγω πήρα να ρωτήσω τι καθεστώς εχει το μητέρα στην Αθηνα και μου ειπαν οτι ο σύνοδος ειναι ενας και δεν θέλουν να μπαινοβγαίνει απο το μαιευτήριο. Προφανώς αν υπάρξει ανάγκη θα βγει αλλα προτιμούν να μείνει σε όλη την διάρκεια με την μητέρα. Κατάλαβα οτι δεν ειναι πολυ αυστηρά. Βεβαια αφου εχει κανει τεστ covid και μεχρι τον Δεκέμβρη εχουμε ακομα μέλλον να δούμε τι θα μας ξημερώσει!

 Με γεια τα πραγματάκια σας! Ειναι πολυ όμορφα!

Κι εμεις κούνια και συρταριερα πήραμε απο mothercare. Και πάντα - σεντόνια κλπ εχω δει στο bebejou καποια που μου άρεσαν και θελω να τα παραγγείλω.

 Καρότσι και αυγό θα μας δώσουν, τα mamas όντως ειναι πολυ ωραία αλλα ακριβά.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τελεια το βρίσκω το μωράκι σας! Εμενα αργεί ακομα το ραντεβού, να δω που εχει φτασει.

 Προφανώς εννοείς το γενεσις στην θες/νίκη ε; Εγω πήρα να ρωτήσω τι καθεστώς εχει το μητέρα στην Αθηνα και μου ειπαν οτι ο σύνοδος ειναι ενας και δεν θέλουν να μπαινοβγαίνει απο το μαιευτήριο. Προφανώς αν υπάρξει ανάγκη θα βγει αλλα προτιμούν να μείνει σε όλη την διάρκεια με την μητέρα. Κατάλαβα οτι δεν ειναι πολυ αυστηρά. Βεβαια αφου εχει κανει τεστ covid και μεχρι τον Δεκέμβρη εχουμε ακομα μέλλον να δούμε τι θα μας ξημερώσει!

 Με γεια τα πραγματάκια σας! Ειναι πολυ όμορφα!

Κι εμεις κούνια και συρταριερα πήραμε απο mothercare. Και πάντα - σεντόνια κλπ εχω δει στο bebejou καποια που μου άρεσαν και θελω να τα παραγγείλω.

 Καρότσι και αυγό θα μας δώσουν, τα mamas όντως ειναι πολυ ωραία αλλα ακριβά.

Ναι στο γενεσις θεσσαλονίκη! Και μου τα περιέγραψε πολύ αυστηρά τα πράγματα, τύπου και να είσαι έτοιμη να γεννήσεις πάλι κάνεις rapid test! Οπότε ελπίζω να έχουν μειωθεί τα κρούσματα! Έχουμε μπροστά μας καιρό!

Μια χαρά που θα σας δώσουν καρότσι! Γλυτώνεις μεγάλο έξοδο! θα συνεχίσουμε την βόλτα στα μαγαζιά μήπως βρούμε και κάτι άλλο ενδιαφέρον! Προβληματίζομαι μόνο ως προς το αν είναι όντως απαραίτητο να πάρω και αυγό ή να πάρω κατευθείαν κάθισμα αυτοκινήτου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Καλημέρα κορίτσια!!

Χθες πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μπεμπάκι μας!! Όλα καλά ευτυχώς είναι λίγο μικρούλης 800γρ αλλά μέσα στις καμπύλες ανάπτυξης μας είπε! Επίσης, είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω την εξέταση της καμπύλης ζαχάρου.. Α και ότι στα μαιευτήρια προς το παρόν μπορεί να μπει μέσα ο άντρας μόνο στον τοκετό και μετά δεν έχει καθόλου επισκεπτήρια, είτε έχεις μονόκλινο είτε δίκλινο κλπ, και έρχεται για να σε πάρει την μέρα που βγαίνεις.. Ελπίζω μέχρι τον Δεκέμβριο που θα έρθει η σειρά μας να έχουν ηρεμήσει λίγο τα πράγματα! Στο Γένεσις μας είπε θα γεννήσουμε!!

Επίσης, ξεκινήσαμε επιτέλους τις βρεφικές αγορές και πήραμε κούνια, συρταριέρα και το σετάκι πάντα με σεντόνια! Πήγαμε στα λητώ, ήταν όλα πολύ όμορφα και επιλέξαμε το Bellamy Pinette αν θέλετε να το τσεκάρετε! Τώρα σειρά έχει το καρότσι, θα ξεκινήσουμε έρευνα αγοράς από εβδομάδα! Είδαμε το mamas and pappas ocarro το οποίο είναι πολύ ωραίο ακριβό βέβαια.. 

τι ωραια που ειδατε το μπεμπακι σας!! με το καλο!! σε ποια εβδομαδα εισαι??

 ηθελα να σε ρωτησω, για ποιο λογο δεν χρειαζεται να κανεις καμπυλη ζαχαρου? εμενα μου την εγραψε και μου εδωσε και οδηγιες για μερικες ημερες πριν...

 

Το ocarro ειχε μια προσφορα οπου σου εκαναν δωρο και το αυγο maxi cosi.. δεν ξερω αν εληξε τωρα τον Σεπτεμβρη αλλα το promotaran πολυ


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

τι ωραια που ειδατε το μπεμπακι σας!! με το καλο!! σε ποια εβδομαδα εισαι??

 ηθελα να σε ρωτησω, για ποιο λογο δεν χρειαζεται να κανεις καμπυλη ζαχαρου? εμενα μου την εγραψε και μου εδωσε και οδηγιες για μερικες ημερες πριν...

 

Το ocarro ειχε μια προσφορα οπου σου εκαναν δωρο και το αυγο maxi cosi.. δεν ξερω αν εληξε τωρα τον Σεπτεμβρη αλλα το promotaran πολυ

Μου είπε λόγω ηλικίας, κιλών και των εξετάσεων αίματος που έκανα για σάκχαρο δεν χρειάζεται.. Τώρα τι να σου πω? Του είπα ότι όλες μου οι φίλες έκαναν και μου είπε το πιο εύκολο είναι για μένα να σου γράψω τις εξετάσεις αλλά δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι  χωρίς λόγο!

Αλήθεια?? Δεν νομίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά αλλά θα μας κάνουν από το μαγαζί έκπτωση είπαν λόγω ότι πήραμε κούνια, συρταριέρα κλπ!

 

Just now, Nancy_ είπε:

Μου είπε λόγω ηλικίας, κιλών και των εξετάσεων αίματος που έκανα για σάκχαρο δεν χρειάζεται.. Τώρα τι να σου πω? Του είπα ότι όλες μου οι φίλες έκαναν και μου είπε το πιο εύκολο είναι για μένα να σου γράψω τις εξετάσεις αλλά δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι  χωρίς λόγο!

Αλήθεια?? Δεν νομίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά αλλά θα μας κάνουν από το μαγαζί έκπτωση είπαν λόγω ότι πήραμε κούνια, συρταριέρα κλπ!

 

26 εβδομάδων είμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...