Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια εκανα την καμπυλη σημερα.Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,υπομονη να εχεις να περασει η ωρα μονο.Εμεινα εξω ολη την ωρα γιατι τα τεστ κορονοιου πηγαιναν συννεφο και ειδικα εγκυουλες στην βδομαδα τους.Την γλυκοζη την περιμενα πολυ χειροτερη αλλα ενταξει.Βγηκαν ηδη και τα αποτελεσματα,στο δυωρο ειμαι πανω απο το οριο.Ευχομαι να μην μου βαλει διατροφη.Οσες δεν την εχουν κανει ευχομαι καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 3

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 hours ago, ranial83 said:

Κοριτσια εκανα την καμπυλη σημερα.Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,υπομονη να εχεις να περασει η ωρα μονο.Εμεινα εξω ολη την ωρα γιατι τα τεστ κορονοιου πηγαιναν συννεφο και ειδικα εγκυουλες στην βδομαδα τους.Την γλυκοζη την περιμενα πολυ χειροτερη αλλα ενταξει.Βγηκαν ηδη και τα αποτελεσματα,στο δυωρο ειμαι πανω απο το οριο.Ευχομαι να μην μου βαλει διατροφη.Οσες δεν την εχουν κανει ευχομαι καλη επιτυχια!

μπραβο  :)  θα τα δει ο γιατρος σου κ θα σου πει! 

και εγω μολις την ολοκληρωσα και επεστρεψα - θα μου στειλουν τα αποτελεσματα το απογευμα! ηταν ησυχο το κεντρο που πηγα οποτε εκατσα μεσα με τη μασκουλα μου! 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

@Καντι πολυ ωραια η ιδεα σου για baby shower! Θα ναι τελεια! 

11 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Κοριτσια εκανα την καμπυλη σημερα.Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,υπομονη να εχεις να περασει η ωρα μονο.Εμεινα εξω ολη την ωρα γιατι τα τεστ κορονοιου πηγαιναν συννεφο και ειδικα εγκυουλες στην βδομαδα τους.Την γλυκοζη την περιμενα πολυ χειροτερη αλλα ενταξει.Βγηκαν ηδη και τα αποτελεσματα,στο δυωρο ειμαι πανω απο το οριο.Ευχομαι να μην μου βαλει διατροφη.Οσες δεν την εχουν κανει ευχομαι καλη επιτυχια!

Λογικα θα σου βαλει διατροφη κοριτσι μου, αλλα δεν ειναι κατι, συνηθεια ειναι. Ισως σου δωσει κ μηχανηματακι να μετρας το ζαχαρο σου μεταγευματικα! 

 

Just now, pap88 είπε:

μπραβο  :)  θα τα δει ο γιατρος σου κ θα σου πει! 

και εγω μολις την ολοκληρωσα και επεστρεψα - θα μου στειλουν τα αποτελεσματα το απογευμα! ηταν ησυχο το κεντρο που πηγα οποτε εκατσα μεσα με τη μασκουλα μου! 

Τελεια, καλα αποτελεσματα να εχεις!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@Καντι πολυ ωραια η ιδεα σου για baby shower! Θα ναι τελεια! 

Λογικα θα σου βαλει διατροφη κοριτσι μου, αλλα δεν ειναι κατι, συνηθεια ειναι. Ισως σου δωσει κ μηχανηματακι να μετρας το ζαχαρο σου μεταγευματικα! 

 

Τελεια, καλα αποτελεσματα να εχεις!!! 

Καλε δεν εχω αποφασίσει να το κανω , αλλα θα ηθελα να εχω πάει να εχω μια άποψη  πως γινεται.

 Ειδα τον μπεμπουλη σημερα 1.047γρ τα δικά σας ποσο ειναι; Εμενα στα ανώτερα φυσιολογικά σε ολα μας....

  • Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σας χαίρομαι κορίτσια που πάνε όλα καλά και εγώ όλα καλα γενικως μόνο ο πλακούντας είναι χαμηλά και θέλει προσοχή, στην καμπύλη ζαχάρου το νερό ήταν παγωμένο και δεν κατάλαβα πολλά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hanna83 είπε:

Πολύ σας χαίρομαι κορίτσια που πάνε όλα καλά και εγώ όλα καλα γενικως μόνο ο πλακούντας είναι χαμηλά και θέλει προσοχή, στην καμπύλη ζαχάρου το νερό ήταν παγωμένο και δεν κατάλαβα πολλά... 

Σημασία εχει οτι σου βγήκε καλη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα αποτελεσματα της καμπυλης - ολα καλα και μεσα στα ορια! 

2 hours ago, Καντι said:

 Ειδα τον μπεμπουλη σημερα 1.047γρ τα δικά σας ποσο ειναι; Εμενα στα ανώτερα φυσιολογικά σε ολα μας

Μπραβο το αστερι σου!! Τελειος!!

ο δικος μου πριν απο περιπου δυο εβδομαδες ηταν 970γρ. Δεν εχω κλεισει ακομη γιατρο πιστευω σε δυο βδομαδες θα τον δω :wub:

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα της καμπυλης - ολα καλα και μεσα στα ορια! 

Μπραβο το αστερι σου!! Τελειος!!

ο δικος μου πριν απο περιπου δυο εβδομαδες ηταν 970γρ. Δεν εχω κλεισει ακομη γιατρο πιστευω σε δυο βδομαδες θα τον δω :wub:

Φαγανουλης κι ο δικος σου λοιπόν!

 Μπραβο για την καμπύλη , πολύ σημαντικό να τρως άφοβα! Εγω σε τρεις εβδομάδες θα κλείσω γιατρό ξανά και σε άλλες τρεις ντοπλερ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Φαγανουλης κι ο δικος σου λοιπόν!

 Μπραβο για την καμπύλη , πολύ σημαντικό να τρως άφοβα! Εγω σε τρεις εβδομάδες θα κλείσω γιατρό ξανά και σε άλλες τρεις ντοπλερ.

Ναιι φαγανος ο αγαπακος μου!

Αυτο με το αφοβο φαγητο το φοβαμαι λιγο :shock: :roll: :oops:

Παμεεε για τα επομενα βηματα!!

 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες....σας διαβάζω συχνά αλλα έχω καιρό να γράψω ....εμείς σήμερα είχαμε ραντεβού και είδαμε το μωράκι μας έχει φτάσει 1kg 27w2d είμαστε ....καμπύλη ζαχαρου κ γενικά όλες οι εξετάσεις τέλεια ....!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria95 είπε:

Καλησπέρα μανούλες....σας διαβάζω συχνά αλλα έχω καιρό να γράψω ....εμείς σήμερα είχαμε ραντεβού και είδαμε το μωράκι μας έχει φτάσει 1kg 27w2d είμαστε ....καμπύλη ζαχαρου κ γενικά όλες οι εξετάσεις τέλεια ....!

Μπραβο Μαρία τελεια!

Just now, pap88 είπε:

Ναιι φαγανος ο αγαπακος μου!

Αυτο με το αφοβο φαγητο το φοβαμαι λιγο :shock: :roll: :oops:

Παμεεε για τα επομενα βηματα!!

 

Εντάξει όχι το σκασμού, αλλα να μην σκέφτεσαι και αν πρεπει να φας κατι.

Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι είδε και αυξημένο αμνιακό, αλλά η κοιλιτσα του ειναι φυσιολογική.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορούσα έτρωγα χωρίς τύψεις και ενοχές αλλά τώρα με τις καούρες δεν έχω πολλές επιλογές, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη την είχα βγάλει το τελευταίο τρίμηνο με μήλα και μπρόκολο και γλυτωσα κιλακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Maria95 said:

Καλησπέρα μανούλες....σας διαβάζω συχνά αλλα έχω καιρό να γράψω ....εμείς σήμερα είχαμε ραντεβού και είδαμε το μωράκι μας έχει φτάσει 1kg 27w2d είμαστε ....καμπύλη ζαχαρου κ γενικά όλες οι εξετάσεις τέλεια ....!

τελειααα!!:mrgreen:

 

6 hours ago, Καντι said:

Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι είδε και αυξημένο αμνιακό, αλλά η κοιλιτσα του ειναι φυσιολογική.

σημαινει κατι το αυξημενο αμνιακο??

Just now, Hanna83 said:

Όσο μπορούσα έτρωγα χωρίς τύψεις και ενοχές αλλά τώρα με τις καούρες δεν έχω πολλές επιλογές, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη την είχα βγάλει το τελευταίο τρίμηνο με μήλα και μπρόκολο και γλυτωσα κιλακια

μπορει εκεινο το 3μηνο που δεν ετρωγες να σε πειραζε, αλλα στο τελος σου βγηκε σε καλο! ουτε κιλα για χασιμο ουτε τπτ! 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα μπήκα 28 εβδομάδα!! Σε 15 μέρες θα πάω πάλι στον γιατρό να τον δω!!

Ήταν να μην ξεκινήσω τις αγορές, δεν μπορώ να σταματήσω τώρα!! Ξεκινάει το δωμάτιο να παίρνει μορφή και έχω ξετρελαθεί!!

Κατά τα άλλα έχει αρχίσει να δροσίζει ο καιρός και πρέπει να δω τι θα κάνω με το ντύσιμό μου, καλά την έβγαλα όλο το καλοκαίρι με φαρδιά φορέματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

τελειααα!!:mrgreen:

 

σημαινει κατι το αυξημενο αμνιακο??

μπορει εκεινο το 3μηνο που δεν ετρωγες να σε πειραζε, αλλα στο τελος σου βγηκε σε καλο! ουτε κιλα για χασιμο ουτε τπτ! 

Ναι μπορει να σημαίνει σάκχαρο. Καλο παντως δεν ειναι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...